Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Urbanul, Corporatistul si Cocalarul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
74 replies to this topic

#55
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postmarlowe, on Mar 12 2008, 12:25, said:

Ati vazut ce viloi oribil are Videanu la Snagov?
Pentru unii, sarbatorile au devenit Valentine"s Day, Halloween, 4 Iulie....
Se uita doar pe protv, varful de lance al celor ce vor sa fie trendy...

Nope , Fanarul se uita doar pe antene si otv ! :D

#56
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

View Postmotanul13, on Mar 12 2008, 13:08, said:

Nope , Fanarul se uita doar pe antene si otv ! :D

Ce negru esti, uita-te in poza ! :D  

Mai bine dsipari de aici, si tu, si alogenul ala de jihadu. Luati-o pe urmele lui rom ax, plangeti mah ! :lol:

#57
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postfanariotul, on Mar 12 2008, 13:14, said:

Ce negru esti, uita-te in poza ! :D  

Mai bine dsipari de aici, si tu, si alogenul ala de jihadu. Luati-o pe urmele lui rom ax, plangeti mah ! :lol:

Sa stii ca sunt negru si in alta parte ! :naughty:
Daca vrei , iti arat !

Ce bine ti-ar parea daca as disparea , ai putea sa-l lingi pe Bombonel linistit ... :D

LE Gata , nu am chef de ban , Strict ne-a avertizat deja .

Edited by motanul13, 12 March 2008 - 13:20.


#58
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Pot sa zic si eu la ce categorie as incadra matza manelista ?  :huh:

#59
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postkopu, on Mar 12 2008, 14:07, said:

Pot sa zic si eu la ce categorie as incadra matza manelista ?  :huh:

Alt cocalar rosu !

#60
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Sa traizi, nu m-am referit la d-voastra, dar daca insistati....

#61
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

View Postmotanul13, on Mar 12 2008, 13:19, said:

Sa stii ca sunt negru si in alta parte ! :naughty:
Daca vrei , iti arat !

In cerul gurii ? :D  De tine zicea Basel, cand vorbea de anal isti negri in cerul gurii ?

Spala-te pe dinti.  :tooth:  

#62
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postfanariotul, on Mar 12 2008, 14:23, said:

In cerul gurii ? :D  De tine zicea Basel, cand vorbea de anal isti negri in cerul gurii ?

Spala-te pe dinti.  :tooth:  

Ai gresit ! :nonobad:
Da` pot sa iti explic doar pe pm !

Iar tu sterge-te la gura ! Daca nu ai , iti dau eu niste hartie igienica ! :harhar:

Edited by motanul13, 12 March 2008 - 15:04.


#63
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Propun a noua categorie:

VAMESUL MANELIST

E suparat.
Rau de tot !
A fost odata un copil mic si rau. Era genul care se batea cu toti colegii si pentru ca nu il prea ducea mintea, a cautat sa compenseze prin agresivitate.
Pentru usurinta povestii, sa ii spunem Fanel ( Fanica, Fane, Fany, etc ).
Cand s-a facut mare, mamica lui ( cu origine sanatoasa, din popor ) s-a gandit ce ar putea fi odrasla ei, ce sa faca cand va creste, ca sa parvina in randul lumii lor, de tarani la a doua generatie de stabiliti la oras.  A dat si prin dreapta si prin stanga, a dat cu tot ce a putut, cui a vrut sa ia, si pana la urma, a reusit sa il bage intr-un servici cu mare trecere la clasa sociala din care face parte .  
L-a facut vames.
Nu trebuia sa stie prea multa carte ( liceul a fost suficient ), apoi urma sa faca si o facultate la FF, pe la vreo particulara.
Odrasla era cam proasta la carte, dar pentru ca fusese razgaiata, capatase un bot supradimensionat.  Chestia asta l-a ajutat in meserie, fiind o adevarata teroare pentru micii comercianti.  Nimeni nu misca in front, atunci cand el venea. Toata lumea lua pozitia de drepti, iar daca unul nu se executa, avea el grija sa ii arate ciene este el. Pai cum ? Te pui cu vamesul ROMAN ?  Ever never !
Credea ca i se cuvine totul si dupa ce a ajuns vames, obisnuia sa isi bage labele lui paroase prin bagajele oamenilor.
Labele erau lipicioase ( datorita efectului unui anumit fluid despre care nu vreau sa discut ) si se cam lipeau de diverse obiecte.
In fiecare seara, dupa iesirea din tura, vamesul nostru se ducea acasa cu tot felul de chestii disparate, dar primite cadou de la diversii controlati.
La chefuri ( ei intre ei ) ori de cate ori cantau lautarii despre viata si soarta, Fanel al nostru ofta, gandindu-se la ce noroc a dat pe capul lui si la ce servici  bun l-a bagat mamica. Cine mai era ca el ?  Era ditamai vamesul !

Intr-o zi, lumea lui s-a naruit.
Inimaginabilul, cosmarul vietii lui s-a transformat in realitate.
S-au desfintat vamile !!!

Acum, Fanel este doar un vames aricit, pe la o vama de interior, sta pe salariu si se bucura la vreun 10 Euro sau niste tigari, milogite de la vreun sofer de
TIR, satul de stat dupa vamesi si dornic sa plece in cursa.  Fanel se uita cu jind la containerele pline cu chestii atat de tentante, dar el nu se poate atinge de ele, dat fiind faptul ca vin din UE, in regim de import intracomunitar.  Sta, se uita, plescaie a sictir si blestema UE, cu legile lor cu tot.
Se duce la amarasteanul care incarca peturi presate si tare l-ar mai fu*e putin, dar nu se risca, pentru ca patronul e prieten cu domn senator PSD, care taie si spanzura, si el stie ca i se termina filmul.
Ii vine sa dea cu casca de pamant.  Mandra-i uniforma, de care era atat de mandru, acum i se pare ca o uniforma de postas, sau de padurar.
Nu mai sperie pe nimeni si nu mai baga frica in mici traficanti de bonibon, sau de guma de mestecat ( traducere pentru fanariotul - gumei de mestecat i se mai spune si ciunga, pe meleagurile dambovitene ).  Uneori, seara, dupa ce a venit de la scarbici, mai XXXXXXXXXe si  injura UE.  Noaptea, uneori, are un vis frumos, in care se facea ca vine PSD la putere si il pune al mai mare peste vamesi. In timp ce visul este in derulare, mana i se plimba pe corpul paros, intr-o anumita ritmicitate. La un moment dat, i se pare ca a fost retrogadat, intrucat simte o chestie lipicioasa printre degete. Se trezeste dezamagit. Nu este seful vamii .

#64
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003
Manelistul parvenit se lauda ca-si face cumparaturile la Viena si combate in public despre faptul ca au scazut preturile la toate categoriile alimentare. Dar absolut toate. :coolspeak:

Manelistul parvenit se lauda ca bea vin de Porto. Uneori chiar si dimineata. :thumbup:

Manelistul parvenit poate avea orice nume, chiar si Tom Degetel. Si se pricepe la orice.
Mai ales la americani. E toba de carte.

Si nu in ultimul rand, manelistul parvenit pune botul la orice duma aruncata, fiind convins ca "lumea este invidioasa pe succesurile lui". :w00t:

Manelistul parvenit o sa aiba o multime de necazuri si problemuri. Soarta nene... ;)

#65
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
La Viena isi fac cumparaturile jumatate din Ardeal + Banat.
Cealalata jumatate le fac la unguri.
E mai ieftin si mai variat sortimentu', iar pe la aia nu exista taxa de raft sau taxa de fraier, pe care o achita bizonul roman.

Nu-mi raspunde.
Stiu ce vrei sa spui.  UE este rea, ne creste pretul la mamaliga.  UE ne impune taxa de raft, UE ne obliga sa facem comert doar cu banii producatorului.
Hai sa punem vamile la loc, ca sa protejam tara de alimentele ieftine si sa mai pape si burta vamesului ceva, ca de atatia creveti vietnamezi, o da in ulcer.

Pe unde sunt acum, nu s-a auzit ca magazinele sa pretinda producatorilor a finanta activitatea lor.
De ce oare nu dispare salamul facut din pasta de carne adunata cu excavatorul ?
De ce nu este invadata piata romaneasca de produsele excelente si ieftine Made in Germany ?
Simplu.
Romanul este fraier si cumpara produse proaste. Dau navala ca inecatii si se bat pe carucioare.
Am devenit un ElDorado pentru retaileri. O sa ne includa si in cartile de amintiri.

De ce sa dea banii pe salam facut din ce trebuie ?
Lasa, mai bine sa dea banii pe taxa de fraier, iar ce ramane, daca mai ramane , pe produsul respectiv.

#66
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005

View Posttomaso, on Mar 13 2008, 22:29, said:

La Viena isi fac cumparaturile jumatate din Ardeal + Banat.
Cealalata jumatate le fac la unguri.
E mai ieftin si mai variat sortimentu', iar pe la aia nu exista taxa de raft sau taxa de fraier, pe care o achita bizonul roman.
[...]

ioi, ce-mi place când vorbești tu în numele ardelenilor și bănățenilor, tulai domne :)

deci dacă 100% din oamenii ăia își fac cumpărăturile fie în ungaria, fie "la" austria, asta înseamnă că habar nu aveam io că fusei la cumpărături toate serile trecute la Kauflandu' de pe Lazar Gyorghy utca, Kecskemet, probabil, altfel nu-mi explic de ce am stat 45 de minute la coadă pentru două dvd-uri și-un suc...:roflmao:

omule, mai coboară din jipanul ăla la care aud mereu că nu găsești loc de parcare, nu te lua numa după ce citești pe wireless prin cafenele virtuale de pe Cote D'Ivoire [sau Cote d'Azur, că nu mai știu, mă zăpăcești prin câte locuri ne spui că umbli], get real cum zic [sunt convins] șefii tăi din când în când...

Edited by CornelB, 14 March 2008 - 08:30.


#67
altai

altai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 04.04.2007
aduc pe aceasta carte un omagiu lui gigel, viorel, eh, sile cocalaru, sido si ceilalti.
au fost o reala sursa de distractie.
poate le-as multumi pe site-ul lui gigel da' n-am cont
si mi-e lene sa imi fac

am un usor sictir pt. vreo cativa de pe softpedia
se știu ei, aia cu țâșpe mii de posturi si pareri despre orice

un sictir usor mai mare pt genul de useri care se dau rockeri, minimalisti da ei posteaza pe aria de manele sa vaza poporu ce destupati sunt.

respect pt cei care pot sa dea un sfat cu util despre cum  sa scapi de virusi, cum iti decodezi casetofonul de la masina,  sau macar posteaza ceva amuzant pe aria de fun.

#68
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View PostCornelB, on Mar 14 2008, 08:28, said:

ioi, ce-mi place când vorbești tu în numele ardelenilor și bănățenilor, tulai domne :)

deci dacă 100% din oamenii ăia își fac cumpărăturile fie în ungaria, fie "la" austria, asta înseamnă că habar nu aveam io că fusei la cumpărături toate serile trecute la Kauflandu' de pe Lazar Gyorghy utca, Kecskemet, probabil, altfel nu-mi explic de ce am stat 45 de minute la coadă pentru două dvd-uri și-un suc...:roflmao:

omule, mai coboară din jipanul ăla la care aud mereu că nu găsești loc de parcare, nu te lua numa după ce citești pe wireless prin cafenele virtuale de pe Cote D'Ivoire [sau Cote d'Azur, că nu mai știu, mă zăpăcești prin câte locuri ne spui că umbli], get real cum zic [sunt convins] șefii tăi din când în când...


de bleg ai stat.

sunt pline hypermarketurile de gura casca ca  tine care stau la ditamai coada pentru doua surcele pe care ar putea sa le ia lejer din alta parte , fara sa faca varice la Kaufland .

vezi ca pe alta arie gasesti cam ce fel de marfa se baga la Kaufland :lol: :lol:

Edited by jihadu, 14 March 2008 - 10:23.


#69
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003
Manelistul parvenit exagereaza.

Vede jumatati de tara facandu-si cumparaturile la Viena & shit. Cred ca de fapt visa frumos stand la coada in Carrefour Orhideea. :D

#70
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005

View Postjihadu, on Mar 14 2008, 10:20, said:

de bleg ai stat.

sunt pline hypermarketurile de gura casca ca  tine care stau la ditamai coada pentru doua surcele pe care ar putea sa le ia lejer din alta parte , fara sa faca varice la Kaufland .

vezi ca pe alta arie gasesti cam ce fel de marfa se baga la Kaufland :lol: :lol:

pro-fundule,  atât ai reținut tu din postul meu? sau era, de fapt, singurul lucru de care te puteai lua? :)
- btw, era trecut bine de ora 21 când am cumpărat eu în Kaufland.
dap, sunt pline nu numai hypermakerturile, e plină lumea de dezechilibrați ciudați care le știu pe toate...

Edited by CornelB, 14 March 2008 - 15:55.


#71
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Cornele, poti largi sfera de actiune a romanilor pana la Marea Nordului.
Azi de dimineata, in Hanover, pe una din zonele pietonale ma duc sa-mi iau un carnat.
In fata mea, trei cocoane imparfumate se consfatuiau unde e cel mai sonderprise dintre sonderprise.
Vorbeau pe romaneste.
Tzatzo, mor !
Nici aici nu scap de limba lui Creanga  :boredlook:

Apropo, eu vorbesc mai metaforic, asa, ca sa priceapa si vamesul manelist si cocalar ( sa nu uit, miticii de dambovita ).
Daca tu te simti vizat, e ok.

Stii cumeeste toata chestia asta ?
Nu conteaza cine zice, conteaza cine se simte, sau si mai simplu, unde dai si unde crapa.
Tu, baiat de Timisoara, nu cocalar de dambovita, esti multumit de gunoaiele gasibile prin hypermarketuri ?

L.E.
Fanele, nici nu stii cat ma bucur de faptul ca iti iei notite din mareata mea opera forumistica.
Cu ocazia asta o sa inveti ca ciocolata Poiana este un jeg trist. Te mai stilezi si tu, mai afli ca exista si ciocolate mai rasarite, etc
Sunt convins ca o parte din frustrarile acumulate in venele tale, se datoreaza si subsemnatului.
Misiune indeplinita, ca sa spun asa. Sunt pe aici ca sa va arat ca lumea voastra s-a terminat si sa va aduc aminte ca nu o sa va mai vina niciodata.
Imi place cand va atacati si am trairi deosebite, atunci cand zgandar calicii si sarantocii botosi.  Pe burta sarantocilor !

Edited by tomaso, 15 March 2008 - 09:44.


#72
mariusblk

mariusblk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.04.2007
@tomaso: Carnat esti tu  :harhar:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate