Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Poll - Operatori telefonie mobila.

* * * - - 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
18 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Operatori telefonie mobila (99 membri au votat)

Calitatea/acoperirea semnalului in zonele in care sunteti/ mergeti des.

  1. Orange (33 voturi [33.33%])

    Procentaj al voturilor: 33.33%

  2. Vodafone (9 voturi [9.09%])

    Procentaj al voturilor: 9.09%

  3. Telekom (5 voturi [5.05%])

    Procentaj al voturilor: 5.05%

  4. Digi (52 voturi [52.53%])

    Procentaj al voturilor: 52.53%

  5. Altul (0 voturi [0.00%])

    Procentaj al voturilor: 0.00%

Pretul pentru serviciul ce va acopera nevoile.

  1. Orange (26 voturi [26.26%])

    Procentaj al voturilor: 26.26%

  2. Vodafone (6 voturi [6.06%])

    Procentaj al voturilor: 6.06%

  3. Telekom (3 voturi [3.03%])

    Procentaj al voturilor: 3.03%

  4. Digi (64 voturi [64.65%])

    Procentaj al voturilor: 64.65%

  5. Altul (0 voturi [0.00%])

    Procentaj al voturilor: 0.00%

Calitatea serviciului relatii cu clientii.

  1. Orange (24 voturi [24.24%])

    Procentaj al voturilor: 24.24%

  2. Vodafone (2 voturi [2.02%])

    Procentaj al voturilor: 2.02%

  3. Telekom (3 voturi [3.03%])

    Procentaj al voturilor: 3.03%

  4. Digi (51 voturi [51.52%])

    Procentaj al voturilor: 51.52%

  5. Altul (0 voturi [0.00%])

    Procentaj al voturilor: 0.00%

  6. Nu stiu (19 voturi [19.19%])

    Procentaj al voturilor: 19.19%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#1
bettrik

bettrik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 221
  • Înscris: 21.04.2009
Cum apreciati calitatea serviciilor operatorilor de telefonie mobila dn Romania?

#2
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.222
  • Înscris: 23.08.2014
Apoi iti dai seama ca fiecare aprecieaza ce foloseste, ar fi culmea sa fii abonat la orange si sa iti placa digi mai mult:)

#3
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.329
  • Înscris: 29.11.2017
@ fqx


voturile par ca spun altceva..

#4
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.421
  • Înscris: 24.09.2017
eu am trecut ca am mai multa acoperire/calitate pe orange, fata de digi la care sunt, fiindca asa e. dar nu e ca si cum nu merge bine si digi. dar na, daca omul asa a pus intrebarile, nu stiu care e logica. ca de exemplu eu sunt mai aproape de antenele de la orange, cele de la digi sunt mai departe, dar poate altul e mai aproape de cele de la digi si are semnal mai bun acolo.

in fine, eu dau 4.9 RON pe luna la digi, ca am facut de bf si un an e 1 euro si dupa sare la 2. la ce sa ma plang cand platesc o punga de seminte. adica am facut si conferinte pentru la munca dupa telefon, fara probleme.in 2023 cred ca-s in mare parte cam toti ok, asa ca te duci la cine e mai ieftin.

Editat de bobitad, 25 iulie 2023 - 22:46.


#5
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.199
  • Înscris: 18.04.2008
Digi3
am folosit toți operatorii și cu Digi am avut ceea ce am căutat.
Să pot vorbi din vârful patului, să pot comunica ușor ceea ce nu cred că este bine și să nu coste mult.

#6
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.222
  • Înscris: 23.08.2014

 -koss-, on 25 iulie 2023 - 22:40, said:

@ fqx


voturile par ca spun altceva..
5 voturi vs 7 ti se pare relevant? E ca si sum ai vb cu oamenii de pe scara, care toti nu au semnal la unul si le place celalalt.

#7
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.767
  • Înscris: 16.08.2010
Votez (...și presupun că nu doar eu) Digi pentru preț, nu și pentru calitatea/acoperirea semnalului.  Posted Image

#8
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 684
  • Înscris: 18.08.2021
Poll-ul e oarecum ... off. De unde sa stiu eu, cand merg undeva, daca Orange sau Vodafone au semnal mai bun decat Digi? Eu avand ca provider Digi. Intreb pentru un prieten. Sotia are tot Digi, iar prietenii nu-i selectez pe baza providerului de telefonie mobila, ci pe alte criterii.
Am avut in trecut Orange, si am ramas dezamagit de comportamentul lor. Am cerut ceva, s-a aprobat, sau asa am crezut eu, am primit cu totul altceva, l-am rugat sa verifice convorbirea pe care am fost de acord ca ei sa o inregistreze, au intrat in silentio stampa pentru 3 saptamani. Suficient cat sa ma conving de calitatea serviciilor lor, norocul meu e ca cineva a dorit acel tip abonament care mi-a fost reinnoit cu forta de catre galbejiti, si am procedat la transfer contract catre altcineva. De atunci, Digi all the time. Curent nu iau de la ei, mi se pare riscant sa pun CHIAR toate ouale in acelasi cos. Tel. mobila, internetul si televiziunea sunt de la ei. FTTH cu 500 MBPS, pachetul digital si 3 abonamente Nelimitat. Suficient.

#9
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.617
  • Înscris: 26.12.2015
Cazul meu:
Spoiler
Scuze pentru postarea ceva cam lungă.

Editat de Cosmin_Andrei, 26 iulie 2023 - 07:53.


#10
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.188
  • Înscris: 17.01.2012
sunt la digi, cu toate serviciile lor, încă de când netul mobil mai avea scăpări prin defilee de munți
-cu telefonul am trecut după ce orange m-a tradtat cu sictir și plictis, chiar dacă aveam 10..1 ani de când plăteam abonamente la ei
-cu netul fix și, implicit, Tv-ul am fost obligat, deoarece în satul meu (lipit de galați) nu exista lat provider; iar fibra optică RDS m-a așteptat la gard 2 ani, până am tras curent în casă
--defecțiuni tehnice au fost <1(una) pe an, rezolvate neașteptat de repede: nu cred că dura 12 ore până la rezolvare...
-orice upgradare s-a făcut a 2-a zi după solicitare

deci!

#11
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.246
  • Înscris: 04.06.2023
Digi de 5 ori
- 6 abonamente = 18 euro, acoperirea si calitate excelente
- 1 fix
- fibra 500 mb/s nici macar o pauza
- cablu tv
- energie electrica acelasi pret din contract
Sunt client de 8 ani , sunt f. corecti si raspund imediat la orice solicitare.

#12
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.155
  • Înscris: 04.02.2011
Eu zic că serviciu RC bun e la Orange, ofertă bună ca preț am la Vodafone (nelimitat la 5 eur) și semnal 5G cel mai bun în Timișoara e la Vodafone.
La Digi unde merg eu la sat au antenă în sat și uneori nu merg serviciile nici lângă antenă, semnal fiind full. Am sunat la ei și cică trebuie să obțină aprobare să ridice antena deci nu prea m-au ajutat.

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.688
  • Înscris: 15.06.2004
La "Calitatea serviciului relatii cu clientii" ar fi trebuit pus si optiunea " Niciunul".

#14
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.246
  • Înscris: 04.06.2023
@benis si la mine la tara am full semnal 5G ca in oras nu emite nici un provider Posted Image
PS si digi are 5G in TM, apoi seteaza tel. doar pe 3G si 4G la tzara si o sa ai surprize cum functioneaza serviciile, semnal full e de la 2G.

Editat de crischir, 26 iulie 2023 - 13:14.


#15
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.155
  • Înscris: 04.02.2011
La Digi am prins odată 5G la Mall dar și acela chinuit, chiar și Orange are semnificativ mai mult 5G.

#16
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.593
  • Înscris: 11.02.2016
Cea mai buna acoperire pentru mine?
Digi, clar! N-am avut nicio problema de acoperire în zilele pe care le frecventez eu.
Ca acoperire pentru zonele unde am eu nevoie topul arata asa:
1. Digi
2. Vodafone
3. Telekom
4. Orange

Cel mai bun preț?
Telekom în cazul meu :P
Pe locul 2 as pune Digi, pe 3 orange cu al sau yoxo iar pe 4 Vodafone.

Calitatea serviciului de relații cu clienții?
1. Digi - au răspuns mereu rapid și mi-au rezolvat problemele
2. Orange - as zice. Am avut o singura interacțiune cu ei dar a fost totul ok
3. Telekom - uneori răspund mai greu dar a fost totul ok
4. Vodafone - aici nu exista serviciu de relații cu clienții, sau dacă exista dai de el doar cu japca, sa suni sa faci o reclamație pe servicii fixe și sa le zici sa te transfere la mobil. E sub orice critica Vodafone din punctul asta de vedere.

Si as mai adaugă eu o metoda de departajare - calitatea și stabilitatea rețelei;
Iar aici as pune pe primul loc Vodafone. Cât am testat Vodafone luna asta am avut semnal și mai ales date utilizabile în 99.9% din cazuri pe ambele rețele. Cu Vodafone am avut mici probleme de semnal pe la metrou si în anumite zone rurale. Pe locul 2 pun Digi, principala problema sunt apelurile ratate din ultima perioada + datele inutilizabile în anumite zone rurale. Pe 3, la mica distanta, Orange. Principala nemulțumire e ca nu am semnal la tara, au rămas singurii cu semnal slab sau fără semnal în zona. Pe 4, telekom. Probleme de semnal și prin București - unde stau în interior am semnal 4G slab iar uneori trece în 2G. Unde am stat anterior mergea foarte prost rețeaua seara, sub 1mbps. La metrou sunt zone unde nu am semnal între statii. La tara semnalul 2G e ok dar cel 4G lasă de dorit, deși am antena relativ aproape.

#17
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.155
  • Înscris: 04.02.2011
Uite cum e treba acum la Digi, chiar pe business, vreau să ajung la un operator deoarece în zonă a picat rețeaua cu totul și eu trebuie să primesc SMS de la bancă. La numărul cu mulți de 7 la robot dau la "lipsă semnal" și acolo în meniu am ca opțiuni setările pentru Android/IOS/Microsoft. De parcă asta mă interesează pe mine când rețeaua e picată cu totul și nu merge pe 2 telefoane diferite.

Digi :facepalm:

#18
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.246
  • Înscris: 04.06.2023
Ai incercat cu roaming activat ( inclusiv date) la Digi ?
Eu am niste chinezarii de la ZTE modem GSM 3-4G + router , digi la taranoaia , pt. un tv cu un tv box si un laptop Posted Image, functioneaza impecabil .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate