Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nici hackerii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...
 Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...
 Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...
 Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte
 

Masina USA

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
marius2222

marius2222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 48
  • Înscris: 08.11.2005
Salutare la toata lumea!      
  
As vrea sa imi aduc si eu din USA o masina , Mitsubishi Eclipse  din 96 sau 97 motor de 2000 , si nu stiu cum mai e cu taxele , am inteles ca vama va scadea la 10% !

  Ajutati-ma si pe mine cu detalii, cam cu cati bani as ajunge cu ea in romania !

   De cand se pot inmatricula si fara euro 3?

    Va multumesc mult si astept raspuns pentru ca as vrea neaparat sa imi aduc masina asta pentru ca aici este ieftina fata de germania si este printre singurele care are motor de 2000cm! :peacefingers:

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
nu prea cred ca o sa poti inmatricula masina aia fara sa aiba minim euro3 (cel putin pana intram in ue). Dupa ce vom intra insa in ue,s-ar putea insa sa dai cat nu face pentru inmatriculare (platita probabil in functie de cm3 ai masinii si norma de poluare pe care o satisface)

#3
Furia-Rosie-Turbo

Furia-Rosie-Turbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 220
  • Înscris: 12.05.2006

Vizualizare mesajmarius2222, pe May 19 2006, 06:48, a scris:

Salutare la toata lumea!      
  
As vrea sa imi aduc si eu din USA o masina , Mitsubishi Eclipse  din 96 sau 97 motor de 2000 , si nu stiu cum mai e cu taxele , am inteles ca vama va scadea la 10% !

  Ajutati-ma si pe mine cu detalii, cam cu cati bani as ajunge cu ea in romania !

   De cand se pot inmatricula si fara euro 3?

    Va multumesc mult si astept raspuns pentru ca as vrea neaparat sa imi aduc masina asta pentru ca aici este ieftina fata de germania si este printre singurele care are motor de 2000cm! :peacefingers:


Acum taxa e de 30 % pt orice masina fabricata in afara UE (japonia, Coreea sau SUA....Rusia). Problema ta e ca nu o sa corespunda niciodata un Eclipse din 97 normelor de poluare actuale la noi Euro 3. Cand intram in UE aceasta norma se va mentine insa daca mai astepti putin o poti inscrie in Retromobil Club Roman.

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
ca sa o poti inscrie prin Retromobil Club Roman, nu trebuie ca masina sa aiba  30 de ani de cand nu se mai fabrica?

#5
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.972
  • Înscris: 11.05.2006

Vizualizare mesajFuria-Rosie-Turbo, pe May 22 2006, 15:14, a scris:

daca mai astepti putin o poti inscrie in Retromobil Club Roman.


Putin?  :w00t:


Btw, o sa ai ceva probleme. Mai ales ca normele anti poluare din SUA in anii aia (pana prin '98) erau mai lejere decat in Europa. Mai degraba incearca si tu ca tot romanul in Allemagne, cred ca per total o sa iesi mai ieftin. Plus ca vapor/tren pana in .ro te duce cam la 1.000 USD din state.

Editat de WildChild, 22 mai 2006 - 15:05.


#6
Jah

Jah

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.099
  • Înscris: 17.04.2006
Ai 3 probleme :

1. Nu poti sa o inmatriculezi.
2. Transportul din SUA = 4500 USD/container in care intra 3 masini. Deci chiar daca mai gasesti inca 2 tot te costa 1500 USD.
3. Taxe vamale mari, deci trebuie leasing.

#7
marius2222

marius2222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 48
  • Înscris: 08.11.2005
Studiind mai atent problema, cred ca o sa imi cumpar un eclipse si 2001 sau 2002, pentru ca arata mult mai bine si are si euro 3!    
   Am deus ca are euro 3 pentru ca m-am uitat pe mobile.de si aceasi masina din 2001 scrie la specifiactii ca are euro3!    
                 Ce ziceti s-ar merita sa aduc asa ceva in tara?!  
Prima data m-am orientatala eclipse din 98 pentru ca nu am vazut pretul la cea din 2001 -2002 care este cu vreo 2000 de dolari mai mare si eu zic ca merita!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate