Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Orange personal!!

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Am deschis acest thread pentru a discuta pe urma noilor oferta Orange adica planul tarifar personal in care pe un abonament standard de 4 dolari poti sa adaugi diferite optiuni de tarifare!!!

Pentru a va informa asupra subiectului va rog sa accesati linkul http://www.orange.ro/

Nu m-am lamurit intr-o problema....am auzit ca abonamentul free a fost scos de pe piata si acum este valabil doar la planul personal ca adaugare la un plan tarifar standard de 4 dolari in ruma taxei de 5 dolari....adica in toatal abonamentu cu 180 min ar costa 9 dolari. Problema este ca la linkul acela zice ca adaugarea celor 180 minute costa doar  3 dolari!!....deci pana la urma ii 9$ sau tot 7$???

#2
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
7 dolari pt week-end
9 dolari pentru toata saptamana (Dar seara)

#3
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
aha...pai inca este foarte rantabil....oricum nu imi las eu verziciunea pentru oferta asta de copii!!!

#4
kappa

kappa

    Banned

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.08.2002
Eu am un abonament special Orange. Platesc 3$ abonamentul, tarifele sunt fixe 7c in retea si 12 in afara retelei. Deci, va imaginati ca sunt foarte multumit. Oricum abonamentul este disponibil doar pentru unele institutii

#5
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
pleaca mai de aici cu ofertele preferentiale!!!
nu-si au locul aici !

#6
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by kappa
Eu am un abonament special Orange. Platesc 3$ abonamentul, tarifele sunt fixe 7c in retea si 12 in afara retelei. Deci, va imaginati ca sunt foarte multumit. Oricum abonamentul este disponibil doar pentru unele institutii

mai da niste detalii, cate abonamente trebuie sa faci?

ORANGE PERSONAL: tot e bine ca ai de unde alege:

dai 7$ si vb in weekend (mi se pare porcarie)
dai 9$ si ai vechiul FREE

beneficiile apar dupa 8 luni, cand primesti 15 minute NATIONALE (in loc de 30 min orange la abonamentul de 7)

apropo: eu am abonament de 7$, cam pe cand ma vor obliga aia sa le dau 9$?

#7
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
wrong. 18 minute NATIONALe dupa 2 ani. Dupa 8 luni primesti doar 7 min, iar dupa 2 ani 15min nationale in loc de 60 in orange, la abon free.

Mi se pare mai avantajos free-ul. Dar,evident, tine exclusiv de configuratia apelurilor fiecaruia.

#8
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by menetz
wrong. 18 minute NATIONALe dupa 2 ani. Dupa 8 luni primesti doar 7 min, iar dupa 2 ani 15min nationale in loc de 60 in orange, la abon free.

Mi se pare mai avantajos free-ul. Dar,evident, tine exclusiv de configuratia apelurilor fiecaruia.
ai dreptate. eram prost informat

#9
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
ce porcarie de fidelizare.....7 minute ....de tot rasul....macar daca ar da ceva bonusuri la apelurile primite ca zapp-ul...nici connex nici orange nu au habar de fidelizare a clientului....sa nu ma luati acum cu punctele Thank You ca si alea is o si mai mare porcarie facute sa arate frumos in ochii clientului...

#10
maiself

maiself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 15.04.2003
IMHO toata questia e un mare pas inapoi fata
de schemele & skitzele anterioare. Ar fi fost buna
daca planurile tarifare ar fi fost ok, ceea ce nu este
cazul (v. mesajele lui Speedo pe aceasta tema).

#11
maiself

maiself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 15.04.2003
Si Cronos merge k dracu' tot din 04 aprilie,
odata cu introducerea pachetelor, coletelor
si optiunilor noi :drac:

#12
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by geo2001
ce porcarie de fidelizare.....7 minute ....de tot rasul....macar daca ar da ceva bonusuri la apelurile primite ca zapp-ul...nici connex nici orange nu au habar de fidelizare a clientului....sa nu ma luati acum cu punctele Thank You ca si alea is o si mai mare porcarie facute sa arate frumos in ochii clientului...

Nu e chiar "porcarie" cu cele 7/15 minute Orange oferite prin programul de fidelizare, pentru ca minutele respective sint NATIONALE . Connex ofera la fidelizare numai minute IN RETEA . Deci nu prea poti baga in aceeasi oala Orange cu MobiFon...

Orange ofera bonus la apelurile primite, dar numai pentru cartele (1 cent USD/minut; se ofera dupa 100 de minute).

Punctele Thank You inseamna ceva in special pentru cei care inregistreaza facturi de peste 20 USD/luna.

#13
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
pai eu la la CONNEX am facturi de 80 $ in medie!!...la orange ce va insemna asta?? in puncte thank you??

#14
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Valoare factura Orange (in USD, fara TVA) x 30% = numar de puncte Orange Thank You.

80 x 30% = 24 de puncte
10 puncte = 1 USD
La o factura lunara de 80 USD, cistigi 2,4 USD
Pe an aduni astfel 28,8 USD

#15
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
deci la o factura de 80 dolari la an castig 28,8 dolari??? pai ce naiba...nu merita pentru banii aia de un corn...si atat imi vor reduce dintr-un telefon nou???....mama ce porcarie...credeam ca la 960 $ cat dau intr-un an ma aleg si eu macar cu un 3410 pe gratis !!! piuuu

#16
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Sunt ULUIT ! Nu imi vine sa cred...
Nu comentez.

#17
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by geo2001
deci la o factura de 80 dolari la an castig 28,8 dolari??? pai ce naiba...nu merita pentru banii aia de un corn...si atat imi vor reduce dintr-un telefon nou???....mama ce porcarie...credeam ca la 960 $ cat dau intr-un an ma aleg si eu macar cu un 3410 pe gratis !!! piuuu

Asta nu stiu exact, e posibil sa poti beneficia gratis chiar de un telefon mai bun decit Nokia 3410. Nu am avut asemenea facturi pentru a cunoaste avantajele aferente, dar sint sigur ca exista ceva mai mult decit minute nationale si puncte Thank You.

Oricum, deducerea se face din pretul special oferit la terminale, asa ca oricum e avantajos.

MobiFon nu ofera nici unul din avantajele acestea - NU minute nationale, NU terminale la preturi speciale etc.

P.S.: Fanii Connex nu vor fi niciodata multumiti, pentru ca ei pur si simplu prefera serviciile Connex.

#18
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
eu incep sa nu mai fiu multumit de serviciile lor...de aceea intreb din ce in ce mai mult de orange....dar imi este foarte greu sa renunt la 2 ani de connex pentru a fi un amarat de nou abonat la orange....si in plus nu au HSCSD si GPRS-ul este foarte scump!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate