Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Cum stati cu umorul?

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
78 replies to this topic

#37
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 16.08.2010
Păi nu ai același nick și acolo?

#38
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
A, am înțeles, faci o confuzie  :scratchchin:

Ăia au moderatori?!
Nu au it-iști, care se ocupă de magazin?

Hai să pun mesajele aici, dacă tot este subiect de amuzament  😁

Attached Files



#39
migaci83

migaci83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.06.2021

View Postmrsme21, on 01 iulie 2023 - 07:50, said:

   Chiar vorbeam cu un prieten despre lumea glumelor din Romania si fix cateva "glume" care imi apareau la recomandate erau cu injuraturi.
   De ex una dintre ele era spusa de Maria Popovici si suna cam asa:

   "Daca pentru a te marita, trebuie sa prinzi buchetul, ca sa ma f*t, ce trebuie sa prind?"

   Este ca e fina gluma?

Pentru glume fine, iti recomand Toma Caragiu, "Mefisto" , "Asa e in tenis" s.a.  Uita-te la astea doua si sunt sigur ca iti recomanda Youtube/google si alte glume fine ;)

#40
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Să vă mai zic una din liceu. De data asta prostănacul am fost eu.
Vine ora de "Cultură civică" așa cred că-i zicea, nu mai țin minte exact.
Lucrare scrisă, n-am învățat nimic, habar nu aveam despre ce-i vorba. Ghinion maxim, ce mai tura vura.
Tema lucrării: Drepturile fundamentale ale omului. Alea cu dreptul la viață, la sănătate, etc.
Nu știam eu ce-s alea, dar m-am gândit să improvizez din ce am mai auzit pe la televizor.
Așa că am scris vreo pagină despre două drepturi mari și late: dreptul de veto și dreptul la replică. Posted Image
Binențeles că profa s-a spart de râs dar tot 4 mi-a dat.

#41
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Stiati ca exista 2 feluri de comedii: aia la care stai in picioare si aia la care stai jos?

(daca nu v-ati prins, traduceti in engleza...)

On: am asistat si eu la o eisiune iUmor pe A1. Erau acolo niste tipi si tipe care se cazneau sa se prajeasca unii pe altii, dar fara sa-si scoata hainele (la fel, traduceti in engleza). Mi s-au parut niste glume care poate (repet: poate) ar fi mers la o masa intre prieteni, intr-o carciuma. Dar de ce le-au dat la teve in prime time, habar n-am.

#42
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
LE apropo de glumite din scoala diferenta e ca la asta nu s-a prins aproape nimeni, dovada ca nici soala nu mai e ce-a fost):

Ziua eroilor, festivitate la un monument dedicat eroilor, si elevii trebuia sa spuna poezii patriotice. Incepe o eleva sa recite "Scrisoare de la Muselim-Selo" de George Cosbuc. Si era un vers:

Quote

Dar uite, nu e nu știu cât
O lună chinuită,
Și-o să te strâng de după gât,
Măicuța mea iubită
Iar eleva uita sa spuna un singur cuvant, dar care schimba tot sensul:

Quote

Și-o să te strâng de gât,
Măicuța mea iubită

Am observat greseala doar eu si un coleg, ceea ce inseamna ca sistemul de invatamant e vaza calita. Dar asta stia toata lumea, nu-i asa? :ciocan:

#43
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Iar rîd  :roflmaofast:
@pufonel, să nu te superi, sîntem pe fun, rîdem, ne amuzăm  😁

Da măi, știu, este un tipo", mai pățesc și eu  😉

Attached Files



#44
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,076
  • Înscris: 02.09.2009

View Postmrsme21, on 01 iulie 2023 - 07:04, said:

Eu trebuie sa recunosc ca de cand am descoperit cele trei localuri unde se preseteaza "glume", nu am mai fost capabil sa rad in alta imprejurare. Este vorba despre Club99, The Fool si Comics. Cand vreau sa-mi iau portia necesara si naturala de ras, ma duc repede sa-i urmaresc pe corifeii glumelor. Cel mai mult imi plac glumele cu tenta sexuala sau care contin injuraturi. Am orgasm cand le aud si in felul asta imi dau seama ca gluma este de calitate.

Mergi la psihologPosted Image

View Postmigaci83, on 01 iulie 2023 - 19:55, said:

Pentru glume fine, iti recomand Toma Caragiu, "Mefisto" , "Asa e in tenis" s.a.  Uita-te la astea doua si sunt sigur ca iti recomanda Youtube/google si alte glume fine Posted Image
Noua generatie nu le gusta,in 2023 trebuie sa fie cu mue,sula,vulva si coitPosted Image

#45
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postflorinellll, on 02 iulie 2023 - 07:51, said:


Mergi la psihologPosted Image


Noua generatie nu le gusta,in 2023 trebuie sa fie cu mue,sula,vulva si coitPosted Image


  Am fost si la psiholog. Zice sa ma duc in continuare la The Fool, Comics si Club99 sa urmaresc corifeii romaniei in materie de glume.

Edited by mrsme21, 02 July 2023 - 08:00.


#46
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Asta intelegi tu prin simtul umorului, sa faci reclama la niste neica nimeni?

#47
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011
Nu cred că trebuie blamat colegul, pentru gusturile lui, pentru atracția lui pentru umorul prestat pe o scenă mică.

Dacă acceptăm cu toleranță, că sîntem diferiți, trebuie să înțelegem că pentru fiecare din noi, declanșarea rîsului se produce la alt tip de umor.
Este bine așa.

#48
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Regret ca s-a inteles astfel mesajul meu, ma gandisem ca de-acum incolo vom avea parte de indemnuri zilnice pentru a-i sustine 'corifeii'. Un singur mesaj cu trimitere la comediantii aia era suficient, consider.

#49
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Pentru mine, cele mai inteligente glume le face Teo. Imi place de el tocmai de cand a scos Cuvinte vulgare. Am vazut in unele podcasturi ca alti comedianti, mai tineri, s-au inspirat din acel spectacol si-l considera pe Teo ca fiind cel care le-a dat curaj sa se apuce si ei de stand-up. Bineinteles, stim cu totii de Sfanta Trinitate: Teo, Vio si Costel. Il punem de-o parte pe Viorel "Excelent" Dragu si ajungem la Costel (cel cu o familie monovenituala, dar policheltuitoare), pe care il consider cel mai amuzant comediant de la noi. Nu e cu mult peste ceilalti, dar mie mi-e simpatic tare. Va recomand clipul de mai jos, mai ales ca e fara public. Pe mine m-a dat gata la faza cu olaritul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZW02xuwOqbc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View PostManelistDeSuccesMaxim, on 02 iulie 2023 - 08:16, said:

Asta intelegi tu prin simtul umorului, sa faci reclama la niste neica nimeni?

   Joc rolul noii generatii de romani. Sau a celor care se trag din familii de comunisti. Aste e comportamentul lor. Astea sunt gusturile lor.

#51
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006

View Postcrisstonne, on 02 iulie 2023 - 00:40, said:

Iar rîd  Posted Image
@pufonel, să nu te superi, sîntem pe fun, rîdem, ne amuzăm  ��

Da măi, știu, este un tipo", mai pățesc și eu  ��

Nu ma supar, stiu ca gresesc o groaza la tastare. Probabil numai @Ghita_bizonu ma intrece :D

A, si @djl, care mai baga cate un "interent", de ma gandesc numai la prostii cand il citesc :naughty:

#52
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

View Postmrsme21, on 02 iulie 2023 - 07:59, said:

corifeii romaniei

Asta da gluma. Sau prostie?

Edited by Taxon, 02 July 2023 - 21:50.


#53
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View PostTaxon, on 02 iulie 2023 - 21:49, said:



Asta da gluma. Sau prostie?

  Vrei sa primesti un raspuns asa cum ti-ar raspunde un PSD-ist sau un comunist?

Edited by mrsme21, 03 July 2023 - 11:20.


#54
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

View Postpufonel, on 02 iulie 2023 - 20:26, said:

... @Ghita_bizonu...
Credeam că a aflat toată lumea, are o afecțiune neurologică 😐

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate