Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Unde sa ne cazam in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1381 replies to this topic

#1333
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View Postmarian_nic65, on 03 iunie 2018 - 21:42, said:

Buna seara! Rog ajutorul dumneavoastra in a recomanda o statiune in care sa gasesc de preferinta bai termale sau piscina, conditii de cazare si masa decente, obiective de vizitat. Va multumesc!
Felix, Herculane, Sovata/Praid, Calimanesti/Caciulata/Cozia...

#1334
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Calimanesti

#1335
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Recomand Casa din Salcami - Polovragi
Gazde extraordinare, cazare buna si mancare la superlativ.

#1336
moshbatran

moshbatran

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.02.2006
Pentru cazare in Slanic Moldova, recomand vila Moldavia Class 4* !

#1337
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
Lucas Boutique Hotel-Eforie Nord
Pensiunea Bălan - Piatra Neamț
Vila Royal - Sighetul Marmatiei
Casa Aurora - Turda
Pensiunea Intim - Moieciu de sus
Vila Eden - Schit
New Montana - Sinaia


#1338
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 02.11.2009
Pensiunea Casa Iulia din Poienile Izei(am explicat de ce in sectiunea Maramures)!

#1339
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 02.11.2009

View Postmihaistoian, on 06 septembrie 2016 - 19:49, said:

Recomand cu multa placere Casa Mia din Hateg. Camerele sunt foarte curate, bucataria bine utilata, in curte sunt doua foisoare spatioase, iar gazdele sunt niste oameni extraordinari. Multumim d-nei Mihaela pentru pancove si d-lui Liviu pentru tuica!
Am revenit dupa doi ani si am regasit aceiasi pensiune frumoasa cu gazde amabile si o mare caldura sufleteasca.
Au ramas la fel curatenia din camere, bucataria bine utilata pentru turisti, cele doua foisoare spatioase din curte, in plus, seara se pot servi cateva feluri de mancare foarte gustoase gatite de d-na Mihaela.

#1340
Maria39

Maria39

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.12.2018
Pentru cei interesati de zona Gorj. Am vizitat zilele trecute Minastirea Tismana(un loc foarte frumos).Am ales sa ne cazam la o pensiune rustica se numea "La Casa Boierului" , in comuna Catunele.Pensiunea avea o curte foarte mare si o livada cu pomi, tot in curtea pensiunii erau plantati castani si tei( gazdele spuneau ca au peste 100 ani ,o frumusete).Gazdele au fost foarte primitoare ne-au pus la dispozitie jocuri de societate(jenga, table,carti aveau si o masa de biliard). Camerele sunt foarte mari si dotate cu TV.In apropiere se afla o padure si un lac.Am avut acces la bucatarie si la un spatiu de servit masa foarte spatios.Am ales sa prelungim concediul pentru a mai sta 2 zile aici.Am stat cazati in total 5 zile.(In aceste zile am mai vizitat si Podul lui Dumnezeu de la Ponoarele, Statiunea Balneo-Climaterica Bala,Barajul Valea Mare)

#1341
smecher1997

smecher1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.07.2008
Recomand hotelul Majestic din Iasi. Camerele superioare sunt mari, curatenie, amplasare in apropierea principalelor obiective turistice.

#1342
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
Pensiunea Eden- Băile Herculane
Hotel Galaxy - Timișoara (Dumbrăvița)
Irish House - Sanmartin/Oradea

#1343
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 02.11.2009

View PostKokoshmare, on 28 februarie 2019 - 21:20, said:

Pensiunea Eden- Băile Herculane
Hotel Galaxy - Timișoara (Dumbrăvița)
Irish House - Sanmartin/Oradea
Ofera si cateva detalii si opinii personale despre ele: cum sunt camerele, serviciile, au/n-au restaurant, preturi.

#1344
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007

View Postmihaistoian, on 28 februarie 2019 - 21:35, said:


Ofera si cateva detalii si opinii personale despre ele: cum sunt camerele, serviciile, au/n-au restaurant, preturi.
Pentru preturi se poate consulta booking, noi acolo ne-am făcut rezervările. Un criteriu pentru noi pentru turul din 2018 a fost acceptarea tichetelor de vacanta.
Pensiunea Eden din Băile Herculane este deținută de un cuplu mai în vârstă, este foarte curat, au o grădiniță cocheta în fata și pe lateral spațiu generos de parcare. Au facilități de preparare a mesei dacă se dorește. Sunt așezați pe o strada mai sus de rău și nu e zgomot de trafic
Hotelul Galaxy din Timișoara e o clădire noua, foarte ok dotata, camera mare și confortabila. Parcare decenta.
Restaurantul este foarte bun pentru meniul a la carte, micul dejun nu este sa te dea pe spate cantitativ. Au un staff foarte bun, chiar mi-a plăcut de fetele de la recepție și cei care ne-au servit. Hotelul este în Dumbrăvița în nordul orașului spre autostrada și DN.
Casa irlandeza din Sanmartin este deținută de o familie mixta soțul irlandez soția româncă care a născut fix când eram și noi pe acolo. Clădirea este excepțională pentru curățenia și dotările ei. Este în top 3 hoteluri/pensiuni vizitate de mine.
Se poate parca pe lângă curte, sunt străzi acoperite cu pietriș, ar cam trebui și primăria de pe acolo sa se miște mai cu talent și sa asfalteze.


#1345
mihaistoian

mihaistoian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 02.11.2009
Pt Valea Prahovei, Sinaia, o optiune interesanta este Hotelul Bastion situat pe Aleea Pelesului, la jumatatea drumului catre Castel. Hotelul este renovat in 2005, camere decorate cu mult bun gust, mobilierul fiind inspirat de cel din Pelisor, restaurant si bar plus terasa, bucatarie buna, mic dejun tip bufet suedez inclus in pret.
In fapt cladirea a fost la origine Grajdul Regal, apoi Muzeul de Arta Ceramica in perioada comunista, acum apartine tot Casei Regale, din ce am inteles eu.
Preturile sunt decente pt un hotel de 3 stele.

#1346
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
Am stat în mini-vacanta trecuta la hotelul Prince din Miercurea Ciuc. Hotelul e micuț, curat și cu un restaurant tare bun la calitate și preț.
Sunt locuri de parcare suficiente, alături e o stație Rompetrol dacă e nevoie de cumpărături la miezul nopții.

#1347
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
Ce mi-a plăcut în turul de anul asta
Pensiunea Julia din Sighisoara
-loc de parcare
-zona linistita
-curat
-accepta vouchere
Hotel Edelweiss din Medias
-Toate de mai sus
-meniu foarte bun la restaurant
-mic dejun inclus în preț decent
Casa Marguta din Iasi
-Proprietar foarte de treaba
-Totul foarte nou
-distanta mica de mers pe jos pana în centru.
Părți mai puțin bune
-Doar unele camere au baie cu întrare din camera, altele sunt în afara camerei. O așezare mai ciudata dar probabil nu a fost alta solutie
-nu exista aer conditionat
-parcare în strada pe apucate

#1348
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
În concediul care tocmai s-a încheiat m-am cazat la următoarele pensiuni :
1. Timișoara - Pensiunea Elisei: este destul de departe de centrul orașului, personal amabil, camere curate, mic dejun inclus, au parcare proprie (proprietarul are și vila de lângă pensiune și mașinile turiștilor se pot parca aici).
2. Oradea - Vila Gardenia: aproape de cetatea Oradea și de centru, condiții foarte bune, mic dejun inclus, personal foarte amabil, mașina am parcat-o în fața vilei.
3. Baia Mare - Pensiunea Marioara: amplasată destul de aproape de centru, condiții ok, mobilierul este cam de casă particulară, doamna care are pensiunea este de treabă, parcare pe stradă în fața pensiunii, există o bucătărie utilată cu cele necesare comună pentru turiști. Este ok pentru 1-2 nopți.
4. Mănăstirea Humorului - Pensiunea Diana: este a 4-a oară când mă cazez aici, amplasată lângă mănăstire, condiții foarte ok, proprietarii sunt oameni super, se poate opta și pentru mâncare la cele 3 mese, gătește doamna niște mâncăruri excelente, zona este foarte liniștită.
5. Cluj Napoca - Pensiunea Excelența: este la Palatul Copiilor din Cluj, foarte aproape de centrul orașului, condiții ok, curat, nu există posibilitatea de a servi masa acolo, dar poți cumpăra ceva și să consumi acolo.

#1349
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
In perioada 18-20 voi fi in Cluj pentru Comic Con si am vrea ( eu + sotia ) sa gasim un loc unde sa ne relaxam cateva zile dupa ( 21-25? )
Initial am vrut la Cabana Postavaru in Brasov dar nu putem urca pentru ca e insarcinata.
Dupa ne-am gandit la Baile Felix dar nu are voie in apa termala fiind insarcinata.
Nu suntem prea umblati prin tara asa ca va intreb pe voi :)
Ideal am vrea undeva mai la munte unde neaparat sa putem merge cu masina ca sa nu depuna efort.
Tot ideal ar fi sa fie o cabana ceva unde sa stam seara la un semineu, nu se compara nimic cu statul la caldura cand e rece afara :))
Neaparat sa fie mancare la locatie ca sa nu trebuiasca sa ne deplasam foarte mult.
Ca locatie ar fi in apropierea Cluj, Alba, Hunedoara, Sibiu, Brasov ca sa nu deviem prea mult de la traseul catre casa ( suntem din Timisoara :) ).

#1350
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

 antiqque, on 07 octombrie 2019 - 14:09, said:

Neaparat sa fie mancare la locatie ca sa nu trebuiasca sa ne deplasam foarte mult.
Ca locatie ar fi in apropierea Cluj, Alba, Hunedoara, Sibiu, Brasov ca sa nu deviem prea mult de la traseul catre casa ( suntem din Timisoara Posted Image ).
Daca banii nu-s o problema, incercati Conacul Archia. Servicii foarte aproape de cele 5* afisate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate