Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caderea in apostazie a Bisericii ...

Inselatoria secolului!

Problema soft samsung galaxy watc...

Recomandare tastatura compatibila...
 Festivalul de Film Cannes 2024

Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!
 Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 

Net de la Digi prin SFP

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#325
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
Eu o sa fiu direct: de ce il vinzi?! :peacefingers:

#326
jimmy_x86

jimmy_x86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 06.02.2006
Deoarece am luat doua bucati, pentru a beneficia de transport gratuit.
O bucata + transport ajungea aproape la pretul de doua bucati (fa si tu o simulare si te vei convinge).

#327
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
ok, notat.

Multumesc!

#328
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,153
  • Înscris: 05.12.2002
Salut!
Ma tenteaza si pe mine trecerea la SFP.
Acum am un HG6544C in bridge. Oare sunt suficiente informatiile de pe el? A mai inlocuit cineva acest model?
Ca router cred ca o sa iau un RB4011, inca oscilez intre acesta si RB5009.

#329
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,153
  • Înscris: 05.12.2002
Am primit azi modulul de la jimmy_x86. Multumesc!
Am luat un RB5009 pana la urma, unul din motive fiind ca am citit ca ar merge si la 12V. Teapa, versiunile mai noi au nevoie de cel putin 24V.
Am avut noroc ca tutorialul pus de itrack e fix pentru HC6544C. Din pacate, dupa ce i-am facut setarile, nu a mai bootat.

M-am conectat pe serial (normal ca nu aveam conector pentru SFP si ca a trebuit sa lipesc firele direct pe placa).
Am urmat procedura de aici - https://hack-gpon.or...i-ma5671a-root/ - Root Procedure for Huawei MA5671A (V1 - Tweezers) - pasii de la 1 la 11, i-am facut din nou setarile si a mers.
Las poza aici cu conexiunile, ca nu am gasit pe net nicaieri, poate mai are nevoie cineva.
Negru - GND
Rosu - 3.3V
Galben - TX
Albastru - RX

Attached Files



#330
aka

aka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 01.12.2001
eu am cumparat de pe aliexpress gponul acela si merge foarte bine.
De notat este ca RDS/DIGI aduc fibra pe SC/APC si (daca nu te pricepi - ca mine Posted Image) poti comanda unul SC/UPC (i.e. cu mufa albastra nu verde) atunci iti trebuie un adaptor.
Eu am cumparat asta: https://www.aliexpre...5352896918.html

Am avut ceva mici probleme la el legate de vlan, dar le-am rezolvat.
Am pus si un screenshot cu status-ul la PON

Multumesc tuturor celor care au contribuit pe thread :)

Attached Files



#331
aludenis

aludenis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 03.12.2012
salut, va adresez si eu o intrebare pentru ca nu prea ma pricep in retelistica...
Aceste componente sunt compatibile si pot fi utilizate in reteaua Digi..?..
Eventual o recomandare...
-Media convertor TP-LINK MC220L
-TP-Link TL-SM321A - v2 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE

Attached Files



#332
aka

aka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 01.12.2001
transceiverul sfp pus de tine nu functioneaza in reteaua digi pentru ca nu este modul gpon. Citeste primul post sa vezi ce trebuie sa cumperi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate