Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Cu ce am gresit?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
mhz

mhz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 10.12.2005
Astazi google s-a suparat pe mine si mi-a scos siteul din index. Siteul in cauza este www.mhz.ro.
Pentru ca nu stiu ce am facut gresit, astept pareri...

Siteul este facut complet de mine, in ASP.NET. Ce am facut dpdv SEO este "adaptat" din ce am vazut pe la "case mai mari" si din ce am citit pe aici si pe seopedia. De indexat am fost indexat rapid, din prima saptamana - asta ptr ca folosesc si adwords :) - si ajunsesem pe la 900+ pagini indexate. Am avut si o saptamana si ceva cu peste 9000 de pagini indexate (de curand).

#2
goodie

goodie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.06.2005
Nu cumva ai facut greseala sa multiplici o categorie? Google penalizeaza urat de tot continutul duplicat.

#3
zgabu

zgabu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 27.10.2005
"Scuze, nu sunt informaţii disponibile pentru URL-ul www.mhz.ro"
Ouch..
Incurcate sunt caile Domnului...sau mai bine zis cele celor de la google :)

Edited by zgabu, 23 May 2006 - 14:16.


#4
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Calm, nu esti singurul care are site-uri missing in action. Cam pe toate forumurile de optimizare o sa vezi webmasteri cu problema asta. Daca nu ai facut spam vei aparea in curand inapoi.

Bafta!

#5
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
Nu stiu ce face google, dar am un site de care am uitat de el inca de cand l-am facut , si acum o saptamana i-am pus un contor, sa vad ce mai face. Si am constatat ca primesc ca 10-20 vizitatori/zi din MSN. In conditiile in care site-ul are doar 4 pagini, si nu cred sa mai aiba vre-un link catre el.  Deci poate ar fi bine sa te gandesti si la micutul msn, ca nu stii ce va fi maine.

#6
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006

View PostBold, on May 23 2006, 18:40, said:

Nu stiu ce face google, dar am un site de care am uitat de el inca de cand l-am facut , si acum o saptamana i-am pus un contor, sa vad ce mai face. Si am constatat ca primesc ca 10-20 vizitatori/zi din MSN. In conditiile in care site-ul are doar 4 pagini, si nu cred sa mai aiba vre-un link catre el.  Deci poate ar fi bine sa te gandesti si la micutul msn, ca nu stii ce va fi maine.
10-20 vizitatori pe zi - putin mai mult decat nimic, nu merita efortul

#7
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View PostMar, on May 23 2006, 22:05, said:

10-20 vizitatori pe zi - putin mai mult decat nimic, nu merita efortul
Cu 10-20 mai multi decat Google. Si efectul a fost aproape imediat. (site-ul are doar cateva luni) In conditiile in care site-ul nu mai are nici un back link. Daca ai timp sa te ocupi de el, si bani sa-l faci "popular"  Google ar putea aduce  mai multi vizitatori. Insa si competitia este pe masura.

#8
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Pentru site-urile romanesti nu trebuie sa te obosesti cu Yahoo si MSN - sunt folosite mult prea putin de romani incat sa conteze (pe orice domeniu). Concentrati-va pe Google si daca vin cativa vizitatori si din celelalte cu atat mai bine.

Bafta!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate