Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Ati castigat vreodata ceva? Loto, Bingo, tombole, jocuri de noroc.

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#1
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Salutare,

la Loto am bagat de cateva ori dupa 2014 cand a murit tata. Am simtit ca e imperios sa o fac. M-am lasat repede, decat sa tot dau bani si sa nu castig nimic.

Aseara insa a castigat cineva din Pitesti, 7 milioane Euro la Loto. La ce viata am dupa 2014 si mai ales dupa 2019, numai sa castig o suma uriasa m-ar mai face fericit. Si as fi zgarcit la maxim cu suma aia, sa mentin la fel nivelul cheltuielilor. Dar sa fiu fericit cand factura de 3000 de lei la gaze nu ar mai fi o problema.Posted image  Pretul gazelor iarna, o cauza de nefericire.

Parintii mei au bagat multi ani la Bingo, la Tociu si Palade. Nu au castigat nimic. A castigat vara-mea niste bani la Bingo cu care a renovat apartamentul din Dragasani si si-a cumparat garsoniera la Bucuresti.

La pacanele nu o sa bag niciodata, acolo pierzi tot ce ai. Vreau bani multi strict pentru a nu munci si pentru a fi linistit orice sume mi-ar scrie pe facturi entitati precum Hidroelectrica, Engie, Compania de Apa Olt. Si ca sa pot consuma mai mult curent, gaz, apa. In limita bunului simt.

Nu as vrea deloc haine, masini, calatorii, orice suma se poate sparge foarte usor, eu vreau sa fiu zgarcit cu banii nemunciti, nu sunt deloc facut pentru munca, ci doar pentru ce-mi place, iar ce-mi place, nu produce ci doar consuma bani. Utilitatile, impozitele, carburantul auto, daca nu as avea serviciu, as transporta mai multe lampi prin tara, ca as avea bani de motorina si timp de facut drumuri, de cazare la hoteluri cand orasul e unul indepartat. Trebuie sa luam 5 lampi din Timisoara, la super pret, si nu putem. Posted image

Asta e genul de calatorie ce-mi place, cu lampile din grup, in rest raman la Caciulata si Antalya, cu cate 1 sejur pe an.

Bai dar nu am castigat nimic. Si altii spun ca traiesc din pariuri si pacanele. Cum frate, cum? Ca la ce preturi au gazele la Engie si ce mari sunt impozitele, nu-ti vine deloc sa bagi bani in jocuri de noroc.

Voi mai baga la Loto, sa vad cand. Va tenteaza sa jucati?

.

Attached Files

  • Attached File  Loto.jpg   43.09K   81 downloads

Edited by Neaceasca85, 26 February 2024 - 12:03.


#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Da.

#3
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
Neaceasca, ai castigat un topic nou?

#4
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Mda, clar am o vocatie de forumist, dar nasol ca nu suntem platiti catusi de putin din forumeala.

La Youtube am reclame dar nu ma mai pot loga demult, cand am fost nevoit sa rup contul de G+ ca apareau aberatii in e-mail-ul de la firma. Ma intristez cand vad ca intra reclame si banii de la ele, nema.

Mama ala e din 2024, dar deh, nu am timp/energie sa citesc chiar tot forumul. Fara munca dar cu bani, mai multa forumeala. Posted image

#5
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

View PostNeaceasca85, on 26 februarie 2024 - 12:00, said:

Aseara insa a castigat cineva din Pitesti, 7 milioane Euro la Loto.
Minus 40%, impozitul la STAT !

Neaceasca, sa nu uita ca toata viata esti dator la STAT !!!

[ https://i.postimg.cc/3Rgy4htB/Angry-emoticon-4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 26 February 2024 - 12:24.


#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Da, stiu ca se impoziteaza castigurile.

#7
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
Am castigat Posted image
Am jucat un bilet comun la munca si am castigat o Dacia zambetul lui Iliescu
Bineinteles ca am vandut masina si am impartit banii - nu mai stiu suma

Dupa aia la pacanele
M-am imbatat si, intaratat de colegi, am bagat o suma de bani si i-am dat pe automat
ZBANG ... 4 asi + joker  Posted image  
Nu mai tin minte suma dar stiu ca i-am luat puradelului un laptop MSI pentru scoala din banii aia

#8
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Am castigat un Xbox la concursul Softpedia acum...12-13 ani, nici nu mai stiu cat a trecut.

#9
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
De moarte si de fisc nu ai cum sa scapi.

As sta la tara ziua, pe santier, se construieste o casa mica (mama vrea asta) acolo, decat la birou, mai bine ar fi acolo, cu glumele de santier. Posted image Sau sa mananc ceva cu muncitorii, ori sa le pun muzica pe Google Nest Hub. Posted image

#10
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,966
  • Înscris: 04.10.2007
80% din castigatorii la loto in 5 ani devin mai saraci decat inainte de castig... Ciudate statistici..

Eu nu joc la loto, in schimb sotia baga in fiecare saptamana cate un bilet... Acum 2-3 saptamani i-au iesit 3 numere (a castigat 30 RON).

Eu unu (defapt sotia) daca as castiga la loto nu as zice la nimeni... dar la nimeni...

#11
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

Vizualizare mesajNaijax, pe 26 februarie 2024 - 12:25, a scris:

Am castigat Posted image
Am jucat un bilet comun la munca si am castigat o Dacia zambetul lui Iliescu
Bineinteles ca am vandut masina si am impartit banii - nu mai stiu suma

Dupa aia la pacanele
M-am imbatat si, intaratat de colegi, am bagat o suma de bani si i-am dat pe automat
ZBANG ... 4 asi + joker  Posted image  
Nu mai tin minte suma dar stiu ca i-am luat puradelului un laptop MSI pentru scoala din banii aia
Mda, prefer premiile doar in bani, decat case sau masini.

In anii 90 se castigau si televizoare la Robingo cu Brenciu, ce nevoie era de ele si erau prea scumpe, pana in 2007.

Vizualizare mesajmirel3003, pe 26 februarie 2024 - 12:27, a scris:

80% din castigatorii la loto in 5 ani devin mai saraci decat inainte de castig... Ciudate statistici..

Eu nu joc la loto, in schimb sotia baga in fiecare saptamana cate un bilet... Acum 2-3 saptamani i-au iesit 3 numere (a castigat 30 RON).

Eu unu (defapt sotia) daca as castiga la loto nu as zice la nimeni... dar la nimeni...
Da, nu mai ai liniste, te mananca cei din jur daca castigi la Loto. Unii joaca in deplasare sa nu afle orasul mic din care sunt ca a castigat.

Devin saraci pentru ca sparg suma pe prostii si abandoneaza si munca. Cel mai bine e sa pui banii in ceva ce iti asigura venit constant. Poate chiar depozit cu dobanda.

Nici eu nu as zice la nimeni. Si mai ales nu as afisa asta. Aceleasi haine, aceeasi masina chiar, pana se strica.

*************
Intre 2009 si 2014 am avut o viata de castigator la Loto (aproape). Erau si vremurile si preturile mai bune ca azi. Posted image

#12
doujdelei

doujdelei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 09.10.2023

View PostPhobos, on 26 februarie 2024 - 12:19, said:

Minus 40%, impozitul la STAT !

Neaceasca, sa nu uita ca toata viata esti dator la STAT !!!

[ https://i.postimg.cc/3Rgy4htB/Angry-emoticon-4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
nu e ca si cum ramane cu nimic, insa da, nu ar trebui sa sa ia 40 la suta statul ca tot ei dau premiul

#13
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005

View Postmirel3003, on 26 februarie 2024 - 12:27, said:

80% din castigatorii la loto in 5 ani devin mai saraci decat inainte de castig... Ciudate statistici..
Ar fi interesant de vazut daca-i valabil si invers, daca-i ruinezi, sa vezi daca... :D

#14
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

View Postmirel3003, on 26 februarie 2024 - 12:27, said:

80% din castigatorii la loto in 5 ani devin mai saraci decat inainte de castig... Ciudate statistici..

Eu nu joc la loto, in schimb sotia baga in fiecare saptamana cate un bilet... Acum 2-3 saptamani i-au iesit 3 numere (a castigat 30 RON).

Eu unu (defapt sotia) daca as castiga la loto nu as zice la nimeni... dar la nimeni...
Asta oricum ma linisteste ca nu bag sau nu castig. Ca bogat e greu, si sarac e rau. Port camasa (cu maneca scurta) doar la nunti-botezuri, in rest detest joburile cu dress code. Posted Image

#15
doujdelei

doujdelei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 09.10.2023

View Postmirel3003, on 26 februarie 2024 - 12:27, said:

80% din castigatorii la loto in 5 ani devin mai saraci decat inainte de castig... Ciudate statistici..

Eu nu joc la loto, in schimb sotia baga in fiecare saptamana cate un bilet... Acum 2-3 saptamani i-au iesit 3 numere (a castigat 30 RON).

Eu unu (defapt sotia) daca as castiga la loto nu as zice la nimeni... dar la nimeni...
o sa se afle oricum cand lumea vede ca ai plecat, te-ai mutat , neamurile oricum o sa afle si o sa vorbeasca intre ele si cand nu le dai bani o sa duca vorba mai departe, posibil sa intre si interlopi pe fir

View PostNeaceasca85, on 26 februarie 2024 - 12:32, said:

Mda, prefer premiile doar in bani, decat case sau masini.

In anii 90 se castigau si televizoare la Robingo cu Brenciu, ce nevoie era de ele si erau prea scumpe, pana in 2007.


Da, nu mai ai liniste, te mananca cei din jur daca castigi la Loto. Unii joaca in deplasare sa nu afle orasul mic din care sunt ca a castigat.

Devin saraci pentru ca sparg suma pe prostii si abandoneaza si munca. Cel mai bine e sa pui banii in ceva ce iti asigura venit constant. Poate chiar depozit cu dobanda.

Nici eu nu as zice la nimeni. Si mai ales nu as afisa asta. Aceleasi haine, aceeasi masina chiar, pana se strica.

*************
Intre 2009 si 2014 am avut o viata de castigator la Loto (aproape). Erau si vremurile si preturile mai bune ca azi. Posted Image
cati care au castigat nu s au afisat cu alta masina, haine, etc imediat ce au pus mana pe bani? La mine in judet au castigat unii de la tara nu stiu cate milioane de euro si au inceput sa se afiseze de erau pe toate grupurile de facebook din judet cu masinile lor bengoase, automat ca, cand iti vin atat de multi bani peste tine cand nu ai avut, automat ca innebunesti. foarte rar sa fie oameni care raman cu picioarele pe pamant insa si atunci gandul ca ai atat de multi bani te imping ca sa iti cumperi ce nu ai avut si peste

#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Majoritatea asa fac, dar eu as fi zgarcit, nimic nu se compara cu libertatea de a nu munci. Preturile la gaze si impozitele le am prea mari ca sa nu lucrez. Posted image

#17
Pavel54

Pavel54

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 04.11.2022
O singura data acum vreo 4 ani mi-au iesit 5 numere in conditiile in care recunosc ca joc saptamanal dar doar variante simple.
Daca jocul nu este masluit e normal sa se castige rar potul cel mare, ganditi-va ca e o singura sansa din 14 milioane!
Acum ca Loteria stie si identitatea jucatorilor mi-am cam pierdut increderea in joc.

#18
doujdelei

doujdelei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 09.10.2023
da, cred ca oricine ar face asa insa este mai greu de facut acest lucru. Din ce am vazut care nu erau cu capul in nori, au inceput sa fie cand au dat banii peste ei si aici nu ma refer la premii loto ci cand a dat vreo mostenire pe ei, case/apartament si au inceput sa vanda si sa flituie banii in stanga si in dreapta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate