Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Nu exista semnal GPS !

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Grig

Grig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 20.02.2005
Eu am un Garmin M5, care functioneaza perfect in Passat, cu I-GO 2006. Daca aveti mari probleme cu semnalul (parbrize) incercati o antena-magnetica (se lipeste pe caroserie) suplimentara. Este cea mai ieftina investitie pentru a avea semnal.

#20
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

View PostMARIURS, on May 5 2006, 10:16, said:

Mi-am luat Mio A701,am instalat iGO si apare mesajul "Nu exista semnal GPS" cu toate ca la setari-detectare scrie"Conectare cu succes la receptorul GPS",dar se conecteaza pe NMEA nu pe SIRF...Cine ma poate ajuta ?


Cat te-a costat?
sau stie cineva de unde se poaet cumpara unul in Romania?

#21
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 16.12.2003
Eu am vazut Mio 701 la pdaromania.ro

#22
baraca1971

baraca1971

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.06.2006
Eu am folosit o antena externa si a mers super la inceput.
Pe urma am mai auzit ca se poate rescrie ceva si ca problema de receptie GPS dispare... cred ca-i zice firmware, dar sper sa nu gresesc. Cei de pa Pdaromania fac asta free daca cunperi de la ei. Mie mi-au rezolvat problemele de receptie. B

#23
instalatorul

instalatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 30.11.2004
Am un receptor holux 236 care functioneaza super in C4. Merge chiar si bagat in golul scrumierei. Si tomtom si way finder au harti vechi pt Romania. :cursing:

#24
slysoft

slysoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 17.11.2004
So...intrebarea este: DE CE NU MERGE IGO pe SIRF ?

Iata de ce.:
Il ia ca default pe NMEA.
Atunci ce facem?
Luam frumusel programul asta si ii zicem ca vrem SIRF.
Dupa ce programelul a apucat sa detecteze si pe sirf satelitzii, putem sa-l inchidem si deschidem IGO.
Va functiona 100%.

BAFTA!

Edited by slysoft, 18 August 2006 - 17:46.


#25
stormy_weather

stormy_weather

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.08.2006

View PostArpi, on Jun 30 2006, 09:49, said:

Cat te-a costat?
sau stie cineva de unde se poaet cumpara unul in Romania?


Eu mi-am luat de aici....dar bineinteles.....inainte sa scada pretul :angry:


E intr-adevar un sistem f. destept si zic eu ....ca-si merita banii....

#26
1024

1024

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 16.02.2006
Urgent AJUTOR!!!!
   Am un mio A 201 ,am IGO,am mers in vara asta prin toata Europa,a fuctionat perfect.Zilele trecute l-am imprumutat unui prieten pentru o excursie in Germania,mi-a multumit frumos.Cand sa-l folosesc si eu nu mai merge,si anume nu localizeaza unde sunt.Calculeaza rute,cateodata detecteaza si cativa sateliti,alteori nu.Prietenului meu ii pare rau,dar eu sunt cu beleaua.
  Am resetat,dezinstalat si instalat IGO,dar nimic!
  Eu cred ca mi l-a scapat pe jos,ceva de genul asta pentru ca am vazut ca este lovit putin intr-un colt.
  Aveti idee?Sau un service ceva,stie careva?

#27
dan_padure

dan_padure

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.05.2002
desfa-l si poate ai bafra si poate ai bafta si e un fir care nu face bine contact

ia de pe net VisualGPSce.exe  si vezi exact cati decibeli au satelitii

Hard reset ai incercat (sau clean boot)?

#28
1024

1024

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 16.02.2006
dan_padure:iti multumesc pentru sfaturi si mai astept si altele!am incercat;nu l-am desfacut pentru ca nu cred ca sunt in stare.sa stii ca liniile acelea din dreapta se misca,adica satelitii parca i-ar vedea,si pe toti 12 chiar.dar de pozitionat pe cerc (pe globul pamantesc,adica),nu pune decat cate unul,maxim trei,dar mai mereu de culoare inchisa.beculetul din stanga jos,cel galben,pulseaza mereu.

#29
alindbr

alindbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 23.05.2006
As vrea si io niste pareri despre GPS-ul lui A701 cum sta cum semnalu, cu lock-u pe sateliti , cum se comporta in trafic si daca ati avut probleme cu GPS-ul in general. ms.

Sau daca ati auzit ceva "negru" despre el (pt cei care nu au A701)

Edited by alindbr, 26 September 2006 - 17:32.


#30
Tytus

Tytus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 20.07.2006
Sal, eu am Mio A701 sunt super multumit de el, prinde repede satelitii e ok in trafic...in buc in oras nu prea in folosesc, nu am avut probleme sunt multumit iar ca minusuri ecranul cam mic dar este un telefon totusi si pt portabilitate faci si sacrificii :D

Edited by Tytus, 28 September 2006 - 09:56.


#31
alindbr

alindbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 23.05.2006

View PostTytus, on Sep 28 2006, 10:55, said:

Sal, eu am Mio A701 sunt super multumit de el, prinde repede satelitii e ok in trafic...in buc in oras nu prea in folosesc, nu am avut probleme sunt multumit iar ca minusuri ecranul cam mic dar este un telefon totusi si pt portabilitate faci si sacrificii :D

Sunt de acord cu tine cu potabilitatea, ca daia vreau si io A701 pt ca nu vreau sa ma car si cu telefon si cu pda dupa mine ;)

PS: ms de raspuns

#32
Vlad237

Vlad237

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.11.2005
Am si eu o mare problema. Mi-am cumparat un HTC P3470, si nu merge pe GPS. Spune ca receptor GPS nu este gasit. De ce? Ca din datele tehnice se spune ca are asa ceva incorporta. Multumesc pentru raspunsuri.

#33
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View PostVlad237, on Aug 8 2008, 17:52, said:

Am si eu o mare problema. Mi-am cumparat un HTC P3470, si nu merge pe GPS. Spune ca receptor GPS nu este gasit. De ce? Ca din datele tehnice se spune ca are asa ceva incorporta. Multumesc pentru raspunsuri.

s-ar putea ca portul pt. GPS sa fie ocupat de alta aplicatie;
daca BT este activat, dezactiveaza-l!

#34
wu2005

wu2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.01.2007

View Post1024, on 20th September 2006, 16:04, said:

Urgent AJUTOR!!!!
   Am un mio A 201 ,am IGO,am mers in vara asta prin toata Europa,a fuctionat perfect.Zilele trecute l-am imprumutat unui prieten pentru o excursie in Germania,mi-a multumit frumos.Cand sa-l folosesc si eu nu mai merge,si anume nu localizeaza unde sunt.Calculeaza rute,cateodata detecteaza si cativa sateliti,alteori nu.Prietenului meu ii pare rau,dar eu sunt cu beleaua.
  Am resetat,dezinstalat si instalat IGO,dar nimic!
  Eu cred ca mi l-a scapat pe jos,ceva de genul asta pentru ca am vazut ca este lovit putin intr-un colt.
  Aveti idee?Sau un service ceva,stie careva?


Salut
am gasit acesta postare de catre tine, poti sa imi spui cum ai rezolvat problema pana la urma cu gps?
multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate