Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Cit de disperati sint cei de la Orange?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#127
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Daca este cineva interesat de cererea tip de la Orange, o are atasata. De trimis am trimis aici si in partea de jos completati la sectiunea trimite-ne un mesaj.

Sunt chiar nesimtiti sa ceara 5 euro pentru 100 min. nationale si 100 in spatiu SEE.

Edited by macette, 04 March 2024 - 09:17.


#128
correras

correras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.09.2008
Nu mai au funcțională adresa [email protected]  , am trimis formularul completat la adresă sed am [email protected] , care se pare că mi-a primit mailul. @macrtte mulțumesc, am depus și pe linkul de la tine unde am primit instantaneu Nr de înregistrare.

#129
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
@ macette : 5 Euro prin cablu clasic sau prin fibră?

#130
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Fire din Cu. In blocul in care locuieste mama mea nu exista infrastructura de FO.

#131
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Puteau să facă o ofertă mai bună la minute. Dar văd că au încă mentalităţi vechi.

#132
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,997
  • Înscris: 18.12.2007

View Postdjl, on 06 martie 2024 - 09:15, said:

Dar văd că au încă mentalităţi vechi.

Ironia Posted Image


Nu te mai lupta cu balaurul ca nu ai cum sa castigi.

Edited by AlexEn, 06 March 2024 - 11:04.


#133
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Zi de zi mă fascinează "inteligenta" Orange 🤣 și lumea înjura Telekom 🤣😂🤣.

Acu o săptămână și ceva mi se activează oferta la 5 lei cu roaming 5gb. Bine..oferta activata fara roaming, din greșeală, cică. După două ore mi se spune că oferta este cu roaming și să dau reject la oferta pentru reactivare. A treia zi, la fel, telefonic mi se spune că am roaming 🤣🤣. In aplicație că dădeam activarea sau dezactivare...nu făcea nimic, rămâne pe activare. La *100# dădeam dezactivare dar rămânea activat 🤣. In cont apare activat..misterioase sunt căile Orange 🤣😂.
Sun astăzi, după o săpt și mi se spune că nu am roaming 🤣. Zică
pai in aplicație și la *100# îmi apare activ. Și tipul face: credeti-ma că nu aveți, nu vă luați după ce scrie la in aplicație și la *100#, dar dacă vreți roaming va dau la 10lei. Zic și cât internet am, pai 1gb și ceva🤣😂. Zic pai până acum aveam 5-6gb la abonamentul de 5 lei, cel oferit 😂🤣😂. Nu, vi s-ar spus greșit de ambele persoane 🤣

Reveniți la oferta veche și gata 😂🤣😂 nimeni nu știe care-i adevărul la Orange 😂

LE

Sa vedem acum daca angajații Orange știu să mă treacă la vechiul abonament 🤣😂🤣. Experiența cu Orange mă face să cred că se va ajunge, din nou, la ANPC 🤣😂

Edited by micutu82, 06 March 2024 - 13:42.


#134
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
LE 2

Acum am primit SMS că mi s-a dezactivat roamingul care era neactivat, după spusele angajatului Orange 😂🤣

Epopeea continua 🤣😂🤣

Edited by micutu82, 06 March 2024 - 14:02.


#135
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
M-au sunat acum de la Orange să-mi spună că de fapt abonamentul de 5 lei avea roaming pe cont și că era corect ce-mi arata in aplicație și mi-a zis greșit colegul 😁🤣🤣 dar nu a știut să-mi spună cât internet am, daca se calculează la valoarea întreaga de 7 euro sau la prețul redus de 1 euro 🤣🤣

#136
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,997
  • Înscris: 18.12.2007
Se calculeaza la pretul redus.

#137
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Așa știu și eu, dar angajații Orange nu prea au habar 🤣

#138
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004

Vizualizare mesajdjl, pe 06 martie 2024 - 09:15, a scris:

Puteau să facă o ofertă mai bună la minute. Dar văd că au încă mentalităţi vechi.

Vizualizare mesajAlexEn, pe 06 martie 2024 - 09:55, a scris:

Ironia   Posted image

Am spus de ce vreau sistem clasic.
În rest, pot să aibă cel mai bun sistem, dacă atitudinea lor faţă de client e învechită.

#139
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,997
  • Înscris: 18.12.2007
Nu sef, nu e invechita. E n zilele noastre, unde ar trebui sa traiesti si tu.

#140
correras

correras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.09.2008
V-a contactat pe careva cei ce ați depus solicitarea de reziliere?
La solicitarea mea verbală din 20 februarie o fătucă mi-a spus că dă mai departe solicitarea mea, i-am cerut și nr de înregistrare, bun mi-a dat un număr. Tot așteptând, am depus o solicitare scrisă și semnată la [email protected] acum figurează în my orange cu nr de înregistrare, dar nu și cel solicitat verbal în urmă cu două săptămâni.
În curând se împlinește luna și încă nu m-a căutat absolut nimeni să mă întrebe despre solicitare. Sper să nu mă trezesc că accept tacit majorarea.
Or îmi închid ei serviciile fără a mă mai consulta?
Dacă cineva a primit reacție de la OROC, puteți relata și voi.

Edited by correras, 13 March 2024 - 16:36.


#141
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,008
  • Înscris: 27.02.2006
pai voi faceti solicitare verbala, nu in scris sau trimisa macar prin mijloace electronice la distanta (e-mail, internet)? chiar credeti ca daca spuneti ceva la telefon, o sa fiti bagati in seama de catre operatorul de telefonie?

#142
correras

correras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.09.2008
S-a rezolvat prin cea scrisă și înregistrată automat în sistemul lor. M'a abordat dimineață o domnișoară de la retenție și am agreat că rămânem cu abonament la 1 euro, voce nelimitat+, contractul intrând în vigoare de astăzi.
laro , Verba volant, scripta manent. 🙂

Edited by correras, 14 March 2024 - 09:44.


#143
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 15.08.2005

View Postrexx, on 23 februarie 2024 - 15:22, said:

am contul de myorange al unei cunostinte in varsta inregistrat pe mailul meu
are toate 3 serviciile si luna asta tocmai ce a iesit din perioada minima de 2 ani
am primit notificarea ca fiecare serviciu se majoreaza cu 2euro (ce inseamna 6 euro in plus la factura) plus indexarea anuala cu 8%
persoana respectiva a decedat prin luna noiembrie 2023
am luat legatura cu rudele care se ocupa de casa si au depus cererea de reziliere undeva prin februarie
pe 1 martie am primit sms ca serviciile se vor rezilia - nr meu de mobil e inregistrat ca nr de contact
peste cateva zile am primit sms ca va veni cineva sa ridice echipamentele contra unei taxe de 2 euro/serviciu. avand in vedere ca cel mai apropiat sediu RTC e la 50 km distanta, e un cost ok.
peste inca cateva zile m-a sunat cineva sa le ridice. am luat legatura cu persoana respectiva si i-am dat numarul celui care urma sa ridice echipamentele

de aici incepe partea interesanta: factura emisa in februarie e deja marita cu cate 2 euro/serviciu si a crescut de la aprox 75 lei la 99 lei
cand a depus cererea de reziliere i-au cerut sa plateasca 150 lei sa acopere 2 facturi neplatite, probabil decembrie si ianuarie
zielele trecute ma suna cineva de la recuperari ptr factura de 99 lei. le spun ca titularul a decedat si cine se ocupa de casa a depus deja cerere de reziliere

acum asteaptam sa vina factura pe luna martie care o sa aiba vreo 3 luni pe minus sa se scada din cea de 99 lei emisa in februarie.
nu avea rost sa plateasca 99 lei ca apoi sa vina factura pe minus cu 50-60 lei si sa se chinuie sa recupereze banii aia.
asa vine factura pe martie pe minus, se scade din cea scadenta din februarie si plateste doar diferenta

oricum toate serviciile au fost oprite, in myorange nu mai exista nici un serviciu activ

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate