Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Schimbare K750i - Pentru ceva mai bun.

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Eram mirat de ce nu am nici un reply la acest topic, dar acum vad ca doar titlul este afisat.Ieri cand am postat, a cauzut internetul, si se pare ca din postul meu  a mai ramas dor titlul.

Ok deci sa revin la subiect ...

Am un K750i, si de cateva saptamani a inceput joystickul sa imi faca figuri, si m-am decis sa il schimb, sa il dau pentru altul + diferenta pana nu se amplifica problemele la joystick.Dar problema este ca un stiu ce telefon sa achizitionez.

As dori ceva cu camera de 2MP, si cu functii aproximativ cu ceea ce avea K750i.

Astept sugestii.

Apropo un K750i la mana a doua la ce pret mai este ?

Multumesc.

#2
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

 necromanc, on Apr 24 2006, 15:31, said:

Eram mirat de ce nu am nici un reply la acest topic, dar acum vad ca doar titlul este afisat.Ieri cand am postat, a cauzut internetul, si se pare ca din postul meu  a mai ramas dor titlul.

Ok deci sa revin la subiect ...

Am un K750i, si de cateva saptamani a inceput joystickul sa imi faca figuri, si m-am decis sa il schimb, sa il dau pentru altul + diferenta pana nu se amplifica problemele la joystick.Dar problema este ca un stiu ce telefon sa achizitionez.

As dori ceva cu camera de 2MP, si cu functii aproximativ cu ceea ce avea K750i.

Astept sugestii.

Apropo un K750i la mana a doua la ce pret mai este ?

Multumesc.
ai putea sa incerci w800,daca k750 ti-a placut...in sine este acelasi telefon,dar vine cu un card mai mare si casti mai bune-offtopic nu prea imi place portocaliul si astept sa apara w810,care este negru-
daca nu mai vrei se,poti incerca cateva modele de la nokia-n70 si 3250,ultimul se doreste a fi un competitor al lui w800-trebuie sa recunosc ca nu-mi place telefonul,am avut ocazia sa-l butonez saptamana trecuta,nimic inovator-sunetul din casti sub k750-
n70 totusi e superb,are mult stil,singura problema ar fi bateria-cam jalnica...
la mana a doua un k750 este intre 700 si 800RON in functie de stare si accesorii-offtopic:nu trebuia mentionata problema la joystick,va diminua suma luata pe el  :P
numai bine!

#3
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
Poate n90 e foarte bun la poze dar e scump.Cred ca w800 nu se merita pentru ca e cam acelasi telefon cu k750 in afara de card de 512.

#4
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002

Quote

ai putea sa incerci w800,daca k750 ti-a placut...in sine este acelasi telefon

Nu as vrea sa am aceleasi probleme cu joystickul, am auzit ca e valabil si in cazul W800-ului.

Quote

astept sa apara w810,care este negru-

Da e frumos.Pe cand o sa apara ?

Quote

poti incerca cateva modele de la nokia-n70 si 3250

Am studiat putin pe internet si parca N70 imi face cu ochiul, insa mai astept sugestii, cine stie ..

Quote

la mana a doua un k750 este intre 700 si 800RON in functie de stare si accesorii-offtopic:nu trebuia mentionata problema la joystick,va diminua suma luata pe el

Quote

Poate n90 e foarte bun la poze dar e scump

E scump, destept si MARE. ---> Nu !

Mai astept sugestii in continuare ...

Multumesc

Mersi pentru informare.

#5
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Dar totusi si N70, vad ca are joystick.Nu are probleme ?

#6
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

 necromanc, on Apr 24 2006, 19:17, said:

Dar totusi si N70, vad ca are joystick.Nu are probleme ?
la N70 nu exista un joystick ca in cazul lui k750,aceea este mai degraba o tasta de navigatie(4 directii si pozitia de selectie) cu aceleasi directii ca si joystick-ul,deci se va uza mai greu decat un joystick...
personal nu consider tasta asta mai confortabila decat un joystick,pentru a face o selectie stanga-dreapta spre exemplu trebuie sa ridici degetul,la joystick nu este nevoie de asa ceva.
w810 urmeaza sa intre oficial si pe piata,deja la negru am observat ca a aparut,va fi usor mai scump decat w800...personal as alege ca inlocuitor la k750-ul meu N70
numai bine!

#7
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
si eu am un k750i...si vreau sa-l schimb cu un v3x....se merita?

#8
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

 m4xx, on Apr 26 2006, 23:05, said:

si eu am un k750i...si vreau sa-l schimb cu un v3x....se merita?
depinde de ce ti-a placut la k750 si astepti sa gasesti pe v3x,sau ce ai vrea in plus la telefonul tau...
exemplu:eu folosesc mp3 player-ul la k750 foarte mult,cel de pe v3x este sub acesta,concluzie nu l-as schimba...si exemplele pot contiua...
numai bine!

#9
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
ma intereseaza...display, baterie.....si marimea...cat de mare-i diferentza...si nu in ultimul rand memoria si camera :D

#10
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

 m4xx, on Apr 27 2006, 00:09, said:

ma intereseaza...display, baterie.....si marimea...cat de mare-i diferentza...si nu in ultimul rand memoria si camera :D
sa incepem...
display-v3x are un display superb este net superior celui de k750,atat la rezolutie cat si la marime efectiva
baterie-bateria v3x-ului unui prieten tinea in medie 48-60h(destul de bine-cu folosire medie),k750-ul meu tine in medie 72h
marimea-v3x este maricel,mult mai lat decat un telefon normal-insa sub talia unui 6260 spre exemplu...
memoria-ambele au memorie interna suficienta pentru aplicatii,jocuri in plus exista slot pentru card
camera-un plus pentru k750 la claritate(multumita functiei de autofocus)
sper ca te-am ajutat,numai bine!

Edited by popartakis, 27 April 2006 - 00:19.


#11
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
pai cum domne.....camera la v3x nu este mai buna? ca parca intr-un review zicea ca are o camera buna

#12
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
Sunt doua camere total diferite.Cea de la SE e mult mai buna decat la moto pentru ca are mai multe functii si face poze mult mai bune.

#13
popartakis

popartakis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 05.10.2005

 m4xx, on Apr 27 2006, 19:39, said:

pai cum domne.....camera la v3x nu este mai buna? ca parca intr-un review zicea ca are o camera buna
niciodata motorola nu a excelat la capitolul camerei pe telefonul mobil! ;)

#14
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
Pe mine chiar ma enerveaza scartaiturile lui k750i:scartaie tot la el:capacelul din spate,castile,tastele....etc
Plus ca butonul deasupra joistickului mi se pare greu de apasat!
Si eu as vrea sa-l dau inapoi la eurogsm sa iau w800!

#15
A.Faith

A.Faith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 09.08.2005

 FCBARCELONA, on May 2 2006, 00:10, said:

Pe mine chiar ma enerveaza scartaiturile lui k750i:scartaie tot la el:capacelul din spate,castile,tastele....etc
Plus ca butonul deasupra joistickului mi se pare greu de apasat!
Si eu as vrea sa-l dau inapoi la eurogsm sa iau w800!

mey oamenilor ... shi pe mine ma bate gandul ... ce credetzi k se merita ??? dak avetzi alte sfaturi ... va rog ... email me at [email protected] plz plz plz

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate