Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[UNDE] reciclare cd / dvd

Foliere geamuri

Microsoft Defender

cartela Internet Europa
 Sondaj EV

Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.
 Interpretare XML

PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!
 La multi ani @Nimcid25!

"Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator
 

Unde sa ne cazam in Romania

* * * * * 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1381 răspunsuri în acest subiect

#91
ramonuta

ramonuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 16.02.2007
Atentie mare la pensiunea Elenalex din Moeciu de Sus. Pe site sunt postate trei numere de telefon. Am sunat la  un numar din cele trei, ni s-a se spus ca sunt camere libere: am facut rezervarea.
Am ajuns la Moeciu pe la 11.00, ne-au cazat; dupa care pe la 12.00 ne-au spus ca trebuie sa plecam ca venisera unii, care inchiriasera toata pensiunea si mai si platisera in avans. Scuza lor a fost ca la cele trei numere de telefon sunt persoane diferite, fac toti rezervari dar nu stiu unii de altii.
Dupa ce ne-am facut bagajele au zis ca ne cazeaza la nush ce pensiune, la acelasi pret, dar care arata jalnic.
Grija mare sa nu patesti  la fel!

#92
michelleb

michelleb

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 14.06.2006
Buna,
Eu am o vila in Eforie Nord, Vila Meridian, conditii de 3*, 5min de plaja, camere spatioase cu grup sanitar propriu, tv, access la o bucatarie utilata (3 frigidere, aragaz, microunde,coffe maker..., ), living modern, sala de mese, terase, gratar, apa calda nonstop, parcare etc...
Pentru poze si mai multe detalii trimiteti-mi email: [email protected]

Va doresc un concediu placut!

Fișiere atașate



#93
Andreea4

Andreea4

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 02.04.2007
eu recomand Hotel Pestera..anul trecut ne-am cazat intamplator  fiindca am ramas fara telecabina ..E frumos , curat , modern , cu tot comfortul , camere mari , sapunel in baiei , samponel , tv , halate , paturi de rezerva ...si nu mai zic de priveliste ...care e incantatoare ! Masa se ia in resturant care e frumos aranjat, chiar un restaurant bun  si cu servire impecabila . Isi merita cele 3 *** pe deplin ...poate chiar 3***+...din partea mea ..

#94
Donatella

Donatella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 29
  • Înscris: 14.04.2007
Daca vreti sa mergeti in Maramures, va recomand cu caldura pensiunea Ileana Teleptean, in Vadu Izei, pe strada principala, nr.320. Ne-a fost recomandata de niste francezi intalniti la manastirile din N.Moldovei, care au fost incantati de tot ce au intalnit acolo. Prima data am fost in urma cu 6 ani, dupa care am revenit in fiecare an. Zona este superba, foarte aproape de Manastirea Barsana, de Cimitirul Vesel, se poate vizita inchisoarea de la Sighet. Pensiunea are 2 stele, dar merita 3. Camerele sunt foarte curate, cu baie, Ileana gateste foarte bine, iar copiii ei sunt adevarati ghizi pentru intreaga zona. Am fost si de Paste, totul a fost minunat, de la mancare, la obiceiurile lor de sarbatori si portul popular (inclusiv copiii merg la biserica imbracati in haine traditionale).

#95
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.800
  • Înscris: 28.11.2005
Recomandari, unde chiar am fost si se merita:

Vila Safir, Fundata, 80 RON/cam, mai liniste decat in Bran si Moeciu, gazde super, pacat ca nu au tv in camere, dar in rest e super OK, in fata se vede masivul Bucegi cu Vf. Omu, iar in spate masivul Piatra Craiului. Am stat doua nopti (weekend), doua persoane: cazare plus 1MD plus 2 cine plus palinca, bere si sucuri 300 RON. Recomand palinca - e de Zalau, am inteles ca mama proprietarului e de pe acolo, strudel cu afine - cred ca e cel mai bun desert din lume.

Vila Franka, Sighisoara, 99RON/cam, e vorba de vila noua din centru, intre OTP si BT, vedere spre Turnul cu ceas, conditii excelente de cazare, camera in care am stat e cu pat matrimonial si cred ca era cat sufrageria mea. Am fost si sus pe deal la complexul lor, era foarte curat, servirea OK, cu 37 RON, am luat micul dejun 4 persoane, cafea si doua platouri, unul mare si unul mai mic, dar ne-am saturat (eu mancand mai mult de obicei, mde 100kg la purtator).

#96
marycrys007

marycrys007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 27
  • Înscris: 16.08.2006

 georgemoeciu, on Mar 12 2007, 23:07, said:

eu stau in moeciu de sus -si daca vrei sa ma intrebi despre pensiuni ---sunt disponibil! preturile sunt de la 50 pana la 120

As vrea sa vizitez Moeciul de Sus in jur de 15 mai. As avea nevoie de cateva recomandari de pensiuni din zona cu preturi pana in 90 ron camera, cu posibilitatea de a servi masa cu produse traditionale. Daca ar avea si o curte mai mare ar fi perfect.

#97
pupu_depadure

pupu_depadure

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 20.02.2007
Daca va streseaza intrebarea "bine, bine mergem la Moeciu/Bran, da ce facem acolo??" va recomand calduros, mai ales daca aveti si copii dupa voi vilaVila Bran, de fapt e impropriu spus vila pt ca sunt vreo 5 vile aruncate pe un deal. Dar fiecare vila are loc de joaca pt copii, teren tenis/bascahet, mini zoo, tir arma/arcul, tiroliana sau escalada, ponei si cai, etc si ssmd. Pt noi a fost excelent, am petrecut cateva zile departe de oras, alaturi de copilul care s-a distrat grozav in toate cele enumerate mai sus, intr-un decor de vis, camerele fiind ok, mancarea buna, preturi nici pomana, dar nici japca.

Am mai fost pe la alte pensiuni, dar datorita copilului trasee/catarat pe munte/coclauri au fost excluse si nu ne-a ramas decat stat in curte la mici si bere... placut dar plictisitor, asa am avut toata ziua incarcata, iar seara la rest dansuri pop si apoi discoteca.

A si mai adug ceva: personalul excelent, toti tineri si se misca ca pe sfora, bravo celui care ii struneste!!

#98
demonroses

demonroses

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 158
  • Înscris: 24.03.2007
am fost la Pensiunea Liliana intr-o excursie si a fost super.In cabana de lemn cica e mai cald :P a fost tare,nu am avut probleme,a fost curat,si mancarea super,daca vrei sa te ingrasi acolo emrgi  :lol:  singura chestie e sa iti iei camera cu baie proprie,ca baia de pe hol de la parter in cabana de lemn nu avea incuietoare :))

#99
nicu022003

nicu022003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 13.07.2006
proprietarul pensiunii a fost vecin de palier cu mine in bucuresti este un om deosebit si are o pensiune foarte frumoasa am fost anul trecut in vara pe acolo. Iar in luna august erau 7 grade :D

#100
michaela_1961

michaela_1961

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 98
  • Înscris: 13.07.2006
Ma poate ajuta cineva ? Simbata la OTV la emisiunea "Casa de vis" a fost prezentata o locatie de vacanta care mie mi s-a parut superba. Era vorba de 3 vile ( Angela, Otis si Dorulet) care aveau acelasi proprietar , aveau o curte mare amenajata rustic si erau inconjurate de munti. Din pacate am prins emisiunea chiar aproape de final si nu am inteles in ce localitate erau, iar proprietarul a spus ca are asa multe solicitari incit nu are nici adresa pe net. Daca a mai urmarit cineva emisiunea, m-as bucura daca m-ati putea lamuri.

#101
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 926
  • Înscris: 23.04.2005
Nu stiu exact... dar trecea parca Latorita prin curtea lor si vorbeau de excursii la barajul Vidra.

#102
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.800
  • Înscris: 28.11.2005
Pensiunea JIGAREA, Bran, de fapt e in Simon, dupa castel cred ca 1 km, se face la stanga, e un indicator SIMON, mai mergeti 500m si e pe stanga la nr. 390, o vila alba cu 2 etaje. Am dat 240 roni pe o noapte, adica apartament cu trei camere si doua bai plus o camera cu baie. Locatia e super, curatenie, caldura, apa calda, frumos, camere mari, iar gazdele sunt extraordinare. Bucatarie utilata complet, sala de mese, PC cu statie, dimineata am primit cafea la discretie, gratis. Misto ca seara vine un ciobanesc mioritic de nu stiu unde, care e superb, mare si jucaus. O gasiti pe www.ebran.ro, parca.

#103
GABIDANA

GABIDANA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 07.01.2006
Salutare tuturor !
Tocmai m-am intors luni dintr-un minuscul "concediu" de 4 zile pe care l-am petrecut in zona Moeciu de Jos unde am stat la Vila Niculina.
Rezervarea am facut-o prin telefon dupa ceva corespondenta purtata pe mail. La toate mesajele trimise de mine mi s-a raspuns prompt si cu detalii, lucru care pe langa cele aflate din site-ul lor de prezentare , m-a facut sa-i aleg si nu regret aceasta alegere.
Am stat intr-o camera tripla (am fost si cu baietelul nostru de 5 1/2 ani) spatioasa , curata , avand baia dotata cu dus cu panou de hidromasaj.In camera aveam televizor cu televiziune prin cablu (cred) inclusiv cu HBO, insa nu prea am avut timp sa ne uitam.
Gazdele au fost atente si amabile, oferindu-ne raspunsuri la toate intrebarile noastre legate de zona si de obiectivele de vizitat .
Unul din lucrurile care mi-au placut mult a fost curtea (gradina) vilei care cred eu ca depasea 2 ha. si in care aveai teren de mini fotbal , teren de minibaschet , tenis de masa , foisor , 2 gratare mari , hamace , loc de joaca pentru copii, leagane de diverse forme si marimi , biciclete la dispozitie etc. plus o livada frumoasa etc.
La acestea s-au adaugat pentru copii plimbari cu calul, vazut cum se mulge vaca (cei care au copii de bloc stiu despre ce vorbesc), plimbari cu un mini telescaun, etc.
Acestea plus faptul ca odata cu noi au mai fost niste familii cu copii au facut ca baietelul nostru sa se simta foarte , foarte bine, practic nici nu ne-a mai bagat in seama , lasandu-ne sa ne savuram si noi linistiti cafeaua sau spritul. ;)
Mesele au fost bogate(nu am reusit niciodata sa terminam tot ce ni s-a dat) , variate si preparate din produse in marea lor majoritate din gospodaria gazdelor.
Nu stiu daca pretul de 100 RON/noapte/tripla este mai mare decat la alte vile insa conditiiile sunt (comparand cu ce am vazut la alte vile/pensiuni pe net) superioare : cabina de dus( nu cortina sau mai rau fara, cum am mai vazut),apa calda si caldura la discretie, plus , lucru important pentru mine(fost lucrator in hoteluri de 4 si 5 stele)curatenie iar toata lenjeria era spalata cu Ariel(nu cu fulgi de sapun etc.) ceea ce mi-a aratat ca gazdele nu faceau rabat de la calitate.
Am intalnit acolo o alta famile, tot din Bucuresti ,care veneau la aceasta pensiune de 11 ani(cred ca acest fapt spune multe).
Singurele lucruri unde s-ar mai putea umbla ar fi :
- dotarea fiecarei camere cu cate un mic frigider;
- angajarea mai multor lucratori cu experienta care sa ajute prin gospodarie, astfel incat sa le dea gazdelor posibilitatea de a petrece mai mult timp  printre musafiri insa, probabil si astea vor veni cu timpul
Tinand cont de toate cele pe care vi le-am prezentat recomand cu caldura aceasta pensiune tuturor celor care vor sa petreaca cateva zile linistite intr-o zona frumoasa, sa manance f. bine si sa nu le lipseasca nici confortul de acasa.

Editat de GABIDANA, 09 mai 2007 - 15:23.


#104
gabriel17

gabriel17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 86
  • Înscris: 18.12.2005
salut.vara asta as vrea sa vizitez zona portilor de fier .poate sa-mi spuna cineva unde as putea sa ma cazez in conditii acceptabile?nu sunt asa pretentios dar nici sa-si bata joc cineva de banii mei nu accept.
:rolleyes:

#105
halo2007

halo2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 08.02.2007
Dar despre Complex-Cristian, Sinaia, ce parere aveti?.vrea sa petrec cateva zile la munte, nu asa departe, k de..prima iesire impreuna..deci..intimitate :wub: Sunt conditii bune? Cine a fost, sau macar stie...e spre Platoul izvor, deci la intrarea in Sinaia. cu magazin jos si peco langa..am inteles k au baie proprie camerele, k nu au treaba una cu alta..dar vreau sa fiu sigura, ca nu am o supriza..pe site scrie 70RON, am sunat si e 80. Vreau sa stiu condtiile..poate stiti si ma ajuta careva..multumesc frumos,o zi buna!
www.complex-cristian.ro

#106
camelia31

camelia31

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 05.06.2007
va rog sa ma ajutati cu ceva.. anul trecut a trebui sa ma cazez in costinesti intr-un complex de casute din piatra de 2 persoane, in care erau 2 paturi, o masutza si un sifonier.. datorita unor probleme a trebuit sa plec si sa ma cazez in alta parte dar nu am retinut numele primei oferte.. daca ma putei ajuta pls nu ezitati.. acele casute se aflau exact langa lac, nush exact cum se cheama, iar in interiorul complexului erau mai multe restaurante, baruri, etc.. parca toate terasele erau din lemn.. cam atat imi amintesc.. era exact langa plaja iar inainte de a intra pe plaja era o piata parca.. cand ai iesit din acel complex, ajungeai exact pe plaja langa asterics ( parca asa se cheama ).. mai multe nu va pot spune, pentur ca nu mai retin.. daca stiti cum se cheama pls help me.. pls :*

#107
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.312
  • Înscris: 18.03.2007

 gabriel17, on May 28 2007, 22:11, said:

salut.vara asta as vrea sa vizitez zona portilor de fier .poate sa-mi spuna cineva unde as putea sa ma cazez in conditii acceptabile?nu sunt asa pretentios dar nici sa-si bata joc cineva de banii mei nu accept.
:rolleyes:


vezi ca spre eselnita spre cazane e o pensiune "steaua dunarii" cu chei pt barci, alea alea, am facut intalnirea de 10 ani de liceu acum 3 ani acolo. papa buna. caut-o pe net.
mai putin si ajungi la chipul lui decebal pe stanca. 4 km.
daca mai aflu ceva....

la iesirea din severin spre PF e un restaurant VAPORUL pe stanga, cu parcare pe mal. e traditional.

#108
lulumic

lulumic

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 12.06.2007

 michaela_1961, on May 6 2007, 19:42, said:

Ma poate ajuta cineva ? Simbata la OTV la emisiunea "Casa de vis" a fost prezentata o locatie de vacanta care mie mi s-a parut superba. Era vorba de 3 vile ( Angela, Otis si Dorulet) care aveau acelasi proprietar , aveau o curte mare amenajata rustic si erau inconjurate de munti. Din pacate am prins emisiunea chiar aproape de final si nu am inteles in ce localitate erau, iar proprietarul a spus ca are asa multe solicitari incit nu are nici adresa pe net. Daca a mai urmarit cineva emisiunea, m-as bucura daca m-ati putea lamuri.


Cred ca era vorba de Pensiunea Miorita (asa se numea in 2005 cand am fost eu acolo) din Ciunget, Judetul Valcea.
Intradevar zona este superba, pensiunea si proprietarii la fel, mancarea este foarte buna, proaspata, se serveste "cu burta". Proprietari sunt Angela si Doru Ciobanu. Cand am fost eu erau doar 2 vile (Angela si Orange) si a treia in constructie.
Cateva poze aici: http://www.cazari.ro...ta-Voineasa.htm, dar in realitate este mult mai frumos.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate