Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Urbanul, Corporatistul si Cocalarul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
74 replies to this topic

#37
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
A-ti uitat sa adaugati categoria din care faceti voi parte,mai exact cea in care romanul spune de ceilati romani cat de prosti sunt si cat de destept este el citind si exprimandusi idei de mare valoare.Astia prefera sa mearga pe litoralul bulgaresc pt ca a auzit el ca litoralul romanesc e naspa rau,desi nu a mers sa vada cum e.
Aceste exemplare urmaresc filme romanesit de genul asfalt tango....in care ideea e ca romanii sunt prosti,inculti,hoti,asculta manele,romancele sunt niste curve proaste care pleaca la produs in italia,spania...

#38
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
au "hends fri"  :peacefingers: si cel mai complicat soft e "autluc ixpres" si aici doar functia "riplai", un tool iNportant in procesu' de management  :photo:, camasa roz la cei din "benching" si butoni

Edited by punkt, 18 September 2006 - 15:50.


#39
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
eu nu am vazut ghiulul si unghiuta la degetul mic  :D

#40
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postgaleo, on Sep 18 2006, 05:45, said:

A-ti uitat sa adaugati categoria din care faceti voi parte,mai exact cea in care romanul spune de ceilati romani cat de prosti sunt si cat de destept este el citind si exprimandusi idei de mare valoare.Astia prefera sa mearga pe litoralul bulgaresc pt ca a auzit el ca litoralul romanesc e naspa rau,desi nu a mers sa vada cum e.
Aceste exemplare urmaresc filme romanesit de genul asfalt tango....in care ideea e ca romanii sunt prosti,inculti,hoti,asculta manele,romancele sunt niste curve proaste care pleaca la produs in italia,spania...
Probabil a-ti cumpara o carte de gramatica limbii romane.

#41
Iocan

Iocan

    Tefelist, fan Kövesi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,784
  • Înscris: 02.06.2006

View PostRazvan Exarhu, on May 10 2006, 16:14, said:

Si tot la tara, un mester de 80 de ani, care inca mai topaie pe acoperisuri, povestea cu bucurie, atentie, cu bucurie, cum se trezeste devreme ca sa munceasca si cat e de fericit cand iese o treaba buna. Ei, sigur, nu mai e de actualitate, acum e alta mentalitate, o sa spuna un moderator de televiziune.
Bineinteles, acesta este un moderator la o emisiune "marfa" si habar n-are ca mai deunazi se folosea "meserie" in loc de "marfa". Trecerea de la expresii gen "un tip meserias", "o emisiune meserie" la echivalentul contemporan "ie marfa" reflecta perfect noua scara a valorilor.

#42
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Bai ce tare  :D  :D  :D Intentionat am scris cu greseli gramaticale pt ca eram sigur ca o sa apara un disperat care o sa faca analiza gramaticala a mesajului meu :coolspeak:  :D

#43
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postgaleo, on Sep 18 2006, 20:09, said:

Bai ce tare  :D  :D  :D Intentionat am scris cu greseli gramaticale pt ca eram sigur ca o sa apara un disperat care o sa faca analiza gramaticala a mesajului meu :coolspeak:  :D
Mda...recunosc, am cazut in capcana.  ;) btw pt=pentru? daca da ar fi bine sa nu mai prescurtezi cuvintele. Imi vine greu sa cred ca si in limba vorbita la fel faci ^_^

#44
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006

View Postgaleo, on Sep 19 2006, 00:09, said:

Bai ce tare  :D  :D  :D Intentionat am scris cu greseli gramaticale pt ca eram sigur ca o sa apara un disperat care o sa faca analiza gramaticala a mesajului meu :coolspeak:  :D
http://forum.softped...howtopic=105726

#45
Archon

Archon

    PredaTerminatorMan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 14.06.2005

View Postgaleo, on Sep 19 2006, 00:09, said:

Bai ce tare  :D  :D  :D Intentionat am scris cu greseli gramaticale pt ca eram sigur ca o sa apara un disperat care o sa faca analiza gramaticala a mesajului meu :coolspeak:  :D
...si aici ai scris corect, nuuuu?  :rolleyes:
ai cam avea nevoie de...

#46
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
draga "galeo"...nu aduce nimeni aluzii la cit de geniali sunt urbanizatii si corporatistii!, ce'i din urma fac parte din marele sistem organizational al globalizarii...sunt un fel de trepadusi, supusi si ascultatori, pt. care corporatia e un fel de mama!...le'a dat casa, masina si un sens in viata!
urbanizatii sunt un fel de specimene bipede, cu o mare criza de personalitate, care cauta sa'si manifeste chemarile originale in fata altora...totusi e o criza!  :photo:...si sa vezi cit suntem de ipocriti...majoritatea fac parte din ambele categorii!  :peacefingers:
io ma autoexclud din aceasta categorie :)...io's SRL'ist  :w00t:

#47
Jonze

Jonze

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.10.2007
Coc@l@ru| - Noi, toti baietii din cartier, am avut-o si "ie" buna. Crede-ne!

#48
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003
Sper ca motanul, jihadu, si tom degetel s-au simtit descrisi pe aici.  :thumbup:  

Trebuiesc facute niste adaugiri, sau poate trebuie introdusa o categorie noua: manelistul parvenit.

#49
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
sa nu uitam noua specie, metrosexualul ;)

#50
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postpunkt, on Mar 12 2008, 07:47, said:

sa nu uitam noua specie, metrosexualul ;)
E mai veche...acum numai s-a transformat în heteropolitan  ^_^

#51
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007
Cu voia Fanariotului, ultimul pe lista :lol: :lol:  


Agramatul pesedist parvenit

View Postfanariotul, on Mar 11 2008, 14:45, said:

Da...surse de la Oficiosul Zilei au intrat in posesia... :lol:

Vin-o cu ceva serios nu cu presa de partid. :D

Hmmm, de fapt intra tot la categoria Cocalarul  B)

Edited by jihadu, 12 March 2008 - 12:00.


#52
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

View PostDana_H, on May 7 2006, 19:52, said:

STUPIDA U. PRETENTIUM
Proasta cu pretentii este unul din cele mai cunoscute tipuri de proasta intalnite.

STUPIDA U. CORPORATIIS
Proasta angajata, dupa cum o arata si numele, poate fi gasita in companii. Fie ele posturi de televiziune, firme de renume cu capital strain sau (cazuri dintre cele mai grave) organizatii non-guvernamentale. De obicei reuseste sa pacaleasca prin fizic atragator, direct proportional cu cantitatea de, evident, prostie. Se remarca prin aceea ca nu face nimic, niciodata. Cu exceptia unghiilor si a cate unui referat prolix si agramat, scris in triplul timpului necesar. Consuma cantitati industriale de cafea si tigari, iar activitatea recreativa preferata este servitul mesei in oras, alaturi de alte semene, acolo unde isi inchipuie ca poate fi vazuta. Diverse opinii sustin ca ar fi buna la partea de sex, dar cei care au incercat sexul cu proasta angajata, de
cele mai multe ori s-au aratat dezamagiti dupa perioade scurte de timp. In cazul in care proasta lucreaza intr-o organizatie non-guvernamentala, capata insusiri speciale, cum ar fi pupincurismul (atunci cand sosesc delegatiile care ofera sponsorizari) si emisia de opinii, cu atat mai stupide cu cat ocupa o functie mai inalta. Proastele angajate au de asemenea proprietatea de a vorbi extraordinar de mult fara sa spuna nimic.

STUPIDA U. AUTOMOBILIS
Proasta cu masina, cunoscuta si sub denumirea eleganta de "femeie la volan" sau, mai popular, "muiere" este cea mai periculoasa specie de proasta din cate exista.
Nu stiu la ce categorie intra Leni Basescu. :D

Are si pretentii, "lucra" si la Luxten pe 8000 euro/luna, ajungand cam rar spre deloc la locul de munca, are si Range Rover... B)

Poate are nevoie de o categorie numai a ei, STUPIDA U. Leni Basescu.

jihadule, ia-l pe rom ax si mergeti pe mirc sa va conversati cu iubtz3l si dulcika16. :D

Neogen e prea sus pentru manelistii parveniti facuti din borduri si asfalt. ;)

Edited by fanariotul, 12 March 2008 - 12:02.


#53
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postfanariotul, on Mar 12 2008, 11:43, said:

Sper ca motanul, jihadu, si tom degetel s-au simtit descrisi pe aici.  :thumbup:  

Trebuiesc facute niste adaugiri, sau poate trebuie introdusa o categorie noua: manelistul parvenit.

Ce sa ceri de la un cocalar care aspira sa ajunga in tagma prietenului lui , Bombonel ! :D

#54
marlowe

marlowe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 03.05.2007
Ati vazut ce viloi oribil are Videanu la Snagov?
Pentru unii, sarbatorile au devenit Valentine"s Day, Halloween, 4 Iulie....
Se uita doar pe protv, varful de lance al celor ce vor sa fie trendy...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate