Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina
 Nici hackerii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...
 Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...
 Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...
 

Hora Reciclarii nu se aplica la Kaufland si Carrefour !

* * * - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
282 replies to this topic

#1
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009
Buna seara !

Mult promovata Hora a Reciclarii nu se respecta de  catre marile supermarketuri. Am incercat sa obtin garantia de la automatele de reciclare instalate in parcarile Carrefour Barbu Vacarescu si Kaufland Barbu Vacarescu si am primit mesajul -  magazinul nu accepta aceasta marca
Produsele aduse erau pet-uri cu simbolul reciclarii pentru care am platit pretul suplimentar /pet- apa minerala  Bucovina la 2l

Nu aveam asteptari de la Kaufland-  multa reclama pentru nimic concret- pana acum aveau reduceri derizorii de 10-20% la peturile reciclate la o gama de produse din oferta proprie, dar si cand este o lege in vigoare nu vor sa se conformeze?

Edited by pazzno1, 05 January 2024 - 22:46.


#2
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,249
  • Înscris: 22.02.2017
Eu am bagat doua doze de Pepsi la Carrefour si totul ok.

#3
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
Dacă sticla e mototolită sau semnul degradat, nu le citește scannerul. In Germania mi se mai întâmplă, incerc să le umflu sau le decontează  la casă.

#4
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022
Kaufland are 2 aparate, unul pentru ambalaje cu garantie/returnare s aaltul pentru ambalaje fara garantie returnare.

#5
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009

 Matrix40, on 05 ianuarie 2024 - 23:10, said:

Kaufland are 2 aparate, unul pentru ambalaje cu garantie/returnare s aaltul pentru ambalaje fara garantie returnare.
ambalajele erau intacte, semnul vizibil. am incercat si la automatul cu semnul returo si la cel fara garantie- acelasi mesaj

#6
Capcaunul

Capcaunul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 06.04.2005
Eu nu mă plimb cu sticlele la magazin, nu vreau să mă simt ca pe vremea lui Ceaușescu.

#7
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,178
  • Înscris: 14.08.2007
Mai dau erori scannerele, mesajul asta aparea si inainte sa existe garantia si l-am primit si eu ieri la o sticla fara garantie pusa la sectiunea fara garantie. Dar a luat-o pana la urma dupa insistente. Inca n-am avut sticle cu garantie.

Edited by utopium, 05 January 2024 - 23:39.


#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,800
  • Înscris: 30.10.2003
Unii se mai adapteaza, altii raman cu sechele toata viata ...

#9
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Produsele erau cumparate de la Carrefour/Kaufland?

#10
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022

 pasilla, on 06 ianuarie 2024 - 00:14, said:

Produsele erau cumparate de la Carrefour/Kaufland?
Nu are importanta de unde sunt cumparate

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,863
  • Înscris: 07.02.2003

 Capcaunul, on 05 ianuarie 2024 - 23:22, said:

Eu nu mă plimb cu sticlele la magazin, nu vreau să mă simt ca pe vremea lui Ceaușescu.
Nu e nicio problema, domnia se plateste :P

#12
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022
Eu nu stiu unde ati cumparat voi sticle cu garantie/returnare. Eu nu am dat de asa ceva inca.

#13
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,364
  • Înscris: 24.11.2006

 Capcaunul, on 05 ianuarie 2024 - 23:22, said:

Eu nu mă plimb cu sticlele la magazin, nu vreau să mă simt ca pe vremea lui Ceaușescu.

Macar du-le la containerele special amenajate daca n-ai nevoie de aia 50 de bani. Uite ca altora nu le este rusine, e vorba de cei la care romanii "balesc" aia care locuiesc intr-o tara "din afara":

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EGLEZigsCV0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tine cont de faptul ca nu-s marele ecologist, n-am nici cea mai mica treaba cu Greta Carboneta & other shit.

Edited by un_el, 06 January 2024 - 07:21.


#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,551
  • Înscris: 01.12.2001
Nu e un număr de telefon afișat pe aparatele alea?
Sigur e RetuRO SGR simbolul pe ele? Sa nu fie ăla cu RRR.

#15
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
Fudulia la români e mare. La nemți nu e nicio jenă să duci saci cu PETuri, am văzut dudui la 4 ace cu căruțul plin cu saci cu PETuri, coborâte din limuzine care costă cât un apartament pe la noi.

#16
loren2

loren2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 08.11.2023
Daca tu din mesajul lui intelegi ca e vorba de fudulie, e grav de tot si iti meriti soarta de gunoier voluntar.

#17
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 18.06.2017

 loren2, on 06 ianuarie 2024 - 09:08, said:

Daca tu din mesajul lui intelegi ca e vorba de fudulie, e grav de tot si iti meriti soarta de gunoier voluntar.
E o rusine sa fii gunoier? Ai idee ce se intampla dupa cateva zile fara gunoieri?
Nu ii scade nimanui rangul daca duce sticlele unde trebuie, chiar daca are masina sh si iphone luate in rate pe 5-10 ani.

#18
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,364
  • Înscris: 24.11.2006
@loren2: Sa-ti explic putin despre ce este vorba: la romani daca se face, de ce se face, daca nu se face de ce nu se face. Cam asta-i mentalitatea. Nu vrei sa le duci la comercianti? Bine! Dar macar arunca-le unde trebuie. Asta-i tot, nimic mai mult sau mai putin. In ceea ce ma priveste pe mine, n-am nici cea mai mica problema sa merg cu sacosa/sacul plin de PET-uri/sticle/borcane/doze de aluminiu sa le duc la magazinul x sau comerciantul y.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate