Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Povesti cu final fericit sau momente de neuitat in relatii

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Ha, ha, pai eram prin 87, la un chef, am invitato la un dans, care am intrebat - *Auzi mie i-mi place de tine si cum facem sa ne mai vedem?
Prin 89 a raspuns da in fata ofiterului starii civile, avem 4 copii, si inca suntem ca in prima zi dupa 35 de ani de mariaj.
Au fost si perioade nasoale, cand nu aveam nici bani de paine, construiam casa, dar am fost norocos, sunt un castigator, am tras lozul cel mare.

#20
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.06.2006

 Noua_pe_site, on 09 noiembrie 2023 - 23:51, said:

Sunt momente in care deschid gura sa spun ceva si imi raspunde la intrebare fara sa apuc sa o pun.
Sau incep cu ''ma gandeam'' si el imi spune exact la ce ma gandeam.
E de speriat ideea ca cineva iti poate citi gandurile dar dupa primele doua , trei intamplari de genu , realizezi cat de binevenita este noua aptitudine descoperita in cuplul tau.
Neah, asta merge bine la inceput. Dupa ceva timp devine cea mai mare plictiseala.... Parerea mea: ambii trebuie sa aiba feel-ingul vietii, sa isi urmeze visele, sa aiba viziunea unei relatii, sa traga pentru a-si urma calea, pentru a se simti implinit urmand apoi, ca in prag de seara, sa poata sta la un pahar de vin, la povesti, sa se regaseasca amandoi dupa aventura unei zile/saptamani pline de andrenalina, de satisfactii etc. Noi asa facem de mult timp Posted Image iar restul vine de la sine.

Edited by gvincentiu, 10 November 2023 - 07:24.


#21
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Într-o seară rece de noiembrie mă întâlnesc cu albinosul și mă întreabă dacă pot să-l ajut cu o invitație la liceul Energetic, știa că eu acolo terminasem și cu siguranță că mai aveam cunoștințe. Nu eram prea încântat pentru că știam că liceul meu nu avea fete suficiente. Însă albinosul îmi spune: “Bă, balul asta este organizat de toate clasele a XII-a în discoteca Scherholz.” Discoteca aceasta se ținea în interiorul sălii de sport de la gară. “O să fie nebunie”, continuă albinosul să încerce să mă convingă. Într-adevăr, era prima dată când auzeam că un bal se va ține în discotecă, nu în vreo sală de sport sau cantină ca până atunci. M-am dus în liceu cand aveau elevii pauza mare. În clasa a XII-a organizatoare care vindea invitațiile era o brunetă creață după care mă ținusem eu în liceu, când ea era a IX-a. Vorba vine că mă ținusem, nu avusesem curaj decât să o salut. În ultima lună de scoală o invitasem la un suc însă mă refuzase. M-a recunoscut și cu multă plăcere mi-a vândut 2 invitații. Partea proastă era că balul se ținea joia. Eu lucram schimbul 2 săptămâna aceea. Asta este, zic eu, primul bal în discotecă, e păcat să-l pierd. M-am învoit de la serviciu și în acea seară de joi, 10.11.1994 (exact în urmă cu 29 de ani) m-am prezentat la sala sporturilor, unde avea să înceapă balul. A fost cel mai bine organizat bal la care am participat. Nu știu de unde se adunase atâta lume, însă discoteca era plină. Sala fiind în formă de dreptunghi, concursul de dans se ținea la mijloc, fiind imposibilă trecerea din partea stângă în partea dreaptă. Concursul a fost deosebit, și își făcuse apariția și un post local de televiziune care filma întrecerile dintre concurenți. S-a decis cine va deveni Miss boboc - Energetic 1994, și fata chiar a primit o eșarfă exact ca acelea date la concursurile adevărate de Miss. Afară erau o mulțime de persoane care nu aveau invitație și care nici nu au mai intrat. La ușă erau bodyguarzi care supravegheau intrarea. După concurs a început discoteca. Punea muzică chiar DJ-ul discotecii. Am invitat la dans câteva fete, însă nu eram prea încântat. Albinosul se cuplase imediat după concurs și se făcuse nevăzut. Am trecut în partea dreapta unde nu studiasem încă terenul. Mă duc la bar și îmi iau o cola, scanând ringul de dans. Atunci am văzut-o pe EA. O fată frumoasă ca un înger, cu părul blond și creț lăsat puțin mai jos de umeri, subțirică, însă cu formele foarte bine definite. Dansa cu un tip și în același timp se uita foarte insistent la mine. Primul gând care mi-a venit în minte a fost că nu am absolut nici macar o șansă la o mie ca să o cuceresc...
Eram convins că mă confundă cu altcineva. Apoi s-a dus și s-a așezat pe un scaun din plastic alb in partea cea mai îndepărtată de ring. Mi-am luat inima în dinți și am urmărit-o hotărât să o invit la dans. Nu era nici prima nici ultima fată care avea să mă refuze. Am văzut că vorbește cu o prietenă de-a ei, și se ridică în picioare. Voia să meargă la bar, să-și ia ceva de băut. Era cu spatele la mine și s-a întors brusc încercând să înainteze. Însă eu tocmai încercasem să o fac atentă să se întoarcă, să o pot invita la dans, eram cu brațul în aer îndreptat către umărul ei și aici nu mai știu să explic ce s-a întâmplat. Așa fost să fie. Cert este că fata era în brațe la mine și deja dansam pe acordurile melodiei “General Saint - Oh Carol”. Nici măcar nu am invitat-o la dans. Prima întrebare a fost o derivație de la întrebarea mea obișnuită: “Pot să te întreb cum te cheamă?” Mi-a răspuns scurt: “Alina.” Iar Alina, mă gândeam eu. Avusesem parte de o multitudine de prietene toate numite Alina, de nu le mai știam numărul. Însă de data aceasta avea sa fie diferit. A început să-mi traducă versurile melodiei pe care le învățase pe de rost, pentru că nu știa limba engleză. După ce s-a terminat dansul m-am făcut nevăzut. Să nu pară că vreau să o sufoc. Urmam întocmai sfaturile unui coleg de serviciu mai mare cu 4 ani decât mine, și care mă învățase exact ce să fac să pot cuceri o fată definitiv… După vreo oră m-am întors și am văzut-o din nou. Stătea pe același scaun. M-am dus lângă ea și m-am asezat pe scaunul vecin. Fiind muzică POP nu aveam cum să o invit din nou la dans. Am scos din buzunarul de la sacou un bilet folosit pe care se putea citi ușor că este un bilet de intrare într-o discotecă de renume, și anume vestita “Number 1”. Să vadă fata că nu sunt sărac. Cu toate ca puteam să par lăudăros, m-am riscat. Din discuțiile purtate cu prietena ei am înțeles că avea să plece în curând. Tocmai începuse o nouă repriză de blues-uri și am văzut că un tip înalt se îndrepta exact către ea, cu intenția vizibilă de a o invita la dans. Atunci am intrat oarecum în panică și am decis că este timpul să o invit din nou la dans, pentru că nu va mai există o altă ocazie. Era tot cu spatele la mine, așa că am prins-o de mâna și m-am ridicat în picioare, ridicând-o și pe ea. Totul s-a petrecut atât de repede încât din nou nu am mai avut timp să o invit la dans, şi din priviri i-am dat de înţeles că nu avea să i se întâmple nimic rău, pentru că inima îi bătea asemenea unei căprioare care este în vizorul lunetei vânătorului. După câteva dansuri am început subtil o conversaţie care să mă ajute să aflu câte ceva despre ea, şi, implicit dacă era dispusă să ne mai întâlnim pe viitor. Până la urmă am decis împreună că o pot conduce acasă, şi apoi m-a ghidat printre mulţimea de tineri prezenţi în acea seară la acel bal al bobocilor. M-a ţinut de mâna şi în momentul acela m-am gândit că dacă îmi va da drumul, mă voi pierde în mulţime, considerând că aşa trebuia să se întâmple. Însă nu mi-a dat drumul la mâna nicio secundă, trăgându-mă prin mulţime după ea, şi ţinându-mă aproape ca şi când nu ar fi vrut să-mi mai dea drumul niciodată...
Am condus-o acasă și în acea seară am rămas vreo 2 ore în scara ei, cunoscându-ne mai bine și sărutându-ne. A rămas să o iau de acasă în sâmbăta care urma la ora 10. Am rămas surprins că mi-a dat adresa exactă să pot să o mai caut. Am plecat în acea noapte pe jos înspre casă, extrem de bucuros că am reușit să o cuceresc. Ea avea prieten în timpul acesta, și după ce m-a cunoscut pe mine s-a despărțit de el. Am aflat după aceea că prietenul ei nu a vrut să o lase la acel bal, că se va lipi. Și așa s-a și întâmplat. M-am dus să o iau sâmbăta de acasă și să o duc în clubul de sub Tâmpa. Aici era un patinoar și ziua de la ora 13, pentru că tot dădeau muzică pentru patinoar, țineau și un fel de discotecă în încăperea cea mare a clubului. Erau mulți tineri pentru că avea loc ziua. Biletul de intrare era 5 lei, și aveai și o sticlă de coca-cola inclusă. Nu aveau mare lucru de vânzare pe-acolo, aveau 4 lăzi de sticle de suc pline, și pe rafturi se putea vedea o pungă de snacks, una de chips și vreo două pungi de alune. În club trebuia să ne întâlnim și cu câțiva prieteni de-ai mei, Sorin și Dan. Sorin venise în permisie în acel week-end. Am luat loc la masă și eu i-am spus prietenei mele: “Cumpără-ți tot ce dorești, că eu plătesc.” Parcă eram în Mall și ar fi putut să-și cumpere o grămadă de lucruri scumpe. Aveam masa plină de sticle de coca-cola pentru că erau incluse, și chiar dacă își mai cumpăra, cât cola putea să bea? Și dacă cumpăra toate produsele de pe rafturi nu avea cum să mă coste mai mult de 10 lei. O altă manevră învățată de la Luci, colegul acela de serviciu mai mare cu 4 ani ca mine. O țineam în brațe, și Dan mi-a spus atunci că ne potrivim. A plecat la toaletă și între timp a venit la noi o tipă micuță și frumușică, pe care o mai văzusem în acel club și mai dansasem cu ea. M-a întrebat dacă am un foc. Am replicat că nu fumez și a plecat. Alina a văzut manevra și a crezut că micuța m-a chemat să plecăm împreună și că eu i-am răspuns: “Nu, că sunt cu asta...”. Nu m-a crezut când i-am povestit adevărul. Nici acum nu mă crede. După aceea ne-am dat întâlnire zilnic. Ne plimbam prin oraș și povesteam. La un moment dat a venit cu o salopetă de blugi deschisă la culoare, pictată manual cu niște desene tip grafitti în culori țipătoare, roz și verde fluorescent, de o recunoșteai de la 100 de metri pe stradă. Am rugat-o să nu se mai îmbrace cu ea, pentru că atrăgea toate privirile băieților de pe stradă și mi-era frică să nu se lege careva de noi. Ce credeți că a făcut? O săptămâna s-a îmbrăcat numai cu acea salopetă, seara o spăla și până dimineața o usca și o îmbrăca din nou. Cu timpul am început să ne apropiem tot mai mult unul de celălalt și după aproape doi ani, de ziua ei, ne-am logodit. Bineînțeles că am ținut un alt chef monstruos de nu a mai dormit nimeni în cartierul ei. Suntem împreună și acum și în august 2023 am făcut 25 de ani de când ne-am căsătorit...

Mai multe istorioare funny aici:
https://forum.softpe...din-adolescena/

Edited by 2Unlimited, 10 November 2023 - 08:12.


#22
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,539
  • Înscris: 30.10.2003

 Noua_pe_site, on 09 noiembrie 2023 - 23:51, said:

Sunt momente in care deschid gura sa spun ceva si imi raspunde la intrebare fara sa apuc sa o pun.
Sau incep cu ''ma gandeam'' si el imi spune exact la ce ma gandeam.
E de speriat ideea ca cineva iti poate citi gandurile
Vorbesti in somn.

#23
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
La fel ca userul de la postul 4, firma unde lucram era pe duca (una uriasa la vremea ei, UPET din Targoviste), din cauza acapararii Crimeii, s-au suspendat contractele cu Rusia, au fost dati afara sute de oameni (inclusiv sotia mea), in domeniul IT-ului mai ramasesem eu si inca vreio 3 persoane, birourile pline cu colegi alta data (am avut si peste 120 de colegi la un moment dat!) erau pustii, de parca o molima daduse peste firma si o golise de tot, imputinand-o de oameni.

Incepusem deja sa caut de lucru prin judet, imi pregatisem CV-ul pentru cateva firme (MecanPetrol Gaiesti, ASUC Moreni, Automecanica Moreni, UM MIja, UM Dragomiresti) si intr-o zi, gandindu-ma la concediul pe care urma  sa-l petrec in Turcia, usa biroului gol se deschide brusc si o inginera cu care relationasem de cateva ori ma intreaba: "Nu vrei sa vii la BATT?" Am ramas blocat, nu stiam ce este acest BATT nici nu auzisem de aceasta firma si cu ce se ocupa. "Lasati-ma macar sa ma duc in Turcia." i-am raspuns. "Bine, pe urma iti dai demisia si vii la BATT." Inginera era sotia administratorului firmei si eu habar nu aveam. Posted Image
Pe 01.11.2023 s-au implinit 8 ani de cand lucrez la aceasta firma.

#24
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010
V-am citit povestile de dimineata la cafea . am trebi azi ( vinerea e cea mai ocupata zi din saptamana pentru mine ) si nu ma bag la citate ca ma iau cu vorba si risc sa plec pe intuneric de la munci.
Continuati , imi place sa va citesc Posted Image

#25
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012

 Noua_pe_site, on 09 noiembrie 2023 - 23:51, said:

Povesti cu final fericit sau momente de neuitat in relatii

Hi y'all

Deci am si eu povesti din astea care iti dau "putere"
Da nu is reale ci sant inventate  Posted Image
Pot sa scriu si eu?

Edited by AlbastruIndigo, 11 November 2023 - 00:19.
Scurtat citat


#26
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,999
  • Înscris: 16.09.2014

 pateu_98, on 10 noiembrie 2023 - 22:32, said:

Da nu is reale ci sant inventate  
Pot sa scriu si eu?

Da, pe aria SF. ;)

#27
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012
Un link catre aria aia? Ca n am gasit

#28
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,423
  • Înscris: 03.11.2009
https://forum.softpe.../#entry29923980

#29
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011

 Noua_pe_site, on 09 noiembrie 2023 - 23:51, said:

Sunt momente in care deschid gura sa spun ceva si imi raspunde la intrebare fara sa apuc sa o pun.
Sau incep cu ''ma gandeam'' si el imi spune exact la ce ma gandeam.
Pun pariu că reciproca nu e valabilă. Asta înseamnă că-l ții sub papuc pe bietul om.Posted Image

#30
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012

 AlbastruIndigo, on 11 noiembrie 2023 - 00:18, said:

Da, pe aria SF  ;)
Te referi la aria da Creatii?
https://forum.softpe...um/109-creatii/


O sa scriu acolo da altadata nu acuma
Oricum mersi da sfat, apreciez :OK:

@AlbastruIndigo am uitat sa te intreb daca pot sa te contactez pa PM in legatura cu povestile care o sa le scriu da mai intai vreau sa iti cer opinia ta
Pot?

#31
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,999
  • Înscris: 16.09.2014
Da.

#32
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012
La care intrebare? C am pus doua:
1. Te referi la aria da Creatii?
2. Pot sa te contactez pa PM in legatura cu povestile care o sa le scriu?

#33
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010

 sandel1, on 11 noiembrie 2023 - 08:13, said:


Pun pariu că reciproca nu e valabilă. Asta înseamnă că-l ții sub papuc pe bietul om.Posted Image
Nu-l tin eu ,sta el de buna voie :lol:
E valabila si reciproca dar mai rar recunosc.

 pateu_98, on 10 noiembrie 2023 - 22:32, said:


Deci am si eu povesti din astea care iti dau "putere"
Da nu is reale ci sant inventate  Posted Image
Pot sa scriu si eu?
SF-uri gen pisica s-a transformat in robot si porcului i-au crescut aripi sau te-ai trezit cu mama soacra la usa desi ai ingropat-o acu 15 ani?

#34
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012
Nu povesti SF, ci povesti da dragoste in care cuplurile is puse la incercari foarte grele da la final dragostea lor sincera si pura ii ajuta sa fie fericiti din nou la final

#35
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
That's very much SF.

#36
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 21.03.2005

View Postpateu_98, on 11 noiembrie 2023 - 22:07, said:

Nu povesti SF, ci povesti da dragoste in care cuplurile is puse la incercari foarte grele da la final dragostea lor sincera si pura ii ajuta sa fie fericiti din nou la final
Nu mai bine dai pe DIVA?
Acum cu tematica de Craciun! Brazi, zapada si luminite!

Sunt deja toate scenariile acolo, mai mult sau mai putin SF-uri.


Edited by MELODY, 12 November 2023 - 18:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate