Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Ce vehicule motorizate ați avut de-a lungul timpului?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,954
  • Înscris: 13.07.2011
Deci primul meu vehicul motorizat a fost la varsta de 15 ani, un scuter de 49ccm de la o companie chinezeasca habar nu am cum se numea. L-am vandut dupa vreo 2 ani cand am inceput sa dau de permis auto/moto.

La 18 ani mi-am luat prima masina din banii stransi de mine, un Ford Fiesta din 99. Nu stiu cum a rezistat masina aia, dar cat am facut cu ea si in ea nu va puteti imagina. Dupa cativa ani s-a stricat, nu mai stiu exact de ce si am vandut-o pe piese.

La 20 de ani mi-am luat un Golf IV din 2000 sau 2001, care l-am tinut vreo 4 ani si dupaia l-am vandut pe 3 lazi de bere.

Pana la 28 de ani nu am mai avut masina, ca nu mi-am permis. Dar la 28 mi-am luat un Golf V cu care am facut accident 2 ani mai tarziu (mi-a intrat o cucuoana in el de l-a facut praf).

Dupaia am avut multe motociclete si scutere. De la Vespa 125ccm, la Vespa de 300ccm, la Yamaha R6, Honda CBF1000F, Yamaha MT09, Honda CBR1000RR.

Acum vreo 7 ani mi-am indeplinit visul si mi-am luat un Ford Focus RS MK3 care inca il detin. Mai am un Porsche 911 Carrera din 1984 care este momentan in Croatia la restaurare si un Audi Q4 Sportback e-tron de la firma, care este cea mai tampita masina detinuta vreodata.

Edited by business11, 30 April 2024 - 16:52.


#20
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 24.04.2008
Rable: Golf3, Bembeu 318i, luate cu mult peste final de cariera. Eram pe la inceputurile soferiei. bmw-u 318i, luat cu 1.700E, bagat 1500E, scapat rapid de el cu 1.400 ca nu se mai terminau reparatiile. Golf-u 3 era fara airbag-uri, i-am pus un volan din acela mic, de curse, rosu. Saracu, avea vreo 70cp, cateodata fierbea apa in el la semafor. Schimbatoru de viteze, am taiat cam 10cm din el cu bomfaieru ca era prea lung, ca la Logan sau autobuz. La itpuri nu m-a intrebat nimeni nimic. Trecut prin vreo 2-3 gen de Dacia (ph2, si inca vreo 2) luate de noi, amagit de new generation marketing, vandute rapid la unu din Pitesti. Saracu, era samsar. Cauta asiduu pe olx. De fiecare data am dat de nevasta-sa pe olx cand le-am vandut. De fiecare data cu cate o poveste lacrimogena: gen baiatu, saracu, se insurase si ii trebuia masina, etc.etc. Dupa 1-2 saptamani le repusese pe olx, cu pret mai mare + o varianta mai sus de echipare gen prestige, desi era mai jos ca nivel. Acu sunt la un CX3 si ma bate gandu sa trec la CX30 sau 5.....
Btw: era sa uit de o Honda rebel 500. Luata cu 6400, vanduta dupa 1 an cu 5.300. Mare 'dazamagire'. Mereu eram ultimu pe trasee. Cand ajungeam eu, 'vitezanii' erau deja cu cafeaua bauta si se pregateau de intoarcere...

Edited by lost2209, 30 April 2024 - 17:15.


#21
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 02.09.2009

View PostGlCA_Contras, on 30 aprilie 2024 - 12:08, said:

OMG! Na ca am uitat ce utilaje am avut de-a lungul vietii si intru in depresie... Posted Image
Eu sunt deja........ in zona depresionară a județului BraşovPosted Image

#22
rixthina

rixthina

    3538 stop 🛑

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,538
  • Înscris: 29.10.2017

View Postdjl, on 30 aprilie 2024 - 10:54, said:

Ce vehicule motorizate (adică de exemplu și motociclete) ați avut de-a lungul timpului? Ce ați făcut cu cele pe care le-ați dat când v-ați luat alt vehicul.
Pai le-au dat, ce sa mai faca? De exemplu bunicul meu a avut o motocicleta cu atas, eu nu o stiu dar povestea, si a vandut-o.
Poate vrei sa intrebi ce a facut apoi cu banii... Cred ca i-a si cheltuit...
Sau ce facea cu ea pana sa o vanda? Cara iarba la purcel.

Edited by rixthina, 01 May 2024 - 06:22.


#23
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,210
  • Înscris: 15.05.2008
Radem glumim,dar el din asta se hraneste.
M-a deranjat cu exprimarea,vinde-o la tara,cum ar veni aia is mai prosti si fraieri si se multumesc cu orice.
Acu depinde ce o vrut sa spuna,ca astia din capitala considera restul tarii ”la tara”

#24
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,776
  • Înscris: 13.06.2004
La ţară = la sat. Ia nu mai insulta Bucureştenii aiurea.
Am zis în condiţiile în care e o maşină veche, dar în stare decentă. Dacă e rablă, adică ruginită rău de tot, se tot strică, atunci nici la ţară nu mai e bună. Sper că s-a înţeles de data asta ce am zis!
Cât despre ce aţi făcut cu ele: casat, donat, vândut. Există mai multe posibilităţi.

#25
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,513
  • Înscris: 04.05.2006
Skoda S100
Renault 21
Tico
Renault Clio
Renault Megane
Nissan Primera
Honda Accord
Nissan Pathfinder
Nissan Murano
Mercedes ML 300
Nissan Quashquai
BMW X5 (mașina curentă)
Honda Insight (mașina curentă)

Și un ATV Suzuki




#26
rixthina

rixthina

    3538 stop 🛑

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,538
  • Înscris: 29.10.2017

View Postdjl, on 02 mai 2024 - 15:38, said:

La ţară = la sat. Ia nu mai insulta Bucureştenii aiurea.
Am zis în condiţiile în care e o maşină veche, dar în stare decentă. Dacă e rablă, adică ruginită rău de tot, se tot strică, atunci nici la ţară nu mai e bună. Sper că s-a înţeles de data asta ce am zis!
Cât despre ce aţi făcut cu ele: casat, donat, vândut. Există mai multe posibilităţi.
Sunt bune sa astupi gaurile din gard pe unde intra cateii. Mai opune ceva rezistenta tabla, iar pisicile pot gasi culcusuri in bataia soarelui.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate