Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Ai voie sa parchezi/opresti/stationezi aici?

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#145
t4c4ct4c4ct4c4c

t4c4ct4c4ct4c4c

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.07.2022

 maxxmedia1999, on 19 septembrie 2022 - 21:37, said:

Nu e 3 man ala e 8 toata ziua,m-am uitat in PV 3 il face altfel .
Când ai primit procesul verbal ?
La început ai postat că nu ai semnat nimic, iar asta înseamnă că îl primești prin poștă.

#146
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 DaculScoril0, on 20 septembrie 2022 - 04:42, said:

Mie mi se pare fantastic cât lipsit de bun simț poți fi.
Ți-a trecut măcar o clipă prin cap că mai există și alți participanți la trafic în afară de mașini? Cum ar fi pietoni, bicicliști, mame cu copii în căruț? Pe ăștia nu-i deranjezi? sau ei nu contează?
Chiar în pozele puse de tine să văd doi nesimțiți parcați aiurea. Tu ești exact la fel ca ei.
Și zici că nu deranjezi alte mașini. Ești sigur? Nu cumva blochezi vederea spre stânga celor care de pe strada secundară și vor să intre în drumul principal?

Nu-i nimeni parcat aiurea,una e aleea de la scoala cealalta intrare privata la profi.Este posibil ca in alte conditii sa ai dreptate dar nu e cazul aici.Ca biciclist e parcare in fata mea trebuie sa te dai jos,ca pieton ai loc pe langa mine sa te duci la magazin,iar daca esti mamica si vrei sa te plimbi cu carutul ai grija ca o sa-i clantane dintii in gura celui mic de la pietrele alea

Nu blochez nimic daca eu nu sunt pe banda de circulatie pe care vrei tu sa intri


 t4c4c3d341d3pft05, on 20 septembrie 2022 - 06:31, said:

Când ai primit procesul verbal ?
La început ai postat că nu ai semnat nimic, iar asta înseamnă că îl primești prin poștă.

L-am primit ieri

Edited by maxxmedia1999, 20 September 2022 - 07:33.


#147
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 17.09.2021

 maxxmedia1999, on 19 septembrie 2022 - 21:10, said:

Deci zice acolo autoturismul bla bla bla ....ca am oprit voluntar ignorand semnul oprire interzisa,la fapte scrie f mic si nu-mi dau seama ce scrie,"ceva cu art b8 al 1 din bci8 oug 195/2002" si sanctionate de articolul 99 aliniatul 1 din oug 195/2002

2 puncte amenda 2 puncte penalizare conform art 108 al 1 "riza" Posted Image))))))


suma 290 de lei 145 in 15 zile
Daca nu înțelegi ce scrie, acoperă ce e de acoperit și pune o poză aici, dacă tot ai răscolit PV (era sa zic căcatul). Ca una e ce descrie contravenientul și alta e baza în care îl amendează localul.
Hai sa vedem. O fi vreun farmacist să înțeleagă scrisul :)

#148
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

 Vaccinatu, on 20 septembrie 2022 - 10:00, said:

Daca nu înțelegi ce scrie, acoperă ce e de acoperit și pune o poză aici, dacă tot ai răscolit PV (era sa zic căcatul). Ca una e ce descrie contravenientul și alta e baza în care îl amendează localul.
Hai sa vedem. O fi vreun farmacist să înțeleagă scrisul Posted Image


Nici nu conteaza ce mai scrie,ca eu am sa merg sa-l contest,sunt si eu foarte curios sa vad ce zice judecatorul. Eu am vorbit cu un profesor de legislatie rutiera,cu instructori iar azi am fost la politie(chiar la politia din localitate) toti au spus ca am dreptate si sa merg sa contest,doar voi de aici pe forum si politia locala spuneti invers

#149
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 17.09.2021

 maxxmedia1999, on 20 septembrie 2022 - 12:32, said:




Nici nu conteaza ce mai scrie,ca eu am sa merg sa-l contest,sunt si eu foarte curios sa vad ce zice judecatorul. Eu am vorbit cu un profesor de legislatie rutiera,cu instructori iar azi am fost la politie(chiar la politia din localitate) toti au spus ca am dreptate si sa merg sa contest,doar voi de aici pe forum si politia locala spuneti invers
Nu știu dacă ai o abordare corectă. Ca sa spunem ceva, trebuie sa o facem în cunoștință de cauză. Că tu ne-ai întrebat. Dar DA, ai dreptate: mergi la judecată! E dreptul tău sa o faci!

#150
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,633
  • Înscris: 06.03.2005
Sanctiunea pentru parcare, stationare neregulamentara se aplica si pe domeniu public nu doar pe drum public, mai mult noua lege completata permite inclusiv ridicarea masinilor parcate pe domeniu public, nu doar pe drum public, vezi articolul 24:
https://legislatie.j...mentAfis/233688
Apoi, am mai scris, in Bucuresti parcarea pe domeniu public nu este permisa decat daca locul este marcat pentru asta, dar si acolo sunt reguli clare de parcare.
Vezi art 43 din asta, ce te coafeaza litera D sau J?

Attached Files



#151
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008
Credeam ca a expirat subiectul asta, ma gandeam ca s-a lamurit.

#152
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,326
  • Înscris: 19.03.2007
De ce nu pui o poza cu PV-ul ? Urmatoarea ta interventie va fi aia in care ne vei anunta ca ai castigat si vei transcrie tu sentinta. Asa cum ai scris si raspunsul "profesorului de legislatie".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate