Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Campionatul Mondial de Atletism

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 11.07.2023
Stiam ca se tine o data la doi ani. Cu toate astea observ ca s-a tinut si anul trecut in SUA si vad ca sunt si anul acesta la Budapesta. Stie cineva de ce s-a tinut campionatul mondial si anul trecut si anul asta?

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,115
  • Înscris: 07.11.2006
Simtul tau de observatie este cam limitat, pentru ca se opreste la anul 2022.Posted Image
Uita-te cu atentie si vei constata ca la Doha a fost in 2019, apoi s-a sarit 2021. datorita "binecuvantarii" datorate virusului emanat de la lilieci in pietele chinejilor, a urmat Eugene 2022 si apoi Budapesta 2023. Singura editie anormala a fost cea din 2022.

ps.
Avand in vedere "apocalipsa virusoida" profetita de cercetatorii britanici (nu-i poveste) in viitorul foarte apropiat s-ar putea ca editiile de CM de atletism sa se tina la date foarte aiurea.

Edited by adisz, 27 August 2023 - 20:40.


#3
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,351
  • Înscris: 06.01.2007
Cred ca din cauza aruncatoarelor cu ciocanul. Le-a luat 1 an de zile sa se macheze sa nu arate ca niste buldozere. Partial au reusit.

#4
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 11.07.2023
adisz, ai dreptate. Am sesizat chiar in momentul cand am creat topicul. Era prea tarziu sa fac ceva in privinta asta. My bad...

#5
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,654
  • Înscris: 14.10.2004
Am vazut live finalele 4x100, 100 si 200 fete/baieti.
Superbe.

#6
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,152
  • Înscris: 17.01.2012
mai mișto fu cea de aseară 4x400F, cu un finiș neașteptat!

#7
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,654
  • Înscris: 14.10.2004
Vazut acum pe YT.Posted Image
Cat de tare.
Fabuloasa Femke Bol.

#8
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 11.07.2023
Asa e, Femke a facut o treaba buna. Sunt surprins de rezultatele americancei Richardson care are doar 1.55m
   De obicei gimnastele sunt mici de inaltime. La atletism e un dezavantaj sa fii asa mica. Ea se pare ca se descurca momentan.
  Tin sa remarc ca si la acest campionat, ca si la 80% din editiile trecute, americanii au luat cele mai multe medalii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate