Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Info starea drumurilor

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3303 replies to this topic

#91
iambamamba2005

iambamamba2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.01.2006
iar de acolo spre ramnicu-valcea cum e drumul?

#92
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
pai de la voineasa mergi ~20km si apoi dai pe valea oltului..

#93
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 10.05.2004
de la voineasa sunt cam 35 de km pina la valea oltului.

#94
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
pai ai Voineasa-Brezoi, asfalt  in conditi bune(gropi relativ rare), cel putin asa era asta primavara, apoi de la intersectia cu Valea oltului-Rm valcea, conditi foarte bune la asfalt, insa necesita ceva atentie traficul, ce este posibi sa fie intens..
De la Rm Valcea spre Tg Jiu nu stiu exact ce sa spun, stiam ca au fost ceva alunecarti de teren in zona, dar nu cred ca ar fi o problema ceva ocol, informatii gasesti aici
http://www.andnet.ro...itn/drumuri.asp
Oricum pe tot acest traseu(petrosani-ob lotrului-voineasa), daca nu ai o masina foarte joasa sau cu motorul dus si fara frane, nu cred ca ai probleme.

#95
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

View Postaztec, on Jul 21 2006, 22:04, said:

De la Rm Valcea spre Tg Jiu nu stiu exact ce sa spun, stiam ca au fost ceva alunecarti de teren in zona

este facut ca in palma de niste italieni,  sunt si portiuni in care poti sa ii dai lejer 120-130,
Nu cred ca a fost trase marcajele inca.

Edited by FireEyes, 22 July 2006 - 00:12.


#96
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
weekendul asta am fost pana la lacul vidra! pot sa zic ca drumul de la brezoi pana la voineasa-vidra e mai bun decat cel de pe valea oltului de la brezoi la caciulata! nu stiu ce lucrari s-au facut dar e o linie lata de 1m cu pietris intre benzi. daca se gaseste un destept sa depaseasca exista riscu sa ramana multi fara geamuri :(

#97
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Atentie la iesirea in DN7 (Valea Oltului), la Brezoi, cind vii de la Voineasa. Iti dai seama tirziu ca urmeaza intersectia, abia cind vezi indicatorul de dincolo de DN7. Eu am frinat fara emotii, desi mi-am dat seama tirziu (pur si simplu DN7 nu se vede, e in acelasi plan), dar cunosc pe cineva care chiar a intrat din plin in DN7.

#98
helen

helen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.02.2006
am fost saptamana trecuta pe petrosani-voineasa-ramnicu-valcea si drumul, cu exceptia a aprox. 10 km, mi s-a parut foarte bun. portiunea cu pietricele e dupa voineasa, atentie la parbrize..noua ne-a aruncat un tir o pietricica in parbriz exact la iesirea pe DN spre ramnicu-valcea si l-a fisurat  :angry:

#99
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002

View Postabancor, on Jul 24 2006, 14:30, said:

Atentie la iesirea in DN7 (Valea Oltului), la Brezoi, cind vii de la Voineasa. Iti dai seama tirziu ca urmeaza intersectia, abia cind vezi indicatorul de dincolo de DN7. Eu am frinat fara emotii, desi mi-am dat seama tirziu (pur si simplu DN7 nu se vede, e in acelasi plan), dar cunosc pe cineva care chiar a intrat din plin in DN7.

ai uitat sa zici de calea ferata de pana in intersectie :death:.. noroc ca e masina mai mare ca daca o luam cu una mica cum am luat-o cu asta... :cursing:

View Posthelen, on Jul 24 2006, 15:10, said:

am fost saptamana trecuta pe petrosani-voineasa-ramnicu-valcea si drumul, cu exceptia a aprox. 10 km, mi s-a parut foarte bun. portiunea cu pietricele e dupa voineasa, atentie la parbrize..noua ne-a aruncat un tir o pietricica in parbriz exact la iesirea pe DN spre ramnicu-valcea si l-a fisurat  :angry:

eu ma refeream la valea oltului ca e o portiune cu pietris mult, pana aproape de caciulata..
e si o portiune cu pietricele pe brezoi-voineasa, mai exact la barajul bradisor..

poze de pe valea oltului.. se poate observa pe mijloc pietrisul..:(
Attached File  STA53460.JPG   310.79K   239 downloadsAttached File  STA53463.JPG   347.32K   202 downloads

Edited by Blade, 24 July 2006 - 16:05.


#100
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
vreau sa merg pana la babele, eventual la pestera iar.. de data asta cu telecabina. :)
are cineva idee cat costa telecabina din busteni la babele?

#101
iambamamba2005

iambamamba2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.01.2006
parca se mai putea merge pe o varianta ocolitoare

#102
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
duminica am trecut pe acolo si era inchis.

#103
AnjinSan

AnjinSan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 06.04.2004
Salut. As vrea si eu sa ajung din Bucuresti in Petrosani si una dintre rute este cea prin

  Pitesti - Voineasa , despre care discutati voi aici. Este cu vreo 100 km mai scurta decat cea prin Craoiva. Dar oare merita? Am inteles ca drumul este relativ bun... doar pe alocuri are niste pietris pe mijloc de care ar trebui sa ne ferim... cum am putea sa ne ferim de el daca este aruncat de cineva care depaseste sau vine din contra-sens? :)

  In rest drumul inteleg ca este asfaltat de curand si se poate merge fara probleme pe el?  Stie cineva cam cat se face ca timp din Bucuresti in Petrosani pe aceasta ruta?

#104
alexino

alexino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 12.02.2006
Am facut acum doua saptamanii traseul Craiova-Rm. Valcea-Petrosani prin Voineasa. Intr-adevar de la Calimanesti pana la Voineasa f f multa criblura. Este infernal de mers. In rest drumul este foarte bun, cu exceptia a 7 km de drum forestier intre Obarsia Lotrului si granita cu jud. Hunedoara unde ii cam plangi de mila autoturisumui. Cat despre pesisaj e super. Ca si concluzie eu zic ca merita facut traseul. Try it!  :coolspeak:

#105
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
am fost eu la obarsie si voi mai merge sapt asta...cand ma intorc din concediu...impresii si poze, pt cei interesati. oricum, drumul este excelent de la brezoi la obarsie. adica asa e: EXCELENT. criblura s-a tasat. tocmai au refacut partea pana la voineasa.

numai bine.

ps: nu stiu unde voi posta pozele, pe care thread, ca voi avea si bucati de transalpina...rog moderatorii sa ma indrume

Edited by DeathRipple, 03 August 2006 - 14:40.


#106
alexino

alexino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 12.02.2006
Daca le postezi undeva sa dai si tu linkul.

Edited by alexino, 03 August 2006 - 14:59.


#107
claudiu_ne2000

claudiu_ne2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.05.2005
dupa ce am facut transfagarasanul vara asta as mai vrea sa fac o tura pe la tg.jiu - tismana, poate intru si pe cheile sohodolului ca am auzit ca sunt super frumoase- closcani-baile herculane- orsova-apoi pe malul dunarii pe la cazane vreau sa ajung la resita, cu iesire la caransebes, hateg, deva....adica acasa. Am citit in ziare prin prin primavara ca drumul pe la closcani s-ar fi surpat in unele locuri de la ploile cazute in vara...nu stiu acum care este starea drumului astuia acum ...si in principal cum arata drumul...starea lui....

Daca a mai facut cineva traseul asta si poate sa-mi spuna ar fii super OK.....

Care sunt optiunile de cazare, locuri de vizitat...si daca pe cheile sohodolului, in capatul lor, se afla o caban sau ceva motel...am vazut un insemn pe harta dar nu stiu exact.

mersi mult pentru pareri....in avans.......

#108
ice cube

ice cube

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 02.12.2005
Drumul de la Tg-Jiu pana la Baia de Arama e O.K. De la Baia de Arama la Herculane e mai prost, dar nu sunt probleme. Si in fond, te duci sa te plimbi, nu la curse. mai departe nu mai stiu. Am venit de la Caransebes spre Hateg si-i cam prost, dar merge. In ceea ce priveste cazarea, citeste aici(http://forum.softped...howtopic=118232).
De acolo poti sa vezi si Cheile Sohodolului si Tismana si valea Bistritei.

Edited by ice cube, 04 August 2006 - 22:30.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate