Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Cum faceti cu curierii?

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#73
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007

View Postthorxx, on 08 octombrie 2022 - 19:52, said:

Ce nu imi plac mie la box-urile astea e ca nu sunt capabile sa primeasca cash... no cash, no deal.
Deasemenea un punct slab pentru altii ar putea fi si la plata cu cardul, daca cineva vrea sa beneficieze de programele cardurilor nu prea poate ca nu sunt implementate decat la nivel de POS-uri proprii ale emitatorului de card.

Si sa te fereasca domnul sa vrei sa faci un retur la eMAG si sa vrei banii platiti... nu accepta decat prin transfer bancar, unde in functie de banca mai platesti si comision tot tu.

Chestia cu cash-ul conteaza mult prea putin in zilele noastre. Adica respect optiunea ta, daca insisti sa platesti cash, dar faci parte dintr-o minoritate care devine din ce in ce mai mica.
Iar daca vrei sa beneficiezi de programele cardurilor, poti plati online. Care-i diferenta? Oricum trebuie sa dai banii ca sa-ti deschida usa si daca platesti la POS la easybox, de ce nu ai plati dinainte?
Inteleg si ideea de ramburs, cand sunt firme in care n-ai incredere si tot felul, dar cand vorbim de easybox, garanteaza emag pentru ei (mai ales ce-i cu Genius), deci nu prea exista cazuri de teapa. Si ce s-a intamplat in trecut, cu firme fantoma pe marketplace, toti clientii au primit banii inapoi. Zero stres imho.

Iar de retur pe emag? Pai daca ai cardul salvat primesti banii inapoi in 5 minute, in contul asociat cardului cu care ai platit, mai repede de-atat nu se poate. Comision nu am platit pana acum, deci posibil sa trebuiasca sa alegi o banca mai prietenoasa cu clientii.
Am comandat niste becuri pentru masina veche, acu cativa ani. Au venit la easybox, am desfacut coletul, am realizat instant ca am comandat gresit (vina mea). Am facut acolo pe loc cerere de retur, in 2 minute mi-au venit instructiuni, le-am bagat inapoi in easybox, mi-au intrat banii in cont. Nu a verificat nimeni nimic, puteam sa nu le pun inapoi.

Am auzit recent de la un prieten ca i-au dat banii inapoi inainte sa mearga la easybox sa depuna produsul. :D A trebuit sa se certe cu ei la telefon sa rezolve.
Chiar sunt mai usoare retururile decat au fost oricand inainte.

#74
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Unii, pur si simplu, nu pot (sau nu vor) sa se adapteze vremurilor. Eu de-abia astept sa se digitalizeze totul, sa nu ma mai plimb cu hartogarii dupa mine, ca sa pot rezolva toate probleme din tihna caminului meu, iar altii zici ca vor sa se intoarca in trecut. Carte de identitate cu cip? O vreau. Plata cu cardul/telefonul la toate casele din comert? Vreau. As fi in stare sa imi bag cip d'ala in mana, ca Buhnici. Vreau sa fiu cipat!

#75
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postthorxx, on 08 octombrie 2022 - 19:52, said:

Ce nu imi plac mie la box-urile astea e ca nu sunt capabile sa primeasca cash... no cash, no deal.


Si ii doare in cot ca tu vrei sa platesti cash. Asa cum spun si colegii, cine nu se adapteaza vremurilor curente, nu ii va fi bine. Nu intereseaza pe nimeni ca tu vrei sa ramai in secolul trecut si sa umbli cu borseta plina de hartii. Esti o minoritate, este ceva neglijabil. Cat crezi ca ar trebui sa mai treaca pana sa ajungi sa folosesti si tu un card bancar/o plata online? iti spun eu, niciodata. Eh, uite ca viata merge inainte, vremurile evolueaza si nu are timp sa stea dupa tine. Deci ori te adaptezi, ori nu mai cumperi.

#76
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Cash-u' il folosesc doar pentru a da ciubuc la curieri. :D Si in crasma, ca-i mai usor sa impartim nota.

#77
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,849
  • Înscris: 17.08.2022

View PostMembruAnonim, on 08 octombrie 2022 - 14:21, said:

, intreaba pe cei care primesc coletul in ro cum se misca curierii.

De ani de zile foarte bine.

#78
afacerist

afacerist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 02.09.2014

View Postaaaa4567, on 08 octombrie 2022 - 14:45, said:

Mi s-ar parea OK sa am doar optiunea asta, nus a fiu obligat. Daca sunt scumpe sediile, atunci mi se pare mai OK un spatiu mai putin amenajat catre periferie. Come on, cat de scump sa fie, in general electronicele birotica sunt mai scumpe decat alimentele, nici nu necesita refrigerare, si avem tot feluld e marketuri in oras...


Da, Carrefour are și ridicare din magazinele Market. Fan Courier avea și cred că mai are ridicarea de la Petrom (parcă) dar aici depinde de seller. Mega Image aveau doar pentru produsele lor supermarket la emag.

#79
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022

View PostTehCube, on 08 octombrie 2022 - 20:30, said:

Chestia cu cash-ul conteaza mult prea putin in zilele noastre. Adica respect optiunea ta, daca insisti sa platesti cash, dar faci parte dintr-o minoritate care devine din ce in ce mai mica.

View PostMembruAnonim, on 09 octombrie 2022 - 05:24, said:

Nu intereseaza pe nimeni ca tu vrei sa ramai in secolul trecut si sa umbli cu borseta plina de hartii. Esti o minoritate, este ceva neglijabil.
Ce minoritate visati voi?
Nici macar cand e Blackfriday si eMAG face tot posibilul sa arunce momeala ca vor prinde reduceri la cele 1000 de produse reduse real doar daca salveze cardul la ei si sa plateasca cu cardul nu reusesc sa transforme in minoritate plata cu cash-ul.
eMAG a incercat tot felul de piedici sa faca in asa fel incat lumea sa nu mai plateasca cash si sa devina ceva neglijabil... ar fi interzis ei cu totul, dar sunt prea multi bani iar legea le interzice asa ceva, oricum si metodele actuale cu suprataxe daca platesti cash sunt la limita legii.

View PostTehCube, on 08 octombrie 2022 - 20:30, said:

Inteleg si ideea de ramburs, cand sunt firme in care n-ai incredere si tot felul, dar cand vorbim de easybox, garanteaza emag pentru ei (mai ales ce-i cu Genius), deci nu prea exista cazuri de teapa. Si ce s-a intamplat in trecut, cu firme fantoma pe marketplace, toti clientii au primit banii inapoi. Zero stres imho.
Garantia emag pentru mine nu face nici 2 bani. Am avut prea multe neplaceri cu ei ca sa mai cred in ei. Poate pentru voi e o placere sa stai sa te lupti cu toti cretinii de la support ca sa ti se respecte drepturile,angajati care habar nu au nici de lege nici de proceduri interne, pur si simplu repeta doar niste poezii mincinoase care contrazic inclusiv informatiile si termenii afisate pe site. Le comunici ca conform legii au depasit termenul in care trebuia sa dea un raspuns, ei o tin pe a lor ca nu ii intereseaza legea si ca lor le-a spus ca termenul e altul care e in afara legii.
Iti prezint un motiv bun de a plati cash la eMAG: daca vrei sa faci retur la un produs primesti cash pe loc, nu stai sa te complici cu banci si prostii, care poate insemna si o luna de zile pana sa vezi banii inapoi.

View PostTehCube, on 08 octombrie 2022 - 20:30, said:

Iar de retur pe emag? Pai daca ai cardul salvat primesti banii inapoi
le-am bagat inapoi in easybox, mi-au intrat banii in cont. Nu a verificat nimeni nimic, puteam sa nu le pun inapoi.
Esti naiv. De ce crezi ca te pune sa salvezi datele cardului si sa le dai dreptul sa extraga bani de pe el dupa bunul lor plac, fara o autorizare de la tine?
Pentru ca in cazul in care tu nu puneai produsul in cutie, te trezeai cu banii scosi din cont pentru produsul nepus in cutie.
Si ca sa mai dau exemplu de o idiotenie a eMAG. Daca te duci si faci retur in magazin, cu produsul verificat si preluat de catre ei, refuza sa iti dea banii inapoi pe loc, doar pentru a te forta sa le dai acces la contul tau dupa bunul lor plac. Pentru unul care iti pune o piatra intr-o cutie ai bani sa ii dai, dar pentru unul la care ai garantia ca ti-a returnat produsul corect si intact nu ai bani?

View PostMembruAnonim, on 09 octombrie 2022 - 05:24, said:

Si ii doare in cot ca tu vrei sa platesti cash. Asa cum spun si colegii, cine nu se adapteaza vremurilor curente, nu ii va fi bine. Nu intereseaza pe nimeni ca tu vrei sa ramai in secolul trecut si sa umbli cu borseta plina de hartii. Esti o minoritate, este ceva neglijabil. Cat crezi ca ar trebui sa mai treaca pana sa ajungi sa folosesti si tu un card bancar/o plata online? iti spun eu, niciodata. Eh, uite ca viata merge inainte, vremurile evolueaza si nu are timp sa stea dupa tine. Deci ori te adaptezi, ori nu mai cumperi.
Asa ziceau si nazistii... cei ce se opun sunt o minoritate si daca nu accepta sa se supuna nu le va fi bine si vor fi eliminati, ca trebuie ca vremurile sa evolueze si n-are timp regimul sa stea dupa tine.
Disparitia cashului va aduce dupa sine cel mai odios sistem totalitarist, acela in care ori te supui ca sclavul in fata regimului ori vei muri... au fost si niste filme facute cu sistemul care inevitabil va fi instaurat din cauza prostiei noilor generatii care ravnesc la regimuri totalitare... acele filme au fost privite ca ceva SF, dar nu erau decat filme de propaganda ca sa te obisnuiasca cu ideea ca asta va fi viitorul si va trebui sa te supui daca nu vrei sa fii omorat.
Iar daca e sa discutam pe lege, acele box-uri la care e interzisa plata cu cash sunt cam in afara legii, care prevede ca cashul e principala metoda de plata si nu trebuie ingradita si interzisa plata cu cash-ul.

View PostPuferiu_, on 09 octombrie 2022 - 05:11, said:

Unii, pur si simplu, nu pot (sau nu vor) sa se adapteze vremurilor. Eu de-abia astept sa se digitalizeze totul, sa nu ma mai plimb cu hartogarii dupa mine, ca sa pot rezolva toate probleme din tihna caminului meu, iar altii zici ca vor sa se intoarca in trecut. Carte de identitate cu cip? O vreau. Plata cu cardul/telefonul la toate casele din comert? Vreau. As fi in stare sa imi bag cip d'ala in mana, ca Buhnici. Vreau sa fiu cipat!
Tu esti ala care mai devreme citeam ca n-are nici permis auto, dar se vaita ca merge cu buzunarele pline de hartogaraie... ultima oara cand am verificat in autobuz poti sa urci si fara bilet, de mers pe jos nu mai zic... deci ce hartogaraie cari tu dupa tine?
Conform legii nici buletin nu trebuie sa cari dupa tine.
Ai grija cu cipul ala, ca in filmele alea in care ne arata cum e planul pentru viitor cipurile alea aduceau moartea daca nu te duceai sa dai cu lopata la canal... comoditatea vine cu un pret mare: pierderea libertatii.

View Postafacerist, on 09 octombrie 2022 - 11:12, said:

Fan Courier avea și cred că mai are ridicarea de la Petrom (parcă) dar aici depinde de seller.
Si FAN si Cargus au parteneriate cu magazine de cartier si magazine de grup. Un fel de box-uri doar ca sunt cu fata umana. Dar na, unii fac alergie la interactiune umana, vor sa stea inchisi singuri ca la puscarie intre 4 pereti toata viata... ca e mai comod asa.

#80
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007

View Postthorxx, on 09 octombrie 2022 - 12:12, said:

Ce minoritate visati voi?
Nici macar cand e Blackfriday si eMAG face tot posibilul sa arunce momeala ca vor prinde reduceri la cele 1000 de produse reduse real doar daca salveze cardul la ei si sa plateasca cu cardul nu reusesc sa transforme in minoritate plata cu cash-ul.
eMAG a incercat tot felul de piedici sa faca in asa fel incat lumea sa nu mai plateasca cash si sa devina ceva neglijabil... ar fi interzis ei cu totul, dar sunt prea multi bani iar legea le interzice asa ceva, oricum si metodele actuale cu suprataxe daca platesti cash sunt la limita legii.
Pai, simplul fapt ca apar din ce in ce mai multe servicii unde nu ai posibilitatea platii cash e dovada.
De exemplu - casele self-check out din mega image (da stiu ca unii au si cu cash, dar multi au doar cu card).
Nu zic ca o sa dispara plata cash foarte curand, pentru ca la noi exista inca o mare parte din populatie cu WC in curte, dar e destul de clar ca cei care platesc cu cardul sunt privilegiati. Uite, si tu te plangi ca nu poti folosi diverse servicii ca nu au plata cu cash. Daca pentru comercianti ar fi o pierdere semnificativa daca NU ar oferi acest serviciu, atunci s-ar agita sa-l ofere. Dar se pare ca nu-i asa important. :)

Quote

Iti prezint un motiv bun de a plati cash la eMAG: daca vrei sa faci retur la un produs primesti cash pe loc, nu stai sa te complici cu banci si prostii, care poate insemna si o luna de zile pana sa vezi banii inapoi.
Am facut vreo 4 retururi in ultimii 2-3 ani, de fiecare data am primit banii inapoi pe loc. In cont, ca din cont am platit. Deci nu vad de ce e un motiv bun de a ma complica cu cash, daca fac retur la easybox (ca poate nu am chef sa caut un sediu emag prin oras) cum primesc banii cash inapoi pe loc?

Quote

Esti naiv. De ce crezi ca te pune sa salvezi datele cardului si sa le dai dreptul sa extraga bani de pe el dupa bunul lor plac, fara o autorizare de la tine?
Pentru ca in cazul in care tu nu puneai produsul in cutie, te trezeai cu banii scosi din cont pentru produsul nepus in cutie.
As zice ca tu esti naiv daca crezi ca o companie de marimea emag "fac scheme" ca sa imi fure mie 100 eur. Eu le aduc mult mai multi bani overall daca le sunt client cu 2-3 comenzi pe luna decat daca imi fura o data niste bani. E la mintea cocosului.
Plus ca au bagat 3D Secure si se cere autorizare la orice plata (desi daca ar fi dupa mine i-as da disable ca am incredere, si oricum nu am niciodata mai mult de 1000 eur pe cardul pe care-l folosec pentru plati, aia ar fi paguba maxima, si sunt convins ca i-as recupera rapid).
Legat de partea cu returul, nu cunosc, nu am mai facut retur in magazin de dinainte de pandemie, si acolo a fost tot cu retur in cont, au intrat banii cand am iesit din sediul lor.

In rest cam exagerezi cu exemple din distopii, comparatii cu nazism si etc.. Se numeste avans tehnologic, vine si cu bune, si cu rele. Momentan, multe din relele alea expuse de tine sunt doar teoretice. Mai tare te "ard" la libertate toate aplicatiile "gratis" de pe telefon decat o fac metodele de plata. Google si Meta fura mult mai mult de la tine decat o face emag-ul, dar nu e evident asa ca ne suparam ca se foloseste POS-ul.

#81
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postthorxx, on 09 octombrie 2022 - 12:12, said:

Asa ziceau si nazistii... cei ce se opun sunt o minoritate si daca nu accepta sa se supuna nu le va fi bine si vor fi eliminati, ca trebuie ca vremurile sa evolueze si n-are timp regimul sa stea dupa tine.
Disparitia cashului va aduce dupa sine cel mai odios sistem totalitarist, acela in care ori te supui ca sclavul in fata regimului ori vei muri... au fost si niste filme facute cu sistemul care inevitabil va fi instaurat din cauza prostiei noilor generatii care ravnesc la regimuri totalitare... acele filme au fost privite ca ceva SF, dar nu erau decat filme de propaganda ca sa te obisnuiasca cu ideea ca asta va fi viitorul si va trebui sa te supui daca nu vrei sa fii omorat.
Iar daca e sa discutam pe lege, acele box-uri la care e interzisa plata cu cash sunt cam in afara legii, care prevede ca cashul e principala metoda de plata si nu trebuie ingradita si interzisa plata cu cash-ul.


Conform legii nici buletin nu trebuie sa cari dupa tine.
Ai grija cu cipul ala, ca in filmele alea in care ne arata cum e planul pentru viitor cipurile alea aduceau moartea daca nu te duceai sa dai cu lopata la canal... comoditatea vine cu un pret mare: pierderea libertatii.


Mai lasa conspiratiile.  Ai chef de conspiratii? Deschide-ti topic pe aria dedicata si vorbeste acolo pana te plictisesti.

#82
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022

View PostTehCube, on 09 octombrie 2022 - 12:23, said:

Am facut vreo 4 retururi in ultimii 2-3 ani, de fiecare data am primit banii inapoi pe loc. In cont, ca din cont am platit. Deci nu vad de ce e un motiv bun de a ma complica cu cash, daca fac retur la easybox (ca poate nu am chef sa caut un sediu emag prin oras) cum primesc banii cash inapoi pe loc?
La noi e mai aproape showroom-ul emag decat un easybox, asta e avantajul cand stai in zona buna, comerciala. Si cel mai aproape easybox e amplasat la namol, cand ploua iti trebuie cizme de cauciuc sa preiei ceva de la el, daca te duci cu pantofii tai frumosi de piele intoarsa iti faci paguba in buzunar, ca trebuie sa iti cumperi alta pereche de pantofi.
Prefer sa platesc cash la ei dupa nenumarate neplaceri cu ei. Si prefer sa preiau din showroom pentru a evita eventuale neplaceri.
Merg cu cash-ul, testez produsul pe tejgheaua lor, daca nu e bun primesc cashul inapoi.
Am patit in trecut sa imi livreze produse defecte din prima prin curier sau box, iar apoi incercau sa ma oblige sa accept repararea lor... dupa reclamatii la ei fara rezultat conform legii, am apelat si la reclamatii legale la autoritati si brusc si-au adus aminte ca legile se aplica si la ei si ca legea primeaza, nu regulile lor facute in afara legii.

Oricum trebuie sa recunosti ca e anormal ca indiferent de metoda de plata sa nu primesti banii cash cand faci returul in magazin.
E singura companie care face mizeria asta, in rest n-am mai intalnit asa mizerie. La concurenta am platit cu cardul pe site in timp ce eram in magazin, apoi in 5 minute am preluat produsul de la tejghea si l-am testat, avea o problema peste care n-am putut sa trec moment in care am solicitat retur si banii inapoi... in 60 de secunde era produsul returnat si banii pusi pe tejghea... asta respect pentru client... nu atitudine aroganta pe sistemul "lasati produsul la noi ca va livram noi banii in maxim 30 de zile" cum vezi la emag. pentru situatia asta se potriveste perfect vorba aia "si f*** si cu banii luati".

#83
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007

View Postthorxx, on 09 octombrie 2022 - 12:46, said:

La noi e mai aproape showroom-ul emag decat un easybox, asta e avantajul cand stai in zona buna, comerciala.
Am inteles, deci solutia e perfecta atat timp cat te muti langa un showroom emag.
Si nu vreau sa fiu rau, dar cel putin in Bucuresti, niciun showroom emag nu e intr-o zona buna... Ai Titan, Crangasi si Baneasa, care-s toate spre marginea orasului. Nici eu nu stau foarte central dar am 6 (da, sase) easybox-uri in raza de 500m de apartament, 2 sunt la ~100m. Si ma duc cand vreau, si la ora 2 am sa ridic/returnez/etc. Mi se pare mult, mult mai convenabil decat sa stau la cozi prin showroom si sa trebuiasca sa interactionezi cu oameni. Posted Image

De testat produs pe tejghea nu mai zic, nu faceam asta nici cand mergeam la magazin, sunt multi, multi ani de cand a trebuit sa returnez un produs pentru ca a venit defect (un monitor cu pixeli morti prin... 2014?), de ce as pierde timpul cu asa ceva? Mi se pare ca multi nu isi apreciaza cum trebuie timpul liber. Testez acasa, testez o saptmana intreaga ca sa fiu sigur ca-i ce-mi doresc de la produs, nu stau sa desfac chestii prin magazin.

Te cred ca ai avut ghinion cu ei, si inteleg reticenta, dar oamenii au pus la punct un sistem care functioneaza foarte bine. Faptul ca tu nu vrei sa salvezi card la ei si sa platesti cash, etc., inseamna ca nu iti doresti sa folosesti sistemul, si te plangi ca nu e gandit SI pentru tine. Pai lucreaza cu altii care iti ofera ce vrei tu, atunci. Pentru majoritate, e foarte, foarte ok si la indemana cum functioneaza acum, si vad ca doar se imbunatateste.
P.S.: mi-am adus acum aminte, acu' 2 ani am cumparat un oled de la ei, 6500 de lei. A ajuns la mine, l-am montat, etc. dupa 2 zile a scazut pretul la 6000, ceva promotie. Am sunat la ei si le-am zis ca nu vreau sa-l returnez si sa cumpar altul, asa ca mi-au dat voucher in valoare de 500 de lei. In 2 minute am rezolvat "problema" care de fapt nu era vina lor deloc, ci doar le-am zis ca pentru 500 de lei merita deranjul returului. N-au comentat nimic, desi eu eram cel nesimtit, teoretic.
Incearca asta cu alte magazine, de gen PCGarage (desi sunt detinuti de acelasi turst) sa vezi ce raspunsuri primesti.

Edited by TehCube, 09 October 2022 - 14:44.


#84
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,268
  • Înscris: 06.01.2007

View PostPuferiu_, on 09 octombrie 2022 - 05:11, said:

Vreau sa fiu cipat!
Si eu.

#85
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018

View Postthorxx, on 09 octombrie 2022 - 12:12, said:

Tu esti ala care mai devreme citeam ca n-are nici permis auto, dar se vaita ca merge cu buzunarele pline de hartogaraie... ultima oara cand am verificat in autobuz poti sa urci si fara bilet, de mers pe jos nu mai zic... deci ce hartogaraie cari tu dupa tine?
Conform legii nici buletin nu trebuie sa cari dupa tine.
Ai grija cu cipul ala, ca in filmele alea in care ne arata cum e planul pentru viitor cipurile alea aduceau moartea daca nu te duceai sa dai cu lopata la canal... comoditatea vine cu un pret mare: pierderea libertatii.
Nu, nu sunt eu "ala". Am zis taman contrariul.

Ia uite, ma! Beau eu si te-mbeti tu? De ce nu poate fi invers?

View Postmaccip, on 09 octombrie 2022 - 14:46, said:

Si eu.
Te-ai gandit vreodata ca noi suntem personajele unui joc si ca, atunci cand castigam niste banuti, ne prelungim viata? Si, spre sfarsit, ne batem cu un dragon. Totul, pentru a cuceri inima printesei.

#86
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,268
  • Înscris: 06.01.2007
Nu m-am gandit, de ce sa te mint?

#87
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017

View Postliviu_np, on 07 octombrie 2022 - 18:35, said:

Am easybox la cateva minute de casa. in 99% din cazuri,transporul este gratuit. Sunt client Genius si nu-mi pare rau pentru cei 100 de lei / an. Castig mult mai mult din taxele de transport pe care nu le mai platesc.
In afara de asta daca ma arde buza de un anumit produs, fac comanda seara, a doua zi la 8 primesc mesaj ca a ajuns la easybox

In mare parte ai dreptate dar....și este un mare dar. Eu de trei săptămâni am un program atât de dinamic și imprevizibil încât nu pot să comand acasă deoarece curierul nu vine după ora 18 și nici la job deoarece am alergat și am fost alergat fara sa o pot face un program stabil. Cred că programul de livrări se poate face și în două schimburi. Am vrut sa comand un produs de la un magazin care nu are livrare la eaaybox și am fost pus în fața faptului împlinit sa nu pot fi prezent când vine curierul. Celor de la firmele de curierat le doresc că pentru ei serviciul de ambulanță sa se oprească tot la ora 18.

#88
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007
Dar de ce nu poti comanda la job si sa-l ridice altcineva, care e la adresa? Sau la un prieten care-i acasa? Sau la un magazin de p-aproape de casa?
Pe brutari nu-i blestemi ca nu iti fac paine calda la 9pm? :)

#89
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View PostPuferiu_, on 09 octombrie 2022 - 05:11, said:

Vreau sa fiu cipat!

View Postmaccip, on 09 octombrie 2022 - 14:46, said:

Si eu.

Haidati pe la service pe la Vericu. Asa umblati ca robotii dupa aceia.
Cand vi se termina cipul intr-o criza financiara sa nu veniti ca va trebuie cash, aur, metale pretioase. Va descurcati singuri

#90
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Curierii ăștia cam fac legea în România, țin minte când curierii de la Fan nu au mai vrut să transporte produsele de la Ikea fiindcă era un chin cu ele(multe, mari, grele). Sau când eMag avea livrare in intervale orare 9-11, 11-13 samd, și puteai să-ți alegi în funcție de programul tau, tot din cauza curierilor scoasă și aceasta facilitate. Cred căcurierii au o mafie a lor.









Ironie

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate