Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Taverna Racilor - pareri etc

* * * - - 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
57 răspunsuri în acest subiect

#37
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.362
  • Înscris: 22.10.2006
Cred ca trebuie sa imi iau o undita.

https://vm.tiktok.com/ZGJ4JaHE1/

Ferrari Roma, Urus, Mercedes G AMG.

Din creveti si maioneza?

Pun pariu ca firmele nu au profit ;)

#38
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.708
  • Înscris: 30.08.2017

View PostAhasverus, on 07 iulie 2023 - 09:13, said:

Cred ca trebuie sa imi iau o undita.


Si un contabil bun.

#39
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View PostAhasverus, on 07 iulie 2023 - 09:13, said:

Cred ca trebuie sa imi iau o undita.

https://vm.tiktok.com/ZGJ4JaHE1/

Ferrari Roma, Urus, Mercedes G AMG.

Din creveti si maioneza?

Pun pariu ca firmele nu au profit ;)

   Eu nu am nici o problema cu castigul restaurantelor. Chiar daca au clientii pe care ii au (romi, manelisti, tarani, parveniti etc) Chiar sunt curios cum de nu s-a gasit sa vreunul sa ma faca frustrat sau hater. Unde sunteti oameni buni?!
   Dar macar conducerea sa nu fie asa. Adica Pescobar si unii angajati care apar in clipuri. Dar asta e viata...

Editat de mrsme21, 07 iulie 2023 - 11:16.


#40
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.000
  • Înscris: 06.09.2004

View Postmrsme21, on 30 iunie 2023 - 11:13, said:

...
Incep eu: una din pareri se confirma in poza atasata. Parerea se refera la o parte din clientii care ii calca pragul.

View Postbusiness11, on 30 iunie 2023 - 11:21, said:

... clientela dinpoza de mai sus, pentru ca aceasta grupa de persoane se identifica cu stilul lui de prezentare.

...

Nu inteleg, care treaba cu clientela din poza? Mie imi par niste clienti ca oricare altii.

View PostTheStarkestTruthMatters, on 30 iunie 2023 - 13:47, said:

Este vorba de ''jamaikano-mesikani'' din unicul și miraculosul spațiu carpato-danubiano-pontic, ''janes/so keres/rromales/bahto delo delo''
...
Banuiesc ca ai vrut sa fii spiritual.

View Postmrsme21, on 30 iunie 2023 - 12:27, said:

Ma mir ca nu m-a facut nimeni frustrat sau hater pana acum... chiar nimeni?! Hai, ca e gratis.

View Postmrsme21, on 07 iulie 2023 - 11:15, said:

  ...Chiar sunt curios cum de nu s-a gasit sa vreunul sa ma faca frustrat sau hater. Unde sunteti oameni buni?!
...
Devii obositor prin repetitie.

Editat de isr2002, 07 iulie 2023 - 11:41.


#41
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 866
  • Înscris: 06.09.2021
Chiar ma mir ca nu m-a facut nimeni frustrat sau hater!

Editat de mrsme21, 07 iulie 2023 - 12:53.


#42
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 866
  • Înscris: 06.09.2021
Ce sandale de taran basit are "Regele Racilor". Tipic taranului venit la oras. Chiar daca sunt de firma. Stim doar ca dansul este unul din cele mai bune exemple de snobism.

Fișiere atașate



#43
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.438
  • Înscris: 04.06.2016
In ordinea de pe tricou:
- stanga: romeo, jador, bobby, baltag, fulgerica, conifer, gianluca, giovani, baromir
- dreapta: panseluta, rorica, sherezada, boemia, ducesa, lavanda, neemia, piramusa, salomea

In rest, ce sa zic, nu am fost acolo, dar atmosfera pare clar cam... intunecata

#44
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.000
  • Înscris: 06.09.2004
Comentariu rasist, de prost gust. Traiasca omul alb victor29cr!

#45
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.583
  • Înscris: 15.11.2003

View Postmrsme21, on 09 iulie 2023 - 14:47, said:

Ce sandale de taran basit are "Regele Racilor". Tipic taranului venit la oras. Chiar daca sunt de firma. Stim doar ca dansul este unul din cele mai bune exemple de snobism.
Sunt cu talpa groasa ca sa creasca piticul din el :)
Nu i-au ajuns 5 masini super-sport, tot mic se simte

#46
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.074
  • Înscris: 11.06.2010
Ia gata! De maine, toate femeile sa stea pe partea dreapta a mesei, iar barbatii, pe stanga. Ce atatea drepturi. Si daca o femeie vrea sa voteze, sa fie batuta cu pietre. Ca doar asta inseamna statul islamic, nu Romania anului 2023.

Taverna Racilor e un rahat pe bat vandut foarte scump. Asta voiam sa zic.Posted Image

#47
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.954
  • Înscris: 13.07.2011

 marga32, on 14 iulie 2023 - 21:39, said:

...

Taverna Racilor e un rahat pe bat vandut foarte scump. Asta voiam sa zic.Posted Image

Intr-adevar a ridicat din nou preturile, de cand a deschis si la Timisoara, dar comparativ cu multe tari europene, raportul pret/calitate este inca foarte ok. Acum cativa ani am mancat la el caracatita la gratar, era undeva la 60-70ron (adica 12-14eur) portia. Acum a sarit pretul la 95ron (19eur), dar tot este un pret ok. In Cipru am mancat caracatita la 29eur si era cauciuc si aia au acces direct la mare.

In foarte putine tari gasesti caracatita sub 20eur in Europa, care sa fie si buna la gust.

#48
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.583
  • Înscris: 15.11.2003

 business11, on 17 iulie 2023 - 13:00, said:

Intr-adevar a ridicat din nou preturile, de cand a deschis si la Timisoara, dar comparativ cu multe tari europene, raportul pret/calitate este inca foarte ok. Acum cativa ani am mancat la el caracatita la gratar, era undeva la 60-70ron (adica 12-14eur) portia. Acum a sarit pretul la 95ron (19eur), dar tot este un pret ok. In Cipru am mancat caracatita la 29eur si era cauciuc si aia au acces direct la mare.

In foarte putine tari gasesti caracatita sub 20eur in Europa, care sa fie si buna la gust.
In foarte putine tari din Europa mai gasesti salariul mediu sub 1000 euro net / pers
Tot truism, tot degeaba

Editat de radu103, 17 iulie 2023 - 14:53.


#49
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.645
  • Înscris: 16.03.2007
ANPC e rasisti, huooo! socares praleo, sohalean?

ANPC a închis restaurantul Taverna Racilor din Herăstrău, după ce a găsit sute de kilograme de mâncare stricată și bucătăria plină de rugină

ANPC a publicat imagini cu scoici putrede, somon mucegăit și instrumente mâncate de rugină în bucătăria localului. Restaurantul nu avea nici autorizație de la primărie.

Editat de laffin, 19 septembrie 2023 - 13:02.


#50
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.708
  • Înscris: 30.08.2017
Ăia de la ANPC care mănâncă doar hamsii cu mămăligă și mujdei habar n-au că alea sunt delicatese :lol:

Si nu e rugină, e bucătărie vintage.

#51
Mihaitsa07

Mihaitsa07

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 217
  • Înscris: 03.06.2023
Sunt curios acum ce spun sau ce-o fi in capul trepadusilor de stateau ca milogii in picioare la coada asteptand sa se elibereze o masa ca sa puna si ei poze pe Facebook ca au fost la dugheana aia.
Te uitai si te inchinai cand vedeai cat de prosti pot sa fie romanii si cum isi bate internetul joc de ei..
Acum putem doar sa ne bucuram de cum si-a batut joc de ei cumatrul ala la care daca aveai un minim grad de inteligenta si un neuron activ in creier, n-aveai cum sa-l urmaresti sa asculti ce debiteaza.
Si noi avem sperante ca tara asta va mai fi vreodata bine...

#52
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.708
  • Înscris: 30.08.2017

View PostMihaitsa07, on 20 septembrie 2023 - 11:32, said:

Sunt curios acum ce spun sau ce-o fi in capul trepadusilor de stateau ca milogii in picioare la coada asteptand sa se elibereze o masa ca sa puna si ei poze pe Facebook ca au fost la dugheana aia.


Uite aici ce spun:

https://www.instagra...jIwNzIyMDk2Mg==

#53
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.954
  • Înscris: 13.07.2011
Nu ca vreau sa ii tin partea, dar problema la "Pescobar" este faptul ca a devenit mult prea mediatizat. Intr-adevar acest lucru l-a si ajutat sa aiba un succes enorm in Romania, dar in acelasi timp a deranjat unde nu trebuie. Toata partea Herestrau/Bucuresti Nord este "condusa" de niste oameni influenti, aici vorbim de Mitica Dragomir, Adrian Nastase, Familia Castellano. Atunci cand vezi ca "Pescobar" face deranj pe acolo, este clar ca nu iti convine.

Idea este ca unele poze au fost facute in vara 2023, dupa care au fost remediate. Iar acum a existat un secund control, unde au gasit caracatita pre-gatita si pusa la frigider, fructe de mare pre-preparate, etc. Cine se pricepe in bucatarie stie ca 1kg de caracatita de fierbe cam 1 ora ca sa fie frageda. Iar la Taverna se fierb zeci de kg de caracatita zilnic, deci ar fi imposibil sa fierbi caracatita pe loc. Nici un restaurant nu face acest lucru.

Dar ma rog, nu imi pasa, doar ca a deranjat unde nu trebuie si acum il "penalizeaza" pentru succesul sau. Plus ca nu exista baza legala sa inchizi toate restaurantele, daca doar la unul s-a gasit ceva in neregula. Ca si cum as inchide toate McDonalds urile pentru ca la unul este jeg (acolo nici nu vreau sa vad bucatariile).

#54
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.362
  • Înscris: 22.10.2006
Santajul si etajul...

national.ro/dezvaluiri/panica-la-snagov-lacul-miliardarilor-infestat-de-pescobar-803203.html

Da-o dracu, sa pui tot KKT-ul din lacul Snagov in seama spelucii lui Pescobar e chiar o mizerie.
Acolo NU exista canalizare, deci toti de pe margine isi fac nevoile direct in lac.
Stie toata lumea Posted Image

Editat de Ahasverus, 04 octombrie 2023 - 14:04.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate