Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Connex si SMS

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Van der Bilus

Van der Bilus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 22.03.2003
In fiecare an vine iepurasul mos craciun si revelionul.
In fiecare an mobilele fac ca naiba in aceste perioade.
Pe cuvintul meu ca verzii m-au scos din titini anul acesta.
Prietena mea legala si cu hirtii lucreaza la o firma care inca au abonamente verzi ea avind abonament portocaliu.
De iepuras a primit fiecare mesaj din partea colegilor de cel putin 5 cinci ori recordul fiind de zece ori.
Astazi a vorbit cu colegii ei sustinind ca l-au trimis numai o data.
Nu or fi toti bilbiiti sa nu stie sa trimita un SMS.
Distractia este ca astazi unii din ei si-au verificat banii si au fost taxati pt de cite ori a ajuns mesajul si nu pt o trimitere.
Fain este ca de exemplu de la ora 3 trei dimineata si pina la 6 sase dimineata au venit 14 mesaje toate fiind dubluri tripluri etc etc.
Celalalte mesaje din alte retele au venit cu intirziere dar normal numai o data.
Numai eu stiu ca de 2 doi ani au probleme cu servarele de SMS (un an fiind abonat la ei da la munca).
Cind o sa repare chestia asta !!!
Am plecat de la ei si tot nu scap de ei !!
Verzilor v-ati verificat banuti daca ati dat mesaje !!!

#2
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Asteptam o asemenea reactie si confirm faptul ca, in Noaptea de Inviere si in prima zi de Paste, am primit de pe reteaua CONNEX de 4-5 ori ACELASI MESAJ de la ACEEASI PERSOANA. Normal, la fel ca si in ceilalti ani, mesajul a fost taxat corespunzator in contul nefericitului expeditor...

Si eu m-am refugiat pe insula portocalie si ma simt bine, pentru ca ma confrunt cu erorile "verzi" doar din cind in cind.

Cred ca o asemenea "defectiune", aparuta in fiecare an, nu poate fi scuzata, mai ales ca este vorba despre compania care pretinde  ca ofera cele mai bune servicii GSM din Romania...

Clientii MobiFon pot reclama aceasta problema pe site-ul companiei:   
http://www.mobifon.r..._line/index.jsp

#3
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
si eu am furat-o....m-a taxat de mai mult ori :(

#4
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
si mie mi s-a intamplat la fel...dar faza dura este ca si SMS-urile lor cu reclame imi vin de 5-6 ori....oricum cel mai bine ar fi sa sunam sa le spunem nu sa ridicam iara portocala in slavi....

#5
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by geo2001
si mie mi s-a intamplat la fel...dar faza dura este ca si SMS-urile lor cu reclame imi vin de 5-6 ori....oricum cel mai bine ar fi sa sunam sa le spunem nu sa ridicam iara portocala in slavi....

Sint sigur ca au fost sunati si in anii trecuti, si in acest an, dar nu puteau rezolva problema decit prin intreruperea temporara a serviciului (ceea ce, evident, ii dezavanzaja pe toate planurile).

Orange a trimis notificari pentru mesajele expediate in circa 15 minute de la trimiterea SMS-ului. Asta e concurenta si nu cred ca cineva vrea sa ridice vreo companie "in slavi". Ne bazam numai pe fapte... :OK:

#6
Guest_zippo_*

Guest_zippo_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
problema este la CONNEX
iar cu portocala............ bravo ei daca toata lumea o apreciaza

nu stiu de ce va plangeti atat de serviciile CONNEX, care sunt varza, si nu incercati alte retele

#7
Azzido

Azzido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 24.02.2003
Si Orange are probleme mari cu SMS-urile in zilele de sarbatoare. Am abonament de 3,5 ani la ei si in toate zilele de sarbatoare (Craciun, Anul Nou, Pasti) am avut probleme cu mesajele - ajungeau cu intarziere foarte mare, ajungeau de 4 ori (mai bine ca la Connex...) sau nu ajungeau deloc. Asta e singura mea nemultumire in legatura cu serviciile Orange. Oricum, se pare ca ambele retele sunt varza la capitolul asta.

Aaaa... In ziua de Pasti am primit de pe Connex mai multe mesaje (cu intarziere de aproximativ 12 ore) si unul singur a venit in dublu exemplar...

#8
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by Azzido
Si Orange are probleme mari cu SMS-urile in zilele de sarbatoare. Am abonament de 3,5 ani la ei si in toate zilele de sarbatoare (Craciun, Anul Nou, Pasti) am avut probleme cu mesajele - ajungeau cu intarziere foarte mare, ajungeau de 4 ori (mai bine ca la Connex...) sau nu ajungeau deloc. Asta e singura mea nemultumire in legatura cu serviciile Orange. Oricum, se pare ca ambele retele sunt varza la capitolul asta.

Foarte ciudat, pentru ca eu am 2 abonamente Orange de peste 3 ani si nu am patit asa ceva niciodata . Mesajele ajung instantaneu pe Orange , pentru ca acolo depinde numai de Orange, iar pe Connex, Dumnezeu cu mila (depinde strict de reteaua Connex)! Singurele probleme la Orange de sarbatori sint notificarile (care sosesc cu intirziere de circa 15 minute) si serviciul Cronos (informatiile se actualizeaza de 2 ori pe zi in loc de 3).

Azzido, dupa cele scrise de tine tind sa cred ca ai utilizat totusi un abonament Connex...    :drac:

#9
omega

omega

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 04.01.2003
Noi avem 13 abonamente la orange mai mult de 4ani si niciodata n-am patit-o la sarbatori. N-am primit sms din connex pentru ca toate prieteni mei sunt la orange. Asa ca nu put sa spun ca am patit-o!!! :)

#10
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Si eu am trimis de pe Myx.net la o persoana si mi-a spus ca a primit mesajul de 5 ori !

#11
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
la mine de pe myx a fost de 3 ori, dar in fericire atunci nu am fost taxat...

#12
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Auziti fratilor, dar pina la urma care din cei 4 operatori au cel mai bun si mai stabil serviciu de SMS pina la urma?

#13
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Dupa ce am incercat Connex pentru 1 an si sint pe Orange de peste 3 ani, pot spune ca cel mai bun serviciu SMS este oferit de Orange Romania. :)

#14
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003

Quote

Dupa ce am incercat Connex pentru 1 an si sint pe Orange de peste 3 ani, pot spune ca cel mai bun serviciu SMS este oferit de Orange Romania. :)

mai exista un operator care ofera servicii sms. cosmorom

#15
omega

omega

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 04.01.2003
Eu raman la Orange.

#16
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Cosmorom cel mai bun la toate capitolele in afara de semnal si transfer de date....inclusiv SMS ...deoarece reteaua lor nu este incarcata....si daca ar avea 3 mil clienti tot aia ar fi pentru ca sunt pe 1800...Orange si CONNEX is in acelasi pahar la toate capitolele...

#17
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by geo2001
Cosmorom (...) si daca ar avea 3 mil clienti tot aia ar fi pentru ca sunt pe 1800...Orange si CONNEX is in acelasi pahar la toate capitolele...

Ar fi bine sa argumentezi chestia cu "acelasi pahar", pentru ca altfel afirmatia este ABSOLUT ABERANTA.   :eek:

P.S. Observ ca abonatii "fideli" Connex sint intens   preocupati de ofertele Orange si din motive numai de ei stiute procedeaza la fel ca vulpea care, neajungind la struguri, se multumeste sa creada ca acestia sint acri...  :drac:

#18
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Am un prepay CNX GO si mi-a trimis un prieten ( lucreaza la IT la Orange) un SMS de Craciun. L-am primit de 13 ori... fara exagerare. Culmea e ca de la *222 mi s-a spus ca e de la Orange ... numai ca pretenul meu a comfirmat ca e de la CNX... Servicii de R****T au .... abonatzi-va.. abonamet tzeapa de 7.5 $ ..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate