Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Cel mai bun an cinematografic

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,909
  • Înscris: 14.08.2007

View Posthellmarvel, on 16 februarie 2024 - 09:04, said:

1993: Jurassic Park, Philadelphia (filmul nu e grozav, dar de-atunci imi place Tom Hanks, pina atunci jucase numai in prostii), mda, cam seceta anul ăla
1994: iarasi cam seceta, nu mi-a placut cam nici un film in afara de Speed si The Mask (si The Crow, mai mult pentru ca a murit Brandon Lee in timpul filmarilor, dar nici filmul nu e rau) desi am bagat in seama Pulp Fiction, Forrest Gump
De fapt au fost doi ani foarte buni amandoi:
1993: Schindler's List - Philadelphia - Falling Down - The Fugitive - True Romance - Jurassic Park - In the Name of the Father - Carlito's Way - Tombstone - A Bronx Tale - Three Colors: Blue + cateva action movies celebre Cliffhanger - Demoliton Man - Last Action Hero + comedii celebre ca Groundhog Day - Mrs. Doubtfire - Robin Hood: Men in Tights + rom-comuri celebre Sleepless in Seatle
1994: The Shawshank Redemption - Pulp Fiction - Forrest Gump - Léon: The Professional - Legends of the Fall - Natural Born Killers - Three Colors: Red - Interview with the Vampire + cateva action movies celebre Speed - True Lies - The Crow + comedii celebre ca Dumb and Dumber - Ace Ventura: Pet Detective - The Mask  - Naked Gun 33 1/3 - Maverick + rom-coms Four Weddings and a Funeral + desene animate celebre ca The Lion King

Am 6 din filmele de mai sus pe Bluray (si inca unul pe lista de "to buy"), deci iti poti da seama ce parere am despre filmele din acei ani Posted Image

Edited by utopium, 18 February 2024 - 12:35.


#38
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010
Le-am vazut cam pe toate de-acolo, si as putea desființa vreo 70% din ele, de ex Natural Birn Killers - mizerie totală, dar ar fi bine sa fie acuma ca atunci: ba mie nu-mi plac, dar îmi dau seama de ce ți-ar putea placea tie. Azi mi se pare ca si ceea le le place oamenilor, si ceea ce nu le place, e din motive greșite.

Căutați Madame Web pe Youtube acuma, sa vedeți un festival de aruncat cu cacat (am mai zis, parca s-ar da admitere in vreun club elitist daca înjuri filmul asta) te si gindesti, ba, a fost făcut cu telefonul cu amatori fâcind cosplay?

#39
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,909
  • Înscris: 14.08.2007
Nici eu nu sunt vreaun mare fan al NBK, dar nu putem spune ca nu e un film de referinta.

Vreo 8 filme de acolo sunt in top 250 IMDb (din care PATRU sunt in primele 11, ceea ce e foarte mult), deci degeaba le desfiintezi tu.

Edited by utopium, 18 February 2024 - 19:12.


#40
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010

View Postutopium, on 18 februarie 2024 - 19:05, said:

dar nu putem spune ca nu e un film de referinta.
Ba putem foarte bine, sau spune tu (cu cuvintele tale) de e „de referinta” la filmul ăla, nu poti trece prin viata daca nu l-ai vazut, sau nu stii ce-ai pierdut? E un jeg maxim,un „Tarantino” avant la lettre (dar macar ăla stie sa creeze o scena tensionata, pina cade si el în clisee).

View Postutopium, on 18 februarie 2024 - 19:05, said:

Vreo 8 filme de acolo sunt in top 250 IMDb (din care PATRU sunt in primele 11, ceea ce e foarte mult), deci degeaba le desfiintezi tu.
Tu esti dintr-aia care-si cumpara cite o oribilitate in casa si pe urma se scuza ca „ba, da tu stii cit costa, sau cine a facut-o?”, sau mai rau , îi desfiinteaza pe „critici” ca „bă, tu nu stii ce-i aia”. Bine ca stii tu, traiasca-ți oribilitatea si sper sa gasesti vreun fraier s-o vinzi mai departe.

Rolul criticilor si a scorurilor e SA RECOMANDE, nu sa decreteze ce e bun si ce sa-ti placa. Si asta pentru ca tu n-ai timp sa sortezi prin tot șpanul care iese pe ecrane, iar criticii au (ca de-aia si-au facut o meserie din asta). De majoritatea filmelor ălora ai auzit doar daca ai trait pe-atunci, cind mai toate filmele in care juca cite un actor cunoscut deveneau faimoase, altfel sint doar filme șablonarde (painted by numbers). Jim Carrey a trecut de la talent si inspiratie in The Mask, la „race to the bottom” (facutul prostilor sa se simta bine) cu Dumb & Dumber, si Pet Detective. Heck, „Falling Down”, de care mai auzi si astazi ca ar fi despre un „protest social” e despre un tip „sperging out”, ca mai toti shooterii de azi (si de pe-atunci), doar ca, n-asa, ăla impusca pe cine trebuie, pe care i-am impusca si noi (ca-n prostia cealalta, Taxi Driver).

Groundhog Day (alt film „de referinta”) overrated as fuck, Mrs Doubtfire, ăia care au gindit filmul ăsta, sau Tootsie inaintea lor cred ca se zgîrîie acuma cu epidemia de trannies, sau rid de le-a ramas gura strîmba. Cliffhanger, Demolition Man simple filme de actiune cu Stallone, Last action Hero, True Lies, prostii cu Schwarzenegger (ca sa nu ramina mai prejos), Interview with the Vampire (ăsta treaca, macar e ceva nou fata de eternul Dracula, dar asta nu scuza pletora de filme cu vampiri de dupa), Maverick film uitabil (dar cu o chestie misto la sfîrsit), Shawshank Redemption (pe-ăsta nici nu l-am vazut, ca ma seaca Stephen King dar si „pictarea” infractorilor in oameni de treaba).

Lion King (film pentru copii, sa le traiasca, un adult n-are ce vedea (invata) din el, poate doar cintecele, e mai aproape de Bambi decit de The Jungle Book), The Fugitive (film OK doar pentru ca joaca Tommy Lee Jones in el, Harrison Ford n-a fost niciodata un actor mare pentru mine, plus iarasi, tinem cu infractorii, „daca-s nevinovati” văleu, pereat mundi mai degraba decit sa se faca justitie (vedeti ca justitia nu e tot aia cu dreptatea, dreptatea o ai in Cer, justitia e ce se poate face pe Pamint). Leon, film dubios, macar Kickass de mai tirziu e o prostie asa de exagerata, ca devine bun.

Despre ce n-am scris, inseamna ca nu merita să-mi pierd timpul. But, enjoy the IMDb ratings.

#41
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,539
  • Înscris: 30.10.2003

View Postutopium, on 18 februarie 2024 - 19:05, said:

Vreo 8 filme de acolo sunt in top 250 IMDb (din care PATRU sunt in primele 11, ceea ce e foarte mult), deci degeaba le desfiintezi tu.
Unii apreciaza filmele in functie de cat de mult le-a placut si atat. Nu conteaza ca filmul a influentat lumea cinematografica, ca a avut un impact social imens, ca oamenii care lucreaza in domeniu avand o experienta imensa regie, imagine, scenarii etc., apreciaza acel film. Toate aceste lucruri le ignora. Desi n-au nici macar un clip de 2 minute publicat pe YT, ei sunt miezul industriei cinematografice :lol:

#42
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010

View PostBursul, on 19 februarie 2024 - 09:32, said:

Unii apreciaza filmele in functie de cat de mult le-a placut si atat.
Nu conteaza ca filmul a influentat lumea cinematografica, ca a avut un impact social imens, ca oamenii care lucreaza in domeniu avand o experienta imensa regie, imagine, scenarii etc., apreciaza acel film.
Tu cred ca uiti cui li se adreseaza filmele alea (sau ar trebui).
La fel apreciezi si spiritul de casta (ca sa nu zic de gașca) la medici, profesori, politicieni, alte categorii?
Filmele cu „impact” social (sau care vor sa aiba) au un nume: PROPAGANDA.

Mai bine cauti sa te uiti la filme care-ti deschid ochii, sau ofera o alta perspectiva (argumentata). Daca se poate, nu in favoarea infractorilor, sau macar sa te lase pe tine sa judeci daca-s infractori si merita „redemption”, nu sa hotarasca ei pentru tine.

#43
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,909
  • Înscris: 14.08.2007

View Posthellmarvel, on 19 februarie 2024 - 08:56, said:

Heck, „Falling Down”, de care mai auzi si astazi ca ar fi despre un „protest social” e despre un tip „sperging out”, ca mai toti shooterii de azi (si de pe-atunci), doar ca, n-asa, ăla impusca pe cine trebuie, pe care i-am impusca si noi (ca-n prostia cealalta, Taxi Driver).
Nu toti inteleg la ce se uita si e ok Posted Image Si Fight Club e dupa unii un film in care unii se bat pe strada si in cluburi for fun. Asa si Falling down e un film cu un shooter suparat care merge prin oras si se razbuna pe unii-altii Posted Image

Dupa ce le-ai vazut de mai multe ori, poate o sa intelegi despre ce e fiecare dintre ele (eu le-am vazut cel putin de 5 ori pe fiecare).

Astept sa ne spui dupa ce vezi Shawshank Redemption cum e despre un infractor pe care King l-a facut sa para om de treaba Posted Image

View Posthellmarvel, on 19 februarie 2024 - 11:02, said:

Mai bine cauti sa te uiti la filme care-ti deschid ochii, sau ofera o alta perspectiva (argumentata). Daca se poate, nu in favoarea infractorilor, sau macar sa te lase pe tine sa judeci daca-s infractori si merita „redemption”, nu sa hotarasca ei pentru tine.
Trebuie sa le intelegi ca sa-ti deschida ochii ... tu din ce comentezi despre ele, nu pare ca ai facut-o.

Edited by utopium, 19 February 2024 - 11:06.


#44
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,539
  • Înscris: 30.10.2003

View Posthellmarvel, on 19 februarie 2024 - 11:02, said:

Mai bine cauti sa te uiti la filme care-ti deschid ochii, sau ofera o alta perspectiva (argumentata). Daca se poate, nu in favoarea infractorilor, sau macar sa te lase pe tine sa judeci daca-s infractori si merita „redemption”, nu sa hotarasca ei pentru tine.
Una e sa zici ca ti-a placut un film, alta e sa-ti dai cu parerea despre calitatea unui film.
Atat timp cat nu esti vreo somitate in domeniu, n-ai scos nici macar un filmulet de 5 minute, pe care sa-l prezinti la un festival obscur, parerea ta e la nivelul mancatorilor de popcorn. Si ca sa nu te simti jignit si a mea tot la nivelul asta este.

Insa cand profesionistii din domeniu sunt cu toti de acord ca un film e de referinta, iar tu stergi cu acel fim pe jos, e clara treaba. Posted Image

Edited by Bursul, 19 February 2024 - 11:12.


#45
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,909
  • Înscris: 14.08.2007
Groundhog day e un rom-com la baza, dar e unul atipic care te face sa-ti pui niste intrebari. Are multe chestii serioase ascunse in spatele unor scene comice/banale. Daca vrei sa-l analizezi mai serios, poti sa constati ca e despre un om care a ajuns in viata pana intr-o anumita pozitie confortabila care insa s-a blazat si a ramas acolo si a devenit din ce in ce mai cinic, fiind incapabil sa evolueze mai departe ... pana cand faptul ca e nevoit sa-si tot retraiasca aceeasi zi l-a motivat sa evolueze si sa iasa din bula lui de cinism, sa-si dea seama ca isi irosea viata inutil si nu era de fapt apreciat ca om de nimeni si nu aducea nici o contributie pozitiva celor din jur. E foarte usor sa te uiti in jur si sa vezi gramezi de oameni de genul asta, blazati/cinici, fara o directie in viata. Filmul le sugereaza ca pot sa iasa din faza asta si sa devina mai buni si o face intr-un mod simplu, distractiv si usor de inteles.

Cat despre PROPAGANDA, majoritatea filmelor cu adevarat bune fac propaganda intr-un fel sau altul, au un mesaj pentru public ... si e ok, pentru ca unul din rolurile cele mai importante ale filmelor (sau a cartilor/artei) e sa educe/influenteze publicul. Sigur, se poate face propaganda si in directia gresita, nu contest asta. Dar doar pentru ca unii folosesc propaganda in directia gresita nu inseamna ca o sa zic ca filmele care fac propaganda sunt proaste sau indezirabile. Sa ma supar ca un film face propaganda promovand moduri in care putem sa devenim mai buni, mi se pare stupid.

Cat despre Falling Down, e un film mult mai complex decat pare si atinge atat de multe probleme ale societatii americane incat ma si mir ca a fost produs de un studio suficient de mare. Lui Michael Douglas i-a placut foarte mult proiectul si probabil fara sustinerea lui neconditionata nu ar fi ajuns sa existe. Si Michael Douglas, si taica-su (Kirk Douglas) il considera cel mai bun film al lui, asta desi Wall Street, Basic Instinct sau The Game sunt mult mai celebre. Si sunt de acord cu ei. Sunt prea multe de zis despre el ca sa incep aici un review ...

#46
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010

View Postutopium, on 19 februarie 2024 - 11:04, said:

Si Fight Club e dupa unii un film in care unii se bat pe strada si in cluburi for fun. Asa si Falling down e un film cu un shooter suparat care merge prin oras si se razbuna pe unii-altii
Dude, what? Acuma oi fi vorbind tu de altii, dar de unde ai venit TU cu chestia asta? Ca eu si fara sa-mi aduc aminte mare lucru din filmul ăla dupa 25+ de ani tot stiu ca e un rahat cu twist la sfirsit ca vezi-doamne, Brad Pittu' e Mr Hydeu' lu' Dr Jekill Edward Norton. Si da, si filmul ăla e tot o porcarie cu cit de spergs sintem pe dinauntru, ca si Falling Down. Si Falling Down e cu unu' caruia i-a dat laptele in foc ca unii joaca golf, hamburgeru' e turtit, si ca se lucreaza la strazi. Altfel, daca nu era somer si era plin de bani ca defense contractor, era bine mersi.

View Postutopium, on 19 februarie 2024 - 11:04, said:

Astept sa ne spui dupa ce vezi Shawshank Redemption
cum e despre un infractor pe care King l-a facut sa para om de treaba
N-am de gind, dar traba cu infractorii oameni de treaba (ba chiar solutia la probleme) E CLISEU DE BOLTA LA HOLLYWOOD: avem unul rau (sau mai multi) solutia e sa aducem pe altu si mai rau, da' de partea noastra, unu' caruia nu-i pasa de legi si reguli. Avem nevoie de John Spartan, sau Jack Slater, sau The Dirty Dozen, sau fuckever alti smecheri carora nu-i pasa de nimeni si nimic DAR REZOLVA PROBLEMA si se simte tugurlanul bine la sfirsitul filmului.

Ba mai vrea (sau ar vrea) sa fie si el asa un smecher, caruia sa nu-i pese sau sa nu i se aplice legile si regulile. Si asa ajunge sa voteze mai degraba hoti decit prosti (ca hoțu, daca a avut grija de el, o sa aiba grija si de comunitate, NUUUU?) Sau daca ajunge EL in vreo functie, iarasi mai bine hot decit prost (prostu fiind ăla care respecta regulile si NU fura. Vezi tu cit de in bine influenteaza societatea filmele astea?

View PostBursul, on 19 februarie 2024 - 11:12, said:

Una e sa zici ca ti-a placut un film, alta e sa-ti dai cu parerea despre calitatea unui film.
Dude, eu am zis deja ca NICI CRITICII nu pot stabili valoarea unui film, CI DOAR CONSUMATORII, pentru ca LOR li se adreseaza si trebuie sa le placa. Ca astia sint de cele mai multe ori berbeci si nu-și dau seama singuri, si au nevoie sa le lumineze cineva calea, e si asta adevarat, dar asta nu inseamna ca toti trebuie sa accepte parerea criticilor. Nici pe tine nu te pune nimeni sa fii de acord cu mine, du-ti crucea singur, eu incerc ce ziceam ca trebuie sa faca filmele, SA OFERE O ALTA  PERSPECTIVA.(aia buna si moral argumentata).

#47
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,539
  • Înscris: 30.10.2003

View Posthellmarvel, on 19 februarie 2024 - 13:37, said:

Dude, eu am zis deja ca NICI CRITICII nu pot stabili valoarea unui film, CI DOAR CONSUMATORII, pentru ca LOR li se adreseaza si trebuie sa le placa. Ca astia sint de cele mai multe ori berbeci si nu-și dau seama singuri, si au nevoie sa le lumineze cineva calea, e si asta adevarat, dar asta nu inseamna ca toti trebuie sa accepte parerea criticilor. Nici pe tine nu te pune nimeni sa fii de acord cu mine, du-ti crucea singur, eu incerc ce ziceam ca trebuie sa faca filmele, SA OFERE O ALTA  PERSPECTIVA.(aia buna si moral argumentata).
In arta ai nevoie de cineva care sa-ti lumineze calea. Atfel te uiti doar la "pif, paf din pistoale, unspe murira, doi scapara ..."

#48
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,909
  • Înscris: 14.08.2007

View Posthellmarvel, on 19 februarie 2024 - 13:37, said:

Dude, eu am zis deja ca NICI CRITICII nu pot stabili valoarea unui film, CI DOAR CONSUMATORII, pentru ca LOR li se adreseaza si trebuie sa le placa.
Da, si consumatorii decid topul IMDb ... in special consumatorii pasionati si obiectivi (pentru ca IMDb tine cont mai tare de parerea celor care voteaza constant decat a celor care voteaza ocazional, la fel cum ii ignora pe cei care dau note de 10 si 1 filmelor incercand sa le urce/coboare).

#49
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,998
  • Înscris: 18.12.2007

View Posthellmarvel, on 19 februarie 2024 - 13:37, said:

Dude, what? Acuma oi fi vorbind tu de altii, dar de unde ai venit TU cu chestia asta? Ca eu si fara sa-mi aduc aminte mare lucru din filmul ăla dupa 25+ de ani tot stiu ca e un rahat cu twist la sfirsit ca vezi-doamne, Brad Pittu' e Mr Hydeu' lu' Dr Jekill Edward Norton. Si da, si filmul ăla e tot o porcarie cu cit de spergs sintem pe dinauntru...

...eu incerc ce ziceam ca trebuie sa faca filmele, SA OFERE O ALTA  PERSPECTIVA.(aia buna si moral argumentata).

Fight Club nu este degeaba unul dintre cele mai bine cotate filme din toate timpurile (a fost facut dupa o carte, in cazul in care nu stiai).
Daca tu nu ai priceput mesajul nu inseamna ca e o porcarie. Inseamna doar ca nu ai priceput mesajul. Iar twist-ul de la sfarsit cimenteaza mesajul care pare ca tie ti-a scapat.

Daca deschizi bine ochii si acest film ofera o alta perspectiva dar na, trebuie sa deschizi bine ochii.

P.S: de curiozitate, de ce comentezi mereu cu atata agresivitate?

View PostBursul, on 19 februarie 2024 - 13:44, said:

In arta ai nevoie de cineva care sa-ti lumineze calea. Atfel te uiti doar la "pif, paf din pistoale, unspe murira, doi scapara ..."

Exagerezi si tu.
Nu imi spune ca iti plac de mori toate filmele considerate opere de arta de catre critici.

#50
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,909
  • Înscris: 14.08.2007

View PostAlexEn, on 19 februarie 2024 - 13:46, said:

Fight Club nu este degeaba unul dintre cele mai bine cotate filme din toate timpurile (a fost facut dupa o carte, in cazul in care nu stiai).
Iar autorul cartii (Chuck Palahniuk) a devenit unul dintre scriitori mei favoriti dupa ce l-am descoperit cu Fight Club ... am vreo 4 carti de-ale lui pe-acasa, evident ca le-am si citit ca nu le-am luat de decor. Din Supravietuitor cred ca s-ar putea face un film fain, dar inca nu a aparut, desi erau zvonuri prin 2016 ca s-ar face ceva ...

Edited by utopium, 19 February 2024 - 13:51.


#51
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,998
  • Înscris: 18.12.2007
Eu le am pe aproape toate dar ne departam de subiect Posted Image

Daca ti-a placut Fight Club, incearca Rant si Pygmy (carti, ca ecranizari nu avem inca).

Edited by AlexEn, 19 February 2024 - 14:45.


#52
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,539
  • Înscris: 30.10.2003

View PostAlexEn, on 19 februarie 2024 - 13:48, said:

Exagerezi si tu.
Nu imi spune ca iti plac de mori toate filmele considerate opere de arta de catre critici.
E o diferenta sa zici "filmul ala mi-a placut/nu mi-a placut" si alta e sa zici "filmul ala e o mizerie", mai ales cand vine Spielberg si zice:

You know when I first got the 70mm/5perf print, I showed it to Steven Spielberg,” Nolan said in a joint conversation with “Dune” filmmaker Denis Villeneuve. “He had called me about something else and I had just got the print as well and I hadn’t shown it to anyone. I mean, the studio had seen it. But we screened it for him on his own. I sat behind him and watched him watch the film. It was an extraordinary experience.”
“He told me he absolutely adored it,” Villeneuve mentioned
“He said some very kind things, but really just to watch him watch,” Nolan added. “I wasn’t even supposed to watch it with him, but seeing the great master watching? It was sort of irresistible.”

In schimb marele nostru cinefil:

FILMUL ĂSTA NU E DE VAZUT IN CINEMATOGRAF, daca nu vrei să-ți intre scaunul in cur de lung si de plictisitor. E de văzut in sufragerie, pe un televizor alb-negru din anii '50 (dintr-alea cu ecranul aproape rotund), 5-10 max oameni in camera, il pui pe pauza, mergi fumezi o țigară, discuți ce-ai văzut pina atunci, il pornești din nou.

Normal ca nu-mi place tot, dar nu pot sa zic ca un film e o mizerie doar ca nu mi-a placut.

Putem face o paralela cu Metallica ;) Pot eu sa zic ca e o formatie mediocra, doar ca imi plac 2-3 melodii de la ei? Dimpotriva, avand in vedere succesul si influenta in muzica ii consider titani a muzicii rock.

#53
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010

View PostAlexEn, on 19 februarie 2024 - 13:48, said:

Iar twist-ul de la sfarsit cimenteaza mesajul care pare ca tie ti-a scapat.

P.S: de curiozitate, de ce comentezi mereu cu atata agresivitate?
Feel free sa ma dai pe spate cu mesajul ăla care mi-a scapat mie prin iarba, ca n-am nici un chef sa-l caut.

De ce ti se pare agresivitate cind cuiva nu-i place ce-ti place tie? Nu zic ca nu folosesc cuvinte tari, dar cita vreme nu le folosesc la adresa ta, e doar treaba ta daca te simti vizata. Esti cumva avocatul ălora sau lucrurilor de care ma iau eu?

#54
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,539
  • Înscris: 30.10.2003

View Postutopium, on 19 februarie 2024 - 13:31, said:

Cat despre Falling Down, e un film mult mai complex decat pare si atinge atat de multe probleme ale societatii americane incat ma si mir ca a fost produs de un studio suficient de mare. Lui Michael Douglas i-a placut foarte mult proiectul si probabil fara sustinerea lui neconditionata nu ar fi ajuns sa existe. Si Michael Douglas, si taica-su (Kirk Douglas) il considera cel mai bun film al lui, asta desi Wall Street, Basic Instinct sau The Game sunt mult mai celebre. Si sunt de acord cu ei. Sunt prea multe de zis despre el ca sa incep aici un review ...
L-am revazut recent. Mi-a placut la nebunie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate