Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

De ce au canalele ciobanilor si bucatarilor cel mai mare succes pe Youtube?

* - - - - 10 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Salutare tuturor.
Mai fratilor, stiu ca am mai pus intrebarea asta aici pe forum, insa totusi ma minunez cand vad sau aud asa ceva...
Am observat (si asa i-am auzit si pe altii...) ca canalele de pe youtube despre mancare si bucatarie sunt cele mai de succes, au cele mai multe vizualizari filmele lor si cei mai multi abonati.
Cunosc si eu vreo 3 (nu zic ca ii urmaresc ca eu nu ma uit la ciobani cum taie si jupoaie mielu sau jumoale gaina de pene si o umple cu orez...) , anume Wilderness Cooking, Big Chef Cooking, Kanan Badalov. Ma frate, astia in vreo 1-2 ani de cand si-au deschis canalul au 2 milioane de abonati, la fel milioane de vizualizari pentru fiecare viseoclip. Uitati-va ce zice omul asta aici, de se mira si el:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ww_eycNM0qI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
zice aici ca respectivul oier a strans cateva milioane de dolari de pe urma canalului sau de Youtube.
Asa ca o comparatie, la canalele pe care le urmaresc eu, un canal care prezinta State-of-Art-ul ceasurilor si bijuteriilor, Watchfinder&Co, are in aproape 10 ani de existenta de-abia 1 milion de abonati. Si la fel canalele despre muzica (House, Trance) acelea nu au nici macar un milion, si aici ma refer la cele importante, nu cele de ieri-azi.
Ai draq ciobanii pe care i-am spus mai sus sa vedeti ce se lauda se lauda cu ce masini si-au luat in urma succesului cu video-urile lor de gatit, un Mitsubishi Outlander sau un Ford Explorer, din acele cu remorca incorporata in spate. Uitati-va si voi aicia ce au ajuns sa faca Panaramele, ciobanii care ranesc balegarul la vaci si oi sa fie mai placuti decat cele despre bijuterii, ceasuri, tehnologie. Si noua ne arata acolo in filmele lor ce mancare buna mananca ei , ordinarii draq...
As vrea sa stiu si parerea restului lumii, este acceasi ca si a mea?

Edited by althea, 10 January 2024 - 10:38.
Controlează-ti limbajul! Dacă nu ai fi fost citat în mai multe mesaje rămânea jumătate din ce ai scris


#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,479
  • Înscris: 17.04.2006
Exagerezi cu "cel mai mare succes pe youtube".
Cauta orice top, dupa abonati sau vizualizari, si vezi cati ciobani gasesti.

Te-ai uitat si algoritmul iti recomanda in continuare. Mie nu mi-a aparut nici o sugestie de ciobani.
De bucatari imi apar, pentru ca urmaresc destul de des.

#3
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 02.04.2009

 anz, on 09 ianuarie 2024 - 21:01, said:

Ai draq ciobanii pe care i-am spus mai sus sa vedeti ce se lauda se lauda cu ce masini si-au luat in urma succesului cu video-urile lor de gatit, un Mitsubishi Outlander sau un Ford Explorer, din acele cu remorca incorporata in spate. Uitati-va si voi aicia ce au ajuns sa faca Panaramele, ciobanii care ranesc balegarul la vaci si oi sa fie mai placuti decat cele despre bijuterii, ceasuri, tehnologie. Si noua ne arata acolo in filmele lor ce mancare buna mananca ei , ordinarii draq...
As vrea sa stiu si parerea restului lumii, este acceasi ca si a mea?
Nu, pt că poate nu suntem atât de snobi, grobieni și invidioși ca și tine. Mai exact eu nu sunt interesat că au unii maare succes pe youtube sau tiktok

#4
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,352
  • Înscris: 29.07.2013

 anz, on 09 ianuarie 2024 - 21:01, said:

Ai draq ciobanii pe care i-am spus mai sus sa vedeti ce se lauda se lauda cu ce masini si-au luat in urma succesului cu video-urile lor de gatit, un Mitsubishi Outlander sau un Ford Explorer, din acele cu remorca incorporata in spate. Uitati-va si voi aicia ce au ajuns sa faca Panaramele, ciobanii care ranesc balegarul la vaci si oi sa fie mai placuti decat cele despre bijuterii, ceasuri, tehnologie. Si noua ne arata acolo in filmele lor ce mancare buna mananca ei , ordinarii draq...
As vrea sa stiu si parerea restului lumii, este acceasi ca si a mea?


Cred ca o sa gasesti foarte putini, spre deloc, in restul lumii, oameni care sa aiba pareri d-astea pur comuniste.
Daca am fi in anii '90, i-ai aduna sub drapel pe toti aia care urlau pe strazi si tineau pancarte cu "Noi muncim nu gandim" si "Nu nevindem tara".
Ai dreaq chiaburi ciobanii aia, iti baga dumitale filmuletele lor pe gat cu de-a sila!

Edited by argonaut, 09 January 2024 - 21:26.


#5
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
A draqu' TheRock că are 60 mil de urmăritori care vor să-l vadă transpirat, trăgând de fiare ...

#6
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,995
  • Înscris: 11.01.2011
Mie-mi place AlmazanKichen ,merita vazut canalul , [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qgwMkoX8lpw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 30.08.2006
Nu le mai urmări și YouTube nu ți le va mai aduce in fata. Eu mă pe canalul @nilered sau@veritasium și altele asemănătoare că de ciobani e plina tara și internetul.

#8
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Lasa dreaq forumul, vinde apartamentul si muta-te la o stana cu internet si fa si tu bani la fel ca ei. A, nu poti ca nu te duce papagalul si milelita? Dezbraca-te! Posted Image
Sunt zeci de mii de canale YT care fac bani din vizualizari pentru ca tot felul de persoane se uita la tot felul de tampenii. Gaseste-ti si tu fraie.. pros.. publicu' tinta si fa bani.

Eu n-am astfel de recomandari... cine incearca sa-mi vanda "cheia succesului" sau cine stie ce dracie fara sa i-o cer, e imediat ignorat.

Edited by sorin147, 09 January 2024 - 21:40.


#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,541
  • Înscris: 30.10.2003

 anz, on 09 ianuarie 2024 - 21:01, said:

.
As vrea sa stiu si parerea restului lumii, este acceasi ca si a mea?
NU!

Atat cat clipurile lor sunt legale si nu deranjeaza pe nimeni, bravo lor.

Edited by Bursul, 09 January 2024 - 22:01.


#10
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013

 chflorin, on 09 ianuarie 2024 - 21:37, said:

Mie-mi place AlmazanKichen ,merita vazut canalul , [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qgwMkoX8lpw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Uaaaaaai, inca un cioban !!!. Multumesc din suflet pentru informatie.

#11
doujdelei

doujdelei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 09.10.2023
niste ordinari, put a balega si fac milioane din continutul lor de rahat in care ranesc animalele si youtubeul nu face nimic. La multi le plac ca le aduce aminte de neamurile de la tara marleti

#12
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,519
  • Înscris: 02.09.2006
Iar tie iti aduc aminte ca strugurii sint acri!

#13
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 24.07.2022
pai asta e iq-ul mediu...ceva de mancare, ceva circ prefabricat si asa doarme lumea linistita si "informata".

#14
Dan131

Dan131

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 12.03.2019
Mai nimaniu nu ii pasa de ceasuri, in schimb pe mancare toti am pus si tot punem gura, deci normal ala sa fie interesul principal

#15
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,274
  • Înscris: 06.01.2007
De ce dorm ciobanii pe burta?
Sa nu le fure hotii branza.

#16
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 01.09.2021
lumea e nefericita, tanjeste dupa viata la tara, de aia se uita la ciobani. Dupa care se refugiaza in mancare si trebuie sa caute o reteta pe youtube.

#17
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,452
  • Înscris: 10.08.2005

Quote

De ce au canalele ciobanilor si bucatarilor cel mai mare succes pe Youtube?
Pe internet pasc multe oi nemancate.

#18
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,702
  • Înscris: 29.10.2017
Inca un topic de ura, gelozie.. asta dupa cel de zilele trecute despre cigan-ul cum l-ai numit making bucks banging s... backpackyourlife
Eu nu ma pricep dar este un coleg pe forum CristiE care pune diagnostice, desi nu cred ca are diploma...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate