Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

I love meerkats!

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Mangushtii rulzzzzzzzzzzzz!!!

#20
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
Pe Animal Planet ruleaza cel mai tare documentar despre suricate ever.
Aici sa vorbim despre acest senztional documentar.
Normal ca eu tin cu Clanul Whiskers ... sunt unul dintre ei :P

Edited by killeru_x, 19 October 2007 - 16:40.


#21
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
este cel mai tare film de la "Love story" incoa'. Io i'as da oscaru'. Stau cu orele si ma holbez ca timpitu' la sobolanii aia mincatori de carcalaci, nici nevasta'mea nu ma scoate din hipnoza. Sunt fanatic.
Doar cind eram mic, alergam pe strada ca bou' (eventual pedalam la pegasu' meu corojit) sa prind Sandy Belle la TVR. Acum, ma injur cu toti bulangii prin trafic sa ajung acasa si sa prind meerkat manor. :rolleyes:

De la creaturile astea putem invata multe.

Attached Files


Edited by punkt, 19 October 2007 - 17:21.


#22
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
Si eu urmaresc zilnic ce mai fac superbele creaturi.
Au un stil de viata si o organizare de-ti sta mintea in loc.

Suricatele sunt cele mai luptatoare si incredibile creaturi.
Mi-as face si eu o rezervatie si le-as lasa sa-si creeze clanurile, ca mai apoi sa ii urmaresc toata ziua.
Incredibil cum pot sa traiasca niste mici creaturici pline de spirit luptator.

#23
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
strategii, politica de grup, familie, daruinta, ambitie, devotament. Numa' lucruri frumoase

#24
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
Dar si canbalism animalic , singurul aspect care ne arata ca totusi avem de a face cu animale, niste animalute simpatice si teribil de organizate, dar animale.
Suricatele, rivalele liderei grupului mananca puii liderei pentru a ajunge in locul din frunte in grup.
Singurii pui ingrijiti cu devotament si daruire de tot grupul sunt puii liderei. O suricata fara pui nu este demna sa conduca grupul.
Ca si in cazul oamenilor, suricatele sunt conduse de un cuplu de suricate, cuplul princiar, care sunt de fapt cele mai tenace, puternice si descurcarete suricate.
Grupul are nevoie ca cea mai puternica femela sa fie la carma, deoarece viata in desert este extrem de dificila, pericolele pandind aceste simpatice animalute la tot pasul.

[ http://www.meerkatmagic.com/images/meerkat%20suricate%20meerkats%20suricates%20tour%20r557.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.dinosoria.com/mammifere/suricate_ld01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.templeton.org/capabilities_2006/images/Suricates.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.jizniafrika.cz/upl/fotogalerie/312_Suricates.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by killeru_x, 23 October 2007 - 07:21.


#25
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
cit se poate de firesc. Si americanii casapesc aj de mii de musulmani. Dupa cum am spus, exact ca la oameni. Razboiu' e razboi :gunsmilie: .
C'es la guerre.
Mie'mi plac fazele alea cind o femela se lasa curtata de un mascul hoinar si fac sex pe ascuns :thumbup: . Parca sunt la liceu cind mi'o trageam cu cite una in timpu' orelor(fugeam de la scoala) si parintii erau la servici :P
Si alta suricata ii vede si da alarma. Ceva de genu' " si'o trag, si'o trag, omoritii " ^_^

#26
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Emisiunea e super tare... Dar voi sunteti nebuni :P

#27
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
tu habar n'ai prin ce greutati trece un mascul hoinar precum Carlos :angry: . Sa stai la pinda zile in sir, ascuns printre paie uscate, sa'ti vezi iubita scormonind in pamint dupa gargauni, carcalaci si alte oratanii delcioase, cu funduletu' in sus, si tu sa nu poti "actiona" :( !!!. Mereu e un bulangiu ca Zaphod, care sta de 6, si daca te prinde ca'i marchezi teritoriu, urla in gura mare de te pui naibii cu tot clanu' pe urmele tale.
Domnul sa aiba mila de sufletelu' tau si sa nu te blesteme cu furia clanului Whiskers. :angry:
AMIN.

Toate acestea in memoria lu' Flower :proud: . D'zeu s'o odineasca in pace.!

Edited by punkt, 24 October 2007 - 12:45.


#28
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007

View Postpunkt, on Oct 24 2007, 13:44, said:

Toate acestea in memoria lu' Flower :proud: . D'zeu s'o odineasca in pace.!
Sute de membri meerkat manor au deplans moartea lui Flower, cea care a condus clanul Whiskers timp de 4 ani, cel mai prolific si impunator clan al suricatelor. In timpul "domniei" ei clanul nu a suferit nicio infrangere, desi era in permanenta atacat de celelalte clanuri , dintre care Zappa e cel mai crud si violent. Dimpotriva , incursiunile victorioase ale clanului Whiskers condus magistral de Flower in inima teritoriului celor de la Zappa au facut istorie. Flower era un lider fara cusur.
Dupa ce Flower a murit, la conducerea clanului Whiskers a venit Rocket Doug , care insa nu a avut mana de fier a lui Flower, fiind nevoita sa-si vada clanul batut in doua randuri de nemilosul Hannibal din clanul rival Zappa.

Ca sa va faceti o idee despre ce a insemnat Flower pentru clanul suricatelor, ganditi-va ce a insemnat Traian pentru Imperiul roman, Napoleon pentru francezi sau Attila pentru tatari.

Aici vedeti un requiem, un remember, "A tribute to Flower" : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6RN3i8W9v24?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Rest in peace, dear fighter.

Edited by killeru_x, 24 October 2007 - 13:14.


#29
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Flower a marcat o dinastie prolifica si trainica a clanului Whiskers. Toata federatia suricatelor din Kalahary au fost in doliu la aflarea tragicului moment. -_- . S'a stins o mare suricata si din respect, propun 5 min de reculegere. -_-
Urmeaza o perioada grea, de framintari interne, eventual lupte pt. putere. Istoria se scrie din nou. Asteptam deznodamintu'. Nu cred ca Roketdog se ridica la inaltimea asteptarilor supusilor ei. E o tirfa ordinara. Urmareste doar se se imperecheze, fara asi asuma raspunderea guvernarii :angry: . Totusi merita o sansa si cu totii suntem datori sa i'o acordam.

Edited by punkt, 25 October 2007 - 16:47.


#30
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
O intrebare am:

Flower s-a bagat in gaura dupa cobra sa isi apere puii care erau in vizuina. Nimeni nu a spus: puii pana la urma au scapat sau i-a halit cobra si pe aia?

#31
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
Rog un moderator sa stearga postul lui Pollux si eventual sa-i dea si un warn.
Vreau sa pastram acest thread doar pentru iubitorii de suricate si lumea lor, nu pentru rautati inutile.
Multumesc.

#32
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007

View PostDragon Warrior, on Oct 27 2007, 10:19, said:

O intrebare am:

Flower s-a bagat in gaura dupa cobra sa isi apere puii care erau in vizuina. Nimeni nu a spus: puii pana la urma au scapat sau i-a halit cobra si pe aia?
Drag prieten al meerkat manor, puii lui Flower nu au fost raniti sau ucisi de sarpe. Da, Flower a luptat cu eroism pentru ca sa alunge sarpele de pe teritoriul lor si din pacate o muscatura rapida a trimis in lumea tacuta pe Flower. Dar atunci langa Flower se afla restul clanului care a determinat alungarea in final a ucigasului formidabilei Flower.
De obicei suricatele nu mananca serpi, ii ataca doar ca sa-si apere puii si teritoriul
:P

#33
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
Sorry ca nu mai pot edita ....

Chiar acum am urmarit pe Animal Planet episodul mortii liderei Flower. Dau si astia reluari dupa reluari.
Puii au scapat, dar sacrificiul a fost prea mare. Flower a ucis sarpele, dar a costat-o viata.

Sarpele a patruns in vizuina clanului unde erau singuri puii. Flower a intrat fara sa ezite si a fost muscata de cap. Daca atacul se desfasura in camp deschis, Flower ar fi evitat desigur muscatura.

Edited by killeru_x, 28 October 2007 - 20:07.


#34
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View PostDragon Warrior, on Oct 27 2007, 10:19, said:

O intrebare am:

Flower s-a bagat in gaura dupa cobra sa isi apere puii care erau in vizuina. Nimeni nu a spus: puii pana la urma au scapat sau i-a halit cobra si pe aia?
puiutii de suricata, copii de drept si mostenitorii lu' Flower au supravietuit din simplu' fapt ca Flower a intrat fara sa stea pe ginduri in vizuina. Aceasta a simtit prezenta cobrei pt. ca era familiarizata cu mirosu' acesteia. Se intilnisera mai devreme prin tufisuri si avusesera o altercatie. Cobra umilita s'a razbunat atacind miseleste vizuina nepazita. Flower a intervenit in ultima clipa. A costat'o viata. -_- . Totusi, puiutii au iesit tematori si indeurerati din vizuina. Au supravietuit -_-

Da. Astia de la animal plenet dau reluari dupa reluari. Cel putin in ultimile 2 saptamini. Pot presupune ca echipa de productie a fost pur si simplu sfisiata de durere si's plecati in concediu o vreme.

Totusi o sa revin asupra unor afirmatii facute despre Roketdog. Se pare ca este un lider capabil de a'i calca pe urme lu' Flower. -_-

#35
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Am si eu o intrebare: mi s-a parut mie sau suricatele apar in ceva reclame la o banca? (Daca sunt alte animale imi cer mii de scuze, dar chiar as vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva). :worthy:

#36
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
da...apar...le-am vazut si eu :)...o banca...alpha parca :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate