Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Anul 2012, inceput de sfarsit?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
479 răspunsuri în acest subiect

#109
Dragos

Dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 610
  • Înscris: 29.11.2002

 zoro2, on Aug 22 2007, 10:27, said:

ce stau eu bine cu gramatica, dar cand vad pe alti ca nici sa lege doua cuvinte care si alea scriuse pe juma si inca gresite, mai ca-mi creste inima de bucurie.
apropo: blaCk-heaRt, ce vroiai sa scrii sau sa-ntrebi ?
Cred că voia să scrie:
"Si totuși cum va fi sfârșitul ăsta al lumii? Multi zic de asta cu încălzirea globală. La Discovery am vazut despre soare, că se va topi." :D

Stai liniștit blaCk-heaRt, soarele va mai exista destul timp ^_^

#110
Av3ng3r

Av3ng3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 130
  • Înscris: 09.08.2007
Cum dreaq ma sa nu se mai roteasca pamantu'?Mai ales peste 6 ani?Am mai citit eu ca soarele se va stinge peste 5.000.000.000 ani ,sau ca peste 30.000.000 ani va fi o noua era glaciara,dar sa nu se mai roteasca pamantu peste 6 ani?This is to much =))

#111
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.376
  • Înscris: 30.11.2003
Nu o să se mai rotească pământu? Da' cine-l oprește?

#112
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 582
  • Înscris: 27.05.2007
EU-daca ma suparati tare  :angry:  :lol::lol:

#113
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.048
  • Înscris: 04.02.2007
Si maiasi credeau ca sfarsitu lumi va fi in 2012 in luna decembrie , dar cine stie dupa ce calendar au prezi ei sfarsitul lumi , oricum parerea mea e ca s-au inselat .

#114
Softpedia _1

Softpedia _1

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 25.09.2007
http://www.scribd.co...rin-care-trecem

#115
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.490
  • Înscris: 19.07.2005
articolul ăla din primul post sună a Star Wars:

Quote

Deciziile noastre nu se pot beza decât ori pe iubire, ori pe frică

Trebuie să alegem în orice moment Iubirea, să urmăm Intuiția, Inima. Trebuie să creem forme-gând pozitive, și să ne înconjurăm de oameni care gândesc pozitiv.

Totul face parte dintr-un plan divin, nimic nu este întâmplător în Univers

Deci o să fim ori Jedi, care se bazează pe ce le dictează Forța (iubire-instinct), ori Sith, care se bazează pe partea Întunecată a Forței. „Fear leads to anger, anger leads tu hate, hate leads to destruction”
Iar schimbările în ADN vor duce la formarea de „midichlorians” sau cum le zice.

:lol:

Dacă stați să analizați bine articolul, veți descoperi că e scris de ceva retard care s-a inspirat din cărțile și filmele SF și a compus o poveste.

Editat de Fr3ak, 30 septembrie 2007 - 11:20.


#116
claymanxxl

claymanxxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 11.10.2007

 Fr3ak, on Sep 30 2007, 12:16, said:

articolul ăla din primul post sună a Star Wars:
Deci o să fim ori Jedi, care se bazează pe ce le dictează Forța (iubire-instinct), ori Sith, care se bazează pe partea Întunecată a Forței. „Fear leads to anger, anger leads tu hate, hate leads to destruction”
Iar schimbările în ADN vor duce la formarea de „midichlorians” sau cum le zice.

:lol:

Dacă stați să analizați bine articolul, veți descoperi că e scris de ceva retard care s-a inspirat din cărțile și filmele SF și a compus o poveste.
---------------------------------------------------------------------------------------
sal all
parerea mea despre ceea ce  se  va intampla si ceea ce se intampla chiar  are un  sens ; dar ce sens ?
din  1980 si pana acum 11:10:2007 omenirea a evoluat din ce in ce mai repede ; oare care or fi cauzele ?
se mai spune ca dupa schimbare  va predomina iubirea defapt partea pozitiva ..raul va ramane in dimensiunea  lui  cica partea negativa ..defapt stiintza ,profetiile si chiar  biblia incet incet  ajung la un  rezultat ..sichiar nu  se  vor mai  bate cap in cap ...mai exact planul spatial e bine stabilit si nu se abate din drum ...rezultatul intrebarilor noastre vor avea un sfarsit ..acel sfarsit noi "oamenii" lam facut mai  catrastofal decat era el defapt .. poluare ..redictionarea  raurilor ..etc etc  le stiti si voi .. ceea ce ne face pe noi sa fim mai neincrezatori in  schimbari ...adevarat sau mai  prezis destule ...dar  e cam dubios ca se vb de mult  timp de anunl 2012 ..  am citit  mult despre  2012 ; e putin peste  limita noastra de gandire  dar  totusi  nimic nui imposibil .. om-trai si om-vedea ..  haideti  sa  mai dezvoltam subiectul asta  si mai mult  cu noi  argumente si culinkuri  pote unii dintre noi se apuca de cercetat :P   .. cu respect  catalin ..

#117
Ascina

Ascina

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 11.10.2007
N-am citit tot si sper sa nu mai fi scris cineva asta.

Cica nu stiu care "om stiintific" a introdus anumite date despre evolutia (sau mai bine zis involutia) Terrei in ultimii zeci de ani intr-un program si cica timpul s-a oprit la 2012.
Dar n-a stiut sa explice ce se va intampla, a zis ca sigur ceva se va intampla in 2012, dar nu stie inca ce  :mellow: .

Asa ca Pace si treceti la mersul pe biciclete  ;) .

#118
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.277
  • Înscris: 09.02.2007
in 2012 o sa trecem si noi la moneda euro...ala sfarsitul lumii.. :roflmao:  :roflmaofast:

Editat de bogdy68, 11 octombrie 2007 - 07:08.


#119
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005

 bogdy68, on Oct 11 2007, 08:08, said:

in 2012 o sa trecem si noi la moneda euro...ala sfarsitul lumii.. :roflmao:  :roflmaofast:
somn usor si vise placute.
poate in 2014...POATE....

#120
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.277
  • Înscris: 09.02.2007

 spare-me, on Oct 11 2007, 10:11, said:

somn usor si vise placute.
poate in 2014...POATE....
Uiti ca in Romanica , TOTUL ESTE POSIBIL... :lol:

Editat de bogdy68, 11 octombrie 2007 - 09:14.


#121
Black Hawk

Black Hawk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 889
  • Înscris: 18.09.2007
De intamplat tot timpul ne asteptam sa se intample ceva si nu neaparat pentru ca vine 2012, ce daca vine,si anul 2000 a venit - a trecut si ..........fas albina canci nimic,si bibliile erau pline de armaghedon, preotii s.a.m.d..Acum a descoperit nu stiu cine magicul calendar al maiasilor care este mai credibil decat biblia. De fapt prin asta recunoastem ca fara o tinta finala fara o apocalipsa ceva nu putem sta. A cazut prezicerea bibliei ? traiasca prezicerea maiasa,cade si asta nu-i nimic vine randul tribului Cindo din insulele Chatam ori vreunui vraci din Chiribathi care au si ei o varianta a lor si uite asa ne vom schimba pe pamant generatii dupa generatii tot visand ca poate odata se va potrivi ori se va intampla ceva cumva. Parerea mea copii ar fi ca pentru anul 2012 sa ne pregatim cu muraturi, fripturi si vin ca aniversam 5 ani de UE. Apropo ce fac cei care au rate pe 10 - 20 de ani,cand le mai platesc ?

#122
HotDawwg

HotDawwg

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 931
  • Înscris: 27.03.2007
mda...legat de asta...am auzit acum cateva luni la tv in nus ce emisiune...un astrolog cica...sau ce era el acolo in sinea lui...facandu-si probleme cum ca peste 2 miliarde de ani soarele va creste atat de mult incat va inghiti intregul sistem solar...acum serios...cum poti debita o asemenea ineptie(ma refer la grija lui neobisnuit de mare)...cand se preconizeaza ca in 100-200 de ani toate resursele naturale ale terrei vor fi epuizate si va fi un mediu din ce in ce mai putin prielnic vietii....ma gandeam ca cine stie o fi descoperit omul leacul imortalitatii si isi face griji ca peste 2 miliarde de ani n-o sa mai poata ajunge la serviciu ca ii sta soarele in drum  :death:

#123
X-Flame

X-Flame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 228
  • Înscris: 17.03.2007
Citisem pe un site: din anul 2000 a inceput schimbarea..intram in a4a dimensiune. Anul 2013 este vazut de clarvazatori ca un "perete" care nu pot trece de el. A4a dimensiune este dimensiunea armoniei a pacii si a iubirii,dupa aceasta schimbare omul nu va mai duce lipsa banului,bolile incurabile vor disparea.  :death:  

Eu cred ca pamantul are probleme serioase (topirea ghetarilor,poluarea,subtierea stratului de ozon) nu toate porcariile gen: soarele va creste peste 2 miliarde de ani si va inghiti tot sistemul solar.

Era sa uit..citisem ca Romania va fi singura tara care va supravietui dupa Armaggedon.  :lol:

#124
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005

 X-Flame, on Oct 13 2007, 10:26, said:

Citisem pe un site: din anul 2000 a inceput schimbarea..intram in a4a dimensiune. Anul 2013 este vazut de clarvazatori ca un "perete" care nu pot trece de el. A4a dimensiune este dimensiunea armoniei a pacii si a iubirii,dupa aceasta schimbare omul nu va mai duce lipsa banului,bolile incurabile vor disparea.  :death:  

Eu cred ca pamantul are probleme serioase (topirea ghetarilor,poluarea,subtierea stratului de ozon) nu toate porcariile gen: soarele va creste peste 2 miliarde de ani si va inghiti tot sistemul solar.

Era sa uit..citisem ca Romania va fi singura tara care va supravietui dupa Armaggedon.  :lol:
vai de capul nostru...sper sa nu. macar nu ne mai chinuim in agonie

#125
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.520
  • Înscris: 17.04.2006
Ciudat cu soarele , acum ceva timp am citit ca in 5000 de ani se va stinge  :lol:

Cat despre sfarsit ... e deja in derulare , noi il facem  ;)

#126
X-Flame

X-Flame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 228
  • Înscris: 17.03.2007

 Sef-chenko, on Oct 13 2007, 02:28, said:

Ciudat cu soarele , acum ceva timp am citit ca in 5000 de ani se va stinge  :lol:

Cat despre sfarsit ... e deja in derulare , noi il facem  ;)

Dupa spusele unora,pamantul mai are de trait aprox 100 de ani :lol: deci nu trebuie sa ne facem griji daca se stinge soarele sau nu :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate