Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 

INES Live TV

- - - - -
  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#73
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,883
  • Înscris: 11.01.2006
Astia sunt nesimtiti sa ceara 50 de euro !Mai ales cand au concurenta!Ines este un serviciu pentru fraieri!

Edited by CABLE MAN, 12 August 2023 - 08:25.


#74
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 06.09.2010

 daniel1976, on 12 august 2023 - 08:14, said:

iNES Smart a aparut prin 2021 ca o solutie ptr abonatii iNES cu iptv sau fara iptv care doreau acces la pachetul iptv iNES pe mai multe tv sau fara stb-uri si cabluri suplimentare.

Există abonați INES care nu au IPTV ? În ăia 60 euro intră IPTV, internet și telefonie fixă.

#75
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,857
  • Înscris: 07.07.2009
Ce limitări la domiciliul clientului? O conexiune de 500 e mai mult decât ok.

#76
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 30.03.2019
Am făcut rost de un cont și aplicația aia iNES Mobile TV nu merge. Practic, nu există aplicație decât pentru TV. :))) Super, merită banii!

#77
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
Ieri mergea aplicația de telefon cu user-ul de Ines Live, azi nu mai merge...

#78
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,361
  • Înscris: 19.01.2015
Romtelecom Dolce Interactiv 3.0 au ajuns ei in momentul de fata.

Ofera posturi slab calitative si delay intre sunet si imagine.

Nu merita nici 5 euro, la acest pret mai bagi inca 2 euro si te abonezi la Sweet TV unde chiar daca nu ai SPI-uri si pachet complet Stingray, cel putin ai acces la canale pe toate dispozitivele atat TV cat si telefon, etc. pe cand aici pla.

#79
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.03.2017
Să nu mai zic că ăștia nu au nici măcar un amărât de web player.
Dacă acum au lansat „serviciul” ăsta așa, nu vreau să știu cum era anul trecut...

#80
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 30.03.2019

 novo_, on 12 august 2023 - 12:33, said:

Am făcut rost de un cont și aplicația aia iNES Mobile TV nu merge. Practic, nu există aplicație decât pentru TV. Posted Image)) Super, merită banii!

Am intrat pe Android TV, instalat iNES Smart, tot nu merge. Datele de login sunt corecte, ca merge sa intru in dashboard-ul de client de pe site. Noaptea mintii

#81
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005

 CABLE MAN, on 12 august 2023 - 08:25, said:

Astia sunt nesimtiti sa ceara 50 de euro !Mai ales cand au concurenta!Ines este un serviciu pentru fraieri!


gandeste-te ca aveau concurenta si cereau 100 de euro abonamentul 1gb net(cica garantat) + 1stb iptv grila full fara pachetetv + telefonie
si aveau si costuri suplimentare la al doilea stb!si era lumea abonata(bogatanii)
ines spune ca nu ciunteste din bitrate..e de curiozitate o sa ma abonez si eu la ei cred ca de sapt viitoare sa vad ce mare kkt de aplicatie au si ce mare kkt de calitate au !!!!!sa vad daca se vede exact ca la sursa !!! ca tot m-am angajat la o televiziune la varsta asta....si stiu ce calitate exista si pleaca din studiouri!!!! sau e doar daniel aici care ne vinde gogosi ca are actiuni?!una sept promit ca ma abonez sa vad cu ochii mei pe televizorele mele si dau verdictul ca am toti operatorii mari !!ps:sa zicem ca acum sunt in test..dar din septembrie ar trebui sa ofere tipla!!!! revin cu poze si comentarii

Edited by djmaxx, 13 August 2023 - 03:04.


#82
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010

 Nugget, on 12 august 2023 - 07:55, said:

Aplicatia este aia care se gaseste in Google Play de pe TV si se numeste Ines Smart. E una singura. In magazinul LG nu am gasit-o.
Există şi pentru Samsung şi pentru LG. Evident, nu o găseşti dacă TV-ul nu se încadrează în anumite limite.
Verifică aici: https://www.ines.ro/...le_iNESmart.pdf

#83
Nugget

Nugget

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.05.2022

 novo_, on 12 august 2023 - 22:44, said:

Datele de login sunt corecte, ca merge sa intru in dashboard-ul de client de pe site. Noaptea mintii
Stiu povestea.

Trebuie sa-ti dea ei o parola numai din cifre. Cu username-ul tau si cifrele lor te poti loga in app.

Mie mi-au zis apoi sa imi schimb parola pe site. A urmat un fel de dialog de 2 zile in care daca incercam sa login cu noua parola in app nu mergea. Numai cu parola lor cu cifre.

Mi-au zis ca eu sunt de vina ca le-am dat automatizarea peste cap. Eu sunt de vina ca nu am facut log off la app. Eu sunt de vina ca am schimbat parola unde nu trebuie. Dupa aceasta experienta interesanta am dezactivat si am dezinstalat.

#84
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 17.06.2007
Pentru cei care critică ineslive aș dori să spun că au parțial dreptate și ii sfătuiesc să facă ca mine. Ineslive pe chromecast este pentru mine o extensie la Sweet tv, focussat, digionline, filmbox+. Este într-adevăr scump dar eu am abonamentul de 5 euro deoarece este suficient (cu excepția DaVinci in HD, care nu e inclus în abonamentul ăsta și Zoom HD, care încă nu este în grilă). Sincer, eu m-am abonat pentru Disco Mix, nu există pe nicăieri la nivel național și în HD (poate doar la Vodafone). Gândiți-vă că sunt programe exclusiviste la doar 25 lei, pe care nu le găsiți nicăieri și mai ales în HD. Pachete mai scumpe conțin canalele filmbox (am aplicația Fulmbox+, cu toate canalele lor suplimentare) și pachetul Discovery (e inclus tot pachetul în HD la Sweet tv). Deci nu merită la Ines, in situația actuală, decât pachetul de 5 euro. Mă îngrijorează însă Orange TV Go și Vodafone tv, care se duc în cap în ritmul ăsta.

Edited by donmarinica, 14 August 2023 - 09:55.


#85
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
Ce HD la Disco Mix? Acum e Rasputin cu Boney M probabil luat de pe casete piratate că se vede groaznic...
Și dacă te uiți mai mult vezi tot repertoriul BZN, Blue System și alții ca ei, toți la calitate casete VHS...

Edited by mardan66, 14 August 2023 - 16:40.


#86
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 17.06.2007

 mardan66, on 14 august 2023 - 16:38, said:

Ce HD la Disco Mix? Acum e Rasputin cu Boney M probabil luat de pe casete piratate că se vede groaznic...
Și dacă te uiți mai mult vezi tot repertoriul BZN, Blue System și alții ca ei, toți la calitate casete VHS...
Același principiu și la Magic TV. Ideea este că ambele canale dau muzică veche, din anii 70-80, unelte clipuri originale, altele remasterizate. După această idee merg și canalele Now 70, Now 80, MTV 80 (ăsta chiar e SD 4:3), That 60 etc.

#87
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
Am incercat si eu cel mai mic abonament.

Calitatea e exact ca pe cablu, nicio diferenta, intradevar, Sweet se vede mai prost in cazul asta.

Exista intradevar si o problema cu parola... trb sa dai mail sa ti o reseteze si sa o primesti pe cea din cifre.

Acum trebuie sa mai introduca niste canale... oferta fiind cheala.

#88
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,361
  • Înscris: 19.01.2015
Cat timp nu mai ofera suport la Ines Live si pentru aplicatia de pe mobil, pentru mine sunt ca si inexistenti.

De aceea Sweet este cu mult peste ei, nu mai zic ca ofera si MTV-urile si tot tacamul la 10 euro pe cand aici cu 11 euro ai aproape toata grila, dar cat timp n-ai nici replay pe posturi si nici acces la aplicatia mobila pentru mine sunt egal cu zero in momentul de fata.

#89
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 30.03.2019

 _RBT_, on 15 august 2023 - 15:40, said:

De aceea Sweet este cu mult peste ei, nu mai zic ca ofera si MTV-urile si tot tacamul la 10 euro

Chiar functioneaza si in pachetul M. ;)

#90
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 20.10.2015
Sweet tv este mult peste Ines Livetv.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate