Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Postari disponibile

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
fun_fact

fun_fact

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 26.06.2020
Salut,

Am o problema cred referitoare la numarul de postari. Am observat astazi ca am mai putine postari disponible decat necesarul pentru a se ridica restricitia (prima linie din atasament - Am 8 postari disponibile momentan si 11 necesare pentru a se ridica restrictia).

Trebuia sa se faca refresh la numarul de postari? Am urmarit si nu s-a facut refresh la numarul de postari pana acum (nu stiu sigur daca asa functioneaza platforma cu refresh).

Voi ajunge in imposibiitatea de a posta?

De asemenea am observat ca am cateva postari neaprobate vechi (desi cele noi se aproba) pe topicul de interes https://forum.softpe...mobiliare-2024/ si probabil de aceea am ajuns probabil in situatia sa am mai putine postari disponibile decat restrictia.

Multumesc.

Attached Files



#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pt ca ai maxim 10 pe zi, ai facut 2, se scad din cele disponibile

insa acel topic de interes vezi ca e despre imobiliare, ia adu-ti tu acum aminte si spune tuturor, cat offtopic ai facut, cate discutii pe langa sau postari la nr ai facut? cand ai sa fii sincer cu astea, ai sa gasesti si raspunsul la intrebarea: de ce nu sunt postari aprobate

#3
fun_fact

fun_fact

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 26.06.2020

View PostDany_Darke, on 29 ianuarie 2024 - 16:37, said:

pt ca ai maxim 10 pe zi, ai facut 2, se scad din cele disponibile

insa acel topic de interes vezi ca e despre imobiliare, ia adu-ti tu acum aminte si spune tuturor, cat offtopic ai facut, cate discutii pe langa sau postari la nr ai facut? cand ai sa fii sincer cu astea, ai sa gasesti si raspunsul la intrebarea: de ce nu sunt postari aprobate

Unul dintre ele clar a fost offtopic si acum ca imi zici si de restul sunt destul de increzator ca voi ati detectat corect ca am fost offtopic. Nu am presupus ca eu am fost pe topic si mi s-ar fi facut o mare nedreptate. Am crezut ca s-au pierdut cumva postarile pending si am fost ok cu asta, se mai intampla. Acum am inteles defapt situatia.

Eu am lasat acest topic aici pentru ca efectiv, fiind nou pe forum, m-am ingrijorat ca nu voi mai putea posta insa acum am inteles mai bine functionalitatea.

Multumesc.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu se pierd, insa acesta e rolul acestor aprobari, o triere a mesajelor offtopic ori care nu aduc cinste forumului si mai ales persoanei ce le-a scris (nu e vb de tine personal)

#5
fun_fact

fun_fact

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 26.06.2020

View PostDany_Darke, on 29 ianuarie 2024 - 17:15, said:

nu se pierd, insa acesta e rolul acestor aprobari, o triere a mesajelor offtopic ori care nu aduc cinste forumului si mai ales persoanei ce le-a scris (nu e vb de tine personal)
Multumesc mult pentru lamuriri. Las aici mesaj poate pentru viitoarele persoane ce "cred" ca si mine ca este un bug. Am stat sa urmaresc putin ce se intampla si intr-adevar se refac numarul de postari disponibile. Se adauga cate unul (eu ma asteptam eronat sa se reseteze la 10), probabil la 1 zi distanta, la ora indicata pe primul rand "You can make X more posts until Today, <ora_cand_se_adauga_o_postare_disponibila>".
Multumesc inca o data pentru informati.

#6
fun_fact

fun_fact

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 26.06.2020
Mai am o intrebare... scuze pentru insistenta dar nu inteleg si aspectul asta si poate va fi util pentru alti utilizatori novici. Eu am in momentul restrictie pana la 7 approved posts insa am avut semnificativ mai multe postari aprobabate din 29 cand am postat acest topic pentru prima data (si atunci aveam 11 dupa cum se vede in poza). M-am uitat la profil si numai ieri am avut cel putin 5 postari aprobate.
Intrebarea este: Cum e updateaza aceast numar de approved posts ? (/ Exista o regula speciala?)

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pt ca matale mai bagi postari la diferente de cateva minute si astepti sa se adune rapid cat mai multe. ceea ce nu ai luat in calcul este faptul ca forumul nu e despre postari viteza, ci continut, asa ca ti le concatenez

#8
fun_fact

fun_fact

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 26.06.2020
Acum am inteles situatia. Am verificat acum postarile si intr-adevar au fost ceva situatii cand am postat la ~15 minute. Multumesc pentru concatenare, am sa incerc si eu sa fac si eu asta. Nu vreau sa postez viteza insa se intampla de multe ori sa si gasesc informatie imediat dupa ce postez un mesaj si dupa pun altul sau sa raspund un mesaj si dupa ce citesc altul vreau sa raspund si la acela. M-am gandit de multe ori "ce bine ar fi fost sa imi pot edita mesajul sa le concatenez" insa inca nu pot pentru ca pentru mine postarile nu sunt vizibile si chiar daca ar fi nu cred ca pot edita inca din cate am vazut. Multumesc mult pentru raspunsuri, you are awesome !

#9
Nirol_2005

Nirol_2005

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.02.2017

View Postfun_fact, on 29 ianuarie 2024 - 12:31, said:

Salut,
Am observat astazi ca am mai putine postari disponible decat necesarul p
nici eu nu pot posta pe anumite sectiuni ! chiar nu inteleg de ce am restrictii ...cica daca nu am un numar de postari , ACOLO n-am voie !

#10
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,998
  • Înscris: 18.12.2007
Daca te referi la Poiana, uita-te bine in descriere, iti scrie mare ca ai nevoie de min 240 de postari ca sa ai acces la discutii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate