Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

limba romana pt XP-home edition (germana)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
klady

klady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.05.2006
hi :helpsmilie: am un laptop :coolspeak:  cumparat din germania cu licenta in limba germana, e foarte greu :confuzzled:  de utilizat si nu ma descurc aproape de loc. am auzit ca ar fi o interfata in limba romana (e buna si engleza) :peacefingers:  dar eu nu am gasit nimic si nu m-au ajutat nici cei de la MICROSOFT, ma poate ajuta cineva cu problema asta :o?
va multumesc si astept cu nerabdare un sfat :worthy: .

#2
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006
Nu am decat xp professional,dar incearca.

 klady, on May 12 2006, 00:03, said:

hi :helpsmilie: am un laptop :coolspeak:  cumparat din germania cu licenta in limba germana, e foarte greu :confuzzled:  de utilizat si nu ma descurc aproape de loc. am auzit ca ar fi o interfata in limba romana (e buna si engleza) :peacefingers:  dar eu nu am gasit nimic si nu m-au ajutat nici cei de la MICROSOFT, ma poate ajuta cineva cu problema asta :o?
va multumesc si astept cu nerabdare un sfat :worthy: .
Nu am decat xp professional,dar incearca.
http://www.microsoft...&displaylang=en

Edited by whitewizard, 12 May 2006 - 04:12.


#3
klady

klady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.05.2006
nu merge ca am mai incercat, am nevoie de ceva pt windows din germana.
merci de raspuns :cursing:

#4
secarica

secarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 11.03.2003

 klady, on May 12 2006, 02:03, said:

am auzit ca ar fi o interfata in limba romana (e buna si engleza) :peacefingers:  dar eu nu am gasit nimic si nu m-au ajutat nici cei de la MICROSOFT, ma poate ajuta cineva cu problema asta :o?
LIP sau MUI se pot instala doar pe un Windows în versiune English. S-ar putea chiar doar US English.
Pe de altă parte, din cîte știu eu, o licență a unui produs într-o limbă este valid pentru aceeași categorie de produs în altă limbă – adică eu cred că ai putea să reinstalezi sistemul de pe un CD (US) English folosind key-ul de la varianta DE. Verifică totuși la MS valabilitatea acestui principiu (nu neapărat MS RO, încearcă pe forumurile publice MS).

Cristi

#5
klady

klady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.05.2006
:w00t: pare foarte interesanta ideea, am sa o incerc. merci de informatie.

#6
klady

klady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.05.2006
cristi multumesc pt idee, a functionat! :worthy:  ^_^

#7
NYKO

NYKO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.06.2006

 klady, on May 14 2006, 03:09, said:

cristi multumesc pt idee, a functionat! :worthy:  ^_^


Klady te rog frumos sa-mi explici si mie cum ai facut pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie , mi-am cumparat un laptop din austria si e tot in limba germana . :worthy:

Edited by NYKO, 26 June 2006 - 14:56.


#8
julien_panti

julien_panti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.10.2005
Si eu am cumparat un pc cu licenta in germana, dar nu am reusit sa bootez decat de pe Cd-ul original?????????

#9
NYKO

NYKO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.06.2006

 julien_panti, on Jun 30 2006, 09:46, said:

Si eu am cumparat un pc cu licenta in germana, dar nu am reusit sa bootez decat de pe Cd-ul original?????????


Programul meu nici nu are cd ci este pus pe o partitie separata la care nu am acces si de unde il pot instala sau repara

#10
ibrick

ibrick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.07.2006

 NYKO, on Jun 30 2006, 13:32, said:

Programul meu nici nu are cd ci este pus pe o partitie separata la care nu am acces si de unde il pot instala sau repara
Un salut la toti membri din forum :wave:  
NYKO cred ca poti sa faci un disc care sa includa sistemul operativ si toate programele si driverele instalate in computer in momentul cand a fost cumparat. Nu stiu cum se chiama in romaneste acest disc pt ca eu am invatat (putin) sa folosesc computerul in Italia unde stau de multi ani. Aici se chiama disco di ripristino si poate fi scris pe 2-3 cd-uri sau 1 dvd, depinde cate programe si cate drivere ai instalate. Nu pot sa-ti dau mai multe indicati pt ca depine de marca computerului.
Din nou un salut la toti si va rog sa-mi scuzati greselile de ortografie dar aceasta este prima data cand sciu in limba romana dupa 14 ani :wave:

#11
klady

klady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.05.2006

 NYKO, on Jun 26 2006, 15:49, said:

Klady te rog frumos sa-mi explici si mie cum ai facut pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie , mi-am cumparat un laptop din austria si e tot in limba germana . :worthy:
Scuze ca raspund asa tarziu dar sunt mult plecat si intru mai rar pe net. Citeste ceea ce a scris SECARICA> (LIP sau MUI se pot instala doar pe un Windows în versiune English. S-ar putea chiar doar US English.
Pe de altă parte, din cîte știu eu, o licență a unui produs într-o limbă este valid pentru aceeași categorie de produs în altă limbă – adică eu cred că ai putea să reinstalezi sistemul de pe un CD (US) English folosind key-ul de la varianta DE. Verifică totuși la MS valabilitatea acestui principiu (nu neapărat MS RO, încearcă pe forumurile publice MS).
Si a functionat.  Succes!

#12
boje

boje

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.08.2006
In general la laptopuri cand ai xp home edition primesti si teancul de peste 10 cd-uri, in care 3 sunt pt eng, 3 pt germana etc. Asa am primit la acer. Acum depinde si de laptop, la un fujitsu am primit un sg cd cu windows in engleza(fara drivere) + cateva cu drivere.
Ideea este ca la Xp Home nu poti sa schimbi limba ca la Xp Prof., unde trebuie doar sa instalezi un program de 2,3 mb pt absolut orice limba vrei. Daca poate cineva sa ma contrazica mi-ar parea bine.

Edited by boje, 03 August 2006 - 05:20.


#13
jabbaro

jabbaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 19.03.2007

 klady, on Jul 6 2006, 19:45, said:

Scuze ca raspund asa tarziu dar sunt mult plecat si intru mai rar pe net. Citeste ceea ce a scris SECARICA> (LIP sau MUI se pot instala doar pe un Windows în versiune English. S-ar putea chiar doar US English.
Pe de altă parte, din cîte știu eu, o licență a unui produs într-o limbă este valid pentru aceeași categorie de produs în altă limbă – adică eu cred că ai putea să reinstalezi sistemul de pe un CD (US) English folosind key-ul de la varianta DE. Verifică totuși la MS valabilitatea acestui principiu (nu neapărat MS RO, încearcă pe forumurile publice MS).
Si a functionat.  Succes!


Salut.
Am si eu aceasi problema acum.Tu spui ca a functionat la tine dar treaba asta este ok dpdv al licentei.Ai intrebat cumva la Microsoft.Eu am intrebat la Microsoft Romania dar inca nu am primit nici un raspuns.

#14
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

 boje, on Aug 3 2006, 05:19, said:

...la Xp Home nu poti sa schimbi limba ca la Xp Prof., unde trebuie doar sa instalezi un program de 2,3 mb pt absolut orice limba vrei. Daca poate cineva sa ma contrazica mi-ar parea bine.
Eu te contrazic! Nu poti sa schimbi din alta limba in engleza pentru ca nu exista LIP pentru Engleza!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate