Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Cum stati cu umorul?

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
78 replies to this topic

#19
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010
Rau, nu pot sa rid (de fapt sa ma uit) la glumele romanilor. Glumele care-mi plac ma pun pe ginduri. N-am folosit vreodată un emoticon.

#20
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
In schimb ce-ti mai place CAPSLOCKul :D

#21
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010
Yep, nu-mi merge understrike'u.

#22
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
O dată cu înaintarea în vîrstă, a mai scăzut în intensitate ,,cheful de rîs ".
Totuși, nu sînt ursuz, cred că sînt cu umorul peste mulți din cei de vîrsta mea.

Nu consum umor de la tipii ăia, din prima postare.
Folosesc mult, emoti haioși,  😁 ca să exprim diverse sentimente, cred că este un semn, de sănătate emoțională  :roflmao: ... sau poate nu... mentală  🤯

Totuși, cînd am primit răspuns azi, pe olelix, de la un țărănuș, cu apelativul <boss>, nu am zîmbit deloc  😐

Depinde de umor, nu trebuie să fie obligatoriu despre sex, sau cu porcoșenii, ca să rîd  😉

#23
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,711
  • Înscris: 09.05.2008

View Postmrsme21, on 01 iulie 2023 - 07:50, said:




   Chiar vorbeam cu un prieten despre lumea glumelor din Romania si fix cateva "glume" care imi apareau la recomandate erau cu injuraturi.
   De ex una dintre ele era spusa de Maria Popovici si suna cam asa:

   "Daca pentru a te marita, trebuie sa prinzi buchetul, ca sa ma f*t, ce trebuie sa prind?"

   Este ca e fina gluma?
Este, este!


#24
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 11.08.2003
Tie iti plac glumele cu subtitrari si traducere, unii le prefera pe cele care doar fac referire.
Cam ca pe stadion, poti merge la un competitie sportiva sau la un concurs de injuraturi si batai cu jandarmii.
Cred ca si la o cearta e la fel, cel care epuizeaza motivele logice sau nu-l duce capul la mai mult, incepe sa injure.

#25
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,252
  • Înscris: 29.12.2006

View Postmrsme21, on 01 iulie 2023 - 07:04, said:

Voi cum stati cu umorul?

Bine, în general...bine. Posted Image

Ύmi place umorul serios, fără obscenităţi, făcut cu multă inteligenţă, şi luat din viaţa reală, care se poate întâmpla oricând, şi care poate fi povestit oricui, în orice împrejurare.

Nu-mi plac deloc "stand-up"-urile ! E o metodă de a face un grup să râdă la comandă, influenţat de unul care râde de orice.




Spun ceva despre o amintire din urmă cu zeci de ani, când într-o dimineaţă, ca tot elevul de liceu, merg eu la şcoală cu tramvaiul. Pe atunci, pe la mijlocul anilor 1990, erau tramvaie puţine, cu frecvenţă de circulaţie mică, care în combinaţie cu oamenii mulţi, ducea la mare înghesuială. Eeeh, stând eu coloşa înghesuit, ţinându-mă de bară, îmi ajunge privirea pe ceea ce scria deasupra unei uşi a tramvaiului, textul acela cu, "La semnalul de plecare nu coborâţi !"

Numai că cineva se gândise la altceva, modificând textul, mâzgălind cu pixul primele litere ale ultimului cuvânt, propoziţia devenind aşa:


"La semnalul de plecare nu coborâţi !"




În momentul ăla, acolo în înghesuială, am izbucnit în râs de se uitau toţi la mine. Şi pe toţi eu mi-i imaginam, conform atenţionării din acea propoziţie, că atunci când se aude semnalul de plecare din staţie a tramvaiului, toţi se ţin de stomac şi de gură deoarece le vine "să dea la raţe".  [ https://yoursmiles.org/tsmile/disgust/t9404.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu putem să mă opresc din râs încât a trebuit să mă ţin cu o mână de gură; începusem să roşesc tot şi să-mi iasă ochii din orbite deoarece tot la aia îmi stătea gândul, şi abia putem să mă abţin. Necazul e că, ajuns la şcoală, în timpul primei ore, mi-am amintit iar acel text şi iar am păţit la fel, de se uita colegul meu de bancă că ce am de sunt tot roşu şi mă ţin de nas şi de gură. Posted Image



Îmi plac astfel de glume simple, atât de mult încât şi acum, după 30 de ani, îmi amintesc, şi iar râd...dar acum nu mă ţin de gură...nici de nas ! Posted Image

Posted Image

Edited by lupini, 01 July 2023 - 13:52.


#26
Varonul

Varonul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 02.06.2021
astea sunt glume pt natarari fara suparare.
M-am fortat sa ascult si eu niste "glume" din astea de cateva ori ori pe net ori pe la emisiunile aste de cacat cu ai umor
Astea nu sunt glume fratilor.
prefer stan si bran,charlie chaplin, de la noi toma caragiu, cotescu, florin piersic etc
Dintre comedianti astia noi parca il prefer pe Jeff Dunham are unele glume chiar reusite

Pana si vacanta mare cu garcea sunt mai buni decat astia aparuti ca ciuperile dupa ploaie comedianti

#27
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
Nu-mi place umorul facil.

Mai degraba rad la emisiunea de la Botoșani despre sistemul sanitar.

Si mai rad la umorul contextual și spontan, o calitate pe care o are un prieten și pt care viteza de aprindere a sinapselor tre sa fie peste medie.

Si la umorul lui Jerome K Jerome.

Edited by paco rabanne, 01 July 2023 - 13:57.


#28
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Să vă zic una din liceu. Aveam un coleg mai prostănac și când l-a ascultat la română (era ceva cu M. Kogălniceanu) profa l-a ajutat pe elev cu un indiciu, deci "este vorba de Kogălni..." iar elevul grăbit că știe continuarea, zice " cescu". Posted Image

#29
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 25.09.2014
An zambit. E buna !

#30
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

View Postsandel1, on 01 iulie 2023 - 13:56, said:

Să vă zic una din liceu. Aveam un coleg mai prostănac și când l-a ascultat la română (era ceva cu M. Kogălniceanu) profa l-a ajutat pe elev cu un indiciu, deci "este vorba de Kogălni..." iar elevul grăbit că știe continuarea, zice " cescu". Posted Image
Uite, la asta am rîs!  :roflmao:

#31
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,386
  • Înscris: 01.12.2001

View Postmrsme21, on 01 iulie 2023 - 10:34, said:

In materie de glume urmaresc doar ce presteaza corifeii din imaginile de mai sus.
De Divertis nu ai auzit?

#32
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,121
  • Înscris: 04.09.2013
Sunt amuzanti cateodata. Insa per total as alege spectacolele celor de la Vacanta Mare din anii '90. Chiar si dupa ce au ajuns la TV mi-au placut o perioada.

De asemenea daca ascult un spectacol de-ale lui Carlin, mi-e greu sa mai rad la cei ce fac umor la noi in ziua de astazi.

Ca tot ati pomenit, tot din liceu:

Profa de geografie intreaba un coleg unde se pot gasi palmieri in desert.
Iar colegul raspunde: langa oaze!

#33
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postdorin_2k, on 01 iulie 2023 - 14:42, said:


De Divertis nu ai auzit?

   Nu imi plac nici Divertis... nici Seinfeld, nici Benny Hill etc
   Imi place doar ce se intampla la The Fool, Comics si Club99. Adica unde presteaza aia care apar in prima postare.

   Imi aduc aminte o alta "gluma" a unuia dintre ei care facea aluzie la eventuala branza care se poate strange undeva (eu nu am caci sunt circumcis) si zicea ceva de genul: frate, frate, dar branza e pe bani. Nu mai retin inceputul, dar e genul de glume (puneti voi ghilimelele) care imi plac si numai la ei le aud.
  Deci ca o concluzie, imi plac doar astia de la noi. Adica stand-cacat.

   Pentru cei care nu s-au prins (sunt cativa probabil) chiar nu imi plac. Zic la misto.
  Scosese unul dintre ei, Toma, un special care chiar a fost ok. Este si acum pe YouTube. Dar in rest chiar mi se pare aiurea sa ma duc sa rad la comanda. Cum bine a zis cineva mai sus. Plus ca au multe glume vulgare etc
   Au zis ca daca nu injura bla, bla, bla, nu rade publicul. Adica cu alte cuvinte asta cere publicul.

   Faza asta cu "asta cere publicul" au folosit-o ca motiv astia din televiziune si din ziare multi ani dupa revolutie. Iti bagau numai cacaturi si vulgaritati care te indobitoceau si spuneau ca asta se cere.
   Problema lor e ca sunt niste gunoaie, niste lepre de doi lei. Zic asta pentru ca observ pe Facebook stiri sau diverse despre unele persoane. In speta Bianca Dragusanu. Nu imi imaginam ca sunt atatea persoane care o urasc si o considera exact ce este ea (nu mai amintim ce).

   Si nu o data. La toate postarile despre ea, ma refer la cele pe care le fac tabloidele sau unele publicatii sau televiziuni, 90% din comentarii sunt impotriva ei. Nu mai zic cum suna, dar v-am zis, 90% sunt impotriva ei. Si cu toate astea, cacatii astia care spun ca "asta se cere", ti-o baga pe gat in continuare. Semn ca li se rupe de vointa oamenilor. Nu ii intereseaza ce vor. Ei ne-o baga pe gat.

Edited by mrsme21, 01 July 2023 - 15:46.


#34
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Eram în generală, ora de biologie, profa era și diriginta noastră.

Era vorba despre insecte/artropode/etc.
Profa" îl ridică pe unul din bancă, îl chema Sindile, îl întrebă ce are insecta în față, cu ce apucă mîncarea", suflăm noi, chelicere, cheeeliiceeree.

Băiatul afon total, targă, răspunde <buci> :roflmaofast:
Am crezut că murim, toți!
Un hohot prelung a cuprins sala.

A venit și răspunsul dirigintei: ,,mă, buci ai tu, pe acolo pe unde vorbești, stai jos, nota 4! "  :roflmao:

Chiar și acum, după zeci de ani, mă leșină rîsul, cînd îmi aduc aminte, de fapt, am rîs tot timpul, în timp ce am scris postarea asta  🤣

#35
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 16.08.2010
Am încercat în vreo doo rânduri să râd la ăștia, n-am reușit, probabil nu mă încadrez în grupul țintă...  Posted Image

View Postcrisstonne, on 01 iulie 2023 - 13:03, said:

Totuși, cînd am primit răspuns azi, pe olelix, de la un țărănuș, cu apelativul <boss>, nu am zîmbit deloc  ��

Iartă-l boss, nu știa că nu mai ești moderator.   Posted Image

#36
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

View PostFreeThinker, on 01 iulie 2023 - 17:17, said:

Iartă-l boss, nu știa că nu mai ești moderator.   Posted Image
Este fîîs, gluma, trebuie explicată 😐
Pe olepix au moderatori?!  🤷

De fapt, eu știu despre ce este vorba, noua tendință de egalizare/nivelare din societate, făcută cu forța, de cei frustrați.

Te iau la per tu, o ard cu bosulică", își închipuie că ei, cei cu 3 clase, sînt egali cu cel licențiat"  😉

Spor la nivelat", dar trebuie să fie pe burta plină, altfel, se aude ghiorțul din burtă, iar ăla dă de gol o anumită situație  😂

Edited by crisstonne, 01 July 2023 - 17:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate