Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

De ce au canalele ciobanilor si bucatarilor cel mai mare succes pe Youtube?

* - - - - 10 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013

 stalker2142, on 09 ianuarie 2024 - 23:37, said:

Inca un topic de ura, gelozie.. asta dupa cel de zilele trecute despre cigan-ul cum l-ai numit making bucks banging s... backpackyourlife
Eu nu ma pricep dar este un coleg pe forum CristiE care pune diagnostice, desi nu cred ca are diploma...
Ma eu nu inteleg de ce ii tot tii tu parte lu Backpackyourlife? Ce an zis eu nefiresc in privinta acestuia de ma critici asa? Ti se pare normal sa folosesti lucruri bune pe post de reclama mascată la prostituate?

#20
Prophecy

Prophecy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 863
  • Înscris: 29.07.2023
Dar tie de ce ti pasa ce face unul si altul ?
Iti iau ciobanii tie din bani sau ce ? Vrei sa se uite toata lumea la ceasuri, ca tine ?
Unii vor sa invete sa gateasca chestii de astea de nisa, poftim...

#21
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 30.11.2017
Inițiatorul ar vrea să aibă succes maxim canalul domnului Iohannis cu cuvântări repetitive de la vizitele de oriunde sau canalul vreunui profesor care rezolva subiecte de bac sau admitere.

Cred că ptr dansul era ideal programul TVR din anii 80.

#22
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 06.09.2008

 shiva, on 09 ianuarie 2024 - 21:33, said:

A draqu' TheRock că are 60 mil de urmăritori care vor să-l vadă transpirat, trăgând de fiare ...

Uups, te-ai deconspirat Posted Image, are 6mil nu 60.
Omul transpira tragand de fiare iar femeile "transpira" Posted Image privindu-l
[ https://media.giphy.com/media/v1.Y2lkPTc5MGI3NjExenI1czM5d2g1aWNxbDh2eGFtOWs3cDUyZnZzeGo4cGVxNTJyMGhodCZlcD12MV9pbnRlcm5hbF9naWZfYnlfaWQmY3Q9Zw/2d7iCDL6jq40g/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


ontopic:
e un canal facut cu cap de ceva baiat/ baieti, doar nu credeti ca 'ciobanu" filmeaza la acel nivel si editeaza profi
El e 'actorul', cum sunt MUUULTE canale facute pt fraieri privitori naivi.
Genu ce mananca fast food da se uita la unu ce gateste in gropi prin munti si filmat de drone, mda Posted Image
Faptul ca gateste 98% carne e fix pt acesti privitori, .. isi cunosc publicul.

Edited by sirgoofy, 10 January 2024 - 08:17.


#23
auditionstir

auditionstir

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 223
  • Înscris: 17.08.2023
Daca oamenii nu s-ar uita, nici ei nu s-ar filma.

Eu personal, nu ma mai uit la nimic pentru ca sunt constient de ce se intampla. In loc sa se faca ceva util, ceva frumos stai si te filmezi facand prostii. Bucataria nici n-are nevoie de filmari, sunt prostii. ia-ti o carte de bucate veche si faci daca esti pasionat.

A gati nu este ceva de senzatie. Nu trimitem rachete in spatiul cosmic. E ceva banal. Eu cu asta am probleme.. se fac banalitati, din care se castiga foarte multi bani, dar se castiga de pe seama unui anumit segment de oameni.

#24
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Pentru ca orice amarasteam rezoneaza cu ei. Orice parlit poate fi cioban sau bucatar...

#25
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 18.06.2017

 anz, on 09 ianuarie 2024 - 21:01, said:

Am observat (si asa i-am auzit si pe altii...) ca canalele de pe youtube despre mancare si bucatarie sunt cele mai de succes
Ai observat prost, si asa au observat si cei pe care i-ai auzit.
Cele mai mai de succes canale sunt cele cu cantecele pentru copii si cele de muzica.
Doar asteapa putin sa creasca generatia celor care stau toata ziua cu ochii in cantecele.
Si in alta ordine de idei, in ziua de azi, unu care raneste la oi si face branza ca pe vremuri, nu tampeniile care se intampla prin fabrici, ala e infinit mai valoros decat ceasurile de fite.

Hai sanatate, si viata fara frustrare.
Attached File  canale.png   91.45K   34 downloads

#26
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
1. Astea sunt canale facute de profesionisti, nu de ciobani si bucatari. Altii sunt in spatele lor.
2. Atunci cand te uiti pe un clip pe youtube, exista un algoritm care va considera ca genul respectiv de clipuri te intereseaza pe tine si iti va recomanda mai mult astfel de clipuri.

Nu stiu cum se face ca mie Youtube imi ofera mai mult filme :D
Cand vad ca exagereaza cu unele recomandari luate la intamplare, sterg id-ul si resetez tot ( folosesc doar aplciatia de pe TV ).

#27
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007

 anz, on 09 ianuarie 2024 - 21:01, said:

Am observat (si asa i-am auzit si pe altii...) ca canalele de pe youtube despre mancare si bucatarie sunt cele mai de succes, au cele mai multe vizualizari filmele lor si cei mai multi abonati.


Si unde ai vazut asta?

 auditionstir, on 10 ianuarie 2024 - 09:08, said:

A gati nu este ceva de senzatie. Nu trimitem rachete in spatiul cosmic. E ceva banal. Eu cu asta am probleme.. se fac banalitati, din care se castiga foarte multi bani, dar se castiga de pe seama unui anumit segment de oameni.

Vezi, de asta e bine sa te mai uiti la cate un canal din asta de bucatarie. Mai vezi si altceva decat bucataria ta nesenzationala.
Daca se castiga multi bani din banalitati tu de ce nu incerci sa faci asta?


 auditionstir, on 10 ianuarie 2024 - 09:08, said:

Eu personal, nu ma mai uit la nimic pentru ca sunt constient de ce se intampla. In loc sa se faca ceva util, ceva frumos stai si te filmezi facand prostii.

Ce se intampla? Cine si ce prostii face?

Edited by AlexEn, 10 January 2024 - 11:55.


#28
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,086
  • Înscris: 04.03.2014

 anz, on 09 ianuarie 2024 - 21:01, said:

Uitati-va si voi aicia ce au ajuns sa faca Panaramele, ciobanii care ranesc balegarul la vaci si oi sa fie mai placuti decat cele despre bijuterii, ceasuri, tehnologie. Si noua ne arata acolo in filmele lor ce mancare buna mananca ei , ordinarii draq...


Ce ti-au facut ciobanii? :))

#29
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

 chflorin, on 09 ianuarie 2024 - 21:37, said:

Mie-mi place AlmazanKichen ,merita vazut canalul , [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qgwMkoX8lpw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
auzi la ala in titlu: "must see!", ei nu zau. Nu ma intereseaza.

 auditionstir, on 10 ianuarie 2024 - 09:08, said:

Daca oamenii nu s-ar uita, nici ei nu s-ar filma.

Eu personal, nu ma mai uit la nimic pentru ca sunt constient de ce se intampla. In loc sa se faca ceva util, ceva frumos stai si te filmezi facand prostii. Bucataria nici n-are nevoie de filmari, sunt prostii. ia-ti o carte de bucate veche si faci daca esti pasionat.

A gati nu este ceva de senzatie. Nu trimitem rachete in spatiul cosmic. E ceva banal. Eu cu asta am probleme.. se fac banalitati, din care se castiga foarte multi bani, dar se castiga de pe seama unui anumit segment de oameni.
eu nu mai bag botu la nimic de pe youtube. Nici o rereta de acolo nu a iesit vreodata.

#30
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,966
  • Înscris: 24.01.2012
Ciobanu' ca ciobanu', iutubu' ca iutubu', milionu' de dolari ca milionu' de dolari, dar dacă ''ca canalele'' nu este cea mai tare cacofonie ever...

#31
bograd

bograd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 28.05.2004

 anz, on 09 ianuarie 2024 - 21:01, said:

Asa ca o comparatie, la canalele pe care le urmaresc eu, un canal care prezinta State-of-Art-ul ceasurilor si bijuteriilor, Watchfinder&Co, are in aproape 10 ani de existenta de-abia 1 milion de abonati.

Compari un fenomen de nisa cu unul mainstream.
O persoana din cateva mii a auzit, poate, de Gerland Genta. De carne prajita in schimb toata lumea stie.

#32
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,281
  • Înscris: 28.02.2008
Pai ce sa si vezi la canalele ce prezinta ceasuri si bijuterii? Cat poti sa te si uiti la un film despre un ceas?

#33
bograd

bograd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 28.05.2004
Oricat, daca esti pasionat.
Ideea e ca un canal despre haleala va fi tot timpul mai popular decat ceva despre un fenomen de nisa (ceasuri, cosmos, matematica, pictura, arhitectura etc).

Edited by bograd, 10 January 2024 - 17:47.


#34
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007

 tfmercedez, on 10 ianuarie 2024 - 17:00, said:

eu nu mai bag botu la nimic de pe youtube. Nici o rereta de acolo nu a iesit vreodata.

Nu urmaresti pe cine trebuie.

#35
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 29.04.2006
Ietă aici un cioben dintr-ăla veritabil: https://www.youtube....wboyKentRollins

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate