Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Info starea drumurilor

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3303 replies to this topic

#2431
fanel1963

fanel1963

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.03.2004
M-ar interesa si pe mine care este starea drumului 177A Holda - Ostra - Stuplicani - Frasin din judetul Suceava .As dori sa merg la inceputul luni August pe acolo si am informatii contradictorii.

#2432
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Ce ruta recomandati pt a ajunge din A2 in A1 (traversarea/ocolirea Bucurestiului) intr-o zi de joi in jurul orei 10 dimineata?

Traversarea Bucurestiului prin centru sau centura de nord? Ma intereseaza ca si timp, iar prin Bucuresti ma descurc (am si GPS daca e nevoie).

Mersi.

Edited by shadow_x3x, 08 July 2015 - 11:30.


#2433
codz

codz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.02.2006
Daca e vorba de joi maine ora 10, avand in vedere ca este perioada vacantelor, s-ar putea sa ai noroc prin centru si sa faci <=50min.

Depinde de tine cum preferi, daca vrei sa mergi prin Bucuresti, sa stai/sau nu la vreo 30 de stopuri, mai deschizi un geam mai vezi un om, sau daca vrei sa mergi in coloana cu TIR-urile pe centura, 15km mai mult. Mie personal nu imi place centura, decat partea modernizata intre Voluntari si Mogosoaia.

#2434
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
Eu as recomanda centura de nord, jumatate e cu doua benzi si se circula bine.

Lunile astea ca tot e vancata si concedii se curcula decent si prin oras, dar nu cred ca e cazul sa te complici insa

#2435
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009
eu as merge prin centru daca as sti bine orasul si as conduce relaxat, altfel as merge pe centura, nu cred sa fie mare diferenta de timp intre cele 2 variante ... pe centura cred ca se merge totusi ceva mai repede.

#2436
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007

View Postcodz, on 08 iulie 2015 - 11:41, said:

Daca e vorba de joi maine ora 10, avand in vedere ca este perioada vacantelor, s-ar putea sa ai noroc prin centru si sa faci <=50min.

Depinde de tine cum preferi, daca vrei sa mergi prin Bucuresti, sa stai/sau nu la vreo 30 de stopuri, mai deschizi un geam mai vezi un om, sau daca vrei sa mergi in coloana cu TIR-urile pe centura, 15km mai mult. Mie personal nu imi place centura, decat partea modernizata intre Voluntari si Mogosoaia.
Este vorba de joi (30 iulie) dar si atunci ar fi perioada concediilor. Mersi de sugestii.

#2437
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,271
  • Înscris: 27.08.2007
va rog frumos cine stie : sambata voi pleca de la Barlad spre Brasov si vreau sa merg prin DN2D. Care mai este starea acestui drum?mai exista portiune de drum forestier ?Va multumesc

#2438
jonson66

jonson66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 04.03.2010
A mers cineva recent pe traseul Brasov -Nehoiu- Buzau?
Am citit ca se circula cu restrictii, alunecari de teren, pietre pe la Siriu....etc.
Cum e asfaltul?  sunt gropi? Sunt zone fara asfalt?
Masina are garda la sol destul de mica.
Unii ziceau sa nu mergi noaptea, sa nu te prinda ploaia...Posted Image Posted Image
Chiar asa???

Multumesc.

#2439
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postfanel1963, on 06 iulie 2015 - 21:27, said:

M-ar interesa si pe mine care este starea drumului 177A Holda - Ostra - Stuplicani - Frasin din judetul Suceava .As dori sa merg la inceputul luni August pe acolo si am informatii contradictorii.
Când ai fost ultima dată? Eu am fost anul trecut și era intr-o condiție acceptabilă. Nu știu pe unde ai mers ca să-ți dau termen de comparație, este mult peste drumul spre Borșa dar nu se compară cu drumurile naționale. Merită pentru atmosferă.

#2440
fanel1963

fanel1963

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.03.2004

View PostBogdansv1, on 09 iulie 2015 - 18:50, said:

Când ai fost ultima dată? Eu am fost anul trecut și era intr-o condiție acceptabilă. Nu știu pe unde ai mers ca să-ți dau termen de comparație, este mult peste drumul spre Borșa dar nu se compară cu drumurile naționale. Merită pentru atmosferă.
Ok mersi mult. Spre Borsa de la Campulung am fost acum ultima data acum 3 ani si era prost rau.De fapt vreau sa merg de la Manastirea Humor - Pojorata-Cabana Rarau - Chiril - Holda - Ostra - Stuplicani - Frasin -Manastirea Homor deci cu un Nissan Qashqai 4x4 pot sa-l parcurg .

Edited by fanel1963, 09 July 2015 - 20:45.


#2441
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Eu l-am parcurs cu un Seat așa că... Atenție la drum, fără viteză excesivă și se face. Să ai roată de rezervă și altele la tine căci nu e un drum  foarte circulat.

De la Frasin te poți abate spre Voroneț când te întorci.

#2442
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
Cum e drumul Dej - Galgau - Valea Chioarului - Baia Mare ? Se circul ok si prin Pasul Gutai spre Ocna Sugatag ?

#2443
honeybunny

honeybunny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 27.04.2004
Salutare tuturor,

Vreau să plec pe 24 iulie 2015 de la Brașov către Italia.
Drumul de la Brașov până la Sebeș este bun și-l știu ca-n palmă, dar mă interesează cum este drumul de la Sebeș la Nădlac.

Știu că este autostradă până la Deva, dar mai încolo nu știu cum e drumul și nici cam cât aș putea face.
Așadar, cam cât durează de la Sebeș la Nădlac și cât de bun e drumul?

Mulțumesc,
Drumuri bune

#2444
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Posthoneybunny, on 12 iulie 2015 - 12:44, said:

... drumul de la Sebeș la Nădlac.

De la Timisoara la Nadlac este autostrada... cred ca continua.
De la Lugoj la Timisoara este drum foarte bun dar atentie la depasiri si radare. In functie de ora si zi, traficul e de la lejer la aglomerat.
Lugojul se ocoleste pe autostrada (vreo 16 km).
Deva-Lugoj (intrare pe autostrada): Drum acceptabil, chiar daca e trecut la regim europen mai apare cate o groapa, plus denivelari in asfalt. Am impresia ca nu e prea circulat, de fiecare data am parcurs minute bune pana sa ma intalnesc cu o alta masina

Edited by Bogdansv1, 12 July 2015 - 17:58.


#2445
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007
Eu cred că nu are nici o treabă cu Lugoj dacă merge spre Nădlac. Se urcă pe autostradă înainte de Sibiu, Č™i coboară după Deva. Nici în SebeČ™ nu mai are de ce să intre. Apoi, până la Arad, după noroc.

Edited by marselcj, 12 July 2015 - 21:16.


#2446
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
marselcj, eu i-am oferit varianta prin Timisoara pentru ca e drumul cunoscut de mine si parcurs recent (cu 8 zile in urma dar numai pana in Timisoara). Fiind si multe portiuni cu autostrada, ma astept sa fie destul de rapid. Nu am oferit solutia clasica cu drumul direct Deva-Arad pentru ca nu-l cunosc, in schimb am citit o postare pe forum unde cineva il critica (dar poate am citit gresit si se referea la alt sector de drum).

Initiator, poate reusesti sa te lamuresti si cu sectorul Deva-Arad si atunci poti decide avand toate informatiile. Rgamintea este sa postezi si parerile tale dupa calatorie pentru a ajuta si pe altii.

Calatorii fara incidente

#2447
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
Ultimul update la harta calitatii drumurilor.

Attached Files



#2448
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,857
  • Înscris: 04.07.2010

View Postalecsus27, on 14 iulie 2015 - 13:07, said:

Ultimul update la harta calitatii drumurilor ...

Din păcate, sunt destule informaţii eronate, aşa încât eu n-aş avea prea multă încredere în ea.
Dacă citim numai ce s-a scris pe-aici în ultimele 6 luni şi observăm destule diferenţe.


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 14 July 2015 - 14:11.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate