Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

MIUI 14

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
din pacate de la un timp miaomi pe langa faptul ca au nspe mii de modele care sunt f greu de gestionat, au inceput sa faca si pipi pe clienti cu update-urile. Adica ai luat telefon si gata, pa si pusi.

#20
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Funcționeaza cu regiunea Polonia

Normal spun că acest sistem consuma mai putina memorie

Attached Files



#21
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014

 unpuisor, on 19 septembrie 2023 - 08:48, said:

din pacate de la un timp miaomi pe langa faptul ca au nspe mii de modele care sunt f greu de gestionat, au inceput sa faca si pipi pe clienti cu update-urile. Adica ai luat telefon si gata, pa si pusi.

Văzusem nu de mult pe undeva că vor asigura 4 ani de update-uri. Posibil să se aplice numai la modelele ce apar de acum încolo, nu am aprofundat articolul.

Edited by r3my_cc, 19 September 2023 - 18:26.


#22
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Și ceilalți producători gen Honor,Oppo,Realme primesc actualizari așa rare ?

#23
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
E mai nașpa la ei.

Dar la Xiaomi mi se pare chiar ok. În general, oamenii își schimbă telefonul la 2-3 ani max, unii chiar anual. Acum, Xiaomi primește minim 2 update-uri majore și o grămadă de update-uri de securitate, iar dacă o să facă să primească 4 update-uri majore, e foarte bine.

Uite, eu la Mi 11 Lite, am primit update la Android 12, 13 și voi primi și 14. Plus actualizări de securitate cam la două luni. Similar la 11T.

Edited by r3my_cc, 19 September 2023 - 20:33.


#24
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,222
  • Înscris: 08.01.2021
Eu am miui 14 pe poco f2 care nici nu apare în lista aia că-i antic.

Attached Files



#25
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
Miaomi-ul meu ultra premium, cu super ecran, super procesor, invelis ceramic si toate brizbrizurile, mi mix 3, 5g, cu android 9 a venit, cu ala a murit.
Sa stea la ei in china si eu mi-am luat samsung. pe mine ma pacalesti o singura data, a doua oara nu mai ma prinzi, bye bye miaomi.
Ca sa nu zic ca au preturi mai mari decat samsung sau apple... cah

#26
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Deci Xiaomi sta mai bine fata de alti producători chinezi

#27
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Deci Xiaomi sta mai bine fata de alti producători chinezi
poate doar la cate un mid range, mai sta bine la pret/calitate, dar cam atat, la flagship...  cum naiba sa dai pe un mi 13 pro mai mult ca pe un s23 ultra sau aifon 14 max...
Hai ca macane, si rau de tot, macane in chineza

#28
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014

 ionut498, on 20 septembrie 2023 - 15:52, said:

Deci Xiaomi sta mai bine fata de alti producători chinezi

La update-uri, stau foarte bine. Am constatat pe propria-mi piele, să zic așa 😁

Edited by r3my_cc, 20 September 2023 - 18:47.


#29
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Mă gândeam pe viitor sa nu mai merg pe gama Xiaomi totuși decât alte companii cred că pe Samsung

#30
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009

 unpuisor, on 20 septembrie 2023 - 18:16, said:


poate doar la cate un mid range, mai sta bine la pret/calitate, dar cam atat, la flagship...  cum naiba sa dai pe un mi 13 pro mai mult ca pe un s23 ultra sau aifon 14 max...
Hai ca macane, si rau de tot, macane in chineza

Tati, ne-am prins că tu ai pățit o cu un singur model. Alții, că mine, care au luat cel puțin 7 modele de-a lungul anilor, suntem foarte mulțumiți. Cum am mai spus, personal văd ca mult mai avantajos un update de miui decât 3 de android. Google nu face altceva decât să adauge pentru leneșii de serviciu (Motorola, Sony etc) funcții pe care alții le-au pus în propria interfață. In afară de curcubee și spionat, Google nu face nimic deosebit.

#31
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Tati, ne-am prins că tu ai pățit o cu un singur model. Alții, că mine, care au luat cel puțin 7 modele de-a lungul anilor, suntem foarte mulțumiți. Cum am mai spus, personal văd ca mult mai avantajos un update de miui decât 3 de android. Google nu face altceva decât să adauge pentru leneșii de serviciu (Motorola, Sony etc) funcții pe care alții le-au pus în propria interfață. In afară de curcubee și spionat, Google nu face nimic deosebit.
man, am fost fan xiaomi, si nu doar eu, le-am luat la nevasta, parinti, cumnati si colegi de munca... pana mea, stiu cel putin 20 modele de xiaomi.
Au fost super ok pana s-au lacomit chinezii si au inceput sa scoata modele pe banda rulanta, nici nu sti ce sa mai iei. Plus multe modele cu mediatek.
Cu cateva exceptii de modele mid range gen poco F5 poco X5 pro si inca cateva de le numeri pe degetele la o mana, nu mai nimeresti telefoane Xiaomi cu un raport bun de calitate/pret.

#32
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014

 unpuisor, on 21 septembrie 2023 - 12:45, said:


man, am fost fan xiaomi, si nu doar eu, le-am luat la nevasta, parinti, cumnati si colegi de munca... pana mea, stiu cel putin 20 modele de xiaomi.
Au fost super ok pana s-au lacomit chinezii si au inceput sa scoata modele pe banda rulanta, nici nu sti ce sa mai iei. Plus multe modele cu mediatek.
Cu cateva exceptii de modele mid range gen poco F5 poco X5 pro si inca cateva de le numeri pe degetele la o mana, nu mai nimeresti telefoane Xiaomi cu un raport bun de calitate/pret.


Ar fii mai ok Poco decât Xiaomi?

#33
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009

 unpuisor, on 21 septembrie 2023 - 12:45, said:


man, am fost fan xiaomi, si nu doar eu, le-am luat la nevasta, parinti, cumnati si colegi de munca... pana mea, stiu cel putin 20 modele de xiaomi.
Au fost super ok pana s-au lacomit chinezii si au inceput sa scoata modele pe banda rulanta, nici nu sti ce sa mai iei. Plus multe modele cu mediatek.
Cu cateva exceptii de modele mid range gen poco F5 poco X5 pro si inca cateva de le numeri pe degetele la o mana, nu mai nimeresti telefoane Xiaomi cu un raport bun de calitate/pret.

Se vând suficiente prin alte părți unde statul sau uniunea nu-și bagă nasul să fure la orice pas din buzunarul și așa suprataxat al cetățeanului.
In Asia preturile Xiaomi sunt f bune.
Ușor i-am ajuns pe brazilieni la suprataxare in Europa. Cred că vom ajunge că ei și din alte puncte de vedere văzând ce politici antiumane se fac și  propun pe la Bruxelles.

 ionut498, on 22 septembrie 2023 - 19:14, said:




Ar fii mai ok Poco decât Xiaomi?

Depinde de buget și ce vrei de la telefon.
Până-n 2000 lei găsești Poco noi. Foarte bune la tot ce vrei mai puțin camera. Poți lua Mi 12, 12x second sau chiar noi unde găsești camere mai bune.

#34
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Daa mă refer sa fie și la camera ok gen cam la maxim 1700 lei

#35
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
poco e defapt xiaomi rebranduit ca sa para cool si ieftin, e un fel de honor de la huawei, sau aceeasi marie cu alta palarie. Si chipurile targeteaza adolescenti si tineri dar avand in vedere ca unele modele sunt ok, trage tot omul la ele ca sa faca si el un saving

#36
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Deci la 1700-1800 ceva ok că preț ar fii un poco sau Xiaomi sau altceva chinezesc și cu o camera ok

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate