Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Raiffeisen Digital Bank

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#55
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 25.12.2005
am facut transfer bancar si sigur nu apare...

#56
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,766
  • Înscris: 13.03.2005

 alex321, on 08 iunie 2023 - 21:56, said:


nu stiu daca mai este ceva de 0,1 ron


cum fac asta ?
Donații, poți dona si 1 ban...

 MembruAnonim, on 08 iunie 2023 - 22:06, said:



La sumarul tranzactiei in aplicatie apar butoanele LIKE si DISLIKE



Da, trebuie tranzactie minim 1 ron
Scuze, da așa e.

#57
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 25.12.2005
chestia cu donatii e ok

#58
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 25.12.2005

 wertyck, on 08 iunie 2023 - 18:06, said:

Da, și plati online.
si plati dupa iban?

#59
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010
Recapitulez: pt cei 100 de lei trebuie plati in valoare de minimum 1 leu, in magazine diferite. Pot fi facute si in aceeasi zi toate, daca aveti rabdare sa luati 10 magazine la rand. Magazine diferite inseamna de fapt locatii diferite , adica poti face plati in 3-4 Profi sau Carrefour, dar in locuri diferite.

#60
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,766
  • Înscris: 13.03.2005

 alex321, on 09 iunie 2023 - 00:47, said:


si plati dupa iban?
Pentru promoție, nu. Ți-a explicat colegul.

#61
bogdanz1231

bogdanz1231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.09.2014

 underrated, on 09 iunie 2023 - 05:32, said:

Recapitulez: pt cei 100 de lei trebuie plati in valoare de minimum 1 leu, in magazine diferite. Pot fi facute si in aceeasi zi toate, daca aveti rabdare sa luati 10 magazine la rand. Magazine diferite inseamna de fapt locatii diferite , adica poti face plati in 3-4 Profi sau Carrefour, dar in locuri diferite.
Am transferat banii. merge instant . O iau la pas azi prin oras sa fac norma de 10 plati Posted Image) . Sunt curios care e smecheria asta ca totusi, de unde isi scot ei banii ca in TC vad ca au costuri 0 la cont si tranzactii.
Si inca o chestie : observ ca "curvele" imi vede cardul de la ei ca un card in euro(daca schimb pe ron ma anunta ca este posibil sa imi ia comisioane). Pana la urma ce fel de card e?

Edited by bogdanz1231, 09 June 2023 - 06:17.


#62
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 25.12.2005
in mod similar cu Raiffeisen "clasic " care da 30 lei de luna trecuta pentru 3 plati peste 100 lei parca cu cardul de debit

#63
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010

 bogdanz1231, on 09 iunie 2023 - 06:14, said:


Am transferat banii. merge instant . O iau la pas azi prin oras sa fac norma de 10 plati Posted Image) . Sunt curios care e smecheria asta ca totusi, de unde isi scot ei banii ca in TC vad ca au costuri 0 la cont si tranzactii.
Si inca o chestie : observ ca "curvele" imi vede cardul de la ei ca un card in euro(daca schimb pe ron ma anunta ca este posibil sa imi ia comisioane). Pana la urma ce fel de card e?
Ei intra pe piata, isi asuma ca o perioada sa mearga pe pierdere(insignifianta pentru ei). E o practica comuna si banala.Dupa ce isi fac baza de clienti, si agata destui pestisori, vine si profitul. Iti dau un exemplu prin analogie : cativa ani buni, Google Photos a avut storage nelimitat. Cand au ajuns la numarul de utilizatori vizat, papa storage nelimitat.

 alex321, on 09 iunie 2023 - 06:18, said:

in mod similar cu Raiffeisen "clasic " care da 30 lei de luna trecuta pentru 3 plati peste 100 lei parca cu cardul de debit
A aparut si aici oferta lunii iunie-o plata de minim 50 ron, recompensa 10 lei.

#64
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 25.12.2005
https://www.raiffeis...load.inline.pdf


" 2. Perioada Promoției
2.1. Promoția va fi activă de la 01.06.2023 până la 31.07.2023 („Perioada Promoției”). După
expirarea Perioadei Promoției, Clientul nu mai poate participa la Promoție, chiar dacă
îndeplinește criteriile de eligibilitate.
3. Criteriile de Eligibilitate
3.1. Pentru a participa la Promoție, trebuie să îndepliniți următoarele criterii de eligibilitate:
- să fiți înregistrat/ă în aplicația Raiffeisen Digital Bank, să fiți client al RDB și să dețineți un
cont curent RDB și un card de debit asociat acestuia;
- să utilizați cardul dvs. de debit Raiffeisen Digital Bank pentru a efectua plăți în valoare de
minim 1 RON la 10 comercianți diferiți (de ex. benzinării, restaurante, supermarketuri sau
comercianți online - „Comercianții”); și
- după aceasta, să evaluați experiența dvs. cu cei 10 Comercianți diferiți la care ați utilizat
cardul dvs. de debit Raiffeisen Digital Bank, cu „Da” în cazul în care ați avut o experiență
pozitivă sau „Nu” în cazul în care ați avut o experiență negativă, în aplicația Raiffeisen
Digital Bank, în Perioada Promoției.
3.2. După îndeplinirea criteriilor menționate mai sus, veți fi înregistrat/ă automat în Promoție.
3.3. Evaluările făcute de Client trebuie să se bazeze exclusiv pe experiența sa cu fiecare
Comerciant, după o achiziție efectuată la Comerciantul respectiv și să reflecte exclusiv opinia
Clientului. RDB nu influențează evaluările și nu este în niciun fel responsabilă pentru
evaluările pe care le face Clientul, iar evaluările nu reflectă opinia RDB sau a reprezentanților
săi cu privire la Comercianți.
4. Recompensa
4.1. În cadrul Promoției, după îndeplinirea criteriilor de eligibilitate, Clientul va primi o
recompensă de 100 RON creditată direct în contul său curent RDB în termen de 5 zile
lucrătoare după evaluarea celui de-al 10-lea Comerciant („Recompensa”). Pentru a primi
plata, contul curent RDB al Clientului în RON trebuie să fie deschis și activ (să nu fie închis sau
blocat) pe întreaga perioadă de 5 zile menționată mai sus.
4.2. Clientul nu are dreptul de a solicita nicio altă modalitate de decontare a Recompensei.
4.3. Clientul care participă la Promoție are dreptul să primească doar o singură dată Recompensa,
după acordarea unei evaluări pentru 10 Comercianți, așa cum este prezentat în secțiunea 3.1,
în Perioada Promoției. Evaluările ulterioare nu vor fi luate în considerare pentru îndeplinirea
criteriilor de eligibilitate și nu vă dau dreptul de a primi recompense suplimentare în cadrul
acestei Promoții.
Publicat pe 1 Iunie 2023 "

Deci poti da like sau dislike (da sau nu) dupa fiecare tranzactie dar sa dai

 underrated, on 09 iunie 2023 - 06:24, said:

Ei intra pe piata, isi asuma ca o perioada sa mearga pe pierdere(insignifianta pentru ei). E o practica comuna si banala.Dupa ce isi fac baza de clienti, si agata destui pestisori, vine si profitul. Iti dau un exemplu prin analogie : cativa ani buni, Google Photos a avut storage nelimitat. Cand au ajuns la numarul de utilizatori vizat, papa storage nelimitat.


A aparut si aici oferta lunii iunie-o plata de minim 50 ron, recompensa 10 lei.


Unde vezi oferta de 50 ron ? La Digital sau la Clasic....Se intrec in oferte

Edited by alex321, 09 June 2023 - 06:43.


#65
bogdanz1231

bogdanz1231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.09.2014

 alex321, on 09 iunie 2023 - 06:41, said:



Unde vezi oferta de 50 ron ? La Digital sau la Clasic....Se intrec in oferte
Si eu ma intreb ca in smartmarket nu e :D . Sau poate nu mi-a aparut mie

#66
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 25.12.2005
nici la mine nu e ...dar poate aparea..anul trecut a fost in smart market R clasic la fel mai 30 lei , iunie, iulie cate 50 ron...

#67
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010
Oferta e de 10 lei cashback, la o tranzactie de 50 de lei. La cardurile Visa, persoane fizice, pana pe 22.06. La Raiffeisen Clasic, in Smart Market.

Edited by underrated, 09 June 2023 - 07:13.


#68
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 25.12.2005
aia e ..eu am mastercard de debit

trebuie sa apara si la ele

#69
bogdanz1231

bogdanz1231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.09.2014

 underrated, on 09 iunie 2023 - 07:11, said:

Oferta e de 10 lei cashback, la o tranzactie de 50 de lei. La cardurile Visa, persoane fizice, pana pe 22.06. La Raiffeisen Clasic, in Smart Market.
Curios ca mie nu imi apare si am VISA pe debit . mnea ... anyway mai am o plata de facut cu digital. Sunt curios daca in 5 zile intra banii

#70
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010
Intra in 3 minute dupa ultima tranzactie, la care ai acordat rating.

#71
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,529
  • Înscris: 16.12.2006
Transferul pe IBAN vad ca nu se face instant.

Am alimentat din Raiffeisen banca clasica ca sa zic asa in Raiffeisen banca digitala.

Am initiat transfer bancar prin IBAN si ma gandeam ca din moment ce RZB si Libra Bank sunt inscrise ambele in transfer instant o sa imi ajunga banii instant dintr-un cont in altul, dar, vad ca nu.

#72
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,752
  • Înscris: 28.01.2007
Eu mi-am deschis cont azi dimineata. Procesul a durat sub 5 minute.dupa care am transferat bani din raiffeisen in raiff. digital instant.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate