Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...
 BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 

Noua oferta UPC BACAU

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Posta_d_y, on Apr 17 2006, 13:58, said:

IN acest moment la UPC programele din extra sunt Free :coolspeak: . HBO si husler sunt codate in noul sistem
Pana cand sunt free? Banuiesc ca doar vreo cateva zile pana schimba sistemul de codare.
Referitor la introducerea de noi canale:ar fi interesant sa apara unul indian sau turc (pana acum 2 ani era SHOW TV). Renunta ei la TVRM sau TVRI? Ma cam indoiesc... Sau maresc nr. de programe?

#20
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 26.07.2004

View Postchatnoir401, on Apr 17 2006, 20:21, said:

Pana cand sunt free? Banuiesc ca doar vreo cateva zile pana schimba sistemul de codare.
Referitor la introducerea de noi canale:ar fi interesant sa apara unul indian sau turc (pana acum 2 ani era SHOW TV). Renunta ei la TVRM sau TVRI? Ma cam indoiesc... Sau maresc nr. de programe?

ce sistem de codare foloseste UPC pe cablu ?

RCS foloseste Nagra ...

#21
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005

View Postamadeus79, on Apr 17 2006, 20:21, said:

ce sistem de codare foloseste UPC pe cablu ?

RCS foloseste Nagra ...


  

Nu este transmis in sistem digital .

View Postchatnoir401, on Apr 17 2006, 20:21, said:

Pana cand sunt free? Banuiesc ca doar vreo cateva zile pana schimba sistemul de codare.
Referitor la introducerea de noi canale:ar fi interesant sa apara unul indian sau turc (pana acum 2 ani era SHOW TV). Renunta ei la TVRM sau TVRI? Ma cam indoiesc... Sau maresc nr. de programe?


Cred ca pana pe 30 aprilie. Pana atunci toti abonatii care au avut IMTV 1000 ( vechiul decodor) trebuie sa-l preadea la caserie

#22
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 26.07.2004
[quote name='a_d_y' date='Apr 17 2006, 21:01' post='1433193']
Nu este transmis in sistem digital .


analogic?

#23
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
Eu sunt abonat la ASTRAL Bacau (de vreo doi ani...).Pana azi am mai vazut la free AXN , Dicovery Sci,Travel,Explorer,History...(astea imi placeau).Asta e beneficiul adus de UPC.Inaine am fost client la UPC si am avut si porcaria aia de decodor care se incalzea ca dracu... Cica au ieftinit abonamentul (cu 20 RON) dar au facut programele extra in asa fel incit trebuie sa le cumperi pe toate ca sa ai ce-ai avut.Mare porcarie cu aceea cutie.Stai cu doua telecomenzi in mana si daca ai mai multe televizoare in casa ce faci ?.Inteleg ca au si ei nevoie de bani , dar alta solutie nu au? De sa nu beneficiez de ce am avut la acelasi pret (ca doar nu au lucrat in pierdere pana acum ?) si daca vor bani in plus sa bage alte programe la extra....
SEMNEAZA:Un f.f.f.f. nemultumit client.

#24
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Postvb6rocod, on Jul 17 2006, 22:32, said:

Eu sunt abonat la ASTRAL Bacau (de vreo doi ani...).Pana azi am mai vazut la free AXN , Dicovery Sci,Travel,Explorer,History...(astea imi placeau).Asta e beneficiul adus de UPC.Inaine am fost client la UPC si am avut si porcaria aia de decodor care se incalzea ca dracu... Cica au ieftinit abonamentul (cu 20 RON) dar au facut programele extra in asa fel incit trebuie sa le cumperi pe toate ca sa ai ce-ai avut.Mare porcarie cu aceea cutie.Stai cu doua telecomenzi in mana si daca ai mai multe televizoare in casa ce faci ?.Inteleg ca au si ei nevoie de bani , dar alta solutie nu au? De sa nu beneficiez de ce am avut la acelasi pret (ca doar nu au lucrat in pierdere pana acum ?) si daca vor bani in plus sa bage alte programe la extra....
SEMNEAZA:Un f.f.f.f. nemultumit client.

Quote

Mare porcarie cu aceea cutie.
Cum arată ?

Quote

Cica au ieftinit abonamentul (cu 20 RON) dar au facut programele extra  in asa fel incit trebuie sa le cumperi pe toate ca sa ai ce-ai avut.
Să ne spui și nouă cum arată noua grilă (defalcată pe pachete). Dacă poți să faci și o comparație între noua grilă și vechea grilă, pentru a vedea cu cât au scumpit? U.P.C. nu ieftinește, ci numai scumpește :worthy:  :worthy:  :worthy: Asta-i menirea lor!!!

Edited by megafanro, 17 July 2006 - 23:01.


#25
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005

View Postmegafanro, on Jul 17 2006, 23:30, said:

Cum arată ?  Să ne spui și nouă cum arată noua grilă (defalcată pe pachete). Dacă poți să faci și o comparație între noua grilă și vechea grilă, pentru a vedea cu cât au scumpit? U.P.C. nu ieftinește, ci numai scumpește :worthy:  :worthy:  :worthy: Asta-i menirea lor!!!


Pachetele extra de la UPC-ASTRAL ( ca asstral nu mai este... la noi) sunt exact ca in Cluj , Timisoara.

#26
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
Am vrut sa spun ca au ieftinit cu 2 lei (nu cu 20) , de la 34 la 32.In vechea grila de programe erau (de la inceput , adica de ani de zile...)  - spun numai ce ma intereseaza , programele Discovery Science , Discovery Civillisation, Discovery Travel & Living,History si AXN (mai era si VH1 Classic). Acum au impartit pachetul extra in trei (8 lei fiecare).In unul au pus Disc. Science,Disc. Civillisation si History iar in altul Disc. Travel & Living si AXN.
DECI, pentru o reducere de 2 lei , acum trebuie sa dau 16 lei , dar cel mai mult ma enerveaza cutioiul ala , e imposibil.... va garantez asta ca l-am mai avut o vreme pe cind eram client la UPC si au schimbat filtru HBO.
Bine macar ca merge internetul (asta e si motivul pentru care am trecut la Astral).Apropo , am vazut (in BACAU) ca baga internet si la vechii clienti UPC.Sper sa nu-l strice si pe asta!

#27
vb6rocod

vb6rocod

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 26.05.2005
M-am uitat pe infoch.Asta e oferta pt. extrabasic (am pus o steluta la ce aveam inainte)
ACADEMY
*Discovery Civillisation
*Discovery Science
*History
*Mezzo
BBC Prime
===============
Avantgarde
*Discovery Travel & Living
Fashion
Club
Nickelodeon
*VH1 Classic
*MTV Hits
===============
Adrenaline
Explorer
*AXN
*Extreme Sports
Motors TV
Blue Hustler
===============

#28
dangall

dangall

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 27.01.2005

View Postvb6rocod, on Jul 18 2006, 17:58, said:

M-am uitat pe infoch.Asta e oferta pt. extrabasic (am pus o steluta la ce aveam inainte)
ACADEMY
*Discovery Civillisation
*Discovery Science
*History
*Mezzo
BBC Prime
===============
Avantgarde
*Discovery Travel & Living
Fashion
Club
Nickelodeon
*VH1 Classic
*MTV Hits
===============
Adrenaline
Explorer
*AXN
*Extreme Sports
Motors TV
Blue Hustler
===============

IN TM in pachetul Avantgarde se gaseste si MTV BASE iar la orice  pachet mai primesti 3 programe 1 sarbesc PINK, 1 maghiar TV 2 si unul german SAT 1. Poate voua va baga unul moldovenesc si 2 rusesti

#29
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postdangall, on Jul 18 2006, 22:18, said:

IN TM in pachetul Avantgarde se gaseste si MTV BASE iar la orice  pachet mai primesti 3 programe 1 sarbesc PINK, 1 maghiar TV 2 si unul german SAT 1. Poate voua va baga unul moldovenesc si 2 rusesti




de unde ti-a venit ideea cu canale moldovenesti si rusesti???? ca-s la est nu are nicio legatura....

#30
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postdangall, on Jul 18 2006, 22:18, said:

IN TM in pachetul Avantgarde se gaseste si MTV BASE iar la orice  pachet mai primesti 3 programe 1 sarbesc PINK, 1 maghiar TV 2 si unul german SAT 1. Poate voua va baga unul moldovenesc si 2 rusesti
Nu am auzit sa fie vreun operator de cablu care sa retransmita programe rusesti, moldovenesti mai degraba...

View Postvb6rocod, on Jul 17 2006, 22:32, said:

Eu sunt abonat la ASTRAL Bacau (de vreo doi ani...).Pana azi am mai vazut la free AXN , Dicovery Sci,Travel,Explorer,History...(astea imi placeau).Asta e beneficiul adus de UPC.Inaine am fost client la UPC si am avut si porcaria aia de decodor care se incalzea ca dracu... Cica au ieftinit abonamentul (cu 20 RON) dar au facut programele extra in asa fel incit trebuie sa le cumperi pe toate ca sa ai ce-ai avut.Mare porcarie cu aceea cutie.Stai cu doua telecomenzi in mana si daca ai mai multe televizoare in casa ce faci ?.Inteleg ca au si ei nevoie de bani , dar alta solutie nu au? De sa nu beneficiez de ce am avut la acelasi pret (ca doar nu au lucrat in pierdere pana acum ?) si daca vor bani in plus sa bage alte programe la extra....
SEMNEAZA:Un f.f.f.f. nemultumit client.
Fiecare cu grila lui de programe. Nu inteleg de ce nu au  lasat AXN la free, asa cum fac marea majoritate a operatorilor de televiziune prin cablu din tara. Stiu mai multe orase in care nu e introdus in pachetele extraoptionale.
Corect ar fi sa modifice aceasta grila de programe in functie si de grila Astral.

#31
diablo99

diablo99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.10.2007

View Postvb6rocod, on Jul 17 2006, 22:32, said:

Eu sunt abonat la ASTRAL Bacau (de vreo doi ani...).Pana azi am mai vazut la free AXN , Dicovery Sci,Travel,Explorer,History...(astea imi placeau).Asta e beneficiul adus de UPC.Inaine am fost client la UPC si am avut si porcaria aia de decodor care se incalzea ca dracu... Cica au ieftinit abonamentul (cu 20 RON) dar au facut programele extra in asa fel incit trebuie sa le cumperi pe toate ca sa ai ce-ai avut.Mare porcarie cu aceea cutie.Stai cu doua telecomenzi in mana si daca ai mai multe televizoare in casa ce faci ?.Inteleg ca au si ei nevoie de bani , dar alta solutie nu au? De sa nu beneficiez de ce am avut la acelasi pret (ca doar nu au lucrat in pierdere pana acum ?) si daca vor bani in plus sa bage alte programe la extra....
SEMNEAZA:Un f.f.f.f. nemultumit client.


Cei de la UPC isi cam bat joc. O sa ajunga sa codeze intr-o zi crek si Antena 1 sau Prima. Eu mam inervat si mam mutat la alta firma nou aparuta: ""Royal"". Pana aku sunt f multumit, au 49 de canale cu 15 RON. Si se vede bine, inclusiv OTV si TVR Cultural. Da e firma noua si am auzi ca nau ajuns in tot Bacaul

TVR1
TVR2
ANTENA1
N24
OTV
B1 TV
ANTENA3
ANTENA2
PRIMA TV
REALITATEA TV
BOOMERANG
EUFORIA
ACASA TV
PRO TV
SPORT.RO
TELESPORT
DISCOVERY
ANIMAL PLANET
NATIONAL GEOGRAFIC
HALLMARK
AXN
AXN CRIME
AXN SCI-FI
TARAF TV
CARTOON NETWORK / TCM
MGM
ZONE CLUB
KISS TV
TV ROMANIA DE MAINE
DDTV
CREDO
TV5
MONEY CHANEL
CNN
EURONEWS
TVR CULTURAL
FAVORIT
FLUX TV
U
COSMOS TV
SPORT KLUB
ROMANTICA
VIASAT HISTORY
VIASAT EXPLORER
ETNO
MINIMAX
NATIONAL TV
KANAL D
SENSO


TOATE LA LIBER, FARA NICI UN FEL DE DECODOR. PACHET EXTRABASIC NU EXISTA.
PACAT CA NU E EUROSPORT, DA TINAND CONT DE PRET SI DE CLARITATEA CELORLALTE, SINCER NU IMI PARE RAU.
BYE BYE UPC

#32
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Oferta ROYAL CABLU e foarte buna, ideea e sa nu fie valabila doar la inceput. Deocamdata au inceput din partea de sud a orasului, va mai dura ceva timp pana va deservi o buna parte din Bacau.

#33
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005
si bat pariu ca pana la iarna , ROYAL va devenii RCS :)

ar fi fain.. sa introduca si ei max pak ( hbo,cinemax,hbo comedy)  si un extrabasic..(mtv-uri si altele.)

usor usor.. se fac toate:)

Edited by a_d_y, 12 October 2007 - 21:41.


#34
inez

inez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.10.2007

View Postdiablo99, on Oct 12 2007, 20:51, said:

Cei de la UPC isi cam bat joc. O sa ajunga sa codeze intr-o zi crek si Antena 1 sau Prima. Eu mam inervat si mam mutat la alta firma nou aparuta: ""Royal"". Pana aku sunt f multumit, au 49 de canale cu 15 RON. Si se vede bine, inclusiv OTV si TVR Cultural. Da e firma noua si am auzi ca nau ajuns in tot Bacaul
tu esti multumit cu 49 de canale??? cred ca n-ai vazut noua oferta upc...107 canale...si multe sunt noi...

#35
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005
inez

serviciul digital este disponibil doar in Bucuresti


Pana ajunge la Bacau, mai dureaza :)

#36
inez

inez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.10.2007
stiu ca e doar in bucuresti...lucky me :D , dar din cate am inteles mai dureaza cateva luni pana ajunge in toata tara.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate