Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cafeneaua Pasionaților de Fotbal.

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
6874 replies to this topic

#19
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 25.01.2021

View PostBundesligaFan, on 19 noiembrie 2022 - 20:34, said:



La meciul de la 21:30 aștept să văd o partidă spectaculoasă. Săptămâna asta am urmărit și un Portugalia - Nigeria foarte bun. Păcat că nigerienii nu s-au calificat la CM.
N-am vazut meciul ca am fost prins cu altceva dar Portugalia chiar si cu un Cristiano f.departe de forma din trecut...,are suficienți jucători f.buni care o pot duce lejer in fazele finale ale competiției...


Ramurel,n-am vazut documentarul...,dar e bine ca s-a facut putina curatenie la nivel inalt...


Fanule daca nu joaca Balonul de aur cu Australia nu-i o problemă...,dar dacă va lipsi toată competiția...,e jale mare...,Franța ar fi intr-un singur picior...,practic nici nu ar conta...

#20
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,395
  • Înscris: 02.06.2020

View Postramurel, on 19 noiembrie 2022 - 20:43, said:

Apropo de fotbal, că aici putem discuta, până începe mondialul, ați urmărit documentarul de pe Netflix cu FIFA uncovered?

Pe lângă deconspirarea organizației dpdv moral, ce mi-a plăcut mie și s-a subînțeles din montaj, e cum americanii s-au ofticat după alegerea Quatar-ului in defavoarea lor și au băgat FBI-ul pe fir :)

Câte manevre și câtă corupție a fost pe vremea lui Sepp Blatter la șefia FIFA… fain documentarul Netflix.

Edited by AlexFCSB4, 19 November 2022 - 21:24.


#21
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 25.01.2021
O pagină interesantă exact pe tema discutiei noastre...si din care putem afla toate loturile echipelor participante la turneu,toate meciurile,plus orarul,etc...,e bine sa fie aici pe topic...,cand uitam ceva Posted Image ...dam un clic...

Campionatul Mondial de Fotbal din Qatar - Ghid complet: grupe, loturi, program, televizare și stadioane

#22
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008

View PostAlexFCSB4, on 19 noiembrie 2022 - 21:14, said:


Sugestivă :)
Băieți își fac bagajele și în așteptarea unei oferte fac un șah pe o geantă Louis Vuitton

Nu mă pricep la genți Luis Vuitton dar seamănă cu alea din filmul "Coming to America" cu Eddie Murphy :)

.Attached File  Louis-Vuitton-Bags-–-Coming-to-America-8.jpg   249.17K   31 downloads

#23
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,395
  • Înscris: 02.06.2020
Karim Benzema s-a accidentat și nu va juca cu Australia

#24
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 25.01.2021

View Postramurel, on 19 noiembrie 2022 - 21:58, said:

Sugestivă Posted Image
Băieți își fac bagajele și în așteptarea unei oferte fac un șah pe o geantă Louis Vuitton

Nu mă pricep la genți Luis Vuitton dar seamănă cu alea din filmul "Coming to America" cu Eddie Murphy Posted Image

.Attachment Louis-Vuitton-Bags-–-Coming-to-America-8.jpg
"Coming to America" ...,bun film...,dar sub Trading Places...care cred ca fost a fost nr 1 dintre filmele lui Eddie...,desi si 48 ore unde joaca alaturi de un meserias Nick Nolte...,mi-a placut mult...,insa de aici si pana la a-ti aminti cum erau valizele dintr-un film de acum 35 ani... , ce spanac pt memorie mananci...,ca vreau si eu Posted Image ...

Scuze...,dar n-am putut să mă abtin...,si-n lipsa Pescarului Posted Image ...,mi-am permis sa divaghez putin...

#25
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 22.02.2015
Buna ideea cu topicul asta.
In alta ordine de idei intru si eu in jocul asta si o sa.mi aleg si eu o favorita in lipsa italienilor cu care tin la toate turneele. O sa fiu fan Serbia. Mi.au placut sarbii cam tot timpul. Nu au o grupa usoara, ba e chiar una in care orice e posibil. Sper sa prinda locul 2 si sa treaca de grupe.

#26
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008

View PostCalin72, on 19 noiembrie 2022 - 22:27, said:


"Coming to America" ...,bun film...,dar sub Trading Places...care cred ca fost a fost nr 1 dintre filmele lui Eddie...,desi si 48 ore unde joaca alaturi de un meserias Nick Nolte...,mi-a placut mult...,insa de aici si pana la a-ti aminti cum erau valizele dintr-un film de acum 35 ani... , ce spanac pt memorie mananci...,ca vreau si eu Posted Image ...

Scuze...,dar n-am putut să mă abtin...,si-n lipsa Pescarului Posted Image ...,mi-am permis sa divaghez putin...

:)
Întâmplător am urmărit recent episodul de pe Netflix din "Movies that made us" dedicat filmului și au zis că sunt genți Luis Vuitton :) , altminteri am o memorie destul de slabă , zic cercetătorii că este o genă specifica în corpul uman, care mai face "delete" din când în când.
Îmi convine, că pot să mă uit de mai multe ori la filme și meciuri și fotbal vechi.
:)

#27
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,107
  • Înscris: 28.12.2016
Azi e ziua cea mare. Începe balul. :D Din păcate, doar cu un Qatar-Ecuador. Dar nici Rusia-Arabia Saudită sau Africa de Sud-Mexic nu au fost departe. În schimb, Brazilia-Croația din 2014 a fost chiar bun.

N-am așteptări prea mari, sper să vedem măcar un gol. :D

#28
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 22.02.2015
Sper sa nu avem parte de un arbitraj gen ala avut de Coreea de Sud in 2002. Nu m.ar surprinde. Daca nu-i fură Ecuador îi bate de-i zvântă pe amărâții ăștia. Dar repet, ma aștept la arbitraje nasoale la cupa asta. Cred ca si echipele care aduc multi suporteri in Qatar vor fi impinse de la spate in detrimentul alora care nu umplu nici un sfert de peluză.

#29
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 25.01.2021

View PostBundesligaFan, on 20 noiembrie 2022 - 09:43, said:

Azi e ziua cea mare. Începe balul. Posted Image Din păcate, doar cu un Qatar-Ecuador. Dar nici Rusia-Arabia Saudită sau Africa de Sud-Mexic nu au fost departe. În schimb, Brazilia-Croația din 2014 a fost chiar bun.

N-am așteptări prea mari, sper să vedem măcar un gol. Posted Image
Meciul asta e doar un preludiu Posted Image ...,frumos doar prin prisma faptului ca e meciul de debut...,altfel l-as fi ”sarit” din schema...

Ce ma întristează e absenta lui Benzema...,care a avut un an fantastic...si dupa toate problemele din trecut merita in sfarsit sa fie alături de națională la turneul final...

Asta e o mare problemă si pt echipa...,unde dacă ar fi jucat...alaturi de Mbape formau cel mai tare cuplu de atac...,lipsește si Christopher Nkunku jucator tehnic,rapid si f inventiv...,era si el o solutie pt atac...,in schimb Giroud...,Griezmann...,ori Dembele...,nu mi-au plăcut niciodată...,prea inconstanți sa te poti baza 100% pe ei...

In rest un lot echilibrat cu dubluri foarte bune pe posturi...,poate totusi prea multi tineri,mai ales in linia de mijloc(care insa joaca toti la nivel inalt),fara o mare experienta si fara mari performanțe in spate...,ceea ce prezintă un risc...,in special cand se ajunge în fazele eliminatorii...,unde e nevoie de experienta si ”sânge rece”...

Asta era partea goala a paharului Posted Image ...,partea plina ar fi ca fiind tineri au si ”foame de trofee”...si oricum istoria recentă ii obliga...,sunt inca Campionii Mondiali...

#30
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 25.01.2021

View Postminereu, on 20 noiembrie 2022 - 10:34, said:

Sper sa nu avem parte de un arbitraj gen ala avut de Coreea de Sud in 2002. Nu m.ar surprinde. Daca nu-i fură Ecuador îi bate de-i zvântă pe amărâții ăștia. Dar repet, ma aștept la arbitraje nasoale la cupa asta. Cred ca si echipele care aduc multi suporteri in Qatar vor fi impinse de la spate in detrimentul alora care nu umplu nici un sfert de peluză.
Nu-mi aminti de acel campionat....,groaznic,cel mai urat dintre toate...si cu cele mai penibile arbitraje...,demne doar de liga 1Posted Image ...,cei drept ăia nu aveau var ...,deci furtul inca nu era legalizat Posted Image ...

Italia atunci a fost furata ca-n codru...,eu eram in Italia...,imi amintesc ca am oprit lucrul vreo 2 ore si toti ne-am uitat la meci...,eram singurul strain...in rest toți italieni...,a fost un adevărat spectacol de înjurături si blesteme Posted Image ...,arbitrul fiind tinta principala...,dar nici jucatorii nu au fost scutiți...iar după meci a fost înmormântare...

#31
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 22.02.2015
Nu numai pe italieni i.au furat atunci, au furat cam in toate meciurile coreenilor. Trebuia sa marchezi de 3 sau 4 ori ca sa se puna o data pentru ca efectiv iti scoteau mingea din poarta pentru un motiv sau altu. Foarte interesant la acel turneu e ca si Japonia a fost tara gazda la acea editie dar pe aia nu i.a ajutat absolut deloc si Japonia totusi avea si ceva echipa fata de coreeni.
In ceea ce priveste Franta eu zic sa nu.l punem pe Giroud in aceeasi categorie cu Dembele. Giroud isi face foarte bine treaba lui chiar daca nu marcheaza foarte des, de asta a si jucat mai tot timpul, e un jucator pe care te poti baza. Si la Milan e un jucator foarte important si marcheaza aproape de fiecare data in meciurile importante si golurile lui de obicei sunt decisive. Nu e genul care marcheaza la 3-0 ca sa faca 4-0. E genul care marcheaza cand echipa e condusa sau jocul echipei nu merge. In plus cred ca e un jucator de vestiar foarte bun. Eu il vad foarte util francezilor si o sa vezi ca o baga in ațe cand nu merge jocul cu Mbappe si ceilalti care stiu cu varza.

#32
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008
Acuma este VAR, va fi mai greu

#33
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 30.07.2018
campionatul ăsta din multe puncte de vedere va fi un dezastru iar pentru noi telespectatorii români va completa acest dezastru și comentatorii TVR eu nu înțeleg cum TVR nu reușește să aibă un om capabil să facă o convenție cu Digi mai ales să ia și iei 1 2 oameni la nevoie dar în schimb oamenii din TVR nu știu cum să fugă să comenteze pe la Digi pe la prima pe la unde se poate la privat

în opinia TVR faptul că au reușit să lase comentatorii pe la televiziunile private dar să spună la sfârșit și la început de comentariu că sunt jurnaliști ai Televiziunii Române e o mare realizare un mare câștig de marketing de audiențăPosted Image Posted Image

#34
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008
Propun un "silentio stampa" o săptămână din partea noastră pe topicul cu Digi, din partea noastră, să vedem ce se întâmplă

#35
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,319
  • Înscris: 07.01.2009
Hai sa las programul si aici cu mentiunea sa mai scadeti o ora de acolo ca sa ajungeti la ora Romaniei.

Attached Files



#36
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 25.01.2021

View Postminereu, on 20 noiembrie 2022 - 11:43, said:

Nu numai pe italieni i.au furat atunci, au furat cam in toate meciurile coreenilor. Trebuia sa marchezi de 3 sau 4 ori ca sa se puna o data pentru ca efectiv iti scoteau mingea din poarta pentru un motiv sau altu. Foarte interesant la acel turneu e ca si Japonia a fost tara gazda la acea editie dar pe aia nu i.a ajutat absolut deloc si Japonia totusi avea si ceva echipa fata de coreeni.
In ceea ce priveste Franta eu zic sa nu.l punem pe Giroud in aceeasi categorie cu Dembele. Giroud isi face foarte bine treaba lui chiar daca nu marcheaza foarte des, de asta a si jucat mai tot timpul, e un jucator pe care te poti baza. Si la Milan e un jucator foarte important si marcheaza aproape de fiecare data in meciurile importante si golurile lui de obicei sunt decisive. Nu e genul care marcheaza la 3-0 ca sa faca 4-0. E genul care marcheaza cand echipa e condusa sau jocul echipei nu merge. In plus cred ca e un jucator de vestiar foarte bun. Eu il vad foarte util francezilor si o sa vezi ca o baga in ațe cand nu merge jocul cu Mbappe si ceilalti care stiu cu varza.
Stiu ca au furat masiv coreenii...,dar singurul lor meci la care m-am uitat a fost cel cu Italia...,unde toti italienii se asteptau la una semplice passeggiata...

Giroud è un bravo ragazzo Posted Image ...,dar pt ca memoria mea nu mai e cum era odata si nu-mi mai amintesc lucruri de acum 4 ani Posted Image ...la fel de bine precum Ramurel Posted Image ...,ma uit pe lista golgheterilor C.M. din 2018...si ciudat desi era un titular...,pe Giroud nu-l gasesc...nici macar la autogoluri Posted Image ...,Griezmann are si el 1 gol...,acum eu stiu ca si Deschamps are preferații lui...si din moment ce a luat titlul nu-i poti spune nimic...,ramane de vazut de cate ori merge ulciorul la apă...
Insă mie Giroud nu-mi placea nici cand era la Chelsea...si acolo avea o medie de vreo 4 goluri pe sezon...si vorbim de un atacant...nu de Cucurella proaspăt iesit din incubator si nemâncat de 3 luni..., in fine speram ca odata ajuns in ”Cimitirul elefanților” Posted Image ...,alaturi de Ibra(care a fost un atacant genial...,dar varsta si accidentarile nu iartă pe nimeni...),sa fie capăt de linie pt Giroud...,dar m-a surprins plăcut...,a jucat la Milan peste așteptări de bine...

Imi plac atacantii care dau goluri...,ca de asta sunt atacanți...,iar Benzema dadea din orice poziție...,e o pierdere uriașă...,iar Giroud,Dembeleu si blonda Posted Image ...,cu toată bunavointa...,nu o vor putea suplini...

Edited by Calin72, 20 November 2022 - 14:02.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate