Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Captura Video de Calitate!

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Ok. I'm out of here! Cu asemenea specimene pe aici chiar ca nu am nimic de pierdut. Ba mai mult risc sa ma comprimit din cauza unui idiot.

#20
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
@ daacy1975 si daddy > La urmatoarele postari asa cum le-ati facut pe cele de mai sus veti primi warn.
Si eu ma enervez de multe ori dar ma abtin sa folosesc acest tip de limbaj. Poti jigni si cu cuvinte frumoase. ;)

enjoy,
Mtz

#21
daacy1975

daacy1975

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.03.2006

View Postdaddy, on Apr 19 2006, 21:13, said:

Ok. I'm out of here! Cu asemenea specimene pe aici chiar ca nu am nimic de pierdut. Ba mai mult risc sa ma comprimit din cauza unui idiot.
Vedeti cum va bateti joc de cei mai incepatori pe aici:omul o vrut sa-si cumpere ceva cu ce sa captureze la calitate digitala buna,iar voi l-ati incurcat rau de tot(ca difera-ca nu difera calitatea...),iar eu i-am dat raspunsul corect:sa-si ia o placa firewire cu 600.000lei caci e calitate maxima (i-am spus pt.nivelul lui de incepator asa)

#22
Danmarc

Danmarc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.03.2006

View Postdaacy1975, on Apr 19 2006, 21:34, said:

Vedeti cum va bateti joc de cei mai incepatori pe aici:omul o vrut sa-si cumpere ceva cu ce sa captureze la calitate digitala buna,iar voi l-ati incurcat rau de tot(ca difera-ca nu difera calitatea...),iar eu i-am dat raspunsul corect:sa-si ia o placa firewire cu 600.000lei caci e calitate maxima (i-am spus pt.nivelul lui de incepator asa)

Exista si calitate digitala mai putin buna?  :death:

#23
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005

Quote

Cat priveste viteza de transfer aceasta se face in real-time. adica ora de inregistrare=o ora de captura. Nu-ti da voie camera sa faci altfel


daddy ,nu de mult am incercat un soft(mi-l recomandase cineva fiindca facea ceva ce ma interesa pe mine)si am vazut ca printre altele era si optiunea de transfer pe hdd prin derulare pe imagine,deci nu  RT.

Edited by nirosbog, 19 April 2006 - 21:03.


#24
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
pai stai putin ca si pe camera poti sa dai serulare cu vizualizare. problema este ca nu cred ca poti face transferul mai repede. Nu cred ca duce nici placa de transfer. Si nu cred ca nu vei avea framnes drop cu caruta. da-mi si mie un link catre programul ala sa-l testez si eu.

#25
daacy1975

daacy1975

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.03.2006

View PostMtz, on Apr 19 2006, 21:30, said:

@ daacy1975 si daddy > La urmatoarele postari asa cum le-ati facut pe cele de mai sus veti primi warn.
Si eu ma enervez de multe ori dar ma abtin sa folosesc acest tip de limbaj. Poti jigni si cu cuvinte frumoase. ;)

enjoy,
Mtz
in regula;promit ca nici nu mai raspund macar unor astfel de provocari;m-am gandit eu ca acest limbaj nu se accepta,dar sunt mai nou pe-aici..

View PostDanmarc, on Apr 19 2006, 21:56, said:

Exista si calitate digitala mai putin buna?  :death:
Da,exista:cea filmata cu Panasonic MD9000 :puke:

#26
daacy1975

daacy1975

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.03.2006

View Postdaddy, on Apr 19 2006, 22:05, said:

pai stai putin ca si pe camera poti sa dai serulare cu vizualizare. problema este ca nu cred ca poti face transferul mai repede. Nu cred ca duce nici placa de transfer. Si nu cred ca nu vei avea framnes drop cu caruta. da-mi si mie un link catre programul ala sa-l testez si eu.
Exemplu:reda o caseta in LP si una in SP(cu o camera care stie numai SP) trase amandoua in LP si vei vedea...nu cred ca vor aparea droppsframes-ri.

#27
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005

Quote

da-mi si mie un link catre programul ala sa-l testez si eu.

daca tin bine minte..POWER DIRECTOR se numea.oricum,pe mine nu ma interesa asa ceva si poate gresesc.

#28
quest

quest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.01.2005
pt ce mai trebuie placa fireware care are viteza 400 Mbits/second fata de USB 2.0 care are 480Mbits/second?
placa fireware nu cumva face doar transferul, codarea facandu-se odata ce filmul est pe HDD?
eu cam asta stiu.
camerele care au USB 2.0 fast speed nu mai au nevoie de fireware.

Edited by quest, 19 April 2006 - 22:22.


#29
daacy1975

daacy1975

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.03.2006

View Postquest, on Apr 19 2006, 23:19, said:

pt ce mai trebuie placa fireware care are viteza 400 Mbits/second fata de USB 2.0 care are 480Mbits/second?
placa fireware nu cumva face doar transferul, codarea facandu-se odata ce filmul est pe HDD?
eu cam asta stiu.
camerele care au USB 2.0 fast speed nu mai au nevoie de fireware.
Pt.ca s-ar putea sa nu aibe omul care a intrebat iesire USB la camera(insa toate digitalele au firewire);altfel nu intreba(USB are toata lumea la calculator si deja ar fii rezolvat el problema);in plus,daca vrei sa ai captura in calculator exact cum s-a filmat,nu conteaza ce viteze au USB si firewire,pt.ca semnalul digital nu intra in functie de vitezele lor in calc.-s-a discutat mai sus(camera video nu e dvd-rom sa-i dai tu reglaje de viteza la citire x4,x8.. sau nu e sistem dubludeck-sa tragi pe rapid de pe o caseta pe alta)

#30
Danmarc

Danmarc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.03.2006
Da,exista:cea filmata cu Panasonic MD9000 :puke:
[/quote]

Pai te contrazici singur. Parca era vorba de captura digitala buna, nu de filmare digitala. Sau poate Panasonic MD9000 e placa de captura?  :confused:

#31
daacy1975

daacy1975

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.03.2006

View PostDanmarc, on Apr 20 2006, 17:04, said:

Da,exista:cea filmata cu Panasonic MD9000 :puke:
Pai te contrazici singur. Parca era vorba de captura digitala buna, nu de filmare digitala. Sau poate Panasonic MD9000 e placa de captura?  :confused:
calitatea digitala nu exista numai intr-o placa de captura;tu cumva de la o camera vhs vei baga o calitate digitala in calculator prin placa de captura sau analoaga? :P

#32
Danmarc

Danmarc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.03.2006

View Postdaacy1975, on Apr 20 2006, 19:37, said:

calitatea digitala nu exista numai intr-o placa de captura;tu cumva de la o camera vhs vei baga o calitate digitala in calculator prin placa de captura sau analoaga? :P

Ok, ok, gata, ma retrag. Ai reusit sa ma convingi si pe mine, ca si pe cei dinainte, ca e mai bine sa cedez. Cand amesteci mere cu pere (captura digitala de calitate variabila  :cursing:  +camere video+vhs) lucrurile sunt clare, asa ca nu e cazul sa mai lungim topicul.

Cu stima.

Edited by Danmarc, 20 April 2006 - 19:59.


#33
daacy1975

daacy1975

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.03.2006

View PostDanmarc, on Apr 20 2006, 20:57, said:

Ok, ok, gata, ma retrag. Ai reusit sa ma convingi si pe mine, ca si pe cei dinainte, ca e mai bine sa cedez. Cand amesteci mere cu pere (captura digitala de calitate variabila  :cursing:  +camere video+vhs) lucrurile sunt clare, asa ca nu e cazul sa mai lungim topicul.

Cu stima.
baaaaeeeei,tu nu intelegi ca a fost o gluma cu Panasonic MD9000? Cineva de pe forum-video zicea ca e o camera foarte buna,dar am vrut sa glumesc cu el cu acea calitate digitala mai putin buna..filmata cu ea... :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate