Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Fundatie casa parter pe teren cu probleme (PUCM)

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
m_r_analyst

m_r_analyst

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 30.04.2020
Discutia e oricum despre fundatie mai mult. Sip/ no sip, mai vedem. Nu sunt neaparat fanul sip-urilor. E tot o structura usoara pana la urma. Nu cred ca o fundatie pentru o casa pe sip difera cu mult fata de o fundatie pe timer-frame.

#38
bogdanhbc

bogdanhbc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 23.05.2013
Stiu pe cineva care si-a luat teren si a patit la fel.
A fost un fel de groapa de gunoi de la ferme acolo si nu au stiut. Asa ca au fost nevoiti sa excaveze tot si au bagat pietris si apoi fundatie. Cost circa 40.000 de euro.

Eu unul am construit casa in 2022 si la mine dedesubt e numai balastru. Cand am sapat pentru fundatie s-au surpat malurile de balastru si a intrat mai mult beton in cazul meu, dar macar e suprafata stabila.

P.S. La studiu Geo i s-a stricat si burghiul  prestatorului.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate