Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 

Mâncare gratis Bucuresti

* * * * - 27 votes
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#19
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Totusi as fi curios cum ai reusit sa ramai fara niciun ban desi ai un job. N-ai reusit sa pui deoparte nici macar cateva sute de lei pentru zile negre? Sau ai patit ceva (un jaf, o frauda bancara sau ceva asemanator)?

Apropo, n-ai un card de credit sau un descoperit de card care te pot ajuta pe o perioada scurta? In cel mai rau caz suna la Provident sau altii ca ei, desi asta ar trebui sa fie ultima solutie. Te jumulesc aia ca pe hotii de cai.

#20
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,002
  • Înscris: 16.09.2014
Si daca are net, ce? Nu dovedeste nimic cu atatea oferte la cartele cu net gratis sau super ieftin. Omul are totusi un job, in zilele pe care le traim iti pare foarte curios ca cineva sa nu se ajunga cu banii de la luna la luna? Macar noi mai avem un frate, un prieten, el zice ca nu are pe nimeni.

PS: prin prisma serviciului vad zilnic zeci de astfel de cazuri, cu oameni ce au job dar tot ajung la banca de alimente saptamanal. Si nu locuiesc in Romania. Nu ne costa nimic sa nu fim rai unii cu altii. Sper.

Initiator, in ce zona din Bucuresti esti? Poate gasesc pe cineva prin apropiere sa-ti aduca niste mancare.

Edited by AlbastruIndigo, 05 January 2023 - 23:31.


#21
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
De ce oare nu ma convinge?

#22
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Vreun coleg de la jhob nu te poate imprumuta cu cateva sute de lei pana la salariu?

#23
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,666
  • Înscris: 28.11.2001

*
POPULAR

Dacă ești din București și ajungi în zona Favorit (metrou Favorit) te ajut cu mâncare în valoare de 100 de lei. Mergem împreună la magazin și cumpărăm.
Asta în sacoșă. În plus o porție de mici (sau ce au în meniu felul doi)+cartofi prăjiți+o ciorbă o plătesc ”La grătar” (în apropiere).
Mâine, la orice oră. Îmi spui și îți trimit numărul de telefon pe PM.

Edited by badmania98, 05 January 2023 - 23:41.


#24
cezarus889

cezarus889

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.01.2023

View PostAlbastruIndigo, on 05 ianuarie 2023 - 23:30, said:

Si daca are net, ce? Nu dovedeste nimic cu atatea oferte la cartele cu net gratis sau super ieftin. Omul are totusi un job, in zilele pe care le traim iti pare foarte curios ca cineva sa nu se ajunga cu banii de la luna la luna? Macar noi mai avem un frate, un prieten, el zice ca nu are pe nimeni.

PS: prin prisma serviciului vad zilnic zeci de astfel de cazuri, cu oameni ce au job dar tot ajung la banca de alimente saptamanal. Si nu locuiesc in Romania. Nu ne costa nimic sa nu fim rai unii cu altii. Sper.

Initiator, in ce zona din Bucuresti esti? Poate gasesc pe cineva prin apropiere sa-ti aduca niste mancare.


Lângă piața muncii locuiesc.

Nu am cerut bani sau sa păcălesc pe cineva. Doar am nevoie sa mănânc. Am luat niște decizii finaciare proaste care m-au adus in situația asta.

#25
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostAlbastruIndigo, on 05 ianuarie 2023 - 23:30, said:

Initiator, in ce zona din Bucuresti esti? Poate gasesc pe cineva prin apropiere sa-ti aduca niste mancare.
Ma impresionezi cu bunatatea ta. Hai totusi sa mai aflam chestii depsre initiator.

#26
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,002
  • Înscris: 16.09.2014

View Postbadmania98, on 05 ianuarie 2023 - 23:35, said:

Dacă ești din București și ajungi în zona Favorit te ajut cu mâncare în valoare de 100 de lei. Mergem împreună la magazin și cumpărăm.

A scris mai jos de tine unde este, eu nu cunosc deloc Bucurestiul. Il poti ajuta?

#27
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,906
  • Înscris: 17.08.2022
Imi pare rau sa aud. - Cred ca este real.
Dar...
Asa cum se doneaza de obicei cu mana larga in diverse situatii grele,
cred, sper, ca daca apelezi la un local mediu de cartier, reusesti sa fii ajutat.
Sper
O sa fim uluiti cata mancare se arunca in pubele restaurantelor

Altfel....
Biserica e singura alta idee.

Edited by vio69c, 05 January 2023 - 23:45.


#28
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postcezarus889, on 05 ianuarie 2023 - 23:35, said:

Am luat niște decizii finaciare proaste care m-au adus in situația asta.
Stiu ca nu iti tine de foame, dar poti da detalii ?

#29
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,002
  • Înscris: 16.09.2014

View Postpasilla, on 05 ianuarie 2023 - 23:37, said:

Ma impresionezi cu bunatatea ta. Hai totusi sa mai aflam chestii depsre initiator.

De ce? Unui om ii este foame, pentru mine e de ajuns. Daca eram din Bucuresti deja saream in masina. A cerut mancare, nu bani, nu altele. Mancare, ceva ce n-ar trebui sa lipseasca nimanui. Un sandvis, e chiar atat de mult? Pentru mine nu e, vad zilnic cazuri din acestea si crede-ma pe cuvant cand spun ca sunt cat se poate de reale. Din pacate.

#30
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostAlbastruIndigo, on 05 ianuarie 2023 - 23:39, said:

vad zilnic cazuri din acestea si crede-ma pe cuvant cand spun ca sunt cat se poate de reale. Din pacate.
Nu contest realitatea.
Am apreciat doar reactia ta.

Edited by pasilla, 05 January 2023 - 23:42.


#31
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,002
  • Înscris: 16.09.2014

View Postpasilla, on 05 ianuarie 2023 - 23:41, said:

Nu contest realitatea.
Am apreciat doar reactia ta.

Multumesc. :) Nu te-am certat sau ceva, dar ma gandesc ca discutiile nu-i tin omului de foame. Iar o saptamana e tare mult.

#32
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,666
  • Înscris: 28.11.2001

View PostAlbastruIndigo, on 05 ianuarie 2023 - 23:37, said:

A scris mai jos de tine unde este, eu nu cunosc deloc Bucurestiul. Il poti ajuta?
Am scris probabil în același timp. Sigur că pot și vreau să-l ajut. Cine mă cunoaște (și nu sunt puțini aici pe forum) știe că și atunci când glumesc eu vorbesc serios. Acum nici măcar nu glumesc.

Edited by badmania98, 05 January 2023 - 23:47.


#33
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,002
  • Înscris: 16.09.2014

View Postbadmania98, on 05 ianuarie 2023 - 23:44, said:

Am scris probabil în același timp. Sigur, cine mă cunoaște ( și nu sunt puțini aici pe forum) știe că și atunci când glumesc eu vorbesc serios.

Nu m-am indoit de intentiile tale bune, doar intrebam daca esti aproape de el, ma gandesc ca el nu poate ajunge undeva fara transport in comun care costa.

#34
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 08.10.2004
nu exista situatie in care sa fii sanatos si sa nu gasesti ceva de facut intr-o zi ca sa ai cu ce sa iti cumperi de mancare. asa cum a zis alt coleg, nu e convingator...nu ar strica mai multe detalii.
e ok sa ajuti, dar cine merita. nu e ok sa incurajezi lenea sau  pomana degeaba asa.

#35
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,666
  • Înscris: 28.11.2001

View PostAlbastruIndigo, on 05 ianuarie 2023 - 23:46, said:

Nu m-am indoit de intentiile tale bune, doar intrebam daca esti aproape de el, ma gandesc ca el nu poate ajunge undeva fara transport in comun care costa.
I-am scris ”condiția”: să ajungă la Favorit. Probabil că și eu am probleme care mă împiedică să mă deplasez.
Dacă are oferte mai bune sau deplasarea e o problemă, asta e.

Edited by badmania98, 05 January 2023 - 23:52.


#36
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostAlbastruIndigo, on 05 ianuarie 2023 - 23:43, said:

Iar o saptamana e tare mult.
Am trecut si eu prin asta. Eram rupt de foame, pana la urmatorul salariu. Asta nu insemna ca nu mancam nimic, in acest timp.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate