Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Ati castigat vreodata la "concursuri"

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 06.05.2019
Am pus in ghilimele concursuri

Dau la pacanele in aplicatia profi o singura data am castigat o bere care nu exista in oferta lor.
Nu ca era la raft numai eticheta cu produsul nu era deloc in oferta lor.

La penny dau la pacanele pe 2 telefoane, pica zarurile alea la fel pe ambele conturiPosted Image

Un influencer cunoscut pe youtube care face reclame la magazinele de calculatoare organizeaza concursuri.
Intru pe link completez adresa de mail si cica se face tragere la sorti
Cand trage castigatori- ionescu din Bucuresti inclusiv era si nr de telefon
Vrajeala ca la inscriere se cerea numai adersa de mail.
Cand am scris la comentarii am fost blocat.

Alt influencer  un cunoscut canal de youtube de fapt sunt 3 canale foarte mari acelasi prezentatori
Cica se face concurs cu un set de anvelope si nu stiu ce termos minune destul de scump care tine bautura rece vara
De 6 luni refuza sa spuna cine e castigatori.

Alt producator de chestii de sport centuri puls etc  organizeaza concurs pe facebook.
Se completa un chestionar si la sfarsit aveai o roata sa vezi daca castigi ceva.
Am completat de pe 5 profile de la prieteni necastigator pica semnul numai in acelasi loc.
Concurs organizat in Europa toti "castigatori" din China cu niste nume din alea de iti cade limba cand incerci sa pronunti numele.
Tot astia au facut un concurs cu like si share si cica anunta castigatorul in 2 zile
Cand i-am intrebat de concurs au mutat concursul cu 1 luna mai tarziu de craciun apoi au refuzat sa mai raspunda.


De ce nici o institutie nu se autosesizeaza la "concursurie" astea?
De ce youtube nu ii inchide aluia canalul ok 1 milion de abonatii, dar e teapa de fapt excroci aia colectau adresele de mail sa-si trimita ei ofertele cu magazinu lor.


Facebook ar trebui sa le blocheze alora canalul pt concursuri evident fake, or fi ei producatori si firma dat tot hotomani sunt

Inteleg e concurs si e la noroc, dar sa pice acelasi zar, aceleasi nr, etc


La lidle am primit odata o amandina de ziua mea in aplicatie dar si aia expira in 3 zile.
Probabil de aia le-au si dat ca expirau la raftPosted Image

#2
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,389
  • Înscris: 24.09.2017
cred ca o data am castigat la kaufland, dar fara sa vreau sau a dat nevastamea ceva pe telefon, 100 de ron sau 150, nici nu mai stiu de ce sau cum, parca a fost acum 1 an sau 2. in rest, nu prea am participat si nici nu particip ca n-am de ce, pot sa-mi iau singur daca am nevoie de ceva.

facebook nu mai am, la influecerii romani nu ma uit, poate ce-l mult in vreo aplicatie de supermarket sa fac o chestie din aia sa invarti roata sau whatever, dar la cat sunt eu de atent, sigur uit.

Edited by bobitad, 24 February 2024 - 08:48.


#3
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Pe lângă Google și Profi îți e potrivnic?

#4
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,162
  • Înscris: 15.05.2008
La profi mereu ma bag cand este ceva interesant.
Cand a fost acel salam de vara afumat l-au scos repejor de la raft,nu cred ca am apucat 10 batoane
La peroni am luat aprox 15 beri
A mai fost salam feliat peste 10 folii sau cum le zice,dulciuri si tot arsenalul,acu au ceva pt animale,mai vad
Tre sa ma uit la penny sa vad ce este.
In rest nu pot spune altele
Daca se pune concurs cand a fost credit telefon la vdf cu sunatul ,apai acolo ce fuuu,vai vai.

#5
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,006
  • Înscris: 02.08.2021
Eu mai câștigam la pungile de chipsuri câte un Pepsi sau ce mai dădeau ei.
Cred că o dată, sau de două ori am câștigat ceva din capacul de la suc.

În rest, treburile alea cu completează codul din capac și așteaptă Paștele Cailor, sunt țeapă.

View Postioni68939, on 24 februarie 2024 - 08:33, said:


De ce nici o institutie nu se autosesizeaza la "concursurie" astea?
Îmi adusei aminte de faza asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8grSGwAPBtc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Părerea mea este că au o influență mult prea mare asupra publicului ca să își permită cineva să-i întrebe de sănătate.

Edited by Valy_User, 24 February 2024 - 10:26.


#6
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Nici macar la loz in plic nu am castigat.
Prietenul unui prieten a castigat o masina la o tombola on-line din Anglia. A particicat cu 10GBP (parca) si a castigat masina.

#7
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
La d-astea de la magazine, nu.
Facebook sau influeDraci.. nici macar nu deschid.
La produse, odata un rucsac cu chestii de picnic.
La radio, unde era de sunat, cam tot ce am vrut.

Cel mai tare: au avut Iris concert in studio si au avut concurs pentru 5 ascultatori, 2 dintre ei am fost eu si un coleg. Posted Image

#8
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,992
  • Înscris: 30.11.2021
Posted Image Va scriu o carte despre subiectul asta.
Da, am castigat la concursuri, de la bingo, pariuri sportive, concursuri de prin reviste, concursuri magazine.

La concursurile de bani este impozitul important.

#9
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Am câştigat recent un Snickers de la Profi iar de la Penny o conservă de fasole cu ciolan şi o bere Desperados. :)

#10
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.05.2009
Cu asta ma ocup in timpul liber.Multe premii castigate la diferite produse Posted Image .Ultimul premiu e un voucher Dedeman (500ron).Deci se dau ,sunt pe bune .Astept un premiu mare (casa,masina) desi sunt putin in dubiu acolo,daca se dau pe bune .

#11
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Pana acum am castigat 2 TV LED (imobiliare.ro / bere Timisoreana) + premii in bani intre 100-300lei pe la Bergenbier, Becks, Skol.
La Coca-Cola, Orange, Samsung am mai castiga una alta... ceva produse promotionale/campanii.

Edited by musicallro, 24 February 2024 - 14:06.


#12
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Prin anii '90, cand s-a deschis primul Irish Pub in Bucuresti, pe Sos Titulescu, am castigat o masa(mancare, nu mobila) de 2 persoane. Am telefonat rapid la un post de radio, nu-mi amintesc care, am reusit sa fiu primul, am castigat.
Am telefonat la carciuma, am cerut informatii, m-am programat. Interesant e ca nu puteai comanda orice, am ales o mancare cu specific irlandez, (mi-a placut) berea a trebuit sa ne-o platim. Am intrebat ce bere au, aveau numai Ursus de RomaniaPosted image .
Bere irlandeza, nexam.
Probabil acum or avea dar nu ma intereseaza.
In prezent, mai castig cam la 2-3 luni la profi. Cate un iaurt mic, un pliculet de cafea solubila, maruntisuri. Cand am castigat ceva mai valoros, niste salam feliat de vreo 5-6 lei, nu l-am gasit in 3 magazine, am renuntat. La profi verific si joc dimineata, la cafea, uneori o beau si pe la 5.
La penny am patit-o, la prima participare (acum 1-2-3 luni, nu mai stiu) am castigat. Obisnuit cu razuibilele de la lidl, am activat imediat premiul. M-am dus a 2-a zi plin de elan la magazin, am insfacat produsul gratuit, m-am dus la casa, acolo m-am pleostit, premiul expirase. Mi-a explicat atunci casiera ca dupa activare, e valabil 15 minute (nu sunt sigur). Mi-a mai spus sa nu activez decat cand sunt in magazin, cu el/ea in manaPosted image Posted image .
Avea dreptate dar nu am avut ocazia sa fiu cu el/ea in mana in fata casierei.
Ce okazie am pierdut! Posted image

Edited by altuser09, 24 February 2024 - 14:25.


#13
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 06.05.2019

View Postforeverbanned, on 24 februarie 2024 - 09:13, said:

Pe lângă Google și Profi îți e potrivnic?
Din pacate da.

#14
tudorel2000

tudorel2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 19.07.2022
In ani 90 am castigat un tricou galben ca ala purtat de nationala de forbal de la bere si  o cana de la o supa instant. Reducerile care se dau la lidl si celelalte marketu-ri nu se pun la socoteala.

#15
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 22.05.2011
Buey da lasati nimicuri de astea gen un tricou, o bere,  o mentosana …

De fapt marea dilema e la poturile alea mari masina/ casa/ etc. chiar si alea de la loterie( el gordo & shit)  sunt pe bune sau aranjate?

Exista mos craciun? sau zana maseluta ?

Edited by jakota, 24 February 2024 - 20:52.


#16
blogeranonim

blogeranonim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 08.02.2010
Acum multi ani, cand eram fumator, am castigat niste casti la Marlboro.
In rest am mai castigat ceva baxuri de bere, pe la Tuborg parca, brichete si scrumiere pe la tigari, lucruri marunte.

#17
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Am castigat vreo 3 rucsacuri de la Ursus, acum vreo cativa ani. Si un cuptor cu microunde la un post de radio local, acum muuulti ani. In rest, nu prea particip. La influenceri, nici atat (defapt nici nu prea ma uit).

#18
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.02.2009
La OTV la 8 dimineața am sunat primul si am castigat o perdea
Cumparat din magazin produse x bucăți sau in valoare de x bani si la iesire mergeai
la promoterite si răzuiai un bon,3 mingi într-un bol sau dadeai de o ruletă...etc
Ultima data am castigat un termos la Tic-tac.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate