Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

Gasire fisiere unice intre dubluri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Salutare, ma chinui de ceva vreme si tot nu reusesc. Rog ajutor doar din partea carora au reusit asa ceva, ca eu nu am reusit. Doresc un program sa imi arate care sunt dubluri intre fisiere, apoi sa le pot muta, si sa imi arate si care nu sunt dubluri, sa le pot muta si pe acelea. De exemplu, la mine am mii de fisiere, in doua foldere, A si B, dar multe sunt dubluri. As dori un program in care sa imi arate o fereastra cu A si una cu B a acestor foldere si sa pot sa vad in aceste ferestre care fisiere sunt la fel, una langa alta, nu in grup sau una sub alta, ci in fereastre, si sa le pot muta pe fiecare in care folder doresc eu, spun asta ca programele ce gasesc dublicate, de obicei te lasa sa muti doar dubluri, nu si pe cele din folderul celalalt, eu vreau sa le mut dublurile din ambele foldere, astfel sa ramana doar cele unice, care nu sunt dubluri. Si doresc ca acest program sa imi arate si care sunt unice, care nu sunt dubluri. Exista un asa program? Multumesc

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,013
  • Înscris: 30.08.2006
Prima oara le sortezi dupa extensie. A doua oara le sortezi dupa dimensiune. Cele identice au aceiasi dimensiune si aceiasi extensie indiferent de ce denumire au. Presupun ca denumirile diferite de te incurca ?

Edited by Leo2006, 11 April 2023 - 19:05.


#3
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@Leo2006, nu manual doresc, ca daca nu sunt verificate de soft, pot sa aleg o dublura care sa fie altceva, exista si fisiere cu aceeasi dimensiune, asta e rolul programului, sa faca diferenta. Manual nu poti alege care fisiere sunt unice, decat daca a sta luni de zile sa caut.

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,013
  • Înscris: 30.08.2006
Ce extensie au fisierele tale acum ?

#5
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@Leo2006, sunt in mare parte picture files, jpg, jpeg, gif, etc. Documente.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Initiator, vezi acest program.

#7
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@YOUR_GOD, salutare, l-am incercat pentru duplicate, dar nu imi arata in coloane, ci doar in grup, unul sub altul si nu stiu daca se poate in coloane sa selectez ce doresc, ori sa am functia de drag and move.

#8
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 22.12.2006
incearca Total Commander

#9
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,013
  • Înscris: 30.08.2006
https://multicommand...lechecksumTools
E un files manager foarte complex

#10
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@andrei_221, daca imi spui si cum sa il folosesc sa imi faca ce doresc eu, apreciez

#11
pm1024

pm1024

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.07.2021

View Postremus43, on 11 aprilie 2023 - 19:39, said:

@YOUR_GOD, salutare, l-am incercat pentru duplicate, dar nu imi arata in coloane, ci doar in grup, unul sub altul si nu stiu daca se poate in coloane sa selectez ce doresc, ori sa am functia de drag and move.

Din ce descrii pare ca Total Commander te-ar ajuta. Sa nu lasi site-ul lor de prezentare sa te descurajeze (arata ca de la inceputurile webului), programul este excelent, eu il folosesc de pe la versiunea 5, din 2003. Iti arata diferentele in paneluri stanga-dreapta. Ai aici o descriere a toolul de sync pe directoare.

Am mai folosit si Duplicate File Finder, pentru situatia in care nu stiam care sunt duplicatele intr-un folder (recursiv).

#12
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,013
  • Înscris: 30.08.2006
Doar afiseaza dar mai mult nu face.
Attached File  Screenshot_11.png   52.59K   28 downloads

Edited by Leo2006, 11 April 2023 - 19:58.


#13
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 07.08.2007
Eu folosesc Total Commander

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004
Cand am vazut titlul am crezut ca e topicul de acu o saptamana :D

Initiator, ai uitat ca ai deja topic ?
https://forum.softpe...t#entry29878229

Asta se inchide.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate