Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Xiaomi 13 Ultra - "camera cu telefon"

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#55
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,079
  • Înscris: 14.08.2007

View Postunpuisor, on 21 aprilie 2023 - 17:19, said:

nu reusesc sa uploadez screenshot-ul dar daca dai pe varful creioanelor colorate, o sa vezi ca xiaomi are cel mai agresiv noise reduction si creioanele cele mai mici detalii. Si culorile au saturatia mult prea mare.
Sper ca nu la asta te refereai:

Attached File  S23Ultra_12S_14ProMax_04.jpg   275.06K   43 downloads

Aici eu vad ca S23 Ultra face oversharpening la fel cum face si iPhone (se si vad halouri albe la ambele in jurul varfurilor creioanelor, semn clar de aplicat sharpness excesiv).

E drept ca S23 si 14 Pro par sa se comporte destul de diferit in functie de rezolutia la care sunt setate.

View Postunpuisor, on 21 aprilie 2023 - 17:19, said:

Si sa dau un purcoi de bani pe un telefon chinezesc care nici macar nu stiu ca o sa se vanda oficial in europa... nu merci.
Alealalte doua costa cel putin la fel de mult, daca nu cumva mai mult. Ca sa scoata calitate mai proasta. A, ca tie iti suna mai bine Apple si Samsung, aia e "problema" ta, eu prefer sa imi iau telefonul care performeaza mai bine Posted Image Nu am nevoie de suportul Apple/Samsung, in 3 ani cat tin un telefon sincer nici nu am nevoie de o versiune noua de Android, nu ma incalzeste prea mult suportul software pe 5 ani sau mai mult (iar cel putin 3 ani oricum primesc cam toate flagshipurile update-uri). Sigur, daca tu ai de gand sa tii telefonul multi ani, te inteleg de ce preferi Apple, eu stiu ca nu il voi tine asa de multi ani incat sa ma intereseze asta.

Edited by utopium, 21 April 2023 - 17:33.


#56
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,806
  • Înscris: 09.01.2007
Dar in afara de prima saptamana cand te joci cu jucaria noua si faci poze "raw", si stai si dai zoom in si toate cele, mai conteaza cum arata detaliile de genul in every-day-use? Nu-i mai important cum "judeca" o scena per ansamblu? Cum reda culorile (de exemplu, 12T pro face red clipping foarte usor)? Cum arata poza (overall) in lumina slaba, in lumina foarte puternica, noaptea, etc?
Eu inteleg ca siteurile de gen DXOmark, GSMArena, etc., trebuie sa gaseasca niste metode cat mai obiective pentru a compara camerele de telefon, dar cel putin pentru mine, diferentele reale intre telefoanele cu care m-am jucat sunt foarte mici. Nu ma refer aici la iPhone 14 vs galaxy A52 or whatever, ci la telefoanele high end in general.

Adica nu vreau sa fiu eu ala care zice ca toate-s la fel, dar cred ca ar trebui comparate altfel pozele, nu cu studio sample, ci cum fac unii revieweri, puse telefoanele pe un cadru ceva, plimbat cu ele o zi si facut 50 de poze. Si care dau mai bine overall, ala-i castigator. Chestii de gen pixel peeping la camera de telefon e putin inutil, ca sa nu zic ridicol. Nu au senzori pentru asa ceva, fie ei si de 1".
De fapt, vom vedea, poate vorbesc prostii.

#57
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009
Problema este că după o zi de plimbat nu mai știi care a redat culorile așa cum au fost.
Apoi, din varii motive, poziționare pe stativ, poți influența destul de mult rezultatul(unul din telefoane poate fi în bătaia directă a soarelui, celălalt nu etc).
Este foarte bine că există aceste site-uri care testează în condiții cât mai diverse dar identice de luminozitate pentru a decide cine are cel mai ansamblu foto disponibil.

#58
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,806
  • Înscris: 09.01.2007
Meh, m-am uitat o gramada la imagini de genul asta si nu mi se pare ca iti faci o idee corecta despre performantele camerei. Testul ala "live" mi se pare de n ori mai relevant. La culori, de multe ori e evident care reproducere e mai corecta, erorile de gen "in asta batea soarele" sunt foarte usor de identificat, etc.
O gramada de telefoane fac poze decente in conditii de luminozitate controlata, si dovada e ca daca nu faci pixel peeping pe pozele respective, nu vezi mare diferenta intre ele. Trebuie sa stai cu 10x zoom ca sa compari varfurile creioanelor ca sa decizi care proceseaza mai tare, what's the point?

Eu de fiecare data cand am schimbat telefonu' am stat si am citit tot ce-am putut in materie de reviewuri, si youtube, si articole, si comparatii d-astea "la rece". Mi se pare ca cei care fac reviewuri video detaliate isi dau cel mai mult interes si iti creeaza o imagine cat mai apropiata de realitate cand vine vorba de performanta overall. Si nu ma refer la niciun reviewer anume. Dar ma rog, fiecare cu preferintele sale. O sa vedem cand ajunge pe piata cum arata pozele de fapt.
Cand sapam eu dupa info la 12T erau useri care imi explicau cum Motorola Edge30 Ultra e MULT PESTE la tot ce tine de camera, ca procesare nu stiu cum si etc.. Cand de fapt sunt la fel de proaste amandoua (dpdv camera, nu ma pronunt de restul). Am gasit poze "raw" la ambele, m-am uitat la comparatia de pe gsmarena, am comparat poze similare. Proaste ambele. Si ambele in top 20 dxomark.

Ma rog. Nu vreau sa turui pe aceeasi idee, ma voi abtine pana nu vad niste reviewuri "reale" la 13 ultra. Ce-am vazut pana acum (de ex asta - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wxsC440zZMo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]) care-i de fapt doar unboxing, nu m-a convins. :)

#59
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009
Poate ăsta e mai relevant:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FU_U_7WhXFY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#60
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,806
  • Înscris: 09.01.2007
L-am vazut si pe ala, din pacate nu compara cu nimic, deci mi-e greu de zis. Pozele par ok overall, dar sunt in lumina (foarte) buna majoritatea, nimic indoors, nimic pe seara. Cele de noapte au problema clasica xiaomi cu reflexiile mai evidente decat la altii, si mi se par destul de slabute. Dar sa zicem ca alea nu conteaza asa mult.
La cele pe lumina buna, sincer, nu imi dau seama daca sunt mai bune decat ce-ar scoate un S23 ultra/ifon 14 pm/pixel 7p/etc.

Astept comparatii. :D

#61
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nNcNq3x4MPI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#62
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,806
  • Înscris: 09.01.2007
Imi place. Posted Image
Pare mai bun overall decat S23, dar dupa cum ma asteptam, nu e diferenta de la cer la pamant in majoritatea cazurilor.

Intr-adevar noaptea arata mai bine lucrurile din plan indeparat, mai ales daca nu ai multe surse de lumina in cadru. Se simte senzorul mai mare.
La HDR mi se pare ciudat ca in unele poze e mult peste, in altele era mai bine interpretat pe S23U. Sunt poze in care copacii par mai naturali pe Xiaomi, si sunt poze unde zici ca-s pe "vivid".
La culori e discutabil, dar poate sa aiba legatura si cu HDR-ul. Ma uitam la cer si la copaci, in unele poze pare mai natural Samsungu'. In general imi place mai mult de xiaomi ca samsung pare sa faca niste oversharpening.
La video si extreme zoom mi-a placut mai mult Samsung, by far.

Si ca tot vorbeam de user error: La aia cu floarea soarelui e excelent rezultatul de la 13 Ultra, dar la urmatoarea (cu ananasul) par cam la fel, iar la cea cu volanul arata mai bine Samsung-ul, deci tine si de cum focaliza telefonul (omu' a zis ca a fost strict point and shoot, dar deh).

Astept si comparatii cu un ifon14/pixel 7p si eventual un Find X6 Pro ceva.

Edited by TehCube, 22 April 2023 - 09:41.


#63
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,079
  • Înscris: 14.08.2007

View PostTehCube, on 21 aprilie 2023 - 19:46, said:

Adica nu vreau sa fiu eu ala care zice ca toate-s la fel, dar cred ca ar trebui comparate altfel pozele, nu cu studio sample
Daca o iei asa, poti ajunge si la concluzia ca un DSLR full-frame si un mirrorless micro 4/3 produc acelasi lucru, diferentele sunt prea mici pentru majoritatea. Realitatea insa e ca diferentele se vad in situatiile de nisa, la fel cum se vad si in pozele de pe pagina anterioara unde am comparat 12S Ultra si S23 Ultra/iPhone 14 Pro Max in lumina slaba. Pentru astia ca mine, diferentele alea sunt relevante si ma fac sa nu imi doresc sa iau S23 sau iPhone, pentru 99% dintre cumparatorii de flagshipuri sunt convins ca acele diferente nu conteaza si vor alege telefonul pe alte criterii (brand, imagine, suport tehnic, cat de usor gasesc accesorii, aspectul telefonului, etc). Eu nu pun aproape deloc valoare pe brand/imagine, iar nevoie de suport tehnic nu am (din punctul meu de vedere Xiaomi, Oppo, Huawei, Honor, Vivo au deja un nivel de calitate al produselor care sa nu ma faca sa imi fac griji legate de calitatea produsului). Chiar dimpotriva, evit sa cumpar produsele "la moda" care pun accent pe brand/imagine, de obicei sunt supraevaluate raportat la ce ofera (exceptiile sunt rare, de exemplu Tesla ofera mult raportat la pret mai ales dupa reducerile recente de preturi). Huse nu folosesc, nici ecrane de protectie, deci nici nevoia de a gasi usor accesorii pentru el nu exista, oricum nu tin sa le cumpar de la mall, le pot comanda online oricand daca e cazul.

Eu pun accentul pe ce ofera telefonul din punct de vedere hardware in primul rand, ca software-ul il consider relativ echivalent pe Android/iOS si detaliile sunt mai mult de customizare intre branduri. Sau cat de ergonomic/practic e telefonul (de exemplu S23 Ultra sau 14 Pro Max pierd puncte din punctul meu de vedere si pentru ca sunt mai late si mai greu de folosit cu o mana sau pentru ca se incarca mai lent). Sigur, ma deranjeaza daca software-ul de camera e mai limitat, dar nu e cazul la Xiaomi, dimpotriva, ofera setari mai avansate decat concurenta. Exista situatii exceptionale cand software-ul poate strica un produs, dar Androidul 13 e deja cam standard pe toate flagshipurile, cam ai tot ce trebuie oricum pe toate. Chiar si limitarile gen lipsa serviciilor Google de pe Huawei nu mai reprezinta ceva important, peste 99% dintre aplicatiile Android vor rula pe Huawei fara probleme. In ziua de azi si un telefon de 1.000 de lei are tot ce vrei si ruleaza decent orice software popular (sigur, vei gasi jocuri care au nevoie de resurse multe ca sa mearga fluid la rezolutie maxima, dar aia e deja o nisa). Diferenta pana la 6.000 de lei e data de viteza procesorului, spatiul de stocare, calitatea ecranului, numarul si calitatea camerelor, calitatea constructiei.

View PostTehCube, on 22 aprilie 2023 - 09:41, said:

(omu' a zis ca a fost strict point and shoot, dar deh)
Nu pare ca se pricepe foarte bine, la poza aia cu textul de pe ceva indicator nu imi dau seama ce a facut, dar sigur nu a facut ceva bine la Xiaomi (arata ca si cum ar fi folosit doar zoom digital in loc de optic)

#64
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,806
  • Înscris: 09.01.2007

View Postutopium, on 22 aprilie 2023 - 10:42, said:

Nu pare ca se pricepe foarte bine, la poza aia cu textul de pe ceva indicator nu imi dau seama ce a facut, dar sigur nu a facut ceva bine la Xiaomi (arata ca si cum ar fi folosit doar zoom digital in loc de optic)
Probabil a facut acelasi nivel de zoom cu ambele, si la xiaomi a intrat pe optic. Habar n-am.

Dar problema e ca nu am vazut pana acum telefon care sa fie foarte bun in TOATE situatiile de nisa. Adica nici daca comparam strict camere de telefon nu ai unul care-i bun la toate. Inteleg ca asta vrea sa fie 13 ultra-ul, dar pana acum nu sunt convins. E mai bun la night shots decat s23, asta-i sigur. Dar la lumina buna, discutabil. Sa vedem cum se compara cu P7P la scenariile unde conteaza procesarea, cu ifonu' la portrete (de exemplu nu inteleg cum dadea erori asa urate la acel fake bokeh in unboxingul de la flossy), si chestii de genul.
Ce incerc sa zic e ca si daca te uiti strict la situatiile de nisa (unde inteleg, conteaza pentru tine, dar pana la urma tot "poza de telefon" iese, parerea mea), s-ar putea sa nu exceleze la toate capitolele.
Pe cand marketingul il ridica in slavi.

Edited by TehCube, 22 April 2023 - 10:57.


#65
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,079
  • Înscris: 14.08.2007
Eu nu am identificat vreun punct slab la el pana acum. Eu zic ca va bate fara probleme la pozele din studio si S23 si 14 Pro Max, daca sunt batute si de modelul vechi ma indoiesc ca asta nou nu o va face, senzorul e acelasi dar puterea de procesare si lentilele s-au imbunatatit (sau asa ar trebui). Dar dupa cum ziceam, S23 Ultra si 14 Pro Max nu indeplinesc baremul meu minim cat sa le iau in considerare pentru achizitie (pierd puncte importante din cauza latimii prea mari si a incarcarii prea lente, dar si a senzorilor tele prea mici cu diafragme prea intunecoase sau a optiunilor tele mai limitate in cazul iPhone), pe mine ma intereseaza comparatiile in primul rand cu cele care performeaza serios pe partea foto, Huawei P60 Pro si apoi cu Oppo Find X6 Pro, eventual Honor Magic5 Pro/Vivo X90 Pro+. Chestiile cu fake bokeh sunt prostii pe care oricum nu am de gand sa le folosesc, are el bokeh natural destul la f/1.9 si senzor de 1", ar fi culmea sa ma iau dupa cat de bine aplica un telefon un bokeh fals daca oricum nu am de gand sa folosesc asa ceva (nici la P40 Pro nu am folosit) - dar oricum aia parea a fi o problema doar in unul dintre modurile video, nu o problema generala (cel mai probabil genul de problema pe care o corectezi printr-un update de soft).

Cat despre "poza de telefon", eu ma astept ca la camera principala sa scoata calitate de mirrorless micro 4/3 (si Xiaomi 12S Ultra face asta) iar pentru mine e suficient. Tu crezi ca poti sa-ti dai seama intr-o comparatie cu un mirrorless micro 4/3 cu obiectiv kit care e telefonul si care e camera dedicata, eu zic ca nu, nu vei observa un avantaj pentru camera dedicata intr-o comparatie directa, nici macar in lumina slaba.

Chiar nu vad care ar fi acel punct slab, procesorul stim deja ce poate, racirea lui pare ca e excelenta, RAM si spatiu de stocare are din plin, viteza de transfer prin USB a datelor a crescut si ea si e foarte buna (si mai suporta si DisplayPort, o chestie relativ rara, deci poti sa-l legi via USB si la un monitor extern), camerele au tot ce trebuie sa performeze foarte bine (lumina suficienta datorita diafragmelor mari, senzori suficient de mari, lentile care ar trebui sa fie de calitate ridicata, diafragma variabila la camera principala, etc), incarcarea e rapida, bateria suficient de mare, aspectul/constructia mi se par si ele chiar reusite (sigur, e mai grosut, dar e normal la telefoanele cu senzori asa de mari), ecranul cica are cea mai mare luminozitate de pana acum, iar faptul ca permite si acele accesorii foto (grip, filtre) e doar cireasa de pe tort. Gripul ala cu inel de zoom si buton de pre-focalizare/declansare ii mareste mult ergonomia, adica chiar ar trebui sa aduca un feeling de camera dedicata (doar la Nokia 808 am mai avut buton de declansare cu doua faze si era grozav, mie nu-mi place sa fac poze apasand un declansator pe ecran).

GSMArena a anuntat ca deja au inceput sa pregateasca review-ul pentru el, asa ca intr-o saptamana ma astept sa-l avem si vom vedea daca ii gasesc vreun punct slab care sa conteze (nu de genul - nu are video 4K sau AF la camera selfie, cum zicea un coleg mai sus Posted Image ). La P60 Pro stim deja ce punct slab ii vor gasi, ca nu are Google Services. Si eventual ca are procesorul de generatie veche si nu are 5G.

Ah, da, poate pretul va fi punctul lui "slab", asta nu e exclus. Sigur, nu vreau sa arunc cu banii, dar nu cred ca asta va fi o problema din punctul meu de vedere (dar ar putea avantaja P60 Pro/Oppo-ul daca ar fi semnificativ mai ieftine).

Edited by utopium, 22 April 2023 - 11:57.


#66
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,234
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Alealalte doua costa cel putin la fel de mult, daca nu cumva mai mult. Ca sa scoata calitate mai proasta. A, ca tie iti suna mai bine Apple si Samsung, aia e "problema" ta, eu prefer sa imi iau telefonul care performeaza mai bine Posted image Nu am nevoie de suportul Apple/Samsung, in 3 ani cat tin un telefon sincer nici nu am nevoie de o versiune noua de Android, nu ma incalzeste prea mult suportul software pe 5 ani sau mai mult (iar cel putin 3 ani oricum primesc cam toate flagshipurile update-uri). Sigur, daca tu ai de gand sa tii telefonul multi ani, te inteleg de ce preferi Apple, eu stiu ca nu il voi tine asa de multi ani incat sa ma intereseze asta.
Chiar nu imi place aifon, doar ca prefer ceva mai stabil daca e sa aleg intre Apple, Samsung si vreo Chinezarie cu suport putin, chiar m-am saturat de cautat rom-uri, de incercat, de verificat care versiune de gcam se potriveste. Vreau sa iau ceva bun si gata din prima.
Daca xiaomi 13 ultra nu o sa sa vanda cu suport oficial in europa si chiar si asa daca vand astia doar 10.000 telefoane, pun pariu pe orice ca nu mai pupa un alt android. Cu ala cu care vine moare. Sau e posibil sa aiba soarta lui 12S ultra sa fie doar china si hai noroc.

#67
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,806
  • Înscris: 09.01.2007

View Postutopium, on 22 aprilie 2023 - 11:52, said:

Eu nu am identificat vreun punct slab la el pana acum.
Mai stai sa apara reviewuri. Eu as zice ca night mode si video sunt punctele mai slabe pana acum.
Ma astept ca si P7P si ifon14 sa-l bata la anumite categorii, gen procesare si HDR, doar bazat pe comparatia cu S23U de pana acum.
Nu zic, poate pentru ce-l folosesti tu o sa fie cea mai buna alegere posibila. Dar obiectiv vorbind inca nu mi-a spulberat orice dubiu.

View Postunpuisor, on 22 aprilie 2023 - 19:19, said:

Chinezarie cu suport putin, chiar m-am saturat de cautat rom-uri, de incercat, de verificat care versiune de gcam se potriveste.
Exagerezi, am chinezarii de vreo 5 ani deja si n-am avut probleme d-astea. Facut doar updateuri oficiale, folosit doar aplicatia nativa. Ca doar si la apple/samsung faci la fel. :P
Intr-adevar, e posibil sa primesti cu o versiune de android mai putin decat la Samsung/Google, dar nu mi se pare un capat de tara. Cand iti cumperi orice, ar trebui sa-l judeci dupa cat de bun e acel ceva la momentul cumpararii, nu sa pui botul la promisiuni de gen "peste 3 luni ii facem niste updateuri de mama-mama". Niet. Daca nu-ti place cum e cand il cumperi, nu-l cumpara. Valabil cam la orice electronice, masini, etc. Parerea mea.

#68
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,079
  • Înscris: 14.08.2007

View Postunpuisor, on 22 aprilie 2023 - 19:19, said:

Chiar nu imi place aifon, doar ca prefer ceva mai stabil daca e sa aleg intre Apple, Samsung si vreo Chinezarie cu suport putin, chiar m-am saturat de cautat rom-uri, de incercat, de verificat care versiune de gcam se potriveste. Vreau sa iau ceva bun si gata din prima.
Dupa cum ziceam, am Huawei fara Google Services de 3 ani, n-am avut de cautat ROM-uri, de incercat nimic, de facut reset/reinstall.

View PostTehCube, on 22 aprilie 2023 - 21:14, said:

Mai stai sa apara reviewuri. Eu as zice ca night mode si video sunt punctele mai slabe pana acum.
Nu prea folosesc night mode, cred ca nu am nici 0.1% poze facute noaptea cu P40 Pro desi are zgomot foarte mic seara. A, poze in lumina slaba fac destule, acolo e util un senzor mare pentru mine, nu la night mode. Iar video arata bine din ce exemple am vazut eu, a, ca faci zoom si se schimba expunerea cand trece de pe o camera pe alta, aia e ceva la care ma astept.

#69
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009
Se pare că-i mai bun decât 14 proax la video

https://www.phoneare...vously_id147012

#70
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Nu ma pronunt la 13Ultra dar pe 11Ultra l-am avut in mana si la video era jale cu el in momentul cand era cald afara si se incalzea. Intra procesorul de imagine in protectie si scotea o filmare de toata jena. Aceeasi situatie si la poze. Comparat in aceeasi zi cu Iphone 11 Pro max si Huawei P40Pro+, era singurul care dadea rateurile astea. Partea nasola era ca in timpul filmarii nu iti dadeai seama de nimic, pe ecran se vedea totul ok si cand deschideai filmarea iti venea sa dai cu el de pamant.

#71
FlapJack7

FlapJack7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.02.2023

View Postutopium, on 20 aprilie 2023 - 22:00, said:

Nu sunt indragostit de branduri...
Bla bla bla.
De parcă nu te știe lumea, bistrițene.
Posted Image

#72
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,079
  • Înscris: 14.08.2007

View PostFlapJack7, on 23 aprilie 2023 - 18:01, said:

Bla bla bla.
De parcă nu te știe lumea, bistrițene.
Se pare ca nu, din moment ce dupa cum vezi sunt sanse bune sa trec la alt brand Posted Image Sunt destul de fidel metodei mele de a face analize tip SWOT si a vedea ce plusuri si minusuri ofera fiecare device, in momentul de fata Xiaomi-ul asta iese cel mai bine in analiza mea, sigur, astept si niste review-uri/studio samples pentru el si pentru P60 Pro, dar ii va fi greu Huawei-ului sa-l depaseasca (poate compensa doar printr-un pret semnificativ mai bun, doar ca la preturile oficiale anuntate in China Xiaomi-ul e mai ieftin decat Huawei-ul, deci e greu de crezut ca P60 Pro va veni la un pret semnificativ mai bun in Romania).

A, ca unii isi inchipuie ca ma cunosc si inteleg cum imi aleg eu device-urile, aia e deja problema lor Posted Image

View Postaceton, on 23 aprilie 2023 - 14:48, said:

Nu ma pronunt la 13Ultra dar pe 11Ultra l-am avut in mana si la video era jale cu el in momentul cand era cald afara si se incalzea
Din ce spun ei, se pare ca au venit cu o metoda de racire semnificativ imbunatatita.

Edited by utopium, 23 April 2023 - 20:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate