Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 

incarcatura butelii de aragaz in Ilfov

* * * * - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
15 răspunsuri în acest subiect

#1
batman90

batman90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 65
  • Înscris: 06.02.2021
Buna ziua,

Imi cer scuze daca intrebarea mea nu corespunde intocmai categoriei.

As dori un sfat cu privire la un loc unde pot merge sa inlocuiesc o butelie goala de aragaz cu una incarcata - tip 11kg, cu guler.

Stiu de doua firme care fac acest lucru si asigura si transportul, panebo si butelii-domiciliu, ambele cu locatia in bragadiru, insa ei mi-au comunicat ca nu fac livrari in ilfov decat in locatiile apropiate, din lipsa de timp (si probabil de masini/personal disponibil).

intrebarea mea ar fi daca stiti un alt furnizor la care pot apela, preferabil undeva in bucuresti sau ilfov, cu exceptia celor mentionati de mine.

Sunt bine-venite si eventualele variante care presupun doar deplasarea clientului la locul de schimb al buteliei, altele decat cele doua mentionate din Bragadiru.

va multumesc!

#2
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.585
  • Înscris: 30.07.2007
Eu cred ca-n fiecare sat din Ilfov sunt cel putin doi-tri insi care vand butelii incarcate...Opresti la primul magazin si intrebi.

#3
vasile gordon

vasile gordon

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 17.01.2005
https://www.gaspeco....-cu-propan.html

Lista nu e completa, ce as face eu ar fi sa caut cele mai apropiate benzinarii Petrom pe google maps, unde apare si numarul de telefon, si as suna sa verific daca unitatile respective vand / schimba butelii, si daca au in stoc.

#4
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.227
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

Eu am vazut de vanzare si in benzinariile Petrom. Nu te ajuta? https://www.petrom.r...elii-aragaz.pdf

Dar ei nu livreaza, trebuie sa mergi acolo sa o schimbi.

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.778
  • Înscris: 31.03.2012
Daca nu ai modelul lor de butelie, trebuie sa lasi o garantie consistenta. Te costa cu totul o mica avere.

#6
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.579
  • Înscris: 02.09.2006

 pasilla, on 19 decembrie 2023 - 12:46, said:

Daca nu ai modelul lor de butelie, trebuie sa lasi o garantie consistenta. Te costa cu totul o mica avere.
Ce suma reprezinta ''o mica avere'' pentru tine?

#7
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.127
  • Înscris: 15.08.2005
ca tot se discuta de butelii, am o butelie de voiaj de 5 litri ruseasca si as vrea sa o umplu.
de cand cu explozia de la Crevedia nu mai pot sa o umplu la nici o benzinarie, le e frica
stiti pe unde as putea sa o incarc?

#8
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.211
  • Înscris: 23.02.2007
400 de lei :)

#9
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.070
  • Înscris: 26.11.2001

 rexx, on 19 decembrie 2023 - 13:19, said:

stiti pe unde as putea sa o incarc?
Se face specula ca pe vremea lu' nea Nicu. Buteliile nu se incarca sa benzinarii ci la micii intreprinzatori cu gpl. Gasesti in fiecare sat, ei traiesc din incarcatul buteliilor , nu al masinilor.
Nu te cunoaste, nu iti incarca. O lasi si revii la ceas de seara. problem solved.

#10
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 828
  • Înscris: 24.12.2004
Incearca la Profi, stiu ca cele din afara oraselor mari au butelii de aragaz.

#11
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.022
  • Înscris: 25.09.2014
Suna-i pe aia din Bragadiru si va intalniti la jumatatea drumului, la o cafea si un schimb de butelie.

#12
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.892
  • Înscris: 27.06.2007

 rexx, on 19 decembrie 2023 - 13:19, said:

ca tot se discuta de butelii, am o butelie de voiaj de 5 litri ruseasca si as vrea sa o umplu.
de cand cu explozia de la Crevedia nu mai pot sa o umplu la nici o benzinarie, le e frica
stiti pe unde as putea sa o incarc?

https://www.google.c...ser=0&entry=ttu

#13
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.393
  • Înscris: 01.09.2021

 rexx, on 19 decembrie 2023 - 13:19, said:

ca tot se discuta de butelii, am o butelie de voiaj de 5 litri ruseasca si as vrea sa o umplu.
de cand cu explozia de la Crevedia nu mai pot sa o umplu la nici o benzinarie, le e frica
stiti pe unde as putea sa o incarc?
Daca chiar nu vrea nimeni sa ti o incarce, cumperi o butelie normala si bagi din una in alta cu un furtun, gravitational.

Editat de stefan0011, 19 decembrie 2023 - 17:53.


#14
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.127
  • Înscris: 15.08.2005
parca din buteliile astea noi galbene/albastre nu se mai putea scoate gaz prin furtun, ca aveau o valva. e adevarat sau e doar un mit?

#15
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.585
  • Înscris: 30.07.2007

 korr41, on 19 decembrie 2023 - 16:22, said:

Cand eram eu copil/adolescent pe-acolo, prin zona aia, era un centru mare de incarcare pentru butelii de voiaj...nu mai stiu exact unde.

#16
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.699
  • Înscris: 23.10.2006
Aici se gasea:
https://www.google.c...ser=0&entry=ttu
Se statea si 24 ore la coada, sa se umple buteliile de voiaj cumparate de la rusi si polonezi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate