Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Aplicare greoaie cu pistolul de silicon

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006
Sikaflex. E de exterior, nu e ieftin, dar nu vei avea probleme in timp, sa trebuiasca reaplicat dupa nici 3 ani.
Eu am folosit doar in bai (crapa cam orice chit de rosturi pus intre faianta si tavan cica si mi-au zis sa merg full retard), Ca nu am avut nevoie in rest.
Evita ceresit. Pe unde am pus acrilic Ceresit (alb) in 2022 a trebui sa dau jos si sa aplic altul in toamna anului trecut. Au diluat brand-ul si gasesti chestii f bune din ce in ce mai putine la ei in ultimul timp, din pacate. Am luat CM19 pentru in curte si tipul care mi-a lucrat, dupa ce a desfacut un sac a zis ca nu e ok (textura, cum se amesteca cu apa si la ce rahat a mia pipait si testat el acolo). Am verificat sa nu fie expirat. Nu era. L-am returnat, mi-am luat banii si am luat altceva. Asta dupa ce el a zis sa iau CM19, ca e ce trebuie pt ce am eu nevoie. Se pare ca si asta a ramas ce trebuie doar pe hartie.

Legat de primul post, la ce densitate am vazut ca are dracia aia, iti trebuie ceva serios pt aplicare si muschi. La muncitorii care au fost la mine am vazut ca aveau pistoale de la Sika. Tot ce stiu despre ele e ca am vrut sa iau si eu, am vazut pretul si am zis pas. Erau scumpe. F scumpe comparativ cu altele.
Exista si electrice si hidraulice, dar nu cred ca se justifica in cazul tau sincer.

Edited by kretzu77, 12 February 2024 - 20:07.


#20
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Mersi de recomandare, o sa ma uit.

Am facut azi niste romanisme, in sensul de incercat piulita sudata si tija filetata + masina de gaurit cu acumulatori. A mers cat a mers dar e chinuiala pentru masina. Deja cam jumate am pus, insa cred ca renunt si merg pe ideea de a pune din 10 in 10 cm cate un punct si apoi oricum vin cu ceva gen Sikaflex cu care etanjez. Mai lipeste si ala oricum.

#21
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
In caz ca poate ajuta si alti colegi, am cumparat de la Wolfcraft un MG300
Mi se pare ca se comporta excelent. Initial l-am cumparat pentru ca e anti drip si am zis ca probabil nu o sa faca fata la adeziv mai dens, insa merge chiar bine fata de pistolul clasic avut inainte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate