Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nici hackerii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...
 Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...
 Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...
 Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte
 

Matrimoniale

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
32 răspunsuri în acest subiect

#1
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.092
  • Înscris: 02.09.2005
Observ in ultima perioada, atat printre unele cunostinte cat si printre colegii si colegele mele de munca, faptul ca isi petrec din ce in ce mai mult timp pe site-urile de matrimoniale.... Am tot stat sa ma intreb daca e cumva o moda, un trend? Pe unii dintre ei chiar i-am auzit vorbind despre intalniri cu "iubitii" sau "iubitele" virtuale.... Voi ce credeti? Si eu am prieteni virtuali, ca sa zic asa, si poate ca intr-o zi ii si voi intalni pe vreunul dintre ei dar la a ajunge sa imi fac vreo iubita mi se pare totusi ceva imposibil ( pe de alta parte sunt si casatorit  :D  )... So, as vrea sa stiu voi ce parere aveti? Cam cati dintre voi sunt implicati in "relatii" virtuale? E cineva care crede in asa ceva? Sau poate e cineva care acum traieste pe viu o relatie provenita dintr-una virtuala? Poate ma ajuta si pe mine sa imi dau seama cum te poti indragosti de o persoana pe care nu o vezi si nu o simti.. Carui fapt se datoreaza toate acestea? E mai comod asa? Din lipsa de timp? Din timiditate?

:inlove:

#2
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.804
  • Înscris: 13.01.2005
http://forum.softped...topic=53443&hl=

#3
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 556
  • Înscris: 13.04.2006

View Postjericho, on May 4 2006, 15:58, said:

Observ in ultima perioada, atat printre unele cunostinte cat si printre colegii si colegele mele de munca, faptul ca isi petrec din ce in ce mai mult timp pe site-urile de matrimoniale.... Am tot stat sa ma intreb daca e cumva o moda, un trend? Pe unii dintre ei chiar i-am auzit vorbind despre intalniri cu "iubitii" sau "iubitele" virtuale.... Voi ce credeti? Si eu am prieteni virtuali, ca sa zic asa, si poate ca intr-o zi ii si voi intalni pe vreunul dintre ei dar la a ajunge sa imi fac vreo iubita mi se pare totusi ceva imposibil ( pe de alta parte sunt si casatorit  :D  )... So, as vrea sa stiu voi ce parere aveti? Cam cati dintre voi sunt implicati in "relatii" virtuale? E cineva care crede in asa ceva? Sau poate e cineva care acum traieste pe viu o relatie provenita dintr-una virtuala? Poate ma ajuta si pe mine sa imi dau seama cum te poti indragosti de o persoana pe care nu o vezi si nu o simti.. Carui fapt se datoreaza toate acestea? E mai comod asa? Din lipsa de timp? Din timiditate?

:inlove:
Poate timiditate, poate lipsă de timp, poate comoditate...
Fiind un mijloc de comunicare la modă este de înțeles, problema este cu totul alta. Reușesc participanții să se desprindă de "internet" și să mute relația in realitate?
Pentru mine o relație pe internet înseamnă teamă, frică, neadaptare la realitate, angoase și de ce nu, fițe.
O adevărată relație înseamnă să te privești in ochi, să te atingi, să te miroși.

Editat de Iubiriță, 04 mai 2006 - 15:11.


#4
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.917
  • Înscris: 17.02.2006
sa te mirosi? si daca chiar "miroase"? :)
nu conteaza unde gasesti dragostea...important e sa faci asta! :)

#5
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.144
  • Înscris: 04.03.2006
eu am 2 colege care si-au cunoscut actualii prieteni pe internet. baietii sunt din canada.au fost si in romania de cateva ori,s-au intalnit,iar in vara dupa ce dau licenta pleaca amandoua in canada unde se vor casatori.
le cunosc pe fetele astea de 6 ani si suntem prieteni buni,asa ca pot sa spun cu mana pe inima ca nu se marita din interes.

#6
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.439
  • Înscris: 20.12.2005
Cred ca e cel mai frustrant lucru, ever (o relatie virtuala) dar na, de gustibus....

#7
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 3.418
  • Înscris: 22.09.2003
Iaca aici, relatie virtuala finalizata la primarie.

#8
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.147
  • Înscris: 09.09.2003
pai nu mai e ca pe mirc...  sentampla sa dai de ea pe internet, dar de aici si pana la ati cauta pe net consoarta.....

#9
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.206
  • Înscris: 15.02.2005
e o metoda de a counoaste pe cineva ca orice alta metoda....
ma gandesc ca se poate intampla intr-un bar, pe strada sau oriunde daca o persoana place pe cineva si se duce la aceea pers cu o propunere sa nu aibe nici o sansa la prima vedere...din diverse motive (aspect, tehnica de agatat, et). pe cand daca o relatie incepe virtual, persoanele apuca sa vorbeasca, sa comunice, sa se cunoasca.... eu zic ca nu e nimic in neregula...

personal nu am avut nici o relatie cu vreo pers care s-o cunosc pe internet...desi uneori am incercat...

#10
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 749
  • Înscris: 19.10.2005
Nu mere sa-ti cauti consoarta pe net.
Mai bine iesi in oras , iti pui frac, te dai cu gel si te apuci sa fugaresti fete dragute.

Sau mergi intr-un club, iti pui geaca ta cea sexi, tragi o cinzeaca si te incolacesti pe langa o blonda voluptoasa.

Pe net doar poti sa-ti faci mii de amici plictisiti ca si tine, nimic mai mult

#11
basil2912

basil2912

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 92
  • Înscris: 16.03.2006

View Postpatrician, on May 5 2006, 16:18, said:

Nu mere sa-ti cauti consoarta pe net.
Mai bine iesi in oras , iti pui frac, te dai cu gel si te apuci sa fugaresti fete dragute.

Sau mergi intr-un club, iti pui geaca ta cea sexi, tragi o cinzeaca si te incolacesti pe langa o blonda voluptoasa.

Pe net doar poti sa-ti faci mii de amici plictisiti ca si tine, nimic mai mult

Da, simplu de zis, dar mai greu de facut... Eu nu am timp (si nici bani, chef) pentru viata de noapte.

In afara de asta, cum sa ma exprim, fata care ar fi pe placul meu categoric NU as gasi in asemenea locuri (baruri, cluburi, etc).

Eu am o relatie normala, dar inceputa pe net. Mai vorbesc aiurea cu cateva tipe, dar e clar ca nu o sa ma intalnesc cu ele niciodata, imi dau seama ca ar fi penibil in real life. Asa, scutesc timp si situatii penibile.

De ce ar fi uneori bun netul? Pai eu cred ca vorbesti uneori mai "pe sleau" si mai sincer sub anonimatul oferit. Da, daca nu vorbesti cu persoane reale ci NUMAI pe net, atunci e intr-adevar o greseala.

Si sit-urile? Da, cred ca e plin de frustrati pe acolo, si eu am cont... :D  :D  Dar mai aiurea decat cazul meu mi se pare o tipa pe la 45, eventual virgina tot pe acolo, desi daca ma gandesc mai bine, poate ca e la fel de "vinovata" ca si mine...(e democratie pana la urma).

Si inca ceva: cu cateva exceptii, cel care stie sa foloseasca netul (si calculatorul, evident) are un anumit intelect, si o alta persoana care stie acelasi lucru are mai multe sanse sa aiba pasiuni/mod de gandire comun.

P.S. Sa nu fiu catalogat, recunosc, comunic pe net f mult, datorita serviciului, inclusiv cu colegii, dar cu toate astea mai ies si la bere cu "baietii" - adica cu fetele, ca sunt niste foste colege super. :P

#12
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.301
  • Înscris: 07.10.2005
Și eu mi-am cunoscut prietena mea cu care sunt împreună deja de aproape 2 ani tot prin internet...

#13
BONO

BONO

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 372
  • Înscris: 10.06.2005

View PostLoveDemon, on May 4 2006, 18:07, said:

Iaca aici, relatie virtuala finalizata la primarie.

Nevastă-mea? :o Tu esti?

Glumeam, si noi am comis-o tot prin intermediul netu-lui. I se stricase PC-ul si m-am oferit sa-l repar. La primarie 8 luni mai tarziu...

calculatoarele astea  :cursing:

Lateredit: este o diferenta, sa-ti cauti partenera pe net pe site-uri specializate, (n-a fost cazul meu) sau pur si simplu o desfasurare de evenimente combinate la care mai multi factori printre care si calculatorul sa faca sa te intalnesti cu aleasa. Nu vad nimic rau nici in primul nici in al doilea caz atata timp cat amandoi traiesc fericiti pana la adanci batraneti. Ca sa nu spun ca in cazul meu cel putin am descoperit amandoi si o pasiune comuna (pe langa multe altele) -informatica si calculatorul- care ne-a atras si mai puternic. Atat de puternic incat acum ne mai ciondanim arareori si in privinta PC-ului cu toate ca avem doua, intodeuna exista calculatorul mai bun care desigur ii al meu si jaful celalalt... Dar cine se iubeste se si tachineaza!

Editat de BONO, 06 mai 2006 - 15:46.


#14
Burzum

Burzum

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 439
  • Înscris: 08.02.2006

View Postbarbosa, on May 4 2006, 17:12, said:

au fost si in romania de cateva ori,s-au intalnit,iar in vara dupa ce dau licenta pleaca amandoua in canada unde se vor casatori.

Asa si cu romancele care pleaca cu contracte de dansatoare la turci.

#15
katerink

katerink

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 241
  • Înscris: 17.04.2006
Eu am avut o ocazie odata ... sa ma intalnesc cu o fata si cu bani avea  o masina destul de scumpa.... dar nu m-am dus am orgoliu masculin... nu suport sa vina femeia cu banii....

Credeti sau nu asa a fost... cred ca sunt printre ultimii oameni cu onoare cel putin in tara asta... -_-

#16
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postkaterink, on Aug 1 2006, 02:35, said:

Eu am avut o ocazie odata ... sa ma intalnesc cu o fata si cu bani avea  o masina destul de scumpa.... dar nu m-am dus am orgoliu masculin... nu suport sa vina femeia cu banii....

Credeti sau nu asa a fost... cred ca sunt printre ultimii oameni cu onoare cel putin in tara asta... -_-


cu orgoliu (si nu in sens pozitiv  ;) ) mai bine zis.

#17
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
colega de camera a unei prietene a prietenei mele (  :D  ) ghici de unde isi racoleaza "armasari" pentru fanteziile ei sexuale (tipa e cam nimfomana btw)  :naughty: that's right.. de pe site-uri de matrimoniale :) da nu stiu cum a facut da s-a pricopsit si cu un herpes genital (parca).. :rolleyes:

#18
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.289
  • Înscris: 05.04.2006
Si eu am o fosta colega care s-a maritat cu un tip pe care l-a cunoscut pe un forum de discutie... Tipul e din Italia, il cheama Rino si e super de treaba! Nu am mai vorbit cu Andreea (tipa asta!) de cateva luni, dar ultima data se intelegeau super-bine...  :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate