Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Il Luce s-a retras

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
A apărut și ăla care pupă tot ce e de la daci dar pute a brânză. Dacă avea vreun titlu sau trofeu important eram primul care-l menționam, mai lasă mania persecuției, nu-i cazul. Să fie sănătos și să antreneze în continuare, Africa îl așteaptă.

Edited by caiuscorneliu, 04 November 2023 - 00:27.


#20
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Respect tot ce vine din istoria poporului si cu siguranta miros de 1000 de ori mai bine ca tine !
Pe moment barbierit fresh si ''uns'' cu un A&E exotic...nu stii tu din astea !
E un antrenor mare , recunoscut pe plan mondial de straini , ok nu o fi de locul 2 dar nici nu merita sa fie jignit de niste spargatori de ''bomboane agricole'' din fata blocului ! Din cate stiu a castigat si Cupa UEFA cu Sahtior . În finală, Sahtior a învins cu 2-1 formația germană Werder Bremen , adica nemtii aia laudati de voi !

Edited by Alltrack, 04 November 2023 - 00:40.


#21
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
Aa, uite, a luat în 2009 cupa UEFA cu Șahtior. Bravo lui! Ăla da, e un trofeu important.
PS. N-am zis că puți tu a brânză, ci ceea ce vine de la daci. Dar te-ai grăbit ca rața la muci, că atât s-a putut.

Edited by caiuscorneliu, 04 November 2023 - 00:38.


#22
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 10.11.2013

View Postcaiuscorneliu, on 04 noiembrie 2023 - 00:26, said:

A apărut și ăla care pupă tot ce e de la daci dar pute a brânză. Dacă avea vreun titlu sau trofeu important eram primul care-l menționam, mai lasă mania persecuției, nu-i cazul. Să fie sănătos și să antreneze în continuare, Africa îl așteaptă.
Cupa uefa si supercupa europei cu echipe din est nu-s importante, de aia se castiga trofee europene pe banda rulanta in zona asta. Nu e nicio mare branza ca nu esti ultranationalist daca ai ajuns mega contrarian.

View PostAlltrack, on 04 noiembrie 2023 - 00:32, said:

Respect tot ce vine din istoria poporului si cu siguranta miros de 1000 de ori mai bine ca tine !
Pe moment barbierit fresh si ''uns'' cu un A&E exotic...nu stii tu din astea !
E un antrenor mare , recunoscut pe plan mondial de straini , ok nu o fi de locul 2 dar nici nu merita sa fie jignit de niste spargatori de ''bomboane agricole'' din fata blocului ! Din cate stiu a castigat si Cupa UEFA cu Sahtior . În finală, Sahtior a învins cu 2-1 formația germană Werder Bremen , adica nemtii aia laudati de voi !

Supercupa europei vs Real Madrid, cu Galatasaray, prin 2000. Stiu ca nu era echipa formata de Luce, dar e si meritul lui de antrenor. Sa bati Realul lui Figo, Raul, Zidane, Casillias sau Roberto Carlos la apogeu cu un Galatasaray care avea mai multi pensionari in echipa decat azilul lui Irinel inseamna si mana managerelui.
edit: zidane n-a fost pe teren, insa pe banca realului era del bosque. Altfel, primul 11 de la real ii avea pe restul celor mentionati, inclusiv makelele, gutti, pe teren intrand si conceicao la un moment dat.

Edited by n-amname, 04 November 2023 - 00:48.


#23
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
Am scris mai sus, ăla e un trofeu important. În rest nimic notabil. De aia nu-l putem compara cu ceilalți nouă din listă, poate doar la număr, unde a ieșit pe doi.

#24
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 10.11.2013
Nu stiu men, la noi orice om care a facut performanta e luat la sto de romani, inclusiv Nadia, nastase, hagi sau halep. Nod in papura iti gasesc la ce jucator/antrenor vrei tu, daca vrei sa mergi pe mentalitatea de hater e foarte usor sa le scazi din merite.
E ok cand o fac altii dar naspa cand o fac ai tai, asta e, csf, n-ai csf.

#25
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
Nadia, ok. Năstase sportiv ok, om jegos. Hagi, ok. Halep o perioadă ok, ulterior dopată. Nu-s hater, care-i bun e bun. Dar să fim obiectivi, nu să aruncăm cu elogii gratuite.
Cu Lucescu n-am nimic, deși a mai avut el ieșiri nervoase, tot la adresa unor români. Cu vatmanul vă mai amintiți? Aa, și avea și umor. De câte ori pierdea arbitrul era vinovat și terenul n-avea panta corectă.
PS. Îmi place David Popovici, și ca sportiv și la caracter. E român? Da.

Edited by caiuscorneliu, 04 November 2023 - 01:04.


#26
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postcaiuscorneliu, on 04 noiembrie 2023 - 00:51, said:

Halep o perioadă ok, ulterior dopată.
Daca nu o batea pe ''bomba dopajelor...serena'' cand i s-a recomandat , azi era bine mersi ! La fel cu Andreea Raducan cu...nurofenu , strica ''treburi'' !

#27
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,910
  • Înscris: 14.08.2007

View PostSef-chenko, on 03 noiembrie 2023 - 23:16, said:

E amuzant ca in topul ala aproape toti au antrenat in campionate serioase ca Spania, Italia, Germania, Anglia, nu Turcia si Ucraina, dar lista e lista Posted Image
Ce te face sa crezi ca e mai usor sa iei titlul in Turcia si Ucraina decat in Spania, Italia, Germania, Anglia? Da, in Turcia/Ucraina adversarii sunt semnificativ mai slabi, dar si echipa cu care te bati tu sa iei titlul e semnificativ mai slaba. Daca se duce Iordanescu jr la Barca, Real, Man City, are sanse reale sa ia titlul la ce jucatori are acolo, nu?

Da, e mai usor sa ajungi antrenor la o echipa de top in Turcia/Ucraina decat in Spania/Anglia, aia asa e. Dar sa castigi 35 de trofee nu e deloc putin lucru. Mai ales ca Turcia si Ucraina sunt peste campionatul Romaniei (in mod normal, excludem perioada de razboi de acum).

#28
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
S-o ia naiba și pe Serena, nu poate să-mi placă așa ceva, un mutant din ăsta, mai ales într-un sport atât de elegant cum ar trebui să fie tenisul. Dar vezi cum pui problema? Numai conspirații mondiale la adresa românașilor. Pe umflata aia au mai bătut-o și altele și nu "le-a" dopat nimeni. Las-o naibii, a mirosit a minciună apărarea halepei din prima clipă. O să vină și sentința definitivă și noi tot conspirații vom vedea. Ăsta nu e naționalism sau patriotism, e lamentare penibilă, ar trebui să fim primii care să spunem adevărul, chiar dacă e incomod.

Edited by caiuscorneliu, 04 November 2023 - 01:20.


#29
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Pai uite ce zice presa voastra...cu epoleti straini...sa nu avem vorbe :
https://www.digispor...onsabil-2658051
''Martaloglu'' e tare sau moale Posted Image ?
O simpla coincidenta si Naomi Osaka a batut mutanta si cand era pe mega val s-a retras subit ! Stiu...DA...coincidenta !
Deci cum e cu adevarul ?

Edited by Alltrack, 04 November 2023 - 01:24.


#30
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008

View Postutopium, on 04 noiembrie 2023 - 01:11, said:


Daca se duce Iordanescu jr la Barca, Real, Man City, are sanse reale sa ia titlul la ce jucatori are acolo, nu?

Eu nu cred că șansele alea ar fi reale ci mai degrabă imaginare. Altfel, cluburile alea și-ar lua numai lucești și iordănești cu aceleași rezultate obținute și la preț derizoriu, nu antrenori de top. De altfel sunt destule cluburi cu bugete importante care nu fac niciun rahat. Chiar și alea de top au schimbat ceva antrenori până să ajungă la rezultatele așteptate. Nu poate fi o întâmplare.

Edited by caiuscorneliu, 04 November 2023 - 01:25.


#31
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Mda, pentru orice om vine o zi in care trebuie sa se retraga. Insa clar este o valoare, va ramane in istorie, in Turcia daca zic ca sunt din Romania, turcii imediat imi zic Ceausescu, Hagi, Lucescu, Popescu. Posted Image

#32
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
Senzațional, Ceașcă, senzațional.. Bine că nu-ți zic Dracula.

#33
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 10.11.2013

View PostNeaceasca85, on 04 noiembrie 2023 - 02:00, said:

Mda, pentru orice om vine o zi in care trebuie sa se retraga. Insa clar este o valoare, va ramane in istorie, in Turcia daca zic ca sunt din Romania, turcii imediat imi zic Ceausescu, Hagi, Lucescu, Popescu. Posted Image
Am avut un coleg de munca din Zimbabwe care bate in 70 de ani, cand a auzit ca sunt din Ro a inceput cu "Ceausescu" si "Hagi". Macar cu astia sa ne mai facem si noi cunoscuti.

View Postcaiuscorneliu, on 04 noiembrie 2023 - 00:51, said:

Nadia, ok. Năstase sportiv ok, om jegos. Hagi, ok. Halep o perioadă ok, ulterior dopată. Nu-s hater, care-i bun e bun. Dar să fim obiectivi, nu să aruncăm cu elogii gratuite.
Cu Lucescu n-am nimic, deși a mai avut el ieșiri nervoase, tot la adresa unor români. Cu vatmanul vă mai amintiți? Aa, și avea și umor. De câte ori pierdea arbitrul era vinovat și terenul n-avea panta corectă.
PS. Îmi place David Popovici, și ca sportiv și la caracter. E român? Da.

Ei lasa ca si altii se plang de arbitraje si circumstante. Guardiola, Mourinho, Klopp, chiar si Messi sau Cristiano(ma rog, astia sunt inca doar jucatori). Pentru oamenii cu mentalitate de invingator e greu sa accepti o infrangere, csf.
Iar aia cu Vatmanul a fost clasica, imi amintesc de un video cu Bendeac.

Edited by n-amname, 04 November 2023 - 03:11.


#34
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020
Eu cred ca omul s-a saturat sa traiasca intr-o tara aflata in razboi cu riscuri uriase pentru toti cei de acolo. Cat despre retragere, cred ca dupa o pauza binevenita o sa-l vedem din nou la carma vreunei echipe, poate chiar la nationala Romaniei.

#35
sandu24

sandu24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 24.12.2011

View Postcrocko.dilul, on 03 noiembrie 2023 - 22:58, said:

Zice ca nu renunta la meserie.
Bravo lui, mare om.
Confirm ca e un om deosebit.Cand era la Nationala prin anii 80 venea destul de des cu toata echipa la intalniri la Casa Studentilor in Bucuresti.
Statea de vorba cu oricine si despre orice.Si asta in vremea comunismului cand orice intalnire cu o masa de oameni nu era usor de facut.Nu cred ca avea atunci vreun castig personal din asta.
Cred ca o facea doar pentru educatia fotbalistilor.

#36
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011

View Postcaiuscorneliu, on 04 noiembrie 2023 - 00:51, said:

Nadia, ok. Năstase sportiv ok, om jegos. Hagi, ok. Halep o perioadă ok, ulterior dopată.
Aproape de acord, cu mențiunea că Hagi ok ca jucător, praf ca antrenor. Unde ai mai văzut antrenor de top care să urle în timpul meciului la proprii jucători?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate