Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Telefon cu senzor compass BUN

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,843
  • Înscris: 07.02.2003
Asta e busola decenta ieftina dar faina. Totul e sa nu ai nimic metalic mai aproape de 30cm. Am aliniat-o perfect si cand am pozat de la aprox 20cm deja am facut-o sa devieze 0.5°

Attached File  20240508_160528.jpg   310.52K   14 downloads

Telefoanele nu folosesc doar senzorul ci se bazeaza pe miscare si date gps ca sa arate mai precis directia. Senzorii magnetici sunt cam acelasi model la toti, softul face diferenta.

Edited by andreic, 08 May 2024 - 15:14.


#20
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,821
  • Înscris: 12.08.2008
Sunt diferente intre busola magnetica si compas GPS, una e polul magnetic alta e axa de rotatie, sunt diferente de cateva grade in functie latitudine si longitudinea unde te aflii, daca mai adaugi si erorile.. am o aplicatie care in functie de coordonatele tel. iti indica pe google maps cu o linie orice alta coordonata ( aplicatie satfinder pe mobil pt. orientarea ligheanului), e deajuns 3 grade sa gresesti si cazi pe alt satelit Posted Image

Edited by mihaiC1, 08 May 2024 - 17:32.


#21
thunderbolt

thunderbolt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 03.05.2008

View Postandreic, on 08 mai 2024 - 15:11, said:

Telefoanele nu folosesc doar senzorul ci se bazeaza pe miscare si date gps ca sa arate mai precis directia. Senzorii magnetici sunt cam acelasi model la toti, softul face diferenta.

Good point!Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate