Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Raiffeisen Digital Bank

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#145
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 28.01.2007
Cum se poate inchide contul de la Raiffeisen digital bank?

#146
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
https://www.raiffeis...0Romania_RO.pdf

Sper că nu vrei să citesc pentru tine că nu am cont la ei.
Le trimiți email că vrei să închizi contul

#147
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 28.01.2007
Linkul pus de tine este invalid. Ma interesa opinia cuiva care a trecut prin acest proces. In termeni si conditii sunt doar lucruri generale, nimic concret cum se paote realiza de catre client.

(3) Clientul are dreptul de a rezilia un contract cadru pentru servicii de plată, în particular
contractul privind Contul Curent și/sau Cardul, în mod gratuit, în orice moment, sub rezerva unei
perioade de preaviz de o lună, cu excepția cardului, care va fi reziliat cu efect imediat. Rămâne
neafectat dreptul de a rezilia gratuit și fără preaviz un contract cadru pentru servicii de plată, în
particular contractul privind Contul Curent care include Cardul de Debit Virtual, ca urmare a unor
modificări sau schimbări propuse de Bancă ale TCG sau ale unui

#148
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai incercat dupa ce intri in cont  -  Profil > Profil> Sterge Contul

#149
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 28.01.2007
Mda, nu merge.

Attached Files



#150
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Am întrebat pe Google și am ajuns la fișierul acela dar se pare că n am putut să șterg corect linkul din Google

Poftim descarcă PDF-ul care e pe siteul oficial al Raiffeisen Digital

https://www.google.r...sEQ14Ct-z5vVjHx

În fișierul respectiv e explicat clar că trebuie să le trimiți email pentru închiderea contului.

Cum spun eu, când nu știți ceva, întrebați Google, că vă dă răspunsul corect la peste 90% din întrebări.

Am ajuns la linkul acela întrebând pe Google "cum pot închide contul Raiffeisen digital Bank"

#151
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce tampenie sa ai un buton de inchidere cont care .... sa afiseze doar un mesaj in care spune sa ii contactezi pe chat...
Un fel de: Cererile online se depun la ghiseul 2 Posted Image

Edited by MembruAnonim, 12 December 2023 - 10:28.


#152
Palatinatul

Palatinatul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 09.12.2022

View Postx_veb, on 11 decembrie 2023 - 20:42, said:

Linkul pus de tine este invalid. Ma interesa opinia cuiva care a trecut prin acest proces. In termeni si conditii sunt doar lucruri generale, nimic concret cum se paote realiza de catre client.

(3) Clientul are dreptul de a rezilia un contract cadru pentru servicii de plată, în particular
contractul privind Contul Curent și/sau Cardul, în mod gratuit, în orice moment, sub rezerva unei
perioade de preaviz de o lună, cu excepția cardului, care va fi reziliat cu efect imediat. Rămâne
neafectat dreptul de a rezilia gratuit și fără preaviz un contract cadru pentru servicii de plată, în
particular contractul privind Contul Curent care include Cardul de Debit Virtual, ca urmare a unor
modificări sau schimbări propuse de Bancă ale TCG sau ale unui

Am contactat support-ul prin intermediul chat-ului din aplicatie si i-am informat ca vreau sa inchid contul. Agentul mi-a spus ca mi-a inregistrat cererea si ca voi primi pe email o confirmare de inchidere a contului in 30 de zile. Cardul s-a inchis instant, contul nu.

La doua luni dupa aproape le-am trimis un email, mi-au spus ca contul va fi inchis si ca voi primi un email, si m-au tot tinut de povesti pana la sfarsitul lui septembrie cand am reinstalat aplicatia, am observat ca inca am contul, si m-am enervat. Le-am mai trimis un email in care i-am amenintat cu ANPC, si ca prin minune, contul a fost inchis si am primit documentul de confirmare in aceeasi zi. Am mai pierdut doua ore povestind cu ei pe email pentru ca documentul era blocat cu o parola pe care ar fi trebuit sa o primesc pe SMS si nu am primit-o, dar pana la urma s-a rezolvat.

#153
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 28.01.2007
Si eu am contactat azi suportul pe chat, m-au intrebat de ce vreau sa renunt si mi-au inregistrat cererea.
Ulterior am primit o notificare push prin care eram anuntat ca mi-a fost blocat cardul.

Acum astept cele 30 +30 +...+3- zile sa mi se inchida si contul :)

#154
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMembruAnonim, on 12 decembrie 2023 - 10:27, said:

Ce tampenie sa ai un buton de inchidere cont care .... sa afiseze doar un mesaj in care spune sa ii contactezi pe chat...
Un fel de: Cererile online se depun la ghiseul 2 Posted Image
E normal pentru ca se pot face fraude astfel, inchiderea trebuie confirmata suplimentar de catre titular.

Edited by andreic, 12 December 2023 - 19:40.


#155
shadoe

shadoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.08.2006
Am primit astazi cei 200 ron cashback. I-am trimis in alt cont prin plata instanta, a functionat perfect.

#156
Jackalope

Jackalope

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.11.2020

View Postx_veb, on 12 decembrie 2023 - 19:28, said:

Si eu am contactat azi suportul pe chat, m-au intrebat de ce vreau sa renunt si mi-au inregistrat cererea.
Ulterior am primit o notificare push prin care eram anuntat ca mi-a fost blocat cardul.

Acum astept cele 30 +30 +...+3- zile sa mi se inchida si contul Posted Image

care este motivul inchiderii?

#157
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Nu stii?
Probabil incasarea bonusului si scapatul de grija acelui cont.

#158
Jackalope

Jackalope

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.11.2020

View Postwertyck, on 18 decembrie 2023 - 11:36, said:

Nu stii?
Probabil incasarea bonusului si scapatul de grija acelui cont.

Nu e gratuit? are altceva beneficii in afara de acel bonus? am vazut ca are visa gold, stiu ca gold parca are ceva oferte?

#159
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
nu ai nici oo grija e gratis , deocamdata

#160
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 28.01.2007

View Postwertyck, on 18 decembrie 2023 - 11:36, said:

Nu stii?
Probabil incasarea bonusului si scapatul de grija acelui cont.
Am contul mai demult, nu am incasat niciun bonus. Am deschis contul din curiozitate, speram ca aplicatia sa ofere mai multe optiuni, dar e cheala iar cardul nu ofera niciun avantaj pe care il am la alte banci sau fintec-uri.

Intr-o perioada deschisesem mai multe conturi pe la banci/fintec-uri, dar am realizat ca nu aduc beneficii toate si am inceput sa inchid din ele. Cel putin in ultimele 2 luni am inchis BRD, Curve, Raiff Digital bank.

La Transilvania am un credit preluat o data cu achizita Volksbank, altfel nu m-as fi apropiat de banca asta. Cand scap de credit si inchid contul de la BT o sa fie sarbatoare. La BT in prezent folosesc doar BT Pay pentru verificarea soldului, iar rambursarile creditului le fac automat din Raiffeisen.

Nici Revolut nu mai prezinta interes pentru mine, dar il mai las o perioada ca e popular in grupul meu si mai impartim diverse costuri, altfel il tin pe 0 in majoritatea timpului.

#161
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Raiffeisen Digital Bank,se pregătește să vină cu un produs de creditare pentru nevoi personale la 9 luni de la lansarea pe piața locală.
https://m.zf.ro/banc...ateste-22243275

#162
Radu3000

Radu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 25.06.2013
Sunt probleme cu aplicația pe Android?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate