Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Vopsire gard metal "Direct pe rugina"

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
Grundul folosit este "Grund pentru metal, cu zinc, Kober Primer".

Nu am mai dat cu convertor de rugina... am luat Feruginol de la Policolor si am dat pe o suprafata de test si nu a avut reactia mentionata in specificatiile produsului... am lasat-o balta si am dat doar cu grund dupa ce am smirgheluit cat am putut...

#56
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,017
  • Înscris: 02.08.2021
Cele mai ok sunt cele roșii.

#57
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014

View Posthabanero, on 09 noiembrie 2023 - 15:01, said:

Abia daca a trecut o luna de la vopsire si gardul prezinta pete mici de rugina in unele locuri. Dupa ce am dat cu peria de sarma si apoi frecat cu smirghel, dupa care am degresat si dat doua straturi de grund, m-am trezit cu petele astea. Nu sunt multe, dar totusi... ma asteptam sa vad iar rugina pe gard abia peste ceva timp... nu dupa nici o luna... De la ce poate fi?
În zonele respective ai avut por în grund. Se întâmplă în zona muchiilor mai ales când vopsești la pensulă. Retușează acolo și vezi dacă mai apare

Edited by PoeOvidiu, 10 November 2023 - 16:32.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate